Kā padarīt Bitcoin anonīmu

Kā veikt anonīmu maksājumu


Bitcoin ir gan anonīma norēķinu sistēma, gan caurspīdīgs, atvērts tīkls, kurā jebkurš var izsekot un pārbaudīt darījumus.

Kā abi var būt patiesi? Sākumā tas varētu šķist mulsinoši, bet tam ir nepieciešami tikai nelieli paskaidrojumi.

Atkarībā no tā, kā jūs izmantojat Bitcoin, tas var būt ideāls rīks caurspīdīguma nodrošināšanai labdarības organizācijā vai neizsekojama izvēles valūta ransomware un tiešsaistes narkotiku tirgiem..

Cik anonīmas ir tradicionālās maksāšanas metodes?

Konti

Tradicionālajos maksājumu tīklos, piemēram, bankās, kredītkartēs, Paypal vai Venmo, jūsu konts ir tieši saistīts ar jūsu vārdu un valdības ID.

Tomēr visa informācija par jūsu kontu, piemēram, atlikums un identifikācija, ir paslēpta no sabiedrības redzesloka. Lai arī dažās sistēmās, piemēram, kredītkartēs, tirgotājs un maksājuma sniedzējs redzēs jūsu konta numuru, vārdu un kartes izdevēju iestādi..

Darījumi un privātums

 • Lai turpinātu darījumu, pārdevējs var lūgt jūsu pasta indeksu, adresi, tālruņa numuru vai pat pases skenēšanu.
 • Tirgotājam juridiski būs pienākums dalīties ar informāciju par darījumiem ar vietējām varas iestādēm – dažreiz pēc pieprasījuma un dažreiz automātiski.
 • Valstu valdības, uzraudzības aģentūras un starptautiskās policijas aģentūras arī iegūs automātisku piekļuvi datiem un varēs redzēt, kādus citus pirkumus esat veicis ar savu karti un konta atlikumu..
 • Tirgotājs, iespējams, arī pārdos jūsu datus uzņēmumiem, piemēram, Equifax.
 • Arī citi uzņēmumi varētu iegādāties jūsu kredītinformāciju, piemēram, ja viņi vēlas novērtēt jūsu spēju atmaksāt aizdevumu.

Plus pusē jūsu kaimiņš, iespējams, paliks tumsā par to, cik daudz jūs tērējat un cik daudz jums ir.

Bloķēšanas ķēde un privātums

Bitcoin blockchain ļoti atšķirīgi apstrādā kontus, darījumus un privātumu.

Konti

Ikviens datorā vai viedtālrunī var izveidot Bitcoin kontu – to sauc par maku. Lai izveidotu kontu, jums nav jānorāda vārds, adrese vai e-pasts. Tā kā konta izveidošanai jums pat nav nepieciešams interneta savienojums, var būt grūti izsekot, kam pieder šis konts.

Darījumi un privātums

 • Publiskā virsgrāmata – blokķēde – reģistrē visus darījumus. Ikviens var redzēt programmatūru Blockchain ar Bitcoin (sauktu par klientu).
 • Ir redzami visu kontu kontu atlikumi, bet ne kontu īpašnieki.
 • Vienam lietotājam var būt vairāki konti, un vairāki lietotāji var arī koplietot kontu.
 • Lai saņemtu vai veiktu maksājumu, diviem lietotājiem savstarpēji jāpaziņo sava adrese. Šajā gadījumā, visticamāk, viens vai abi lietotāji tiks “atmaskoti”.
 • Kamēr saņēmējs var izveidot jaunu, tukšu kontu katram saņemtajam maksājumam, sūtītājs atklāj tā konta atlikumu, no kura viņi veica maksājumu.

Saglabājot identitāti darījuma laikā, ir grūti. Lielāko daļu laika jūs zināt, kurai personai vai veikalam veicat maksājumu, un viņi zinās, kas jūs esat.

Ja kāda no pusēm abonē centralizētu pakalpojumu, piemēram, maksājumu pakalpojumu sniedzēju vai maku, šis centralizētais pakalpojums var apkopot šo informāciju un arī to pārdot vai padarīt pieejamu tiesībaizsardzības iestādēm..

Slēpjot savu Bitcoin identitāti ar maisītājiem un Coinjoin

Coinjoin

Pirmkārt, ja jūsu Bitcoin seifs ir saistīts ar jūsu vārdu vai e-pasta adresi, ir grūti, bet ne neiespējami atdalīt jūsu identitāti ar Bitcoin maisītājiem un Coinjoin.

Coinjoin, liela lietotāju grupa būtībā izmet savus Bitcoins spainī un pēc tam ņem atpakaļ tādu pašu summu no kausa. Šo “Bitcoin kausu apmaiņu” var veikt decentralizēti, neuzticami, izmantojot tādas ieviešanas iespējas kā Joinmarket.

Padariet Bitcoin anonīmu ar Joinmarket.

Iepriekš redzamajā grafikā parādīts, kā tāda sistēma kā Joinmarket darbojas tikai standartizētām izejām. Novērotājam ir viegli pamanīt, ka jūs izmantojat Coinjoin darījumu, taču viņš nespēj viegli noteikt, kurš no izvades jums pieder.

Maisītāji

Mikserī divi cilvēki savstarpēji apmainās ar saviem Bitcoins, un ir grūti pamanīt, ka viņi izmantoja mikseri. Lai gan vairums maisītāju mūsdienās ir lieli centralizēti pakalpojumi, sajaukšanu varētu veikt neuzticami, izmantojot izdomātus kriptogrāfijas rīkus, piemēram, atomu mijmaiņas darījumus, lai gan šādām sistēmām nav visaptverošas ieviešanas..

Izmantojot mikseri, neviens dalībnieks nevar uzzināt daudz par citiem dalībniekiem, tāpēc nevar potenciāli pilnībā saistīt kontus ar identitāti.

Kā izvēlēties un izmantot Altcoins anonimitātes dēļ

Altcoins (alternatīvas kriptovalūtas) ir vispopulārākais veids, kā anonimizēt Bitcoin darījumus. Lietotāji apmaina savus Bitcoins pret izvēlēto altcoin, pēc tam samaina altcoin atpakaļ uz Bitcoin. Ja izmantojat labo Altcoin, ir grūti koriģēt un izsekot lietotāju kontus.

Kā izvēlēties labu Altcoin:

 • Altcoin ir jābūt pietiekami populāram, lai jūsu darījums netiktu izlikts.
 • Altcoin jāsniedz papildu privātuma garantijas.
 • Pirmajai un otrajai apmaiņai nevajadzētu būt vienādai, pretējā gadījumā kāds var mēģināt sasaistīt jūsu divus darījumus, izmantojot tādas tehnoloģijas kā pārlūka pirkstu nospiedumu noņemšana.

Vai Bitcoin ir anonīms?

Pēc noklusējuma Bitcoin maksājumi ir daudz privātāki nekā tradicionālie elektroniskie maksājumi, piemēram, bankas vadi vai kredītkartes. Bet ar zināmām pūlēm tos joprojām var izsekot.

Bitcoin konfidencialitātes modelis krasi atšķiras no citu maksājumu sistēmu modeļa, kas liek mums pielāgot savu domāšanu, mēģinot būt privātākam.

Bitcoin dod mums daudz iespēju būt patiesi anonīmiem, taču šo iespēju izmantošana prasa prasmes, zināšanas un rūpību.

Lasiet vairāk pilnīgā ExpressVPN rokasgrāmatā par Bitcoin anonimitāti

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map