Kādas ir novērošanas laikmeta bīstamākās tehnoloģijas?

Brīdinājuma zīme ar galvaskausu un krustu kauliem un vārdu


Tādas tehnoloģijas kā šifrēšana, VPN un Tor var mums palīdzēt uzturēt un aizstāvēt mūsu privātumu tiešsaistē.

Bet tehnoloģija var darboties arī pretējā virzienā, palīdzot spokiem uzzināt par mūsu privāto dzīvi un uzvedību, kas apgrūtina indivīdus brīvi attīstīt personības no bailēm un kontroles.

Bet no kādām tehnoloģijām mums vajadzētu baidīties visvairāk, un kāpēc? Un kas mums var palīdzēt pasargāt sevi no šīm tendencēm?

1. Sejas atpazīšanas sistēmas

Visur jau ir fotoaparāti, un, lai arī youtube ir nenoliedzami izklaidējoši skatīties blooperus no ikdienas dzīves, ir apbrīnojami zināt, ka viss, ko mēs darām sabiedriskajā dzīvē, ir potenciāli pieejams pasaulei, lai patērētu.

Izmantojot uzlabotas tehnoloģijas, drīz būs iespējams ne tikai reģistrēt visu mūsu sabiedrisko dzīvi, bet arī analizēt to gandrīz reālā laikā. Kaut arī sejas atpazīšana nebūt nav perfekta, tā jau ļauj datoram pieskaņot cilvēku, pat ja brilles vai cepures aizsedz sejas daļas.

Diezgan iespējams, sejas atpazīšanas programmatūra kļūs precīzāka nekā cilvēki – it īpaši, ja datu bāzēm tiek pielietota pilsētas vēlētāju reģistra, valsts pasu vai pat Facebook lielums..

Izmantojot uzlaboto sejas atpazīšanas programmatūru, valsts varētu ar lielu precizitāti uzzināt, kur cilvēks vienmēr atrodas, ar ko viņi ir un ko viņi šobrīd dara.

Tas ir diezgan grūti aizsargāt pret sejas atpazīšanu. Visefektīvākie instrumenti cilvēka acij ievērojami izceļas, un tie tiešām darbojas tikai tad, ja tos izmanto liels skaits cilvēku. Ja tikai daži cilvēki izmanto trikus, lai maldinātu kameras, būs diezgan viegli noskaidrot, kas viņi ir.

Pagaidām priekšmeti, kas muļķo kameras, galvenokārt liecina par (ļoti nepieciešamo) protestu un iebildumiem pret policijas valsts automatizāciju..

2. Brauciena koplietošanas lietotnes

Jūsu automašīna ir jūsu īpašums, un valdības ierobežojumi tam ir ierobežoti. Viņi nevar bez pamatota iemesla liegt jums piekļuvi tam, to izmantot vai meklēt.

Automašīnā jūs arī izlemjat, kurp doties, un kādu aparatūru un programmatūru instalēt.

Tomēr, iznomājot automašīnu vai ierodoties kāda cita īpašumā, jūs tiekat aizsargāti ar šiem pašiem noteikumiem. Turklāt lietotne, kuru izmantojat brauciena uzlabošanai, zina visu laiku, kur atrodaties, un reģistrēs šos datus.

Pirms nokļūšanas lietotne pat zina, kurp dodaties, un dažos gadījumos pat var paredzēt jūsu uzvedību braucot uz darbu un mājām (šis risks ir endēmisks arī navigācijas sistēmām). Visi šie dati ir pieejami reklāmdevējiem un valdībām.

Pašlaik joprojām ir samērā viegli izvairīties no dalīšanās braucienos, ja jūsu dzimtajā pilsētā ir pienācīgs sabiedriskais transports vai ja varat atļauties automašīnu.

3. Elektroniskā nauda

Pārmaiņu veikšana mūsu kabatās ir neērta. Bankomāta atrašana tuvumā var maksāt naudu un prasa laiku. Lielākajai daļai no mums ir piekļuve elektroniskām norēķinu metodēm, piemēram, kredītkartēm, Google Pay, Wechat Pay vai Venmo.

Bet paļauties uz šīm sistēmām var būt bīstami. Visi darījumi tiek ne tikai analizēti un pārdoti reklāmdevējiem, bet arī pieejami jūsu valdībai. Tūristiem, kas šķērso ASV robežu no ziemeļiem, var atteikt ieceļošanu, un viņiem, iespējams, pat draud cietumsods, jo viņi marihuānu likumīgi iegādājās Kanādā.

Elektronisko naudu var ne tikai izmantot, lai jūs apsekotu un sauktu pie atbildības, bet arī liegtu piekļuvi pakalpojumiem, kas pieejami tikai ar kredītkartēm, piemēram, pirkumiem tiešsaistē vai veikaliem, kas paredzēti tikai kartēm..

Ja mēs beidzot izskaužam skaidru naudu, kā tas jau ir darīts attiecībā uz dārgām precēm, mēs atvieglojam cilvēku marginalizēšanu bez turpmākas piekļuves.

Lai izvairītos no valdības snooping, izmantojiet skaidru naudu, cik vien iespējams, un Bitcoin, kad jūs iepērkaties tiešsaistē.

4. Paredzamā kārtība

Paredzamā kārtības nodrošināšana ir iedvesmojusi daudzus zinātniskās fantastikas stāstus, no kuriem visslavenākais ir Filipa K Dika ziņojums “Minority”.

Atšķirībā no Minority ziņojuma, mēs nevaram paļauties uz psihiskiem mutantiem, lai redzētu turpmāko noziegumu, tā vietā mums jāpaļaujas uz esošajām noziedzības datu bāzēm, no kurām lielākajai daļai ir diezgan daudz aizspriedumu un aizspriedumu..

Prognozējošā kārtības nodrošināšana pastiprina šo aizspriedumu, kas nozīmē, ka par dažiem noziegumiem tiek izdarīts mazāk sods, savukārt pilsoņiem, kas atrodas noziedzības skartajos apgabalos, tiek sagādātas neērtības, izmantojot koncentrētas tiesībaizsardzības darbības, kas ir līdzīgas rases profilēšanas lidostās darbībām..

Var šķist, ka tā ir padziļināta, taču paredzamā kārtības nodrošināšana jau ir izmēģinājuma stadijā vairākās vietās visā pasaulē, īpaši caur ASV militāro darbuzņēmēju Palantir Ņūorleānā.

Tas viss ir iemesls, kāpēc mums visiem vajadzētu pieprasīt ētiskas tehnoloģijas

Mēs visi esam atbildīgi par ētisko tehnoloģiju izmantošanu un turpināšanu, vienlaikus noraidot tehnoloģijas, kuras var izmantot pret mums.

Nēsājiet sejas pārvalkus, kur varat, pat ja tas ir tikai protests. Izmantojiet savu automašīnu vai, vēl labāk, sabiedrisko transportu un kur vien iespējams, maksājiet ar skaidru naudu un Bitcoin.

Esiet modrs pret mēģinājumiem jūsu sabiedrībā pret jebkuru politiku, kas apdraud visu vienlīdzību un jūsu tiesību graušanu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map