Hej, Australijczycy! Ukryj swój adres IP, aby powstrzymać twojego ISP przed szpiegowaniem ciebie

Zaktualizowano 9 października 2015 r

Chwila, której się obawiałeś, jest tutaj

przepisy dotyczące zatrzymywania danych obowiązują od 13 października

Obowiązkowy australijski system przechowywania danych obowiązuje od wtorku 13 października. Wtedy zaczną działać operatorzy telekomunikacyjni i dostawcy usług internetowych, tacy jak Telstra, Optus i Vodafone przechowywanie danych na temat korzystania z Internetu i telefonu przez dwa lata aby mogły przyznać agencjom rządowym bezpodstawny dostęp do twoich informacji.

Rząd Australii przeznaczył 131 milionów dolarów w ciągu najbliższych trzech lat, aby pomóc usługodawcom w realizacji programu, chociaż nie jest jasne, w jaki sposób fundusze te zostaną podzielone między dostawców usług.

Aby zwiększyć chaos, koszt wdrożenia planu zatrzymywania danych mógłby wyeliminować mniejszych dostawców usług internetowych. A odłożone 131 milionów dolarów prawdopodobnie nie posunie się daleko, aby sfinansować zgodność w całej branży.

Kto więc poniesie dodatkowy koszt wdrożenia systemu przechowywania danych? TY. Będziesz płacić więcej podatków i opłat za usługi, aby pomóc rządowi szpiegować cię. To # @% $ ed up!

System przechowywania danych już istnieje, ale nie trać nadziei. Jesteśmy tutaj, aby pomóc. Chroń swoją prywatność danych dzięki VPN i ten kuglarz z Partii Piratów.

Uzyskaj ExpressVPN

Ukryj swoje IP za pomocą VPN. Odzyskaj swoją prywatność TERAZ.

Uważamy, że każdy ma prawo do prywatności w Internecie. Nie uważamy, że Twój dostawca usług internetowych powinien szpiegować, manipulować lub przekazywać informacje o tym, co robisz, gdy jesteś online.

W związku z tym obowiązkowe przepisy dotyczące metadanych są sprzeczne z wszystkim, w co wierzymy. Pozbawia cię prawa do decydowania, jakie informacje nie masz nic przeciwko udostępnianiu i jakie informacje wolisz zachować prywatność.

Ale nie wszystko stracone.

Korzystanie z VPN utrudnia Twojemu ISP gromadzenie i / lub udostępnianie danych o Tobie poprzez ukrywanie twojego adresu IP.

VPN powstrzymuje twojego ISP przed śledzeniem, szpiegowaniem lub zakłócaniem korzystania z Internetu przez: 

 1. szyfrowanie Twój ruch, aby osoby z zewnątrz nie widziały, co jest w środku;
 2. zabezpieczanie ruch, więc osoby z zewnątrz nie mogą modyfikować ruchu i
 3. anonimizacja ruch, aby osoby z zewnątrz nie mogły zobaczyć, z kim się komunikujesz.

co się stanie, gdy użyjesz VPN

Jeśli jeszcze nie korzystasz z VPN, fakt, że Twój dostawca usług internetowych może pomóc rządowi lub korporacjom prywatnym w szpiegowaniu Ciebie, powinien zainspirować Cię do rozpoczęcia korzystania z niego już dziś.

Uzyskaj ExpressVPN

Chociaż mamy twoją uwagę, dlaczego nie podpisać tej petycji, Obywatele, a nie podejrzani, wzywając rząd federalny do rezygnacji z obowiązkowego programu zatrzymywania metadanych?

Wszyscy nie znoszą przepisów o zatrzymywaniu danych

Wiemy, że nie podoba wam się prawo do zatrzymywania danych, ponieważ powiedzieliście nam w lipcu.

reakcje na prawa zatrzymywania metadanych

Słyszymy cię głośno i wyraźnie, przyjaciele. I zgadzamy się z tobą. Uważamy, że każdy ma prawo do korzystania z Internetu prywatnie, bezpiecznie i swobodnie.

Twoje prawa jako użytkownik Internetu jest zagrożony.

Pierwotnie opublikowane 27 kwietnia 2015 r

Obowiązujące w ubiegłym miesiącu przepisy dotyczące zatrzymywania metadanych stanowią bezpośrednie zagrożenie dla praw prywatności online Australijczyków.

Ustawodawstwo wymaga od australijskich dostawców usług internetowych (ISP) i operatorów telekomunikacyjnych przechowywania danych na temat korzystania z Internetu i telefonu przez dwa lata oraz zapewnia agencjom rządowym dostęp do wszystkich tych danych bez nakazu.

Ale… czy to nie tylko metadane? Czy metadane nie są nieszkodliwe?

Metadane to informacje o interakcjach z innymi ludźmi i organizacjami (np. Stronami internetowymi) podczas komunikacji z nimi za pomocą technologii. Metadane to nie rzeczywista treść twoich interakcji, ale informacje o Zawartość.

Te fragmenty informacji brzmią nieszkodliwie, ale kiedy zbierzesz dużo tych danych w czasie i porównasz je ze sobą, może namalować twój przerażająco dokładny profil.

Przykłady metadanych

 1. Do kogo zadzwoniłeś i kiedy?
 2. Do kogo i kiedy wysłałeś e-maila??
 3. Które strony odwiedziłeś z którego komputera i kiedy?
 4. Gdzie i kiedy używałeś swojej karty kredytowej??

Aby uzyskać więcej informacji o metadanych, możesz przeczytać nasz post na blogu o tym, dlaczego powinieneś dbać o metadane. 

Ostatnie wydarzenia w Australii tylko potwierdziły nasz pogląd, że masowe zbieranie metadanych jest potencjalnie niebezpieczną rzeczą.

Ponieważ podczas gdy nadrabiasz zaległości na Twitterze, czytasz swoje ulubione blogi, streamujesz finały piłki nożnej lub rozmawiasz przez telefon z babcią, twój dostawca usług internetowych i telekomunikacja zbierają i przechowują informacje, które można wykorzystać do zbudowania profilu o tobie, który może następnie , potencjalnie być użyte przeciwko tobie.

Osoby trzecie mogą również uzyskać dostęp do twoich metadanych.

Ale to nie koniec. Na całym świecie wielu dostawców usług internetowych i operatorów telekomunikacyjnych przekazuje Twoje metadane, aby osoby trzecie również mogły Cię szpiegować.

Od lat Verizon Wireless w Stanach Zjednoczonych zmienia ruch użytkowników w Internecie, wstrzykując unikalny nagłówek identyfikatora (UIDH) do wszystkich żądań HTTP (internetowych). Ten UIDH umożliwia reklamodawcom powiązanie nawyków przeglądania z unikatowymi klientami podczas przeglądania niezaszyfrowanych stron internetowych.

Reklamodawcy i inne duże korporacje nie są jedynymi, którzy biorą twoje metadane. Rządowe agencje szpiegowskie zbierają metadane w ramach programów masowej inwigilacji na całym świecie i często udostępniają je agencjom szpiegowskim w innych krajach.

Ten nieskrępowany dostęp do twoich metadanych daje dostawcom usług internetowych, operatorom telekomunikacyjnym, stronom trzecim i agencjom rządowym uprawnienia, które naszym zdaniem nie zasługują.

Ponieważ skąd wiesz, że agencja szpiegowska może nie kierować do Ciebie reklam na podstawie profilu, który utworzyli o Tobie na podstawie metadanych, które zebrali od Ciebie bez Twojej zgody?

Ty nie. To są koszmary.

każdy może użyć twoich metadanych do zbudowania profilu o tobie

Więcej lektur:

 • Dlaczego wszyscy powinniśmy zwracać uwagę na nadzór nad metadanymi (ExpressVPN)
 • Internetowe przewodniki po prywatności (ExpressVPN)
 • Obowiązkowe przechowywanie metadanych staje się prawem, gdy koalicja i praca łączą się (Daniel Hurst, Opiekun)
 • Zimny ​​krok bliżej australijskiej tajnej policji (Jonathan Holmes, Wiek)
 • Obywatele, a nie podejrzani – petycja (GetUp!)

Wybrane zdjęcia: (1) chungking / Dollar Photo Club, (2) Alliance / Dollar Photo Club

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me