Як встановити VPN на OpenELEC: Покрокове керівництво

Логотип OpenELEC

Чи зацікавлені у встановленні VPN у вашій системі OpenELEC? Це керівництво покаже вам, як встановити та налаштувати VPN на будь-якому пристрої OpenELEC. Це дозволить вам залишатися захищеними, використовуючи поле Raspberry Pi, HTPC, зріз Fiveninja, Odroid, Cubox або WeTek.

Що таке Коді?

Kodi – це програмне забезпечення медіа-центру, яке дозволяє легко передавати вміст на різних пристроях, включаючи Apple TV, NVIDIA Shield та Amazon Fire TV. Ця портативність є однією з найбільших переваг Kodi. Оскільки для системних ресурсів це вимагає дуже мало, його можна встановити на деяких найпопулярніших платформах.

Деякі операційні системи, такі як OpenELEC і LibreELEC, прагнуть ще більше зменшити слід Kodi. Однак при цьому вони видаляють багато параметрів налаштування, що робить Kodi таким простим у використанні. Наприклад, для встановлення VPN в операційній системі Kodi потрібно кілька додаткових кроків. Однак не потрібно хвилюватися Цей посібник проведе вас покроково, і ви будете безпечно переглядати медіа, перш ніж дізнаєтесь про це.

Слід зазначити, що хоча Kodi повністю законно використовувати, існують сторонні додатки, які надають доступ до неліцензованого вмісту. Команда Kodi публічно заперечила такі доповнення, і ми рекомендуємо нашим читачам використовувати лише офіційні джерела та доповнення.

Попередження: Kodi слід використовувати лише для вмісту, до якого ви маєте законне право доступу. Ні Фонд Коді, ні Компаратих не виступають за використання Коді для піратства.

Що таке OpenELEC?

OpenELEC – це операційна система, яка забезпечує достатньо структури та сумісності для запуску Kodi. Це означає, що його можна встановити на пристрої з дуже низькими системними ресурсами, як Raspberry Pi, створюючи справді портативний апарат Kodi.

Деякі люди плутаються через подібні назви OpenELEC та LibreELEC. LibreELEC – це просто вилка або модифікована версія OpenELEC. Це означає, що LibreELEC використовує OpenELEC як основу для розвитку. Хоча LibeELEC новіший, OpenELEC існує з 2009 року і підтримує набагато довшу історію оновлення та використання.

Прості завдання, такі як передача файлів, стають дещо складнішими через те, що OpenELEC не має програми для перегляду файлів, що не мають Kodi. Однак, встановлення нових сховищ або аддонів стає дуже простим, коли вам буде зручно з невеликим вибором основних команд Linux. Цей посібник покаже вам, що саме слід вводити під час налаштування та експлуатації OpenELEC, щоб полегшити використання початківцям.

Чому слід використовувати VPN разом з Kodi

Деякі користуються віртуальною приватною мережею (VPN), щоб приховати неліцензовану потокову передачу від свого постачальника послуг Інтернету (ISP). Однак існує багато цілком законних способів, яким VPN може принести користь користувачеві Kodi.

Оскільки VPN шифрують ваш мережевий трафік, його не може переглядати ніхто, хто намагається використати атаку “Людина в середині”. Це також заважає вашому Інтернет-провайдеру продавати історію переглядів або використовувати вашу діяльність в якості виправдання для припинення з’єднання.

Кожна VPN у деякій мірі уповільнює швидкість вашого Інтернету, але деякі мають більший вплив, ніж інші. Крім того, оскільки деякі постачальники VPN ведуть докладний журнал ваших звичок перегляду, є ймовірність, що ви будете менш анонімними в Інтернеті, ніж ви розумієте. З цієї причини важливо вибрати постачальника VPN, якому можна довіряти, щоб захистити вас та вашу особисту інформацію.

Ми рекомендуємо використовувати IPVanish. Це має мінімальний вплив на швидкість перегляду, і оскільки IPVanish підтримує власну інфраструктуру обслуговування, він може вирішити проблеми набагато швидше, ніж більшість інших постачальників VPN. IPVanish – один із найпростіших VPN, який можна встановити на мобільних пристроях, таких як iPhone та Amazon Fire Stick.

НАЙКРАЩИЙ VPN ДЛЯ KODI: IPVanish – наш найкращий вибір. Має велику незавантажену мережу серверів і досягає хороших швидкостей. Сильні функції безпеки та конфіденційності роблять IPVanish улюбленим для користувачів Kodi та Amazon Fire TV Stick. Спробуйте безризиково із 7-денною гарантією повернення грошей.

Встановлення VPN в системах OpenELEC

OpenELEC – операційна система на базі Linux, і, як результат, налаштування VPN є дещо складнішим, ніж просто встановлення програми. Натомість ми повинні створити додаток під назвою менеджер VPN для OpenVPN, який дозволить нам безпосередньо вводити інформацію облікового запису VPN. Щоб отримати цей додаток, нам потрібно встановити сховище Zomboided, тому ми переглянемо вас через це першим.

Встановлення сховища Zomboided

На жаль, встановити сховище Zomboided не так просто, як просто ввести його веб-адресу. Натомість ми будемо віддалено підключатися до пристрою OpenELEC з іншого комп’ютера за допомогою протоколу Secure Shell (SSH).

Почніть із завантаження PuTTY тут. Це програма, яку ми будемо використовувати для спілкування із системою OpenELEC. Варто також зазначити, що систему OpenELEC потрібно буде підключити до тієї ж мережі, що і машина, на якій працює PuTTY. Після встановлення PuTTY відкрийте його та встановіть Тип з’єднання до SSH.

Далі ми повинні змінити деякі параметри у OpenELEC, щоб дозволити таке з’єднання. На головній сторінці Kodi натисніть на значок шестірні і натисніть кнопку OpenELEC варіант в крайньому правому куті.

Відкрийте меню налаштуваньELEC

Виберіть Послуги у списку зліва, а потім знайдіть SSH у списку та натисніть на Увімкнути SSH варіант. Повзунок тепер повинен бути білим, тому якщо він сірий, клацніть його ще раз.

Далі, поверніться на сторінку налаштувань. Цього разу ми будемо натискати на Налаштування системи варіант. Виберіть Додатки потім Невідомі джерела. Ви побачите спливаюче вікно, яке попереджає вас про ризики встановлення аддонів з невідомих джерел, але менеджер VPN надійний, тому натисніть Так.

Нарешті, поверніться на сторінку налаштувань та натисніть на Інформація про систему кнопка. Ви побачите різні відомості, але нам потрібна IP-адреса вашого пристрою OpenELEC. Введіть цю IP-адресу в Ім’я хоста і натисніть кнопку відчинено кнопка внизу програми.

Налаштування OpenELEC SSH

Тепер від вас буде запропоновано інформацію про вхід. За замовчуванням ім’я користувача “root”, а пароль – “openelec” – не забудьте вводити лапки. Крім того, поки системи Linux не показують зірочки під час введення, будьте впевнені, що ви вводите дані. Закінчивши, натисніть клавішу Enter, і вас привітає запит, який ви можете використовувати для управління системою OpenELEC.

Після підключення введіть наступний текст, пам’ятаючи про видалення лапок:

“Wget https://github.com/Zomboided/service.vpn.manager/archive/master.zip”

Після завантаження цього файлу поверніться на пристрій OpenELEC та поверніться на головний екран Kodi. Клацніть на Додатки , а потім – значок поля у верхньому лівому куті наступного екрана, який з’явиться. Далі виберіть Встановити з zip-файлу і у списку, який з’явиться, виберіть Домашня папка, тоді master.zip. Це має встановити Менеджер VPN для додатка OpenVPN, і якщо все піде добре, ви побачите сповіщення в правому верхньому куті.

Налаштування менеджера VPN для додатка OpenVPN

Перед тим, як переглядати та переглядати таємно в приватному режимі, залишається ще трохи зробити. Менеджер VPN для додатка OpenVPN все ще має бути налаштований, тому поверніться на домашню сторінку Kodi, наведіть курсор миші на Додатки та клацніть правою кнопкою миші на Менеджер VPN для OpenVPN Аддон. Клацніть Налаштування і ви зможете вибрати свого постачальника VPN зі списку. Далі введіть свою інформацію про вхід у VPN.

Менеджер VPN для OpenVPN 1

Виберіть VPN-з’єднання і натисніть на опцію, щоб вибрати перший бажаний сервер. Менеджер VPN спробує підключитися до вашого постачальника VPN за допомогою введених вами облікових даних і, якщо буде успішним, перелічить усі доступні сервери на вибір.

OpenELEC Вибрати сервер

Їх можна змінювати коли завгодно, тому не турбуйтеся над тим, щоб вибрати правильні. Після цього все, що залишиться, – це перевірити з’єднання, щоб перевірити, чи працює ваш VPN належним чином.

Імпорт VPN за допомогою майстра, визначеного користувачем

Хоча найпоширеніші VPN-провайдери вже зареєстровані, менеджер VPN також дозволяє вручну налаштувати менш популярний. По-перше, вам потрібно буде знайти конкретні файли, які дозволять вам підключитися до мережі VPN. Зазвичай ці файли згадуються в посібниках з установки Linux, наданих службою VPN.

Нам знадобиться .файл crt, і один або більше .файли ovpn, які відповідають серверам, до яких ви хочете підключитися. У наступному прикладі ми будемо використовувати IPVanish, але не забудьте знайти правильне місце для вашого власного постачальника VPN.

У головному меню Kodi натисніть кнопку значок шестірні у верхньому лівому куті Далі виберіть пункт Файловий менеджер варіант і натисніть Додати джерело. Введіть розташування файлів конфігурації VPN у вікно, яке з’явиться, та вкажіть ім’я джерела. У нашому прикладі ми використовували розташування файлів IPVanish, але розташування цього буде залежати від постачальника.

Додати джерело IPVanish

На сторінці додатків Kodi клацніть правою кнопкою миші менеджер VPN для додатка OpenVPN. Виберіть Налаштування виберіть варіант Визначений користувачем значення під Провайдер VPN. Прокрутіть вниз і натисніть на Майстер імпорту, визначений користувачем варіант.  

Майстер імпорту, визначений користувачем

Майстер імпорту, визначений користувачем

Тут ми повідомляємо менеджеру VPN, де знайти файли вашого постачальника. Їх слід було завантажити в вашу домашню папку, тому перейдіть туди і обов’язково завантажте їх.

Вас запитають, чи потрібно менеджеру VPN оновлювати файли сервера. Це автоматично виправляє будь-яке розірване посилання. Оскільки вручну редагувати їх складно, радимо натиснути кнопку Так кнопка. Після завершення роботи майстра ви можете повернутися до сторінки налаштувань менеджера VPN та вибрати бажані сервери VPN на панелі VPN-з’єднання вкладка.

Тестування VPN на OpenELEC

Оскільки системи OpenELEC не мають веб-браузера, ми не можемо розраховувати на сайти відстеження IP-адрес, щоб перевірити, чи працює наша VPN чи ні. Однак є й інший спосіб, який не тільки може підтвердити це, але і забезпечує високоякісну бібліотеку вмісту – TUBITV аддон.

Щоб полегшити тестування, переконайтеся, що у вашому списку з’єднань принаймні один американський і один британський VPN-сервер. Виберіть американський, а потім перейдіть до меню налаштувань, натиснувши значок шестірні на головному екрані Kodi. Клацніть Файловий менеджер а внизу списку натисніть Додати джерело. Введіть “http://toptutorialsrepo.co.uk/kodi/” без лапок та вкажіть ім’я джерела. Тепер поверніться на головний екран і натисніть на Додатки вкладку, далі Встановити з zip-файлу.

Ви побачите довгий список файлів, тому знайдіть той, який називається “repository.bg.plugins.zip”. Як тільки це встановлено, натисніть Встановити з сховища і знайти Bg Додатки. Прокрутіть список вниз, поки не з’явиться TUBITV, і натисніть його, щоб встановити.

TUBITV - американський серверЦе те, що відбувається під час пошуку “Peep Show” з американською IP-адресою

Оскільки TUBITV має різні медіа-бібліотеки для різних куточків світу, певні заголовки відображатимуться лише в тому випадку, якщо у вас є IP-адреса з потрібного місця. Наприклад, Peep Show доступний лише у США. Клацніть на Пошук вгорі головного меню додатка та шукайте Peep Show. Якщо він з’явиться, ваш сервер VPN у США працює належним чином. Потім перейдіть на свій британський сервер і повторіть спробу. Якщо все працює так, як очікувалося, Peep Show не повинна відображатися у списку результатів.

TUBITV - Британська IP-адресаПошук “Peep Show” з британською IP-адресою – не знайдено відповідностей

Висновок

OpenELEC може зажадати певних налаштувань, перш ніж він працює, як і традиційні версії Kodi для настільних комп’ютерів, але використовувати його не так складно, як видається. Якщо у вас виникли труднощі, ви можете ознайомитися з нашим посібником з виправлення поширених проблем Kodi. OpenELEC не для вас? Ми також можемо показати вам, як встановити VPN на LibreELEC, якщо хочете. У будь-якому випадку, при правильному встановленні VPN ви тепер можете безпечно і надійно переглядати вміст з усього світу.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me