Dlaczego HTTPS vs. VPN nie ma sensu

Przeglądarka z zieloną blokadą HTTPS. VPN jest zapisane w pasku wyszukiwania.


HTTPS vs. VPN to bitwa, która nie ma większego sensu. Oba są ważnymi środkami ochrony Internetu i między nimi absolutnie nie ma konfliktu.

Podobieństwa i różnice HTTPS i VPN

HTTPS

Co ważne, HTTPS jest ustawiany przez właściciela witryny, a użytkownik nie ma nad nim kontroli. Niektóre strony są dostępne przez HTTP i HTTPS; w takich przypadkach zawsze wybieraj HTTPS. Aby sprawdzić, czy przeglądana witryna ma włączoną funkcję HTTPS, poszukaj zielonej kłódki po lewej stronie paska przeglądarki (URL).

https-vs-VPN

HTTPS zapewnia uwierzytelnianie strony internetowej i powiązanego z nią serwera WWW, co chroni przed atakami typu man-in-the-middle. Ponadto szyfruje komunikację między klientem a serwerem, co zapewnia, że ​​komunikacja między użytkownikiem a witryną nie może zostać odczytana ani sfałszowana przez żaden zewnętrzny czytnik.

Dzięki HTTPS nikt między stroną a użytkownikiem nie może odczytać danych, nawet firma VPN.

VPN

VPN jest konfigurowany przez użytkownika i działa na każdej stronie internetowej lub aplikacji online. VPN tworzy bezpieczny tunel między komputerem a Internetem, umożliwiając anonimowe przeglądanie. VPN daje użytkownikom możliwość bycia w dowolnym miejscu i omija wszelkie obowiązujące ograniczenia internetowe.

Gdy masz połączenie z VPN, twój dostawca Internetu widzi tylko, że zaszyfrowany ruch przechodzi przez serwery VPN, ale nie może odszyfrować danych ani wiedzieć, które strony odwiedziłeś.

HTTPS i VPN działają dobrze razem

HTTPS szyfruje informacje wprowadzone na stronie internetowej, ale nie ukryje Twojej lokalizacji ani nie zapewni ochrony prywatności. Nie będzie też stanowić żadnej obrony przed cenzurą internetową.

VPN szyfruje komunikację między twoim komputerem a serwerami VPN, ukrywa twój adres IP i lokalizację oraz zapewnia dostęp do całej sieci, ale nie chroni cię przed chętnie udostępnianymi informacjami, takimi jak numer karty kredytowej wpisany w niezabezpieczona strona przeglądarki.

Krótko mówiąc, HTTPS to fantastyczny protokół szyfrowania, a VPN jest koniecznością dla osób dbających o prywatność i tych, którzy chcą oglądać cały internet bez ograniczeń. To nie jest przypadek VPN przez HTTPS. Oboje dobrze ze sobą współpracują – małżeństwo zawarte w cyber niebie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map