Що таке Kodi і як ви можете почати його використовувати?

what_is_kodi_main

Kodi – популярний медіаплеєр, здатний відтворювати як локальний, так і потоковий медіа. Kodi здатний працювати на безлічі різних пристроїв, таких як Amazon Fire TV або TV Stick, Roku, коробки Android TV, iPhone, iPad, комп’ютери Windows, Mac, флешки та інше. Ви можете чи не чули про це раніше, але стежте за тим, щоб дізнатися, про що йдеться!

Що таке Коді?

Огляд

Kodi – медіаплеєр, розроблений Фондом XBMC. Kodi дозволяє передавати аудіо та відео контент із багатьох різних джерел. Медіаплеєр також є відкритим кодом, а це означає, що він вільно доступний для публіки.

Для навігації по інтерфейсу Kodi також можна використовувати кілька різних типів пульта дистанційного керування та ігрових панелей.

Завдяки Kodi багато користувачів вибирають потокове медіа як через додаткові, так і сторонні додатки або медіа для відтворення безпосередньо з локального носія інформації. Під місцевим зберіганням я маю на увазі носій, що зберігається на жорсткому диску вашого комп’ютера або на зовнішніх носіях, таких як зовнішній жорсткий диск, DVD або флешка.

З іншого боку, трансляція дозволяє відтворювати медіа через Інтернет до повного завантаження. Дані видаляються після завершення потокового вмісту. Ваш комп’ютер зберігає лише невеликі частини файлу під час потокового процесу. Цей спосіб доступу до медіа вимагає швидкого та стабільного підключення до Інтернету для потоків вищої якості.

Доповнення – це по суті додаток у Kodi. Є додатки, які містять джерела потокового носія, але є також додатки, які можуть робити такі речі, як надання інформації про реєстрацію транспортного засобу.

Сховище – це, як правило, сукупність доповнень, але іноді вони можуть містити лише один надбудову. Репозиторії можна встановити за допомогою ZIP-файлу, який можна доставити до Kodi або безпосередньо, додавши веб-джерело, або зайшовши до цього веб-джерела з браузера. Цей процес є викладені нижче.

Хоча цей посібник містить безліч інформації, яка допоможе вам зрозуміти та налаштувати Kodi, там також є кілька спільнот із безліччю корисної інформації, яку вам слід перевірити..

Відмінні варіанти форуму включають:

 • Офіційний форум громади Коді. Цей форум надає інформацію про що-небудь від загальної інформації Kodi до більш технічних тем, наприклад, як налаштувати вигляд інсталяції Kodi.
 • Спільноти Reddit, такі як / r / kodi, яка є офіційною спільнотою Kodi Reddit. / r / Kodi зосереджується лише на офіційних додатках. Є також / r / Addons4Kodi /, який зосереджується на наданні інформації про сторонні додатки, доступні для Kodi.

Kodi дозволяє дуже легко отримати доступ до улюблених медіа на замовлення, а також живого контенту. Багато інших доступних каналів вимагають від користувачів “перестрибувати обручі”, щоб отримати доступ до потрібного вмісту.

Особливості

Kodi надає користувачам можливість відтворювати кілька різних типів медіа. Вам буде важко знайти медіа формат, який Kodi не може відтворити.

Відвідайте Kodi Wiki для отримання додаткової інформації про підтримувані формати.

Kodi постачається з такими можливостями:

 • Відтворення музики
 • Відтворення відео
 • Потокове телебачення
 • Переглядач фотографій
 • Можливість PVR (Персональний відеореєстратор). (Це дозволяє записувати та переглядати прямий телевізор, а також слухати радіо. Система PVR Kodi сумісна з кількома різними системами, такими як MediaPortal, MythTV, NextPVR, Tvheadend та багато інших.)
 • Значні cустомізація. (Kodi дозволяє застосовувати різні скіни, які змінюють зовнішній вигляд програмного забезпечення.)
 • Встановити плагіни (додатки). (Kodi дозволяє встановити створений користувачем плагіни, більш відомі як додатки. Це одна з найбільш бажаних особливостей Kodi. Додатки можуть дозволити користувачам робити що завгодно – від перегляду телепередач у прямому ефірі до перевірки інформації про транспортні засоби.

Хоча Kodi здатний відтворювати кілька різних типів медіа, користувачі повинні це зазначити вміст повинен бути наданий користувачем. Після завантаження Kodi поставляється як гола програма без встановлених плагінів чи інших носіїв інформації.

Популярні пристрої Kodi

Як вже було сказано, Kodi здатний працювати на декількох різних пристроях. Однак деякі пристрої легше з’єднуються з медіаплеєром. Android телевізійні коробки або палички, такі як Amazon Fire TV Stick – це, мабуть, найпопулярніші пристрої, які люди вирішили запустити Kodi на.

При використанні Kodi на таких пристроях, як Amazon Fire ТВ Sгалочку, це завжди гарна ідея використовувати VPN. Ми докладніше торкнемось цього.

Запуск Kodi на Android Boxes / Sticks

Коробки / палички Android TV – це пристрої, які здатні відтворювати медіа через телевізор користувача через з’єднання HDMI.

Ці пристрої полегшують підключення безпосередньо до телевізора і можуть управлятися за допомогою пульта або геймпада.

Як ви вже здогадалися, телевізійні скриньки Android мають форму коробки та нагадують телеприставку.

З іншого боку, телевізійні палички Android, як правило, нагадують великі флешки. Однак замість роз’єму USB типу A вони мають роз’єм HDMI для підключення їх безпосередньо до телевізора.

Слід зазначити, що палички Android TV зазвичай менш потужні, ніж їх аналоги. Однак вони більш компактні та доступні.

Це може бути важливо, якщо вам потрібні більш потужні налаштування залежно від ваших уподобань та потреб. В основному, якщо ви думаєте, що ви тип людини, яка буде використовувати багато додатків, можливо, вам буде в інтересах інвестувати в Android TV box, а не в паличку.

Юридичні проблеми з Kodi

Перш ніж ми підемо далі, необхідно вирішити різні юридичні суперечки, що оточують Коді.

Незважаючи на те, що сам Kodi легальний, доступно багато сторонніх додатків, які дозволяють користувачам незаконно передавати вміст, захищений авторським правом.

Окрім того, оскільки Android-коробки / палички є пристроєм вибору для роботи Kodi, також виникають питання щодо їх законності. Однак самі ці пристрої не є незаконними.

Незаконне завантаження пристроїв сторонніми додатками Kodi, які незаконно передають вміст, а потім продають ці пристрої з метою отримання прибутку. Модифіковані потокові пристрої, доступні для придбання, відомі як “повністю завантажені”.

Сторонні додатки останнім часом були скупим напрямком. Влада кількох країн припиняє незаконне потокове передавання, яке сприяють сторонні додатки Kodi.

Наприклад, нещодавно Європейський суд постановив, що доступ до захищених авторським правом матеріалів через потокові джерела є незаконним. Постанова вносить певну чіткість щодо того, чи тимчасово завантажувати лише частину файлу є законним, чи ні. Це рішення стосується лише країн-членів ЄС, проте.

Якщо ви хочете уважніше переглянути цю постанову, погляньте на це офіційний прес-реліз від Європейського суду.

У Великобританії у справі, що вважається важливою справою, в суді з’явився крамник, якого звинувачували у сприянні незаконній діяльності, продаючи «повністю завантажені» коробки Kodi.

Крім того, в Канаді деякі з найбільших кабельних провайдерів країни розпочали судовий бій, спрямований на осіб, що продають «повністю завантажені» телевізійні коробки Android. Сюди входять вікна, завантажені сторонніми плагінами Kodi. Поки що ці підсудні змушені припинити продаж телевізійних коробок Android, завантажених сторонніми додатками.

Сміливо берете уважніший погляд за рішенням, винесеним у Канаді у федеральному суді в Оттаві, Онтаріо.

Напевно вже зрозуміло, що юридичні проблеми досить серйозні. Генеральний директор Федерація проти крадіжок авторських прав (FACT) у Великій Британії навіть зайшли, щоб закликати до широкомасштабного використання коді коді для незаконної трансляції епідемії.

Інтернет-провайдери (ISP) занадто обізнані з юридичними проблемами, пов’язаними з Kodi. Деякі постачальники послуг Інтернету навіть почали надсилати листи користувачам Kodi, чиї Інтернет-з’єднання використовувались для доступу до незаконного контенту, який протікав через Kodi. Ці листи закликають користувачів споживати засоби масової інформації, використовуючи законні засоби.

Команда розробників Kodi та Фонду XBMC знають, що їх програмне забезпечення використовується для доступу до незаконних потоків медіа. Здебільшого вони прийняли нейтральну позицію і залишають користувачеві робити з програмним забезпеченням те, що їм подобається. Однак Фонд займає все активнішу та голоснішу позицію проти сторонніх додатків, які сприяють незаконній трансляції. У них є особливі вагомі слова, що стосуються випуску коді з повним завантаженням.

У відповідь на незаконну трансляцію Фонд XBMC включив деякі методи, що сприяють використанню офіційних додатків.

Одним із таких методів було зробити так, щоб користувачі «увімкнули» встановлення сторонніх додатків у новітній версії Kodi, версія 17 «Криптон».

Якщо ви хочете дізнатися більше про юридичні проблеми навколо Kodi, перегляньте наш “Це Kodi безпечно та законноСтаття.

Як користуватися Kodi

Беручи до уваги всі юридичні проблеми, поговоримо про те, як реально використовувати програмне забезпечення. Важливо ще раз підкреслити, що використання Kodi цілком законно.

Однак користувачі, які вирішили встановити сторонні додатки, несуть пов’язані з цим юридичні ризики.

Comparitech не потурає і не заохочує будь-яке порушення обмежень авторських прав, включаючи незаконне потокове передавання через Kodi. Kodi можна використовувати для багатьох відмінних, законних онлайн-потокових цілей. Будь ласка, врахуйте закон, жертви та ризики піратства, перш ніж завантажувати або передавати матеріали, захищені авторським правом, без дозволу.

Остання версія Kodi доступна Kodi 17.3 ‘Криптон’. Установка додатку Kodi для більшості пристроїв проста. Просто запустіть файл, відповідний вашій операційній системі, і дотримуйтесь підказок.

Користувацький інтерфейс

Перш ніж розпочати роботу, напевно, корисно ознайомитись з інтерфейсом користувача через новий Лиман (настільні та потокові пристрої) та Естучі (мобільні пристрої) скіни. Це інтерфейс шкіри Estuary за замовчуванням для останньої версії Kodi після встановлення.

User_interface_kodi

У лівій частині екрана ви знайдете різні параметри, які використовуються для доступу до багатьох різних функцій Kodi, таких як Телевізор, Радіо і Погода.

У верхньому лівому куті ви знайдете наступне (зліва направо, символами):

 1. Потужність: Користувачі можуть вийти, вимкнути живлення, створити користувальницький таймер відключення, призупинити роботу системи, перезимувати або перезавантажити систему..
 2. Налаштування (символ шестірні)
 3. Пошук (збільшувальне скло)

Доступ до медіа

У головному меню Kodi ви можете отримати доступ до різних категорій засобів масової інформації, таких як Музика і Відео. У вас є можливість або додати свій власний медіа або отримати доступ до медіа через додатки. Для параметрів телевізора та радіо вам потрібно буде налаштувати налаштування PVR.

Додавання власних файлів

У категоріях “Музика, відео та телешоу” ви можете додати файли зі свого комп’ютера до бібліотеки Коді. Це дозволяє легко отримати доступ до улюбленого контенту безпосередньо з Kodi.

add_tv_shows

Встановлення додатків

Офіційний сховище Kodi

Ще один спосіб користуватися засобами масової інформації за допомогою Kodi – це доступ до потокового вмісту через додатки. Є додатки, які на 100 відсотків легально доступні з офіційного сховища Kodi. Репозиторій Kodi поставляється заздалегідь за допомогою Kodi, хоча медіаплеєр не має додатків, встановлених на старті.

Щоб встановити файли з офіційного сховища Kodi, спочатку виберіть Додатки з головного екрану Коді:

kodi_select_addons

Потім у верхньому лівому куті екрана виберіть піктограму “пакет”:

kodi_select_package

Тепер виберіть Встановити з сховища а потім виберіть Репозиторій додатків Kodi:

kodi_official_repository

Ось список рекомендованих додатків з офіційного сховища:

 • Youtube: Дозволяє доступ до відео YouTube та синхронізується з обліковими записами Youtube
 • Vimeo: Це ще одна відеопослуга на зразок YouTube
 • Крекер: Це дозволяє отримати доступ до безкоштовних фільмів і телепередач від Crackle
 • Crunchyroll: Це доповнення до аніме та мультфільму
 • Функціонування ЗАРАЗ: Це ще одне доповнення до аніме та мультфільмів
 • Твитч: Це жива ігрова платформа
 • iPlayer WWW: Цей додаток дозволяє отримати доступ до iPlayer BBC через Kodi (необхідна ліцензія на BBC TV, лише для жителів Великобританії)

Ви також можете знайти більше варіантів, скориставшись нашим списком 109 найпопулярніших добавок Kodi.

Додатки сторонніх розробників

Зауважте, що ви будете ризикувати, встановлюючи сторонні додатки, які містять деякі додатки, незаконно передають вміст. Слід уважно розглянути ризики, перш ніж продовжувати встановлення таких додатків.

Звичайний метод встановлення сторонніх додатків починається з додавання джерела установки.

Для цього спочатку відкрийте Коді Налаштування меню:

Далі вам потрібно буде відкрити Файловий менеджер:

kodi_file_manager

Тепер виберіть Додати джерело:

kodi_add_source

Тепер ви можете ввести необхідну джерельну інформацію. У розділі “Введіть шляхи або знайдіть місця розташування медіа” натисніть на і введіть URL-адресу, що відповідає вашому джерелу. У розділі “Введіть ім’я для цього джерела носія” введіть відповідне ім’я. Іноді ім’я буде автоматично введено.

kodi_enter_source_information

Далі під Додатки на головному екрані Kodi виберіть піктограму пакета у верхньому лівому куті. Після додавання джерела аддону вам потрібно буде перейти безпосередньо до цього джерела Встановити з zip, де ви знайдете можливість завантажити і встановити або додаткове сховище, або конкретні додаткові zip-файли.

Якщо ви додаєте сховище через пряме посилання на веб-сайт під Встановити з zip, тоді ви зможете шукати через сховище, перейшовши до Встановити з сховища. Більшість доповнень також можна встановити безпосередньо з zip-файлу під Встановити з zip-файлу та пошук вашої призначеної папки для завантаження zip-файлу плагіна.

kodi_third_party_installation_options

Не соромтеся поглянути на наш огляд деяких кращих сторонні додатки.

Налаштування PVR

Іншим варіантом користування медіа за допомогою Kodi є налаштування функціональності PVR у Kodi. PVR на Kodi покладається на фізичний адаптер ТВ-тюнера / радіо тюнера та його відповідне програмне забезпечення, яке інтерпретує живі телевізійні та радіосигнали.

Потім додаток для PVR-клієнта для Kodi може бути використаний для перекладу інформації з програмного забезпечення, що надходить у відео чи аудіо.

Дивіться Kodi Wiki для отримання більш детальної інформації про те, як це працює та як налаштувати PVR на Kodi.

Використання VPN з Kodi

Використання VPN з Kodi, як правило, є хорошою ідеєю, оскільки VPN можуть маскувати вашу ідентичність в Інтернеті, захищаючи вашу конфіденційність.

Використання VPN може захистити вас від ризиків безпеки, таких як напади “людиною в середині”, які включають зловмисну ​​сторону, яка перехоплює ваше з’єднання та надсилає шкідливі дані на ваш пристрій.

Крім того, деякі провайдери можуть накладати санкції на клієнтів, які передають деякі джерела Kodi. Це може призвести до того, що вони припинять ваше з’єднання, або вони можуть навіть прагнути взагалі відключити вас. Листи попередження, про які ми згадували раніше, також є можливим наслідком.

Однак якщо ви використовуєте VPN, ваш Інтернет-провайдер не дізнається, що ви використовуєте Kodi. Ще одним плюсом для VPN є те, що вони дозволяють користувачам отримувати доступ до контенту, який зазвичай може бути недоступним у певному місці, який також називають “географічно заблокованим” вмістом.

Великий VPN забезпечує міцне з’єднання, що дозволяє користувачам здійснювати інтенсивні пропускну здатність, такі як потокове передавання. Особливо це потрібно в прямому ефірі, які не стиснуті до рівня інших типів вмісту. Кожен, хто хоче скористатися VPN з відмінною пропускною здатністю, може захотіти розглянути надійний VPN, такий як IPVanish. IPVanish VPN забезпечує швидкість і стабільність.

Провівши багато тестів, ми виявили, що IPVanish працює з усіма розглянутими нами додатками Kodi. Він не зберігає журналів, тому ваша інтернет-діяльність є приватною від вашого провайдера і є однією з небагатьох VPN, яка досить швидко працює з Kodi. Це навіть може допомогти зупинити буферизацію Kodi. Доступно більше варіантів VPN, і ми намагаємося зробити так, щоб ви знали як можна більше варіантів VPN.

Програма читання: Економте до 60% на планах IPVanish тут.

Інші особливості

Погода

Ви можете налаштувати Kodi для відображення погоди у вашому місці. Ця функція є досить зручною, оскільки дозволяє швидко оглянути погоду, насолоджуючись улюбленими засобами масової інформації.

kodi_weather_display

Щоб налаштувати погоду у своєму місці, на головному екрані Коді виберіть пункт Налаштування значок, виберіть Установки сервісу слідом за ним Погода. Під Служба погоди про погоду, ви можете вибрати послугу, яку ви хочете використовувати для відображення погодних умов у вашому місці.

weather_services

Шкіри

В Налаштування>Налаштування інтерфейсу, у вас також є можливість вибору різних шкурок. Це дозволяє налаштувати зовнішній вигляд Коді за вашими уподобаннями.

Ризики безпеки Kodi: що вони? Як ти можеш їх уникнути?

Ми відзначали деякі причини використання VPN з Kodi раніше, включаючи деякі ризики для безпеки, пов’язані з використанням Kodi. Сюди входять атаки “людиною в середині” та потенційно викрадені системи.

Важливо зрозуміти, як і чому існують ризики безпеки Kodi, а також як можна зменшити ці ризики.

Найвищий ризик безпеки Kodi: невідомі джерела та сторонні сховища

Ваш ризик безпеки Kodi номер один приводиться до встановлення доповнень з невідомих джерел. Ви зауважите, що для того, щоб установити аддони поза офіційним сховищем аддонів Kodi, вам потрібно змінити налаштування програми, щоб дозволити встановлення з “невідомих джерел”. Фонд Kodi здійснив цю зміну з Kodi 17, дотримуючись дуже подібної опції налаштування, доступної на пристроях Android, таких як Fire TV Stick.

Проблема з установкою з невідомих джерел – дворазова. По-перше, якщо ви встановите аддон безпосередньо через zip-файл, цей файл може бути пошкоджений або викрадений. Викрадений аддон може встановити зловмисне програмне забезпечення на вашу систему, використовувати його в атаках MiTM або використовуватись для доступу до інформації на вашому комп’ютері.

Другий випуск полягає у встановленні аддонів через пов’язані джерела. Оскільки Kodi дозволяє вам підключити додаток до інтернет-джерел, ви, можливо, підключитесь до ненадійного місця. Посилання безпосередньо на ці джерела дає їм можливість вносити зміни до будь-яких встановлених додатків, пов’язаних із цим джерелом. Це означає, що ви можете завантажити та встановити надійний аддон з цього місця, але пізніше знайти його оновлено без вашої згоди. Для більшості користувачів точно знати, які зміни відбулися, надзвичайно складно.

Якщо ви встановлюєте додатки з будь-якого джерела, перше неможливо запобігти. Однак ви можете не дозволити пов’язаним джерелам вносити зміни в аддони без вашого дозволу. Для цього перейдіть до свого Налаштування Kodi > Налаштування системи > Додатки. Звідти знайдіть “Оновлення” та змініть його на “Повідомляти, але не встановлюйте оновлення”, або “Ніколи не перевіряйте наявність оновлень”. Це не дозволить запобігти появі будь-яких небажаних змін у вашій системі розробниками додатків.

Зі свого боку, аддони в офіційному сховищі аддонів Kodi надзвичайно заслуговують на довіру. Незважаючи на те, що вони можуть бути викрадені, випадків цього не було. Однак були випадки, коли сторонні аддони з-за офіційного джерела були викрадені навіть їх власними творцями.

Вторинна загроза: вразливості веб-сервера

У статті на початку 2018 року TorrentFreak виділив маловідомий ризик безпеки Kodi, пов’язаний із можливістю віддаленого сервера. Хоча багато користувачів Kodi не усвідомлюють, що до Kodi можна отримати доступ та керувати ним дистанційно, це особливість, яка з Kodi використовується вже роками.

Під Налаштування > Послуги, ви знайдете опцію під назвою “Керування”. Використовуючи це, ви можете дозволити віддалений контроль від застосувань в інших системах, а також через веб-інтерфейс. Здебільшого, ті, хто цим користується, використовують для віддаленого доступу до фільмів та музики, збереженої на своєму комп’ютері. Однак TorrentFreak повідомив, що незахищений пульт дистанційного керування може дозволити майже будь-кому отримати доступ не тільки до ваших адонів, але також змінити та маніпулювати вашим додатком Kodi. Це величезний ризик для безпеки.

Навіть якщо ви не використовуєте параметр віддаленого сервера, корисно зайти в налаштування та переконатися, що контроль HTTP вимкнено. Якщо ви плануєте використовувати віддалений сервер, переконайтеся, що ви створили надійний пароль через налаштування. Щоразу, коли ви не хочете використовувати віддалений варіант, краще вимкнути його, поки вам це знову не потрібно.

Фінальні думки

Ми в Comparitech сподіваємось, що ви краще зрозумієте потужні можливості Коді. Хоча цього посібника може бути достатньо для запуску та запуску, можливо, ви захочете ознайомитись з іншими нашими статтями та ресурсами для отримання більш глибокої інформації про більш конкретні теми.

З урахуванням сказаного, ось наші пропозиції щодо подальшого читання, які допоможуть вам у вирішенні конкретних питань, пов’язаних із Kodi:

 • IPVanish VPN огляд 2017: IPVanish – одна з найпопулярніших VPN, доступних для Kodi, тому це чудова ідея ознайомитись з її функціональністю та можливостями.
 • Чи безпечно і законно Kodi? Які заходи обережності слід вжити?: Ми торкалися цього раніше, а також надалі посилання на цю статтю. Ми знову згадуємо це, щоб ви повністю знали юридичні речі, які потрібно враховувати, якщо ви вирішили використовувати додатки сторонніх розробників.
 • Найкращі побудови Kodi 2016 та 2017 років: Збірка kodi – це пакет, який ви можете встановити, який містить кілька доповнень. Його користувальницький інтерфейс зазвичай також налаштовується. Це “без клопоту” спосіб вставати та працювати з налаштуваннями та сторонніми додатками.
 • Посібник: 6 кращих програм для телевізійних програм “Kodi Live Addons” за 2017 рік, які насправді працюють!: Сторонні доповнення для Kodi завжди мали тенденцію бути ударами та пропусками. Особливо це стосується цих днів, коли влада в декількох країнах стримувала деякі з цих доповнень. Прочитайте цей посібник, щоб побачити, які з них справді працюють.
 • TVAddons.ag вниз: Це найкращі альтернативи для додатків Fusion та Indigo: Напевно, колись найпопулярніший джерело для додатків Kodi, сховище Fusion та інсталятор Indigo в даний час не працює. Дізнайтеся, як ви можете отримати доступ до додатків, які зазвичай завантажували з цих джерел.
 • Установка Kodi на інших пристроях. Не кожен буде встановлювати Kodi на коробку Android TV. Дізнайтеся, як встановити Kodi на наступному:
 • Roku, Amazon Firestick, Apple TV
 • Портативна установка Kodi для комп’ютерів: Якщо ви працюєте з Kodi на комп’ютері Mac або Windows, можливо, ви захочете запустити портативну установку Kodi з флешки. Це дозволяє вам взяти з собою інсталяцію Kodi, незалежно від того, де ви переходите на флешку.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me