Facebook vs. blokery reklam: bez względu na to, kto wygra, przegrywasz

Obraz Facebooka blokujących reklamy


W ostatnim rozdziale wojny Facebooka z blokadami reklam programiści zgłosili, że król mediów społecznościowych aktywnie wstrzykuje dodatkowe linie kodu, aby udaremnić próby blokowania reklam przez ukrywanie wszelkich sponsorowanych postów.

Ta gra w kotka i myszkę (gdzie Facebook aktualizuje kod, a programiści starają się wykryć nowe zmiany) dzieje się od lat, ale ostatnie manewry FB spowodowały zablokowanie wielu blokad reklam.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami FTC, Facebook (jak również każda inna platforma mediów społecznościowych) jest zmuszony do oznaczania każdego sponsorowanego postu. Niestety, Facebook pracuje w nadgodzinach, aby zablokować programy blokujące reklamy, a więc zmieniając kod, gigant mediów społecznościowych może ominąć każde oprogramowanie wykrywające i wyświetlać użytkownikom reklamy – niezależnie od tego, czy chcą je zobaczyć, czy nie.

Rozbieżny dylemat

Według BBC Facebook był w stanie zrzucić programistów blokujących reklamy, wstawiając dodatkowe litery do kodu, dodając dodatkowe słowa do postów, a nawet mieszając zwykłe i sponsorowane posty, zacierając linie między nimi.

Problemem niekoniecznie jest dostrzeżenie tych zmian; dotrzymuje im kroku. Ponieważ Facebook jest tak ogromną platformą, może zmieniać kod co kilka dni, co stawia blokery reklam w bardzo niekorzystnej sytuacji. Zanim będą w stanie nadrobić zaległości i zablokować najnowsze reklamy, Facebook już używa innego kodu.

Z drugiej strony Facebook oferuje pewien poziom personalizacji, jeśli chodzi o spersonalizowane reklamy. Jak mówi jego centrum pomocy: „Nie możesz zrezygnować z oglądania reklam, [ale] możesz wpływać na typy wyświetlanych reklam, przekazując nam swoją opinię lub ukrywając reklamy i reklamodawców, których nie chcesz widzieć”.

Innymi słowy, reklamy są wymagane, jeśli chodzi o Facebooka, ale możesz kontrolować, jakie typy reklam są wyświetlane.

Jak zwykle działają posty sponsorowane

Nie ma wątpliwości, jak ważne są reklamy dla modelu biznesowego Facebooka. „Reklamy są częścią Facebooka; nie są taktyką ”, powiedział kiedyś wiceprezes Facebooka Andrew Bosworth.

Ale to nie znaczy, że użytkownicy nie powinni mieć możliwości ich wyłączenia. Nie jest tajemnicą, że blokery reklam stały się powszechne. Miliony ludzi używają dziś jakiejś formy blokowania reklam, ale ponad 90% twierdzi, że nie blokuje każdej reklamy.

Typowe programy blokujące reklamy, takie jak uBlock Origin i Adblock Plus (o których pisaliśmy już wcześniej), oferują użytkownikom opcję wyboru, które reklamy mają być blokowane, a które dozwolone. Daje to użytkownikom większą moc dostosowywania przeglądarek i pozwala reklamodawcom zarabiać bez konieczności korzystania z wyskakujących okienek i reklam automatycznych.

Dlaczego powinieneś używać blokera reklam

Tak, firmy zarabiają na reklamach, ale niektóre reklamy zawierają moduły śledzące, złośliwe oprogramowanie i inne szkodliwe dodatki, które mogą zmniejszyć szybkość ładowania przeglądarki i naruszać twoją prywatność. Co więcej, hakerzy mogą wstrzykiwać oprogramowanie szpiegujące do reklam, które mogą wykraść Twoje dane bez Twojej wiedzy.

Duże firmy, takie jak Yahoo i YouTube, w przeszłości padały ofiarą złośliwych reklam. Wiele przeglądarek internetowych domyślnie zaczęło wdrażać własne oprogramowanie do blokowania reklam. W rzeczywistości najnowszy program blokujący Google dla Chrome, który automatycznie filtruje i blokuje reklamy, które uważa za „denerwujące”, samodzielnie zmienił sposób wyświetlania reklam internetowych przez firmy.

Korzystanie z funkcji blokowania reklam nie tylko pomaga chronić urządzenie, ale może także poprawić szybkość stron, ponieważ przeglądarka nie będzie się już martwić ładowaniem wszystkich tych dodatkowych danych.

Krótko mówiąc, blokery reklam nie są tylko dobrymi narzędziami bezpieczeństwa, mogą pomóc odfiltrować cały puch w witrynach, które przeglądasz. Jeśli korzystasz z funkcji blokowania reklam na Facebooku, możesz wypatrywać sponsorowanych postów.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map