4 najlepsze aplikacje, które odpowiednio zabezpieczą iPhone’a w 2018 roku

Najlepsze aplikacje bezpieczeństwa na iOS

W sprawie Apple przeciwko FBI z marca 2016 r. Wyraźnie stwierdzono, że włamanie do iPhone’a nie jest łatwe.

Oprócz korporacyjnej postawy firmy Apple dotyczącej prywatności, samo urządzenie ma wiele funkcji ochronnych, od hasła i identyfikatora dotykowego i twarzy po zaszyfrowane wiadomości iMessage. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę ilość poufnych informacji, które ludzie przechowują na swoich iPhone’ach, nigdy nie jest zbędne dodawanie dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.

Istnieje wiele różnych aplikacji, których możesz użyć, aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego telefonu, ale ExpressVPN ograniczył je do czterech kategorii. Najlepsze jest to, że wszystkie sprawdzone tutaj aplikacje to oni wszyscy są wolni!

Najlepsza mobilna aplikacja zabezpieczająca wielozadaniowość

Największym zagrożeniem dla twojego iPhone’a jest kradzież lub utrata. W takich przypadkach będziesz potrzebować aplikacji o zasięgu 360 stopni, która może odzyskać dane, zlokalizować telefon i chronić poufne informacje przechowywane na urządzeniu.

Wybór nr 1 ExpressVPN: Keeply

stale aplikacja bezpieczeństwa dla iPhone'a

Dzięki zgrabnemu i intuicyjnemu interfejsowi Keeply oferuje coś więcej niż tylko bezpieczny sejf na dane, takie jak zdjęcia, hasła lub notatki.

Polityka bezpieczeństwa Keeply gwarantuje, że Twoje dane są przechowywane tylko w telefonie, a nie w chmurze, chociaż istnieje możliwość wykonania kopii zapasowej na wybranym komputerze.

ExpressVPN docenia fakt, że aplikacji można używać w trybie offline i nie wymaga do działania żadnych danych osobowych – takich jak lokalizacja czy lista kontaktów.

Keeply oferuje również kilka fajnych dodatkowych funkcji, takich jak Zdjęcie intruza, które robi zdjęcie każdej osobie próbującej uzyskać dostęp do aplikacji bez powodzenia; fałszywy kod PIN, który, gdy jest używany, pokazuje aplikację pustą; oraz blokadę zakrytą, która dokładnie tak brzmi.

Drugie miejsce: Lookout

aplikacja bezpieczeństwa lookout na iPhone'a

Lookout to wszechstronna aplikacja zabezpieczająca, która może zlokalizować iPhone’a na wypadek jego zgubienia, aktywować alarm w przypadku podejrzanych działań i wyłączyć urządzenie na odległość. Jest też fajna funkcja, która wzbudzi brzęczenie zegarka Apple, jeśli Twój iPhone znajdzie się poza zasięgiem Bluetooth.

Niestety większość fajnych funkcji działa tylko wtedy, gdy masz zegarek Apple Watch, dlatego Lookout kończy się na drugim miejscu.

Najlepszy menedżer haseł dla Twojego iPhone’a

Dobry menedżer haseł umożliwia generowanie silnych haseł do aplikacji przechowywanych w zaszyfrowanej bazie danych, chronionej hasłem głównym.

Po zalogowaniu menedżer haseł automatycznie wprowadzi również Twoje dane na zapisanych stronach internetowych, dzięki czemu logowanie będzie tak wygodne, jak bezpieczne.

Wybór nr 1 ExpressVPN: LastPass

Aplikacja zabezpieczająca lastpass na iPhone'a

LastPass jest jednym z najbardziej znanych menedżerów haseł, a jego interfejs wykorzystuje bibliotekę logo aplikacji, dzięki czemu znalezienie ulubionych stron internetowych jest uciążliwe.

Podobnie jak większość ich konkurentów, LastPass zabezpiecza dane za pomocą 256-bitowego szyfrowania, a także odcisków palców i uwierzytelniania dwuskładnikowego. Podstawowe funkcje są bezpłatne, ale będziesz potrzebować płatnej wersji, aby zsynchronizować dane na wielu urządzeniach (chociaż subskrypcja jest najtańsza na rynku – tylko 12 USD rocznie).

Interesujące dodatkowe funkcje obejmują audyt bezpieczeństwa LastPass i możliwość korzystania z niego w trybie offline. Niezawodna, bezpieczna i intuicyjna aplikacja. LastPass jest ulubionym menedżerem haseł ExpressVPN.

Drugie miejsce: 1 Hasło

Aplikacja zabezpieczająca 1 hasło

1Password jest jednym z najlepszych dostępnych menedżerów haseł i jest dostarczany z bezpłatną aplikacją do uruchamiania urządzeń z systemem iOS. Główne różnice w stosunku do LastPass polegają na tym, że 1Password jest zaprojektowany przede wszystkim do użytku offline i oferuje zarówno jednorazową opłatę, jak i model subskrypcji.

Najlepszy bloker reklam dla urządzeń mobilnych Apple

Od iOS 9 możliwe jest oficjalne blokowanie treści za pomocą programów blokujących reklamy, które są wymienione w sekcji Ustawienia telefonu. Podobnie jak blokery reklam w przeglądarce, dobry bloker reklam mobilnych nie wykorzystuje danych i umożliwia dostosowanie witryn i aplikacji, które chcesz zablokować.

Wybór nr 1 ExpressVPN: 1Blocker

Aplikacja bezpieczeństwa 1blocker

1Blocker zawiera 7 000 wstępnie zainstalowanych programów blokujących, które obejmują reklamy, skrypty śledzące i inne elementy działające w tle na stronach internetowych – takie jak sieci reklamowe i dostawcy usług analitycznych.

ExpressVPN dał 1Blocker najwyższą pozycję ze względu na dużą liczbę opcji dostosowywania, które pozwalają wybrać konkretną treść, której możesz zablokować z oczu.

Drugie miejsce: Uściślij

dopracuj aplikację bezpieczeństwa

Również bezpłatny w App Store, Refine działa podobnie do 1Blocker, ale ma mniejszy zakres dostosowywania.

Najlepsza przeglądarka prywatności dla systemu iOS

Wybór nr 1 ExpressVPN: Ghostery

aplikacja bezpieczeństwa ghostery

Ghostery to bezpieczna przeglądarka mobilna na iOS, która pozwala użytkownikom kontrolować i decydować, jakie informacje chcą udostępniać odwiedzanym witrynom. Jedną z kluczowych funkcji jest przegląd wszystkich modułów śledzących i plików cookie śledzących Twoją aktywność w każdej witrynie oraz funkcja jednego kliknięcia, aby je odłączyć.

Czy masz jakieś wskazówki dotyczące bezpieczeństwa mobilnego??

ExpressVPN ma nadzieję, że dzięki temu Twój iPhone będzie jeszcze bardziej bezpieczny!

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące wspomnianego oprogramowania lub horrorów związanych z utratą danych, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me