Kā nodrošināt savu Bitcoins drošību un novērst neatgriezenisku maka zaudēšanu

bitcoin-seed

Jūsu Bitcoin maciņš ir kā Šveices bankas konts jūsu kabatā. Citiem to nav viegli apskatīt, un, ja jūs strādājat pareizi, tā ir tikpat anonīma kā nauda. Bet, ja jums ir sava banka, tas nozīmē, ka par to jums pašam ir jābūt atbildīgam.

Bitcoin nav regresa mehānisma, ja zaudējat piekļuvi savām monētām, un Bitcoin un Bitcoin maku izstrādātāji nevar tikt saukti pie atbildības, ja kāds uzlauzīs jūsu datoru vai tālruni un nozags jūsu līdzekļus.

Lai gan apmaiņa teorētiski var būt atbildīga par pazaudētajām monētām, tas praksē nedarbojas. Juridiskie precedenti nav izveidoti, un, iespējams, kādu laiku tādi nebūs. Turklāt uzticēšanās savai kriptovalūtai ar apmaiņu vai tiešsaistes maku ir pretrunā ar pašu Bitcoin ideju. Domājams, ka tā būs decentralizēta un neuzticama nauda.

Iestatot sevi ar Bitcoin maku, ir svarīgi padomāt par piekļuvi, drošību un atlaišanu.

ExpressVPN ieteiktie Bitcoin maki

iOS: Maizes maciņš
Android: Micēlijs
Windows Phone: Copay
Mac, Windows, Linux: Elektrum

ExpressVPN iecienītākie Bitcoin maki operētājsistēmām Android, iOS, Mac OS X, Windows un Linux ir visi HD (hierarhiski determinēti) maki. HD seifs nozīmē, ka visas jūsu Bitcoin adreses tiek izveidotas vienlaicīgi, kad lietojumprogramma tiek palaista pirmo reizi.

Lai izveidotu Bitcoin adreses, ir nepieciešama sēkla, kas nāk no 12-13 nejaušiem angļu vārdiem. Šie vārdi ir viss, kas jums nepieciešams bitcoīnu dublēšanai, tāpēc, ja kādreiz pazaudējat tālruni, datoru vai cieto disku, varat atkārtoti ģenerēt tās pašas Bitcoin adreses (un tajos esošos līdzekļus), vienkārši ierakstot sākuma vārdus..

Šī sistēma nozīmē, ka ikviens, kuram ir pieeja sēklai, var iegūt jūsu Bitcoins, tāpēc jums ir jābūt īpaši piesardzīgam, lai jūsu sēklu vārdi būtu privāti..

bitcoin-wallet-securitySēklu vārdu piemērs.

Kā saglabāt maka sēklu vārdus privātus

Uzrakstiet tos uz papīra

Ja jūs galvenokārt uztrauc hakeri, jūs varat viegli pasargāt sevi, uzrakstot sēklas uz papīra. Neizdrukājiet tos un neglabājiet to kopijas nevienā elektroniskā ierīcē. Papīru varat glabāt tur, kur glabājat citus vērtslietas vai slepenus dokumentus, piemēram, slepenu nodalījumu, seifu vai seifu bankā. To, kas nav elektronisks, nevar uzlauzt, vai ne?

Ievietojiet tos savā paroļu pārvaldniekā

Ja jūs vēl neizmantojat paroļu pārvaldnieku, šis ir lielisks laiks, lai to iegūtu. Paroļu pārvaldnieks ne tikai šifrē un saglabā visas jūsu paroles, bet arī ģenerē unikālas un garas paroles, kā arī var tiešsaistē tiešsaistē aizpildīt veidlapas. Ja jūs vairāk uztrauc laupītāji vai valdība, paroļu pārvaldītājs, iespējams, ir daudz drošāka vieta nekā jūsu mājas vai seifs, kam policija var viegli un likumīgi piekļūt. Ja esat pazīstams ar PGP, tā ir arī lieliska iespēja droši dublēt visus failus.

Sadaliet un sadaliet!

Jūs varētu uztraukties par uzbrucēju sajaukumu, kuri varētu dabūt rokās jūsu Bitcoin maka sēklas un nozagt jūsu naudu. Tie varētu būt zagļi, hakeri, valdība vai pat zaudējumi ugunsgrēka un plūdu dēļ. Lai aizstāvētos pret visu, varat gudri sadalīt savu sēklu.

Sadaliet sēklas vienādi trīs daļās pa 4 vārdiem katrā. (Ja jūsu sēklai ir 13 vārdu, pārliecinieties, vai trešajā rakstā ir pieci vārdi.)

  • Katru četru vārdu bloku uzrakstiet uz diviem papīra gabaliem.
  • Ievietojiet sešus papīra gabalus trīs dažādās vietās tā, lai, pazaudējot katru vietu, jūs joprojām varētu atgūt pilnu sēklu.
  • Ja uzbrucējs atrod kādu no trim vietām, viņi nespēj nozagt jūsu Bitcoins.

Skatīt diagrammu:

atceries-bitcoin-seed

Iegaumējiet savus sēklu vārdus

13 angļu vārdu iegaumēšanas viltība ir pārvērst tos galvā stāstā un regulāri tos lietot.

Paroļu pārvaldnieks ar drošu galveno paroli vislabāk darbojas, lai aizsargātu jūsu Bitcoins

Visām metodēm ir savi plusi un mīnusi, taču ExpressVPN iesaka paroļu pārvaldnieku kā labāko vietu, lai saglabātu savus sākuma vārdus.

Ģenerējiet četru vārdu galveno paroli ar Diceware, lai paroles pārvaldniekam nodrošinātu visaugstāko drošību.

Piedāvātais attēls: ussr / Deposit Photos

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me