Jauns varavīksnenes skeneris padara Minority Report līdzīgu Flintstones – #WTFWednesday

augsto tehnoloģiju varavīksnenes skeneris

Jūs filmās jau esat redzējis varavīksnenes skenēšanas tehnoloģiju. Tāpat kā Minority Report, kurā katru reizi, kad Toms Krūzs vēlas iziet pa durvīm, viņam atliek tikai zibināt acis pie sienas skenera.

Un tā ir diezgan iespaidīga tehnoloģija 2000. gada sākuma zinātniskā veidā. Jebkurā gadījumā daudz vienkāršāk nekā nēsāt atslēgu.

Bet, salīdzinot ar jaunākajiem reālās dzīves varavīksnenes skeneriem, Minority Report faili ir kā kaut kas no akmens laikmeta.

Tā kā tagad varavīksnenes skeneriem nav jāpieiet tik tuvu. Viņi var atpazīt jūsu varavīksneni un identificēt jūs līdz 40 pēdu attālumā.

Jums pat nav jāskatās uz jauno skeneri. “Lielākajai daļai uz varavīksnenes balstītajām biometriskajām sistēmām no lietotājiem ir vajadzīga liela sadarbība,” teikts projekta tīmekļa vietnē. Jā … tas ir tāpēc, ka tiek pārkāptas mūsu tiesības lietot personas datus, neprasot.

Īsumā, jūs vairs nekontrolējat savu varavīksnenes ID. Ikviens varēja skenēt jūsu varavīksneni un uzraudzīt jūsu darbību. Un jūs pat nezināt, ka tas notiek.

“Tas patiesībā atrod manu seju”

Jauno “tālredzības varavīksnenes iegūšanas sistēmu” ir izstrādājusi Kārnegi Melona universitāte. Prototips ir apjomīga mašīna. Bet, tāpat kā visas novērošanas tehnoloģijas, tā drīz tiks samazināta līdz izmēram, ko ir viegli paslēpt no skata.

Zemāk esošajā videoklipā izgudrotājs Marios Savvides demonstrē, kā spiegu ierīci var izmantot, lai nozagtu jūsu varavīksnenes identitāti, kamēr esat ievilkts automašīnā. Viņš ir diezgan apmierināts ar sevi, it kā viņa izgudrojums nebūtu rupjš jūsu privātuma aizskārums.

“Kas ir pirmais, ko tu dari, kad tiksi pāri? Jūs, protams, paskatāties savā sānu spogulī, lai redzētu, kas notiek.

“Bet, tā kā es šobrīd skatos spogulī, tas faktiski atrod manu seju, uztver manas acis.

Tas segmentē varavīksnenes reģionu, iegūst funkcijas un pēc tam tās saskaņo, lai uzzinātu, kas es esmu. ”

Citiem vārdiem sakot, tā ir galvenā slēptās novērošanas ierīce. Noskatieties video un sagatavojieties, lai izslīdētu!

Tagu apvienošana jūsu privātumam?

Pietiekami satraucoša ir doma, ka kamera varētu atpazīt jūsu varavīksneni un identificēt jūs braukšanas laikā. Bet, domājot par to, kā šo jauno tālsatiksmes varavīksnenes skeneri varētu iekļaut citās novērošanas tehnoloģijās un izkrāpšanā, viss kļūst tumšs.

Nav pārāk grūti ātri parādīt kādu no šiem notikumiem:

Liela attāluma varavīksnenes ID + novērošanas kameras = nulle privātuma

Daudzās vietās jau ir tūkstošiem kameru, kas novēro katru jūsu kustību, visur, kurp dodaties. Īpaši tādās valstīs kā Lielbritānija, kur vien Londonā ir vairāk nekā 500 000 kameru. Tiklīdz augstas izšķirtspējas novērošanas kamerās tiek sākta varavīksnenes noteikšana, jūs nekur nevarēsit doties, ja to neizsekos un neidentificēs ar datoru.

Noziedznieki, kas klonē jūsu varavīksniņu, lai jūs ierāmētu un aizbēgtu

Tāda biometrijas kā varavīksnenes galvenā problēma ir tā, ka tos nekad nevar mainīt. Kad kādam ir jūsu varavīksnenes klons vai jūsu pirkstu nospiedums, viņi var uzdoties par jums mūžīgi. Mēs jau esam redzējuši, kā viens hakeris tikai ar kameru klonē politiķa sīktēlu. Nebūs ilgi, kamēr hakeri var izgatavot kontaktlēcas ar klonētu varavīksnenes informāciju – hei, tas atkal ir Minority Report.

Tātad tur mums tā ir, tālsatiksmes varavīksnenes iegūšanas sistēma. Mēs tagad atrodamies vienu soli tuvāk dzīvošanai pilnvērtīgā uzraudzības stāvoklī. Jauki.

Jūs lasāt #WTFWednesday, iknedēļas jaunumus par trako pasauli novērošanas tehnoloģijām. Nākamnedēļ piesakieties vēl vienam neticamam jūsu privātuma uzbrukumam – un neaizmirstiet padalīties!

ExpressVPN #WTFWednesday sniedz jums dīvainus, šokējošus un rāpojošus stāstus par datu privātumu – paņemts tieši no ziņām. Vai domājat, ka jūsu privātums ir jūsu īpašums? Padomā vēlreiz. Jūs jutīsities neērti. Jūs būsiet sašutuši. Jūs domājat: “WTF?!”

Patīk šī ziņa? Ienīstu to? Lasiet vairāk šausmu stāstus par iebrukumu jūsu privātumā mūsu #WTFWednesday arhīvā. Jūs zināt, ka nevarat pretoties …

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me