10 labākie padomi spēcīgai interneta drošībai

1. padoms. Tikai vietnes ar HTTPS ir drošas!

URL, kas sākas ar “http: //”, NAV droši. Vietnes ar “https: //” izmanto hiperteksta pārsūtīšanas protokola (HTTP) kombināciju ar drošā socket slāņa (SSL) / transporta slāņa drošības (TLS) protokolu, kas nozīmē, ka sesija starp jūsu pārlūkprogrammu un tīmekļa serveri tiek šifrēta. Bez HTTPS sliktie puiši var pārtvert jūsu sesiju, izmantojot tādus rīkus kā Firesheep.


2. padoms. Izmantojiet drošības jautājumus, kuru atbildes citiem nav iespējams uzminēt

Drošības jautājumi ir noderīgi, ja aizmirstam paroles un mums tās ir jāatiestata. Faktiski, reģistrējoties e-pasta kontos, vairums no mums neapdomīgi sniedz patiesas atbildes uz vienkāršiem jautājumiem, piemēram, “Kāds ir jūsu mātes pirmslaulības uzvārds?” Vai “Kā sauc pilsētu, kurā esat dzimis?”

Bet vai mēs kādreiz esam apstājušies domāt, cik viegli sliktajiem puišiem ir atrast atbildes uz šiem jautājumiem? Mums ir tik liela daļa no mūsu personīgās dzīves internetā; sliktiem puišiem patiesībā ir ļoti viegli atrast mūsu atbildes uz drošību internetā un atiestatīt paroles bez atļaujas. Faktiski žurnāla Washington Post reportieris trīs minūšu laikā spēja uzlauzt sava brāļa iCloud kontu, izmantojot informāciju, kas internetā bija pārbaudāma vai atrodama..

Tā vietā, lai atbildētu uz drošības jautājumiem ar acīmredzamām atbildēm, kuras cilvēki var atrast, izmantojot meklētājprogrammas, vai lasot jūsu tiešsaistes profilus, mēģiniet atbildēt ar nebūtiskām atbildēm, kas sajauktas ar cipariem. Protams, pārliecinieties, ka atcerieties atbildes gadījumā, ja kādreiz tiek izslēgts konts un jāizmanto drošības jautājums!

johndoe1

Padoms: nedariet to, ko izdarīja šis puisis.

3. padoms. Neizmantojiet to pašu paroli visiem jūsu kontiem

Acīmredzot ir viegli atcerēties vienu sarežģītu paroli un izmantot to visos jūsu kontos. Tomēr tas noved pie tā, ka var tikt uzlauzts viens pakalpojums un hakeris izmanto šo paroli, lai uzbruktu jūsu kontiem ar citiem pakalpojumiem.

Lai ģenerētu un saglabātu paroles, mēģiniet izmantot ieteiktu paroļu pārvaldnieku, piemēram, 1Password, KeePass un LastPass (mums ir arī nejaušs paroļu ģenerators). Šīs paroļu lietotnes var izveidot nejaušas, neizprotamas burtu un ciparu rakstzīmju virknes kā paroles un palīdzēt tās saglabāt jūsu labā dažādās ierīcēs..

Ja jūsu tiešsaistes pakalpojums (t.i., e-pasts, tiešsaistes krātuve, banka) piedāvā divpakāpju verifikāciju, jums to noteikti vajadzētu izmantot.

4. padoms. Atjauniniet operētājsistēmu un visu programmatūru

Operētājsistēmas, piemēram, Windows un Mac, regulāri sūta atjauninājumus lietotājiem ar programmatūras ielāpus un tā tālāk. Lai arī varētu būt vilinoši aizvērt uznirstošos logus, atgādinot jums par jaunu atjauninājumu, jums tas ir jāatjaunina, tiklīdz esat spējīgs aizsargāties pret jaunākajām drošības ievainojamībām..

Jums arī vajadzētu būt atjauninātai citai programmatūrai. Vislabākā taktika ir ieslēgt automatizētus programmatūras atjauninājumus visās jūsu lietotnēs – tas attiecas uz pretvīrusu programmatūru, e-pasta lietotnēm, pārlūkprogrammām utt..

5. padoms. Esiet piesardzīgs, piekļūstot publiskajam WiFi

Diemžēl daudzi cilvēki nezina, ka, sēžot iecienītajā kafijas veikalā un piekļūstot iecienītākajām vietnēm, izmantojot bezmaksas bezvadu internetu, jūs riskējat, ka kāds pārtver jūsu datus.

Neaizsargāts bezmaksas bezvadu internets ir audzēšanas vieta hakeriem, lai pārtvertu un piekļūtu jūsu personīgajiem datiem. Pirms izveidojat savienojumu ar publisko Wi-Fi, datorā izslēdziet failu koplietošanu. Ja izmantojat publisko Wi-Fi, neierakstieties sistēmā, kurai nepieciešama parole, JA TIKAI esat izveidojis savienojumu ar VPN..

6. padoms. Esiet piesardzīgs, rakstot sociālajos medijos

Kamēr sociālie mediji kļūst aizvien populārāki, tādas vietnes kā Instagram, Twitter, Pinterest un Facebook lieliski noder, lai jūs pastāvīgi atjauninātu un darītu draugiem zināmu, ko jūs darāt, un kurp dodaties. Tomēr šī informācija noziedzniekiem ir zelts. Pieņemot draugus, kurus jūs personīgi nepazīstat, var nozīmēt, ka hakeram ir neierobežota piekļuve informācijai par jūsu ģimeni, draugiem, kur jūs dzīvojat, un to, ko jūs pērkat / lasāt / darāt. Yikes.

7. padoms. Dzēsiet aizdomīgus e-pasta pielikumus

Vai esat kādreiz saņēmis nevēlamu e-pastu? Iespējams, ka jums ir. Lielākā daļa cilvēku zina, ka, ja saņemat aizdomīgas saites vai pielikumus no nejaušiem svešiniekiem, jums nevajadzētu tos atvērt un nekavējoties izdzēst. Tomēr, ja no drauga saņemat dīvainu pielikumu vai saiti, jums joprojām vajadzētu rīkoties tāpat. Hakeri bieži sūta bīstamu ļaunprātīgu programmatūru, uzlaužot kāda e-pasta kontu un nosūtot e-pastus uz upura kontaktu sarakstu. Ja kādreiz saņemat aizdomīgu e-pastu no drauga, jums vajadzētu sūtīt viņu pa e-pastu un pateikt, ka viņi, iespējams, ir hakeri

Hakeri bieži sūta bīstamu ļaunprātīgu programmatūru, uzlaužot kāda e-pasta kontu un nosūtot e-pastus uz upura kontaktu sarakstu. Ja kādreiz saņemat aizdomīgu e-pastu no drauga, jums vajadzētu nosūtīt viņam e-pastu un pateikt, ka viņš, iespējams, ir uzlauzts. Turklāt pasakiet viņiem, ka viņiem jāmaina parole un jāieslēdz divpakāpju autentifikācijas ASAP.

8. padoms. Nepievienojiet datoram dīvainas lietas

Ļaunprātīga programmatūra var izplatīties ne tikai caur virtuāliem līdzekļiem, bet arī ar aparatūras palīdzību! USB zibatmiņas, ārējo cieto disku un pat viedtālruņu lietotāji nav neaizsargāti pret ļaunprātīgu programmatūru. Nelielā BadUSB ļaunprogrammatūra ir piemērs. Pirms kaut ko pievienojat datoram, pārliecinieties, ka precīzi zināt, no kurienes tas nāk un kas vēl tajā atradies. Pievienojiet lietas tikai no uzticamiem avotiem.

9. padoms. Nekad nepazaudējiet ierīci

Tātad esat ielādējis datoru un viedtālruni ar jaunāko drošības programmatūru, nomainījis visas paroles un ieslēdzis divpakāpju verifikāciju. Bet kas notiek, ja pazaudējat datoru vai viedtālruni? Ja pazaudējat ierīci, visi jūsu e-pasta ziņojumi, fotoattēli un personīgie dati var nonākt tādas personas rokās, kurai nav nekā laba.

Neļaujiet tam notikt ar jums! Aizsargājiet bloķēšanas ekrānu ar paroli, izmantojiet spilgtas krāsas korpusu, lai to nepazaudētu, un regulāri dublējiet datus. Ieslēdziet ierīces atrašanās vietu vai izmantojiet trešās puses pretaizdzīšanas lietotni, ja neiedomājams notiek. Vislabākais, protams, ir vienmēr būt modriem attiecībā uz aparatūru un nekad to nezaudēt.

10. padoms: zināt, no kurienes lejupielādējat lietotnes

Lai nodrošinātu maksimālu drošību, lejupielādējiet lietotnes tikai no 100% uzticamiem avotiem, piemēram, no Apple App Store vai pašas programmatūras veidotāja. Instalējot lietotnes, pārliecinieties, ka zināt atļaujas, ko tām piešķirat. Piemēram, vai šai laika pārvaldības lietotnei tiešām ir nepieciešama piekļuve jūsu kamerai un kontaktpersonām?

Vēl viena vienkārša laime – pārliecinieties, vai dators vai ierīce ir konfigurēta tā, lai lejupielādētās lietotnes būtu jāatver manuāli. Jūs nevēlaties lejupielādēt izpildāmu failu un automātiski to atvērt datorā bez jūsu piekrišanas!

Dienas beigās zināšanas ir spēcīgs rīks. Lai saglabātu labu interneta drošību, ir jākombinējas ar rūpēm par programmatūru un aparatūru, kā arī ar dažu labu vecmodīgu veselo saprātu.

Bonusa padoms! Izmantojiet VPN

Augstas izturības VPN šifrēšana aizsargā ne tikai jūsu tīmekļa pārlūku, bet arī e-pastus, Skype sarunas, tiešsaistes banku darbību un visu, ko darāt vai redzat tiešsaistē – neatkarīgi no tā, vai atrodaties mājās, birojā, kafejnīcā vai ceļojat pa pasauli. Piešķiriet sev zināmu pievienoto anonimitāti ar ExpressVPN. Kad savienojums ar ExpressVPN ir izveidots, visi jūsu dati ir šifrēti un neatšifrējami!

Noklikšķiniet šeit, lai atgrieztos ExpressVPN interneta privātuma ceļvežos

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map