Vai uztraucaties, ka jūsu ierīces tiks konfiscētas uz robežas? Lūk, ko jūs varat darīt

Mobilais tālrunis ar atbloķētu un bloķētu ikonu abpus dzeltenai līnijai uz grīdas.


Arvien vairāk pierādījumu liecina, ka robežas drošības aģenti veic lielākus pasākumus, lai iejauktos mūsu ikdienas dzīvē. Tikai pagājušajā gadā muitas aģenti ASV veica vairāk nekā 33 000 ierīču meklēšanu bez garantijas – tas ir četrkāršojies, salīdzinot ar numuru pirms trim gadiem..

Nesenās liecībās tiesas prāvā, kuru vadīja Elektronisko robežu fonds un Amerikas Pilsoņu brīvību savienība, atklājās, ka aģenti “pieprasa gandrīz neierobežotas pilnvaras meklēt un konfiscēt ceļotāju ierīces uz robežas”. Informācija, no kuras var glabāt līdz uzacu pacelšana 75 gadi.

Vēl satraucošāks ir fakts, ka pierobežas ierēdņi var meklēt arī elektroniskās ierīcēs, lai atrastu informāciju par ikvienu, ar kuru esat saistīts, piemēram, par ģimeni vai draugiem, un par visiem avotiem, kas varētu būt žurnālistam vai zinātniekam. Jebkura persona jūsu kontaktu sarakstā ir godīga spēle. Un šis klajais privātās dzīves aizskārums neaprobežojas tikai ar ASV.

Aizstāvības grupas cīnās, lai apturētu nepamatotu ierīču meklēšanu un konfiskāciju, taču ir vairākas lietas, ko varat darīt, lai liegtu robežu drošībai piekļūt sensitīvai informācijai jūsu ierīcēs..

1. Ceļojiet bez savām ierīcēm

Vienkāršākais un drošākais veids, kā izvairīties no meklēšanas uz robežas, ir vienkārši nenodrošināt ierīces sev. Bet, lai arī var būt patīkami atpūsties no savām ierīcēm, tas, iespējams, sagādās neticamas neērtības tiem, kuri paļaujas uz ierīcēm, lai uzturētu savienojumu ar pārējo pasauli..

2. Iegādājieties degļa tālruni, kurā ir tikai nepieciešamie dati

Dedzināšanas tālrunis vai dators, ko izmanto tikai ceļošanai, ir vēl viens veids, kā samazināt slepenās informācijas daudzumu. Ideālā gadījumā jūsu ierīcēm ir tikai tas, kas jums nepieciešams ceļojumiem, nevis daudz vairāk.

Iestatot degļu ierīces, pārliecinieties, vai tajos nav e-pasta kontu, sociālo multivides lietotņu vai personīgu fotoattēlu. Tādā veidā, ja jūsu ierīce tiek konfiscēta un izņemta, nav daudz ko redzēt.

3. Uzglabājiet sensitīvu informāciju mākonī un uz laiku izdzēsiet lietotnes tālrunī

Labā ziņa ir tā, ka ASV robežas patruļas aģenti nevar izpētīt ceļotāju datus, ja tie tiek glabāti tiešsaistē.

Tāpēc tiem, kuri nevar (vai nevēlaties) iegādāties vairāk ierīču, viens vienkāršs veids, kā izvairīties no datu ieguves uz robežas, ir informācijas glabāšana mākonī un visas ierīces izdzēšana. Tomēr esiet piesardzīgs: ja kaut ko atstājat aiz muguras, dati joprojām ir godīga spēle.

Sociālo saziņas līdzekļu un e-pasta kontus ir īpaši viegli noņemt, jo, pārinstalējot lietotni, jums vienkārši jāpierakstās.

Ja datu glabāšana mākonī nav risinājums, jūs joprojām varat apgalvot, ka ierīcē esošie dati tiek ticami atdalīti, pievienojot slēptus apjomus vai slēptās operētājsistēmas, kas, ja tas ir pareizi iestatīts, paslēps jūsu datus no pat sarežģītas kriminālistikas..

4. Atspējojiet biometrisko datu drošību un šifrējiet ierīces

ASV robežsargu darbinieki var likt jums izmantot jūsu biometrisko drošību, lai atbloķētu ierīces pārbaudei. Pārliecinieties, ka tas ir atspējots, un tā vietā izmantojiet garās paroles un šifrēšanu.

Turklāt jums jāpārliecinās, ka ierīces ir šifrētas. Ja jūsu Android ierīcē darbojas operētājsistēma 6.0 vai jaunāka, tā tiek šifrēta pēc noklusējuma, taču to varat pārbaudīt sadaļā Iestatījumi > Drošība. Apple lietotāji var ērti atpūsties, jo visas iOS ierīces pēc noklusējuma ir šifrētas. MacOS klēpjdatorus var šifrēt ar FileVault un ar BitLocker operētājsistēmas Windows 10 mašīnās.

Esiet piesardzīgs no tā, ka robežsargu darbinieki joprojām var izmantot jūsu ierīces, lai mēģinātu viņus uzlauzt, un, ja esat ASV apmeklētājs, jums pat var atteikt ieceļošanu, ja jūs neievērojat meklēšanas prasības.

5. Ziņot par visiem pārkāpumiem

Lai arī mūsu ierīču nepamatotai pārbaudei ir pagaidu risinājumi, tā neaizstāj pilnīgu iejaukšanos mūsu personīgajā privātumā..

Ziņot par jebkādu neatbilstošu rīcību organizācijām, piemēram, ACLU vai EZF, kuras cīnās, lai atbalstītu jūsu tiesību pārkāpumus.

ACLU un EZF iesūdzēja federālo valdību par nepamatotiem meklējumiem 2017. gadā, un viņu gadījumā tiek solīts uz priekšu. Ziņošana par ļaunprātīgu izmantošanu ir kritiska, palīdzot šīm organizācijām ierosināt lietu pret muitu un imigrāciju.

Labākais veids, kā izvairīties no tā, ka jūsu dati tiek konfiscēti uz robežas

Diemžēl šie risinājumi nav perfekti. Joprojām arvien vairāk tiek meklēti negarantēti meklējumi, un nav daudz darāmā, lai apturētu robežsargu aģentus meklēt jūsu ierīcēs, kad vien viņi to vēlas..

Labākais, ko varat darīt, ir ņemt pēc iespējas mazāk sensitīvu informāciju, šķērsojot robežu, un ziņot par visiem privātuma pārkāpumiem tādām organizācijām kā ACLU, OpenMedia un EZF..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map