Kas ir ļaunprātīga programmatūra?

Gandrīz visi saprot, kas ir datorvīruss. Tomēr, instalējot drošības programmas savās sistēmās, termins “vīruss” bieži tiek apvienots ar “ļaunprogrammatūru” – termins, kas lielākajai daļai cilvēku var būt nepazīstams, lai gan tas faktiski ir visaptverošāks.


kas ir-ļaunprogrammatūra

Ļaunprātīga programmatūra var radīt nopietnus riskus jūsu sistēmai un kontaktu tīkla cilvēku sistēmām. Tāpēc ļaundabīgās programmatūras rakstura izpratne ir pirmais solis tiešsaistes drošības protokola stiprināšanā.

Ļaunprātīga programmatūra ir saīsināta frāzes “ļaunprātīga programmatūra” forma. Ļaunprātīga ir jebkura programmatūra, kas paredzēta kaitēšanai, tāpēc tehniski datorvīruss ir ļaunprātīga programmatūra, kaut arī tā bieži tiek klasificēta atsevišķi. Vai, nespeciālistu izpratnē, ļaunprātīga programmatūra ir programmatūra, kuras nevēlaties, veicot darbības, par kurām nekad nepiekrītat.

Apskatīsim sīkāk, kā parasti izplatās ļaunprātīga programmatūra. Vairumā gadījumu ļaunprogrammatūra tiek piegādāta vienā no trim modeļiem:

Viltots e-pasts: Mēs visi esam saņēmuši e-pastus, izliekoties par kaut ko tādu, kas viņi nav. Bieži vien tos ir viegli identificēt un izmest. Tomēr dažreiz mūsu kontaktpersonu e-pasti tiek uzlauzti, un caur šiem kontiem tiek nosūtīta ļaunprātīga programmatūra kā pielikums.

Iegulta instalācijā: Ir tik daudz veidu, kā lejupielādēt programmatūru tīmeklī. Tomēr, ja vien jūs to nesaņemat no oficiāla avota, vienmēr pastāv iespēja, ka tajā ir ļaunprātīga programmatūra. Piemēram, ja jūs meklējat, piemēram, video rediģēšanas programmatūru, iespējams, ka lietojumprogrammai var atrast vairākas saites. Tikai viena no šīm saitēm ir no uzticama oficiāla avota; citas ir nejaušas vietnes, un tās var izveidot saites uz instalācijām, kurās tiek ļaunprātīga programmatūra. Tas nenozīmē, ka viņi to noteikti darīs, taču ir svarīgi saglabāt savu sardzi.

Slēpts kā kaut kas cits: Varbūt jūs domājāt, ka lejupielādējat video rediģēšanas programmatūru, bet, ja tas tā ir, kāpēc šī programmatūra netika instalēta? Tā vietā jums tika atstāti neskaidri paziņojumi un, iespējams, saistošas ​​aizdomas, ka lietas nav tādas, kādas šķita. Neatkarīgi no tā, vai tas ir lejupielādēts tīmeklī vai kā straume, daudz ļaunprātīgas programmatūras tiek izplatīts, izmantojot vienkāršu viltību.

Ko faktiski dara ļaunprātīga programmatūra? Tikai par jebko. Ļaunprātīgu programmatūru var izmantot pilnīgi ļaunprātīgā veidā, lai izplatītu datu iznīcināšanu, vai arī to var izmantot “likumīgās, bet negodīgās” metodēs. Pēdējais piemērs ir uzņēmums, kas instalē statistikas izsekošanas datus, kad instalējat viņu programmatūru. Tas tehniski nedara neko ļaunu, un jūs, iespējams, pat esat tam piekritis neskaidri ar viņu lietotāja līgumu, bet tas joprojām izmanto jūsu sistēmu saviem mērķiem. Turklāt jūsu personīgo datu izsekošana ir jūsu privātuma pārkāpums.

Dažos gadījumos ļaunprātīgu programmatūru ir ārkārtīgi grūti atklāt un novērst. Tas var būt saistīts ar faktu, ka tā ir maskēta kā kaut kas cits, bet sliktākajā gadījumā programmatūra, kas pazīstama kā rootkit, ir konfigurēta tā, lai lietotāji to gandrīz nevarētu noteikt, apskatot sistēmas uzdevumu pārvaldnieku..

Tādēļ var nebūt tiešu ļaunprātīgas programmatūras indikatoru. Tā vietā jūs vēlēsities meklēt vispārīgus simptomus, piemēram, nejaušus pārlūka uznirstošos logus (parasti ar ārkārtējiem ziņojumiem “Bīstami! Noklikšķiniet šeit!”) Vai vispārēju sistēmas palēnināšanos, pateicoties ļaunprātīgas programmatūras iztērētajiem resursiem. Ja rodas kaut kas dīvains, vislabāk ir lejupielādēt rīku pret ļaunprātīgu programmatūru un veikt rūpīgu sistēmas skenēšanu. Šie rīki identificēs ļaunprātīgu programmatūru un sniegs jums iespēju karantīnā vai noņemt saistītos failus.

Ļaunprātīga programmatūra pastāvīgi attīstās, pateicoties programmētājiem, kas paliek priekšā līknei. Par laimi, kad jūs iemācīsities identificēt parastās viltības aiz ļaunprogrammatūras, to ir daudz vieglāk izvairīties. Kad esat bruņojies ar labu anti-ļaundabīgo programmu rīku, jūs esat pasargājis sevi no tā, ka dators kļūst par anonīmu hakeru rīku. Līdzīgi kā ar īsto vārdu, sevis izglītošanas un veselā saprāta kombinācija bieži var būt vislabākā aizsardzība pret cilvēkiem, kuri vēlas nodarīt jums ļaunu.

Noklikšķiniet šeit, lai atgrieztos ExpressVPN interneta privātuma ceļvežos

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map