Cztery sposoby na inteligentne podejście do bezpieczeństwa smartwatcha

jak zabezpieczyć swój smartwatch


Smartwatche to modne urządzenia dla tych, którzy chcą połączyć szykowny styl z funkcjonalnością następnego poziomu. Śledzą twoje zdrowie, przypominają o twoich spotkaniach i – naturalnie – informują o czasie. Jednak, podobnie jak obecnie prawie każde urządzenie elektroniczne, należy mieć obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Na początku tego roku profesor z Stevens Institute of Technology odkrył, że hakerzy mogli ukraść kody PIN bankomatów z smartwatche. Wszystko, co musieli zrobić, to wąchać pakiety danych wymieniane między smartwatchem a smartfonem.

Biorąc pod uwagę, że dużą część prywatności danych stanowi bezpieczeństwo danych, oto krótki przewodnik, aby upewnić się, że Twój smartwatch nie naraża Cię na ataki hakerów.

1. Zabezpiecz swój smartfon

To nie jest literówka – zabezpieczenia smartfona zaczynają się na smartfonie. Jak pokazuje przypadek kodu PIN do bankomatu, jednym z głównych punktów podatności na zagrożenia jest łącze komunikacyjne między twoim smartwatchem a smartfonem. Jeszcze bardziej przerażające, hakerzy nie muszą infiltrować obu w celu wąchania danych – potrzebują tylko dostępu do jednego.

Najłatwiejszym sposobem, aby ktoś inny mógł dostać się do twojego smartfona, są fałszywe aplikacje. Jest to najbardziej rozpowszechnione na telefonach z Androidem, ale telefony z iOS nie są całkowicie odporne. Dobrą zasadą jest trzymanie się aplikacji sprzedawanych w Google Play Store lub iOS App Store. Przed pobraniem sprawdź wiarygodność aplikacji. A jeśli jesteś użytkownikiem iOS, włamanie do telefonu – podczas uwalniania – może narazić Cię na pewne problemy z bezpieczeństwem.

2. Regularnie aktualizuj oprogramowanie smartwatcha

Programiści publikują aktualizacje bez podania przyczyny. Zwykle nie tylko zwiększają wydajność danego systemu operacyjnego lub aplikacji, ale także naprawiają niebezpieczne wady bezpieczeństwa.

Podczas gdy ponowne uruchomienie smartwatcha lub ulubionej aplikacji może być denerwujące, może zaoszczędzić Ci konieczności spędzania wielu godzin na radzeniu sobie z nieuczciwymi hakerami.

3. Uważaj na swoje dane fitness

Jak pisał wcześniej ten blog, hakerzy nie są jedynymi, którzy mogą siać spustoszenie w Twoich danych – reklamodawcy i firmy ubezpieczeniowe również. Firmy często kupują dane o konsumentach, aby informować ich o marketingu i cenach.

Jest to szczególnie niepokojące, jeśli chodzi o dane dotyczące zdrowia i kondycji. Smartwatche mogą zawierać wiele pożądanych informacji o tobie. Na przykład, jeśli towarzystwo ubezpieczeniowe zauważy, że masz problemy z sercem lub jesz dużą ilość tłuszczów nasyconych, mogą próbować trafić cię niechcianymi składkami lub, co gorsza, odmówić ubezpieczenia.

Przed użyciem dowolnej aplikacji fitness sprawdź ustawienia prywatności. Wybierz, co zostanie publicznie udostępnione. Zastanów się również nad użyciem aliasu jako nazwy użytkownika, aby nie można było powiązać dziennego spożycia sodu.

4. Włącz ustawienia zapobiegające kradzieży

Poza cyfrowymi zagrożeniami, na które możesz natknąć, należy pamiętać o jednej rzeczy: ktoś może po prostu ukraść smartwatch i uzyskać dane w ten sposób.

Twórcy Smartwatch są świadomi tej możliwości. Dlatego wielu stworzyło ustawienia bezpieczeństwa mające na celu powstrzymanie kradzieży. Weź blokadę aktywacji Apple – zapobiega sparowaniu potencjalnego złodzieja z zegarkiem Apple Watch w niezatwierdzonym urządzeniu. Inne smartwatche mają na to własne zdanie, więc bez względu na nazwę funkcji upewnij się, że jest włączona!

Kilka prostych kroków, aby zabezpieczyć smartwatch

Na koniec utrzymanie bezpieczeństwa smartwatcha jest dość proste:

 1. Bądź mądry w kwestii aplikacji umieszczanych na smartfonie
 2. Zaktualizuj swoje aplikacje
 3. Blokuj swoje dane fitness
 4. Włącz ustawienia zapobiegania kradzieży

Pamiętaj o tych wskazówkach, aby mieć pewność, że Twój smartwatch jest tak samo bezpieczny, jak stylowy.

Czy jesteś doświadczonym posiadaczem smartwatcha, który ma własne przemyślenia na temat tego, jak inni mogą ulepszyć swoją grę bezpieczeństwa? Jakieś wstrząsające doświadczenia, w których zapomniałeś zabezpieczyć swój smartwatch lub smartfon? Podziel się swoją opinią w komentarzach poniżej!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map