Kas ir uzticams piegādes tīkls un kā tie darbojas?

“Uzticamība” parasti ir subjektīva vērtība, ko mēs piešķiram cilvēkiem un lietām, uz kurām mēs ticam, uz kurām varam paļauties. Mēs balstāmies uz savu uzticēšanos uz to, ko mēs zinām vai pieņemam, cik iespējams, ka viņi mūs noniecinās.

Tas lielā mērā attiecas arī uz uzticamiem piegādes tīkliem. Tomēr šis termins definē arī īpašu tīkla veidu, kas atšķiras no tīkla droša piegādes tīkli. A uzticams piegādes tīkla savienojumi ir fiziski aizsargāti no traucējumiem. Drošs tīkls nav fiziski drošs, tāpēc datu aizsardzībai parasti izmanto šifrēšanu.

Šajā ziņojumā apskatīts, kas ir uzticams piegādes tīkls, kā tie darbojas un kā tas atšķiras no drošiem tīkliem, piemēram, drošiem VPN.

Uzticamie piegādes tīkli ir fiziski droši

Viens uzticams piegādes tīkls, kuru jūs jau izmantojat, ir jūsu biroja vai mājas tīkls. Jūs varat tam uzticēties, jo esat pārliecināts:

 •         Neviens nav uzlauzis maršrutētāju no ārpuses. Pateicoties ugunsmūra žurnāliem un bezvadu drošības sistēmām, jūs zināt, ka hakeri nav piekļuvuši jūsu tīklam.
 •         Trešās puses tīklā nav izvietojušas ļaunprātīgas ierīces. Ja vien jūsu ēka nav ielauzusies, jūs zināt, ka jūsu tīkls nav ticis apdraudēts.
 •         Visi tīkla datori ir atjaunināti un droši. Ja jūs vai jūsu IT vadītājs regulāri uzturat savas sistēmas, varat būt pārliecināti, ka visas zināmās ievainojamības ir novērstas.

Citiem vārdiem sakot, uzticams piegādes tīkls ir sienu, fiziski drošs tīkls, kas pilnībā atrodas jūsu kontrolē. Tieši šī fiziskā drošība to definē kā “uzticamu”.

… Bet internets nav fiziski drošs

Kas notiek, kad dati tiek atstāti no uzticama piegādes tīkla un tiek pārsūtīti internetā?

Jūsu ISP interneta savienojums nav uzticams piegādes tīkls. Izmantojot internetu, jūs zināt, kad jūsu dati ir sasnieguši galamērķi: tiek ielādēta pieprasītā vietne vai videoklipa augšupielāde tiek parādīta vietnē YouTube.

Bet tas, ko jūs nezināt, ir: kā tur nokļuva datu paketes? Domājams, ka dati ir novirzīti pa vairākiem piegādes tīkliem. Tas nozīmē, ka citi cilvēki, iespējams, to ir redzējuši un izveidojuši kopiju.

Uzticamie VPN šifrē datus

Ja vēlaties izveidot uzticamu (t.i., fiziski drošu) piegādes tīklu vairākās vietnēs, interneta izmantošana nav iespēja.

Lai jūsu platjoslas tīkls būtu “uzticams”, tam:

 •         Izmantojiet privātu, fiziski drošu tīkla savienojumu starp visām vietnēm
 •         Sazinieties tikai ar uzticamām vietnēm, piemēram, iepriekš aprakstīto mājas vai biroja tīklu
 •         Pārvaldiet un autentificējiet savienojumus, izmantojot VPN

Tā kā uzticams VPN darbojas tīklos, kur pamatā esošais piegādes tīkls ir fiziski drošs, datu drošībai neizmanto kriptogrāfiju vai tunelēšanu. Kāpēc gan lai tā būtu, ja ticat, ka hakeri tajā nevar iekļūt?

Atšķirība starp “uzticamu” un “drošu”

Tikmēr drošie VPN nedarbojas uzticamos piegādes tīklos. Lai trešās puses neredzētu jūsu datus, tām nepieciešama autentifikācija, tunelēti savienojumi un šifrēšana.

Uzticamie piegādes tīkli ir fiziski droši, taču tāpēc to darbības joma ir ierobežota. Drošie VPN nodrošina drošību tiešsaistē.

Lai atgrieztos pie iepriekšējās sākotnējās definīcijas, cik “uzticams”, jūsuprāt, jebkurš tīkls ir atkarīgs no tā, ko jūs par to zināt – un cik liela ir iespējamība, ka tas jūs pazeminās.

Noklikšķiniet šeit, lai atgrieztos ExpressVPN interneta privātuma ceļvežos

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map