Siri un Alexa ar jūsu balsi trenē AI. Tālāk ir norādīts, kā izdzēst šos datus.

Sarkanā apļveida ierakstīšanas poga.

Ja jūs kādreiz esat teicis “Hey” Alexa vai “OK” Google, iespējams, ka jūsu balss tiks ierakstīta un pārrakstīta, lai uzlabotu viņu AI balss atpazīšanas tehnoloģiju.

Tā kā arvien vairāk ziņu par darbuzņēmējiem klausās jūsu ierakstus un tiesas prāvas, kas saistītas ar bērnu balss ierakstīšanu bez piekrišanas, aizvien pieaugošā trauksme ir radījusi sekas, kas saistītas ar privāto dzīvi, ja šiem balss palīgiem tiek reģistrēta jūsu katra saskarsme ar viņiem..

Labās ziņas: varat atrast šos ierakstus un tos notīrīt. Sliktās ziņas: šie ieraksti joprojām var palikt uzņēmuma serveros.

Uzziniet, kā izdzēst savu vēsturi:

 • Alexa
 • Google palīgs
 • Siri

Tā kā virtuālo palīgu skaits izplatās, tāpat arī bažas par privātumu

Tikai dažu gadu laikā Alexa, Siri un Google Assistant ātri kļuvuši par mājsaimniecību vārdiem. Tikai ASV vien 66,4 miljoniem pieder vismaz viens viedais runātājs, un lielāko daļu ASV un pasaules tirgus aizņem Amazon’s Echo..

Mēs esam redzējuši, ka šo produktu lietošanas gadījumi paplašinās, it īpaši ar Amazon, kas ir ieviesis it kā bērniem draudzīgu Echo Dot un tikko uzsācis partnerību ar Lielbritānijas Nacionālo veselības dienestu, lai automātiski meklētu NHS vietnē Apvienotās Karalistes lietotājiem, kuri lūdz veselības saistītie padomi.

Neskatoties uz pieaugošo klātbūtni ikdienas dzīvē, virtuālajiem balss palīgiem ir bijušas zināmas bažas un aizdomas par to, cik daudz viņi ieraksta un klausās. ExpressVPN aptaujā tika noskaidrots, ka vairāk nekā puse respondentu apgalvo, ka viņi ir vai nu ļoti, vai ļoti noraizējušies par to, ka viņu viedo mājas ierīču datus varētu izmantot, lai veidotu personiskos ieradumus. Tomēr, lai gan 24,4% respondentu vienmēr izslēdza mikrofonu viedajās mājas ierīcēs, kad viņi tos nelietoja, 21,2% nekad to neizmantoja..

Noklausīšanās ir funkcija, nevis kļūda

Lai šie balss palīgi varētu uzņemt modināšanas vārdu (“OK, Google” vai “Hey Siri”), šie balss palīgi jūs klausās visu laiku, pat ja viņi to varbūt neieraksta.

Patiesībā viņi joprojām var nejauši jūs pierakstīt, ja viņi domā, ka ir dzirdējuši modināšanas vārdu.

Bloomberg ziņojumā tika atklāts, ka Amazon izmanto cilvēkus, lai transkribētu Alexa balss ierakstus, no kuriem daži bija nejauši. Darbinieki komandā, kas pārrakstīja šos ierakstus, sacīja Bloomberg, ka viņi ne tikai klausījās simtiem ierakstu maiņā, bet arī, ka šiem ierakstiem bija arī klienta vārds, ierīces sērijas numurs un konta numurs. Daži ieraksti šķita nejauši, un ierakstos bija arī tas, kas šķita kā sieviete, kas dzied dušā, kliedz bērns un seksuāla vardarbība..

Arī Google palīgs neatrodas šeit – Beļģijas ziņu aģentūra VRT iegādājās vairāk nekā tūkstoti ierakstu no būvuzņēmēja, kuram tika uzdots tos pārrakstīt, “no kuriem 153 bija sarunas, kuras nekad nevajadzēja ierakstīt un kuru laikā komanda“ Labi, Google ” “acīmredzami netika dota.” Kamēr Google atdalīja informāciju no tās avota, aizstājot lietotāja vārdu ar anonīmu sērijas numuru, VRT izmeklēšana atklāja, ka “raķešu zinātniekam nav nepieciešams atgūt kāda identitāti”, pamatojoties uz teikto.

Komanda pārskata arī balss ierakstus Apple Siri, un tāpat kā Google Assistant, šie klausītāji noņem personiski identificējamu informāciju un aizvieto to ar izlases ID numuru, kas tiek atiestatīts katru reizi, kad Siri tiek izslēgts..

Tomēr fakts paliek fakts, ka jūsu balss palīgi ir pietiekami kļūdaini, lai savāktu viltus pozitīvos vārdus, potenciāli ierakstot privātas sarunas, kas nav domātas citiem.

“Tas ir biedējoši: jūsu mājā ir mikrofons, un, kad tas tiek aktivizēts, jums nav galīgās iespējas kontrolēt,” Dr. Džerims Džillula no Elektronisko robežu fonda pastāstīja Gizmodo. “Manā skatījumā no privātuma viedokļa tas ir problemātiski.”

Kā izdzēst balss vēsturi pakalpojumos Alexa, Google un Siri

Ja jūs nevēlaties apsvērt kodolieroču variantu (t.i., izdibināt savu atbalsi ārpus mājas), ir veidi, kā noņemt šos ierakstus no sava palīga un izslēgt tā balss atpazīšanu, kad jums tas nav vajadzīgs. Lūk, kā.

Kā izdzēst Alexa vēsturi

Lai atlasītu un izdzēstu iepriekšējos balss ierakstus savā Alexa:

 1. Tālrunī atveriet lietotni Alexa.
 2. Pieskarieties izvēlnes ikonai augšējā kreisajā stūrī.
 3. Krāns Iestatījumi.
 4. Krāns Alexa konts lapas augšdaļā.
 5. Izvēlieties Vēsture un izdzēsiet ierakstus, kurus nevēlaties savā ierīcē.

Ja vēlaties izdzēst visu uzreiz:

 1. Dodieties uz Amazon ierīces lapu.
 2. Atlasiet izvēlnes poga pa kreisi no atbalss ierīces, kuru vēlaties pārvaldīt.
 3. Izvēlieties Pārvaldiet balss ierakstus.
 4. Izvēlieties Dzēst.

Tomēr jābrīdina, ka pat audio failu noslaukšana negarantē to pilnīgu noņemšanu no Amazon serveriem pat tad, ja no sava konta noslaucāt audio failus

Ja vēlaties iet soli tālāk un pārtraukt Amazon izmantot savu balsi, lai apmācītu tās AI:

  1. Tālrunī atveriet lietotni Alexa.
  2. Pieskarieties izvēlnes ikonai augšējā kreisajā stūrī.
  3. Izvēlieties Alexa konts.
  4. Izvēlieties Alexa privātums.
  5. Izvēlieties Pārvaldiet, kā jūsu dati uzlabo Alexa.
  6. Izslēdziet pogu blakus Palīdziet attīstīt jaunas iespējas.
  7. Izslēdziet pogu blakus savam vārdam Izmantojiet ziņojumus, lai uzlabotu transkripciju.

Kā izdzēst vēsturi vietnē Google Assistant

Lai pārvaldītu un izdzēstu balss un audio darbības pakalpojumā Google palīgs:

 1. Dodieties uz savu Google kontu.
 2. Kreisajā navigācijas panelī atlasiet Dati & personalizēšana.
 3. Darbību vadības panelī atlasiet Balss & Audio darbība.
 4. Klikšķis Pārvaldīt darbību lai apskatītu visu ierakstu sarakstu.
 5. Blakus vienumam, kuru vēlaties dzēst, atlasiet pogu un atlasiet Dzēst.
 6. Lai izdzēstu visas darbības pakalpojumā Google Assistant, atlasiet Dzēst darbību ar tā vietā un atlasiet Visu laiku. Apakšā atlasiet Dzēst.

Lai pilnībā izslēgtu Google palīgu, izpildiet Google instrukcijas savam datoram, Android ierīcei vai iPad un iPhone.

Kā izdzēst Siri vēsturi

Siri neļauj dzirdēt un pārvaldīt balss mijiedarbības vēsturi. Lai izdzēstu šo vēsturi, jums jāizslēdz abi Siri un Diktēšana.

 • Lai izslēgtu Siri, dodieties uz vietni Iestatījumi > Siri & Meklēt un atspējot “Klausieties Hei Siri.Arī šajā sadaļā varat atspējot arī citas Ask Siri funkcijas.
 • Lai atspējotu balss diktēšanu, dodieties uz Iestatījumi > Vispārīgi > Tastatūra un velciet uz leju un izslēdziet Iespējot diktēšanu.
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me