Metadatu noņemšanas nozīme


Gatavojieties datu pārslodzei: metadati ir dati, kas apraksta visus pārējos faila datus. Vai joprojām pie mums? Labi, jo ir vēl vairāk!

Metadati ir ļoti noderīgi, jo tie samazina faila apstrādei nepieciešamās informācijas daudzumu un var padarīt īpaši lielus failus vieglāk pārvaldāmus.

Divi galvenie metadatu veidi

Strukturālie metadati:

Strukturālie metadati ir informācija, kas attiecas uz datu glabāšanu.

Bieži vien strukturālos metadatus var novērot un aprēķināt, tikai apskatot failu. Iedomāsimies failu, kuru mēs skatāmies kā grāmatu: strukturālajos metadatos būtu ietverta informācija par to, vai vāks ir ciets vai mīksts, grāmatas forma, tās svars un izmēri.

Tālruņa sarunas strukturālajos metadatos būtu jāiekļauj sarunas ilgums un laiks.

Digitālā attēla gadījumā metadatos būtu norādīts lielums un faila tips.

Aprakstošie metadati:

Aprakstošie metadati ir papildu informācija, kas cilvēkiem un datoriem palīdz apgūt grāmatu un failu saturu.

Grāmatas aprakstošajos metadatos būs nosaukums, autors, drukāšanas dati, izdevums un, iespējams, pat īss kopsavilkums aizmugurē. ISBN numurs ir arī daļa no šiem aprakstošajiem metadatiem.

Tālruņa sarunai būtu pievienoti arī daudz aprakstošu metadatu, piemēram, kurš veica zvanu, kurš zvana un kur zvanīja.

Attēlam aprakstošie metadati var būt ļoti plaši. Tajā var ietilpt kameras ražotājs, jebkura izmantotā rediģēšanas programmatūra, objektīva diafragmas atvēruma laiks, ekspozīcijas laiks, orientācija, krāsu telpa, spilgtums, kameras īpašnieks un pat attēla GPS atrašanās vieta.

Džons Makfejs arestēts pēc tam, kad metadati atklāja viņa “drošo vietu”

Metadati bieži var atklāt vairāk par failu nekā faktiskais dati. Džons Makafejs ir slavens ar viņa vārdā nosaukto pretvīrusu kompāniju un par pašreizējo Libertāru partijas prezidenta kandidātu, taču viņam joprojām bija jācieš par brutālajām sekām, ja jūs smagi ignorējat jūsu metadatus …

Jau 2012. gadā Makfejs dzīvoja Belizā, kad viņa kaimiņš tika atrasts miris no pistoles, kas ievainota galvā. Kādu iemeslu dēļ Makfejs nobijās, ka varētu kļūt par aizdomās turamo izmeklēšanā. Iespējams, ka tajā ir daudz vannas sāļu un dziļi paranojas, Makafejs izvēlējās bēgt no policijas draudzīgās izmeklēšanas un tā vietā slēpties džungļos..

Makafeja tomēr uzturēja kontaktus ar dažiem žurnālistiem no Wired un Vice. Galvenā redaktora vietnieks Rocco Castoro un fotogrāfs ar vadu Roberts Kings dažas dienas sekoja Makfejai, publicējot šādus tiešsaistes atjauninājumus:

Attēli, kas uzņemti ar iPhone 4S, ierakstīja trio kustību caur Belizas džungļiem. Viņu pašreizējā atrašanās vieta tika pievienota katram attēlam, un viņi nesaprata, ka šie dati pēc attēla augšupielādes vienkārši nepazuda. Kaut arī tas nebija neredzams cilvēka acij, tas joprojām bija daļa no attēlu failu metadatiem.

Tā kā metadati saturēja katra uzņemtā attēla GPS koordinātas, varas iestādes tika novirzītas tieši uz Makafeju.

Ikviens var redzēt metadatus, kas saistīti ar McAfee attēliem, atverot attēlu failus, izmantojot Julien Voisin metadatu anonimizācijas rīku komplektu:

mcafee metadatiievietot

Ievadot attēlā redzamās koordinātas pakalpojumā Google Maps, redzams, ka trijnieks atradās greznā kūrortā ar nosaukumu Mar Marine Yacht Club Gvatemalā, netālu no Beliza robežas.

Daži pakalpojumi automātiski noņem metadatus no jūsu failiem, kad tos augšupielādējat, taču ir grūti paredzēt, kuri pakalpojumi to veiks un kādus metadatus tie noņems..

Programmatūra, kas izdzēsīs metadatus no jūsu failiem

Atkarībā no platformas pastāv vairāki rīki, kas ļauj jums pārbaudīt un noņemt metadatus no failiem.

Mac OS X: ImageOptim

Windows: Microsoft Office dokumentu inspektors

Linux: metadatu anonimizācijas rīku komplekts

Metadatu noņemšana tiešsaistē aizsargā jūsu anonimitāti

Mēs ļoti iesakām pārbaudīt katru attēlu pirms tā augšupielādes, īpaši situācijās, kad vēlaties slēpt savu identitāti. Labāk nepaļaujieties uz programmatūru, lai to izdarītu automātiski!

Piedāvātais attēls: Melpomene / Dollar Photo Club

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map