Slimnīcu hakeri nolaupīt cilvēka sirdi – #WTFWednesday


Atcerieties to ainu 2. Terminatorā, kur Arnolds atleca savu miesu un pakļāva savu briesmīgo kibernētisko roku? Pēc pirmās veiksmīgās robotiskās rokas transplantācijas pagājušajā mēnesī, mēs esam vienu soli tuvāk, lai tādu bionisko ķermeņa daļu padarītu par realitāti.

Bet kas notiek, kad mēs sākam aizstāt savus vecos, noārdītos orgānus ar kibernētiskajiem analogiem? Protams, jūs varēsit skriet ātrāk, lēkt augstāk un dzīvot ilgāk, bet kā ir ar riskiem?

Studentu grupa Alabamas dienvidu universitātē izvēlējās atbildēt uz šo jautājumu, mēģinot uzlauzt kāda bezvadu elektrokardiostimulatoru.

Uzmini kas? Tas ir pilnīgi iespējams.

iStan ir bijis cilvēks

Attiecīgais elektrokardiostimulators piederēja iStan, kas pazīstams arī kā “vismodernākais bezvadu pacientu simulators tirgū”. Šis rāpojošā izskata robots (parādīts zemāk) maksāja USD 100 000 un tiek izmantots slimnīcās, lai palīdzētu medicīnas studentiem praktizēt dažādas dzīvībai bīstamas procedūras..

https://www.youtube.com/watch?v=dcGRq4tTKW0

Lai arī tas izskatās pēc vājprātīgas lelles tieši no Bērnu spēles, tas ir aptuveni tikpat tuvu dzīvam cilvēkam, un pagājušajā nedēļā viņš tika noslepkavots aukstās, mākslīgās asinīs..

Tas bija tik vienkārši

Studenti vadīja stundu kiberdrošībā, un viņiem tika uzdots ielauzties iStan vadības sistēmā, izmantojot Wi-Fi.

Dažu stundu laikā viņi saprata, ka var piekļūt iStan elektrokardiostimulatoram, izmantojot dažādus veidus, tostarp uzbrukumus pakalpojumu noraidīšanai (DoS), drošības kontroles uzbrukumus un brutālu spēku uzbrukumus iStan Wi-Fi.

Maikam Džeikobam, Alabamas dienvidu universitātes simulāciju direktoram un uzbrukuma līderim, nesenajā mātesplates rakstā bija daži izvēles vārdi:

“Simulatorā bija elektrokardiostimulators, lai mēs varētu paātrināt sirdsdarbības ātrumu, mēs varētu to palēnināt. Ja tas bija nodoms, mēs noteikti varētu nodarīt kaitējumu pacientam. ”

Bet tas ir tikai sākums.

“Tas nav tikai elektrokardiostimulators,” saka Džeikobs. “Mēs to varētu izdarīt ar insulīna sūkni … daudzām lietām, kas varētu izraisīt dzīvībai bīstamus ievainojumus vai nāvi.”

Modināšanas zvans turpmākajām procedūrām

Ir godīgi teikt, ka jebkura ar internetu savienota ierīce ir neaizsargāta pret uzbrukumiem. Mēs esam redzējuši, kā hakeri var uzlauzt jūsu pulksteni, automašīnu un pat jūsu māju. Bet tagad šķiet, ka viņi var arī jūs uzlauzt.

Šodien tas ir jūsu elektrokardiostimulators. Rīt tā var būt tava kibernētiskā niere. Ko tālāk? Mazais mikroshēma jūsu smadzenēs?

Tā kā medicīnas sasniegumi ir vērsti uz bezvadu savienojumu, jauns un drausmīgs ceļš uz kiberuzbrukumiem kļūst par realitāti.

Atskan trauksme

“Mēs to izdarījām tāpēc, ka mēs gribējām uzlabot drošību un ieviest dažus aizsardzības pasākumus,” saka Jēkabs. “Iespējams, ka nav iespējams pilnībā novērst hakerus, taču, zinot tos var viegli uzlauzt, tas palielina jūsu izpratni par ievainojamībām.”

Lai gan, iespējams, vēl nav laiks paniku (pagaidām), ražotājiem un nākamajiem izstrādātājiem ir vērts uzsvērt drošības pasākumu nozīmīgumu. Tātad, kad pienāks laiks, un tas, iespējams, arī notiks, varbūt jūsu bioniskie orgāni nemēģinās jūs nogalināt.

Pilns ziņojums atrodams šeit.

Piedāvātais attēls: Dario Sabljak / Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map