Kalifornijas patērētāju privātuma likuma (CCPA) mērķis ir aizsargāt lietotāju datus. Dara?

Kalifornijas kontūra zelta piekaramā atslēgā.

Tas ir liels rēķins, kam tiek pievērsta ļoti maza uzmanība.

Kalifornijas likumdevēji nesen pieņēma lēmumu, kas varētu beigties ar visplašāko datu privātuma likumprojektu ASV. 28. jūnijā gubernators Džerijs Brauns parakstīja likumu, kura mērķis ir pilnībā reformēt to, kā uzņēmumi vāc un dalās ar lietotāju datiem Kalifornijā..

2018. gada Kalifornijas patērētāju privātuma likums (CCPA) ir tiešs balss iebildumu rezultāts pret nesenajiem privātuma skandāliem visā valstī, un tas drīzumā pagriezīs visu datu ieguves nozari.

Kā darbojas jaunais Kalifornijas privātuma likums

Saskaņā ar CCPA Kalifornijas iedzīvotāji vairāk kontrolē savu tiešsaistes informāciju un to, kā tā tiek kopīgota. Līdzīgi kā darbojas Eiropas vispārējā datu aizsardzības regula (GDPR), likums kaliforniešiem piešķir lielākas pilnvaras pār viņu personas datiem un tiesības tikt aizmirstam.

Kamēr likumā joprojām ir iespējami grozījumi, daži no lielākajiem patērētājiem sniegtajiem aizsardzības veidiem ir šādi:

  • Tiesības zināt, kāda personiskā informācija tiek vākta, kādiem nolūkiem un ar kādām trešajām pusēm tika paziņots, ka dati tiek koplietoti.
  • Iespēja “atteikties” no datu ieguves prakses, ja patērētāji nevēlas, lai viņu informācija tiktu kopīgota. Uzņēmumi nevar par to pārmērīgi iekasēt maksu vai “sodīt” klientus, taču viņi joprojām var piedāvāt stimulus patērētājiem, kuri izvēlas vākt viņu informāciju.
  • Iespēja lūgt uzņēmumiem dzēst klientu datus: uzņēmumiem tiks nodrošināts augstāks brīdinājums par klientu brīdināšanu un atbilstošu darbību datu pārkāpuma gadījumā..

Ar visu CCPA jūs varat izlasīt šeit.

Problēma ar “personisko informāciju”

Lai arī izmaiņas uz papīra var likties lieliski, to ieviešana praksē var izrādīties izaicinošāka. Viens no iespējamiem tiesību aktu trūkumiem ir plaša personiskās informācijas definīcija. CCPA izmanto ārkārtīgi plašu tīklu, uz kuru attiecas informācija. Publicēšanas laikā tas ietver ģeogrāfiskās atrašanās vietas datus, biometriskos identifikatorus, pārlūkošanas vēsturi un daudz ko citu.

Vēl viena paredzama problēma ir saistīta ar to, kā tiks regulēta šāda veida informācija. Kamēr likums vietējām tiesībaizsardzības iestādēm dod iespēju “sodīt” uzņēmējdarbību, kas neatbilst noteikumiem, tas attiecas tikai uz Kalifornijas iedzīvotājiem. Protams, tas rada sajukumu, runājot par digitālo telpu, kur vairums vietņu un tīklu sastāv no lietotāju skaita no visas pasaules.

Lai pierādītu, nemeklējiet vairāk kā Eiropas GDPR, kur uzņēmumi cenšas sekot dažādiem noteikumiem, kas dažkārt ir pretrunā ar daudzām valstīm..

Kāda bija CCPA

Atšķirībā no dažiem citiem štatiem, Kalifornija ļauj sabiedrībai ierosināt balsošanas pasākumus likuma izmaiņām, balsojot štatā. Faktiski CCPA jebkad radās tikai pieaugošo nemieru un dusmu dēļ no Kalifornijas iedzīvotājiem.

Likumprojekts izseko Kalifornijas nekustamo īpašumu attīstītājam Alastair Mactaggart, kurš viens pats finansēja izpratnes veicināšanas kampaņu, kas uzsvēra datu privātuma nozīmi..

Mactaggart iniciatīva ierosināja radikālus tiesību aktus, kas būtu stingri ierobežojuši to, kā uzņēmumi saglabā, izplata un gūst labumu no lietotāju datiem. Protams, Silīcija ieleja cīnījās ar zobiem un nagiem, lai neļautu savai kampaņai iegūt vilci, taču iniciatīva bija tik populāra, ka drīz vien tā atradās ligzdota novembra vēlēšanās..

Karsts uz daudzo privātuma skandālu papēžiem (mēs skatāmies uz jums, Zuckerberg), Kalifornijas likumdevēji saskārās ar lēmumu: vai nu apstiprināt vēlēšanu rezultātu, vai arī sagatavot nedaudz saudzīgu viņu pašu versiju..

Varbūt, ņemot vērā norādi no nesenajiem Eiropas likumiem par datiem, valsts likumdevējam nebija citas izvēles, kā sagatavot to, kas drīz kļūs par 2018. gada Kalifornijas patērētāju privātuma likumu..

Kalifornijā mēs uzticamies?

Ar likumu, kas tagad ir parakstīts likumos, visnozīmīgākie jautājumi ir par to, vai pārējās ASV drīz sekos šim piemēram un kā tādi uzņēmumi kā Facebook un Twitter vai, kas vēl svarīgāk, tādi interneta pakalpojumu sniedzēji kā Comcast un Verizon – ievēro sadrumstalotos noteikumus un noteikumus. dažādiem ASV štatiem.

Laikā, kad lietotāju privātums ir visu laiku zems un tīkla neitralitāte spiež ievērot jebkādu šķietami saskaņotu līdzību ar jūda internetu, CCPA varētu beigties ar masīvu ērkšķu daudzu uzņēmumu pusēs..

Tā kā likumam jāstājas spēkā 2020. gada 1. janvārī, uzņēmumiem tam ir nepieciešami divi gadi; tas, vai viņi izmantos šo laiku, lai pielāgotos vai turpinātu cīnīties pret tā noteikumiem, vēl nav redzams.

Neatkarīgi no tā, kā likumi galu galā veidojas, jūs varat kontrolēt savu personīgo informāciju un pielāgot savas tiesības palikt anonīmiem ExpressVPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me