Як пришвидшити повільний ноутбук або ПК (Windows 10, 8 або 7) безкоштовно

Як прискорити повільний вікно ноутбука чи ПК

Незалежно від того, чи відбувається це поступово з часом чи раптом, спроба працювати з повільним комп’ютером може серйозно засмутити. Навіть якщо ви досить старанно ставитеся до обслуговування свого ноутбука чи ПК, дивно, як швидко все сповільнюється. Якщо у вас виникають подібні проблеми та працює ОС Windows 10, 8 або 7, ця публікація призначена для вас!

На щастя, вам ще не потрібно торгувати на комп’ютері. Насправді ви можете зробити кілька кроків, щоб трохи підсилити їх у відділі продуктивності. За допомогою простого перехоплення до кількох технічних операцій, навіть найповільніший комп’ютер може повернутися до свого старого.

У цій публікації ми розкриваємо 14 речей, які можна зробити для прискорення повільного ноутбука чи ПК за допомогою Windows 10, 8 або 7. Що стосується цієї статті, ми будемо зосередившись на питаннях продуктивності системи а не пов’язані з мережею, яку ви використовуєте. У нас працює Windows 10, тому ми будемо використовувати цю версію для вказівок та знімків екрана. Однак будь-які коригування для Windows 8 та 7 будуть відмічені безпосередньо нижче, якщо це можливо.

Якщо ви шукаєте швидкого виправлення і не хочете мати справу з змінами вручну, ви можете перевірити програмне забезпечення Avast Cleanup. Це виконує деякі завдання, які ми обговорюємо нижче, такі як очищення непотрібних файлів та оптимізація певних налаштувань. Зараз Avast пропонує 25% знижки.

1. Закрийте програми системного трея

Якщо ваш комп’ютер вимкнений для повільного запуску, можливо, у вас запускається занадто багато програм одночасно з самою Windows. Елементи в системному треї часто запускаються при запуску, а потім залишаються запущеними під час використання комп’ютера.

Щоб отримати доступ до цих елементів, натисніть стрілку вгору вправо на панелі завдань.

Робочий стіл із відкритим системним лотком.

Якщо є програми, для яких не потрібно запускати, клацніть правою кнопкою миші та закрийте.

2. Зупиніть роботу програм при запуску

Подібно до програм, що працюють у лотку, інші програми, які автоматично запускаються при запуску, можуть уповільнити ваш комп’ютер. Деякі з них ви, можливо, хочете запустити, наприклад антивірусне програмне забезпечення, але інші можуть бути непотрібними.

Клацніть правою кнопкою миші на панелі завдань та виберіть Менеджер завдань або вдарити Ctrl-Shift-Escape Для запуску. Рушайте до Стартап Ви зможете переглянути кожен елемент, який працює під час запуску, а також його вплив.

Екран диспетчера завдань.

Пройдіть ці питання та вирішіть, які з них не потрібно починати автоматично. Цей процес особливо вигідний для продуктивності, якщо ви можете відключити деякі з високих впливів. Але зауважте, що деякі з цих програм життєво важливі для роботи Windows. Наприклад, ті, з Microsoft, перелічені як видавець, мабуть, краще залишити в спокої. Якщо ви не впевнені, залиште це, або спробуйте пошук Google, щоб дізнатися більше.

Для відключення просто клацніть правою кнопкою миші та натисніть Відключити. Пам’ятайте, що ви не відключаєте програму, а лише те, що вона працює при запуску.

Windows 7: Замість доступу Менеджер завдань, вам потрібно буде шукати Системна конфігурація.

3. Оновіть вашу ОС, драйвери та програми

Ви, напевно, чули, що оновлення програмного забезпечення є гарною ідеєю для безпеки. Це правда, і це також може допомогти продуктивності. Windows автоматично надсилатиме вам сповіщення, коли доступне оновлення. Вам просто потрібно переконатися, що ви не продовжуєте його відкладати.

Якщо ви думаєте, що, можливо, пропустили оновлення, ви завжди можете перевірити. Йти до Старт і натисніть Налаштування або значок налаштувань. Потім переходьте до Оновлення & Безпека>Оновлення Windows.

Екран оновлення Windows.

Крім вашої ОС, драйвери та програми також повинні постійно оновлюватися. Знову ж таки, це добре як для безпеки, так і для продуктивності. Якщо ви думаєте, що, можливо, пропустили оновлення, швидкий пошук в Інтернеті повинен повідомити, яку версію ви використовуєте.

4. Видаліть непотрібні файли

Як і наші шафи та шухляди, і наші комп’ютери захаращуються. Хоча ви насправді не можете бачити це, ви знаєте, що він є, і це може негативно впливати на роботу вашого комп’ютера. Це особливо актуально, якщо ви щодня обробляєте безліч великих файлів, таких як зображення високої роздільної здатності, аудіофайли та відео..

Звільніть місце, створивши звичку видаляти файли та папки щотижня та опустіть кошик згодом. Роблячи це регулярно, це більш ймовірно, що ви точно запам’ятаєте, що є у файлах і папках, і не будете так перейматися помилковим видаленням чогось важливого.

Зручна порада: Жорсткі диски зазвичай працюють з максимальною швидкістю, поки вони не досягнуть приблизно 90%. Тож якщо ви перевіряєте, скільки зайнято місця та ви перевищуєте 90%, це, мабуть, уповільнює справи. SSD сповільнюються повільніше, оскільки вони заповнюються, тож добре залишатися над цим. Рекомендується не заповнювати SSD на більш ніж 75% його ємності.

5. Знайдіть програми, що харчуються ресурсами

Якщо ви виявите, що ваш комп’ютер працює раптово повільніше, швидше за все, винна певна програма. Один із способів визначити винуватця – зайти до менеджера завдань і дізнатися, що їсть ваші ресурси.

Клацніть правою кнопкою миші на панелі завдань та виберіть Менеджер завдань. Клацніть Детальніше щоб дізнатися інформацію про програми, які зараз працюють на вашому комп’ютері.

Вкладка

Ви можете клацнути по кожному заголовку, щоб сортувати список, згідно з яким програми використовують більшість конкретного ресурсу. Якщо вам потрібно щось закрити, спробуйте спочатку закрити фактичну програму. Якщо він не закриється, поверніться до Менеджер завдань екран, клацніть правою кнопкою миші програму та натисніть Кінцеве завдання.

Windows 7: Замість доступу Менеджер завдань, вам потрібно буде шукати Системна конфігурація.

6. Відрегулюйте свої параметри живлення

Windows постачається з декількома заздалегідь заданими схемами живлення відповідно до ваших потреб За замовчуванням встановлено значення Збалансований, що враховує продуктивність та енергоспоживання. Але остання викликає занепокоєння лише в тому випадку, якщо ви розряджаєте акумулятор або намагаєтесь зменшити рахунки за електроенергію. Таким чином, ви можете змінити свій план.

The Зберігач енергії Варіант плану не є гарною ідеєю, якщо ваш комп’ютер вже повільний. Це знижує продуктивність вашого ПК для економії енергії. Як випливає з назви, Висока продуктивність план – кращий варіант. Хоча вона використовує більше енергії, вона сприяє продуктивності, тому повинна сприяти прискоренню роботи машини.

Окрім стандартних варіантів, ви можете вибрати власний спеціальний план. Йти до Панель управління>Обладнання та звук>Параметри живлення>Створіть план живлення. Введіть назву плану та виберіть Далі.

Варіанти плану електроживлення.

Крім того, ви можете почати з існуючого плану і відповідно скоригуватися. Для цього перейдіть до Панель управління>Обладнання та звук>Параметри живлення>Виберіть або налаштуйте план електроживлення і виберіть Змінення налаштувань плану поруч із існуючим планом.

В обох випадках основні параметри включають, як довго відображатиметься дисплей, коли ви неактивні та скільки часу перед тим, як комп’ютер переходить у сплячий режим. Вони не вплинуть на швидкість вашого комп’ютера, але якщо ви ввійдете в нього Змініть розширені настройки живлення, ви можете внести більше коригувань, які матимуть вплив.

7. Видаліть програми, які ви не використовуєте

Ми часто встановлюємо величезні програми, не розуміючи, скільки місця вони займають. Якщо ви вважаєте, що це може бути так, ви можете легко видалити будь-які програми, які ви не використовуєте. Навіть якщо це програма, яку ви використовуєте раз і знову, якщо вона особливо велика, можливо, варто просто перевстановити кожен раз, коли вам потрібно буде її використовувати.

Щоб видалити програму, перейдіть на сторінку Панель управління>Програми>Програми та функції.

Екран Програми та функції.

Перейдіть через програми і вирішіть, які з них вам не знадобляться. Якщо ви не впевнені в певній програмі, ви можете просто скористатися пошуковою системою, щоб дізнатися більше. Крім того, ви можете також використовувати такий інструмент, як влучно названий ПК Decrapifier, щоб допомогти вам відрізнити добро від поганого..

8. Увімкніть або вимкніть функції Windows

Поки ти в Програми та функції екрана, ви можете перевірити, чи немає компонентів Windows, які вам не потрібні. Клацніть Увімкніть або вимкніть функції Windows і ви побачите список цих компонентів.

Екран функцій Windows.

Ви хочете бути обережними, щоб не вимкнути все, що вам потрібно. Отже, пошук того, у чому ви не впевнені, є хорошою ідеєю.

9. Запустіть очищення диска

Windows поставляється із вбудованим інструментом для очищення мотлоху, який накопичується з часом. Щоб отримати доступ до інструмента очищення диска, перейдіть на сторінку Панель управління>Система та безпека>Адміністративні засоби, і виберіть Очищення диска зі списку.

Параметри очищення диска.

Тут ви можете вибрати типи файлів, від яких потрібно позбутися, та натиснути добре. Потім натисніть кнопку Очищення системних файлів і виберіть будь-які системні файли, які потрібно видалити.

Якщо ви не хочете робити це вручну, є програмне забезпечення, яке ви можете придбати, щоб допомогти. Наприклад, Avast Cleanup виявить і видалить непотрібні файли в режимі реального часу, тому вам не доведеться турбуватися про це.

Avast Cleanup для прискорення роботи повільного комп'ютера.

У ньому є безліч інших функцій, розроблених для підвищення продуктивності вашого комп’ютера, таких як очищення історії веб-перегляду, оптимізація параметрів та процесів застосування та дефрагментація (див. Нижче). Зараз це програмне забезпечення коштує $ 37,49 за річну підписку.

10. Дефрагментуйте ваш жорсткий диск

З часом файли на вашому жорсткому диску стають фрагментарними. Оскільки ваш комп’ютер має перевіряти шматки у кількох місцях, він може працювати повільніше. Термін “дефрагментація” звучить дещо драматично, але він в основному означає з’єднання цих файлів, щоб ваша система могла працювати ефективніше.

Насправді, це те, що Windows 10, 8 і 7 роблять автоматично за встановленим графіком. Графік за замовчуванням – один раз на тиждень, але ви можете зайти і вручну запустити його, якщо ви підозрюєте, що в цьому є проблема.

По-перше, важливо зазначити, що робити це потрібно лише в тому випадку, коли ваш комп’ютер використовує традиційний механічний жорсткий диск (HDD). Твердотільний накопичувач (SSD) працює інакше від жорсткого диска, і немає необхідності в дефрагментації. Якщо у вас обоє, дефрагментуйте лише жорсткий диск.

Йти до Мій комп’ютер і клацніть правою кнопкою миші на жорсткому диску (за замовчуванням названо ВІННІ (C 🙂 хоча ви, можливо, перейменували його). Потім переходьте до Властивості>Інструменти і під Оптимізація та дефрагментація накопичувача, клацніть Оптимізуйте.

Вкладка Інструменти на екрані властивостей накопичувача.

Потім ви отримаєте Оптимізуйте диски спливаюче вікно екрана.

Список дисків, які слід оптимізувати.

Зауважте, що на наведеному вище скріншоті всі диски є SSD. Їх не потрібно дефрагментувати. Як на зображенні, Проаналізуйте буде відтінено для SSD-дисків, але буде доступно для жорстких дисків.

Виберіть жорсткий диск і натисніть Проаналізуйте щоб побачити, як це фрагментарно. Хорошим правилом було б тримати його нижче 5%. Якщо вище, ви можете натиснути Оптимізуйте для дефрагментації диска.

Якщо у вас є SSD, ви помітите Оптимізуйте насправді доступний варіант. Натиснувши на нього, запустіть команду TRIM, яка видалить дані, які вже не враховуються у використанні.

Windows 7: Шукати Дефрагментатор диска за допомогою панелі пошуку та виберіть жорсткий диск під Поточний стан.

11. Відрегулюйте або вимкніть графіку та анімацію

Більш новітні версії Windows поставляються з великою кількістю графіки, включаючи анімацію, таку як ефект завмирання та макетів. Вони допомагають зробити додаток більш гладким та вишуканим та сприяють покращенню загальної роботи користувачів. З іншого боку, вони також можуть уповільнити ваш комп’ютер.

На щастя, налаштувати ці налаштування просто і, сподіваємось, заощадити трохи процесорної потужності. Йти до Панель управління>Система та безпека>Система>Розширені налаштування системи. Потім у Продуктивність секція, хіт Налаштування і у вас буде повний список варіантів.

Вкладка «Візуальні ефекти» в розділі «Параметри продуктивності».

Ви можете вибрати Налаштування для найкращої продуктивності (це видалить усі візуальні ефекти) або вирішите видалити деякі окремо. Це питання вподобань, але функції вицвітання та тіні – це те, без чого ви могли б жити.

Windows 7: Шукати Інформація про продуктивність та інструменти, виберіть Налаштування візуальних ефектів, і використовувати Візуальні ефекти вкладка.

12. Перевірте наявність шкідливих програм

Шкідливе програмне забезпечення (зловмисне програмне забезпечення) – це широкий термін, що використовується для опису шкідливих програм, які можуть заподіяти шкоду вашому комп’ютеру. Вони можуть надходити з різних джерел, включаючи посилання електронної пошти, завантаження програмного забезпечення та навіть оголошення (неправильні рекламні оголошення). Крім потенційного заподіяння постійної шкоди вашій системі, деякі форми зловмисного програмного забезпечення можуть призвести до повільного запуску комп’ютера.

Встановлення хорошого антивірусного програмного забезпечення може допомогти захистити від зловмисного програмного забезпечення, а також інших загроз. Доступні кілька надійних безкоштовних варіантів, але якщо ви готові платити гонорар, радимо Bitdefender, VIPRE або McAfee.

Якщо ви підозрюєте, що зловмисне програмне забезпечення вже впливає на ваш комп’ютер, ви можете перевірити його за допомогою сканера, наприклад, Zemana AntiMalware. Потім можна видалити його за допомогою інструмента для видалення, наприклад Malwarebytes Anti-Rootkit. Ми перевірили обидві ці продукти і були дуже задоволені результатами.

13. Відключити Кортану

У той час як цифровий помічник Windows 10, Cortana, є зручною функцією, він використовує багато ресурсів, а також становить загрозу конфіденційності. Кортану колись легко видалити, але в сучасних версіях вона трохи складніше. Тим не менш, якщо ви готові внести зміни в реєстр вашої системи, це можна зробити.

14. Оновіть обладнання

Якщо ви спробували всі вищевказані хитрощі, можливо, настав час вкласти гроші в нове обладнання. Ось кілька речей, які ви можете розглянути, як вкласти гроші:

  • Додати SSD: Хоча жорсткі диски пропонують більше місця за нижчу ціну, додавання SSD може змусити ваш комп’ютер працювати набагато швидше.
  • Додати більше оперативної пам’яті: Якщо у вас старша система, можливо, у неї недостатньо пам’яті для ефективного запуску сучасних програм. Більше того, якщо ви використовуєте багато програм одночасно, можливо, вам не вистачить оперативної пам’яті (RAM), щоб перенести вас. Встановлення нового набору оперативної пам’яті може забезпечити необхідний імпульс.

Ще кілька порад

Звичайно, це не лише те, що ваша операційна система сповільнює ситуацію. Деякі звички комп’ютера та інші додатки та системи можуть сприяти загальному спокою. Ось ще декілька порад, щоб швидше:

  • Утримуйте чистий комп’ютер: Це може здатися очевидним, але накопичений пил і бруд можуть насправді уповільнити ваш комп’ютер. Фізичне чищення комп’ютера регулярно може допомогти прискорити його та запобігти перегріванню.
  • Видаліть невикористані розширення веб-переглядача: Це може уповільнити ваш досвід перегляду, тому варто там регулярно вести домашні господарства.
  • Використовуйте розширення для збереження пам’яті: Якщо говорити про розширення, якщо ви користуєтеся Chrome, є популярне розширення (The Great Suspender), яке зменшує слід пам’яті відкритих вкладок.
  • Регулярно перезапускайте: Іноді все, що вам потрібно, – це свіжий черевик. Перезавантаження комп’ютера може ввімкнути оновлення та ввімкнути застряглі програми. Коли ви робите перерву, може бути вдалий час, коли ви перейдете до перезапуску, коли ви їдете і зробите собі чашку.
  • Запускайте менше одночасних програм: Так само, як багатозадачність може завдати шкоди нашій продуктивності, запуск багатьох програм одночасно може зменшити швидкість вашого комп’ютера. Створіть звичку закривати програми, а не просто їх мінімізувати, і ви повинні побачити певне вдосконалення.
  • Перевстановіть операційну систему: Якщо ви все випробували, і у вас все ще виникають проблеми, останньою мірою може стати нова установка Windows.

Тримайте роботу безперебійно

Після того, як ви почистили комп’ютер, виконавши деякі з наведених вище порад, без сумніву, вам захочеться підтримувати його з максимальною швидкістю. Щоб не засмучуватися з низькою продуктивністю, рекомендується щомісяця планувати прибирання. Скористайтеся вищевказаним списком порад як зручний контрольний список, і ви все готові.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me