Огляд KeePass

Мене часто просять поради, як хтось може покращити свій особистий рівень безпеки, а друга тема, яку я піднімаю (інсталяція антивірусного програмного забезпечення є першою), оточує використання паролів.

Як наголошувалося в іншому місці в Comparitech, немає заміни на довгий, складний, важко здогадатися пароль, складений з цифр, букв та символів. Також немає альтернативи використанню унікальних паролів для кожного веб-сайту, який ви відвідуєте – повторне використання одного і того ж для кожного облікового запису, який знаходиться під вашим контролем, є прелюдією до аварій, якщо будь-який з цих облікових записів буде порушений, оскільки, як ви, можливо, бачили в новини, компрометовані облікові дані для входу часто потім знаходять свій шлях на певні сайти, з яких злочинці можуть потім збирати та використовувати їх.

Але як ви пам’ятаєте інший пароль для кожного облікового запису?

Особливо, коли кількість паролів, які ми маємо пригадати, схоже, щорічно зростає (середній користувач нараховує 118 онлайн-акаунтів зараз і, швидше за все, їх буде понад 200 протягом наступних десяти років).

Ну, відповідь – використовувати менеджер паролів.

Використовуючи таку частину програмного забезпечення, разом із розширенням для браузера, ви можете відпустити десятки паролів, які вам потрібно запам’ятати, та зосередитись на цьому лише один головний пароль для певної програми, яку ви використовуєте..

Звук хороший?

Якщо так, читайте далі, і я покажу вам, як встановити один дуже популярний – і безкоштовний – менеджер паролів, а також поясню, які саме вигоди ви можете отримати від нього.

Установка пароля-безпека

Огляд KeePass

Не настільки витончений, як комерційний менеджер паролів, такий як 1Password, який сам з’явився в новинах цього тижня, KeePass збирає багато заслужених похвал за те, як він створює та зберігає ключі шифрування на місцевому рівні, і те, що він не зберігає ваші паролі в централізованій базі даних, які можуть бути чутливими до злому.

Як програма з відкритим кодом, вона, як уже було сказано, безкоштовно. Але в своєму найосновнішому вигляді він сумісний лише з платформою Windows. І для переважної більшості з вас це не буде проблемою.

Якщо ви використовуєте Linux або OS X, існує альтернатива у формі KeePassX, а користувачі iOS обслуговуються iKeePass. Користувачі Android не повинні відчувати себе осторонь, оскільки Keepass2Android був розроблений, щоб дбати про їхні потреби. Кожна з цих альтернатив основній версії Windows виходить за межі цієї статті, але тому обов’язково повідомте нам про це через коментарі, якщо ви хочете отримати додаткову інформацію про будь-яку з них, і ми побачимо, що ми можемо зробити, щоб допомогти.

Безпека та конфіденційність

Той факт, що KeePass є відкритим кодом, означає, що його код підлягає уважному ознайомленню всім, кому це цікаво. Зважаючи на кількість обдарованих кодерів, які використовують таке програмне забезпечення, це означає, що є велика ймовірність того, що будь-які вразливості не тільки будуть помічені, але й будуть помічені швидко.

Шифрування представляє себе двогранним мечем з цим менеджером паролів – його характер від кінця до кінця означає єдину людину, яка коли-небудь дізнається ваш головний пароль – це ви. Перевагою цього є те, що ніхто не зможе отримати доступ до вашої бази даних паролів, якщо ви не вирішите розкрити цей пароль. Мало того, але ваша зашифрована база даних буде недоступною для будь-якого зловмисника, який отримає доступ до неї, що зробить її хорошим варіантом, якщо ви хочете зберігати її на платформі, яка в іншому випадку може бути небезпечною (наприклад, хмарна платформа зберігання даних). З іншого боку, якщо ви коли-небудь забудете власний головний пароль, у вас виникли проблеми – не існує можливості відновлення.

Широкий масив плагінів, які можна додати до KeePass, дозволяють додати широкий спектр додаткових функцій захисту, включаючи, наприклад, клавіатури програмного забезпечення, які є чудовим захистом для всіх, хто стурбований можливістю встановлення кейлоггера у їхній системі.

Висновок

Зробити висновок про корисність та ефективність KeePass – хитра пропозиція через його відкритий характер.

Як було сказано раніше, це має свої переваги щодо безпеки, що ще більше посилюється за рахунок включення кінцевого шифрування та відсутності централізованої бази даних. Це відмінні плюси.

Те, що добре

  • Його природа з відкритим кодом добре піддається безпеці
  • Він пропонує кінцеве шифрування
  • Метод шифрування за замовчуванням використовує потужний шифр AES-265 з аутентифікацією хешу SHA-256
  • Доступний широкий спектр плагінів, які можуть додати інтеграцію браузера та багато інших функцій
  • Вичерпні поширені запитання та підтримка громади є сильним
  • Чи згадував я його безкоштовно?

З іншого боку, він ніде не настільки відполірований, як комерційний менеджер паролів, і це може бути серйозним питанням для менш технічно схильних серед вас. Якщо ви дотримуєтесь нашого супутника, як керувати, вам повинно бути в порядку, але це не шкодить тому, що користувальницький інтерфейс є одним із менш привітних я бачив, або від того, що інтеграція браузера не така гладка, як у деяких альтернатив.

Що не так гаряче

  • Користувацький інтерфейс може бути кращим – нетехнічні користувачі можуть відчувати його заляканість
  • Зазначена інтеграція з браузером не може бути досягнута так само легко, як у інших менеджерів паролів. Також додавання в інші плагіни не є настільки простим, як можливо

Однак, загалом, KeePass виконує завдання збереження ваших паролів, і мало, якщо вони є, менеджерів паролів, які можуть перемогти його на цій передній панелі.

Ви можете спробувати це безкоштовно і зробити свій власний розум, безпечним, усвідомлюючи, що ви нічого не втратите, окрім свого часу, якщо виявите, що це не для вас. І якщо ви все-таки вирішите передати KeePass, будь ласка, перейдіть з такою альтернативою, як LastPass, 1Password, Dashlane або навіть менеджер паролів, вбудований у ваш браузер – або це набагато кращий варіант, ніж взагалі не використовувати менеджера паролів..

Відвідайте KeePass

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me