Iespējams, tiks slēgta pretrunīgi vērtētā NSA tālruņu ierakstu programma

Tālrunis ar palielināmo stiklu, kurā redzams melns tukšums ar NSA uz roktura.

Iespējams, ka Nacionālās drošības aģentūra (NSA) izbeidz programmu, kas analizē simtiem miljonu vietējo zvanu un ziņojumu ierakstus ASV..

Vecākais republikāņu kongresa palīgs Lūks Mērijs likumā Podcast minēja, ka aģentūra programmu nav izmantojusi mēnešiem ilgi, tāpēc tās atjaunošana ir maz ticama, kad tās termiņš beigsies gada beigās..

“Būtiski kļūdaina” programma

Tālruņa metadatu programma, kas vēlāk tika saukta par Patriotu likuma 215. sadaļu, tika nodota slepenībā pēc 2001. gada 11. septembra uzbrukumiem un pieprasīja populāriem tālruņu pārvadātājiem NSA nodot tālruņa zvanu un īsziņu žurnālus NSA bez nepieciešamības pēc tiesas pavēle.

Valdība bija spiesta atzīt šo praksi tikai 2013. gadā, kad Edvards Snūdens noplūda no programmas pastāvēšanas pierādījumiem. Atklāšanas galu galā noveda pie Brīvības likuma pieņemšanas, kas mainīja un palēnināja kolekcijas procesu, bet ar to nebeidzās.

Tomēr šķiet, ka šo datu analīzes sistēma var tikt novietota gultā šī gada beigās, jo valdība Murija sacīja, ka “faktiski to nav izmantojuši pēdējos sešus mēnešus”. Dodoties tālāk, Murijs atsaucās arī uz datu problēmām, kur “tehnisku pārkāpumu” dēļ tika savākti neatļauti ziņojumu žurnāli (lai gan NSA vēlāk datus izdzēsa).

“Es patiesībā neesmu pārliecināts, ka administrācija vēlēsies sākt [tālruņu ierakstu analīzi] dublēt,” viņš piebilda.

NVD vēl ir jāapstiprina, ka programma tiks slēgta, bet senators Rons Velins (D-Oregon) jau cenšas nostiprināt tās pastāvīgo galu, paziņojot: “NVD īstenotās tālruņu ierakstu dragreta reformas ir būtībā kļūdainas . Manuprāt, administrācijai ir pilnībā jāpārtrauc tālruņu ierakstu programma, un Kongresam vajadzētu atteikties to atkārtoti autorizēt vēlāk šajā gadā. ”

NVD joprojām izseko jūs citos veidos

Diemžēl iespējamā vienas programmas noņemšana mazinātu aģentūras spēju ieklausīties tās pilsoņos.

Joprojām ir daudz citu iespēju, kā VDI var izspiegot savus pilsoņus. Piemēram, satraucošā aizmugures durvju nepilnība, piemēram, FISA 702. sadaļā, joprojām ir aktīva, ļaujot masu uzraudzības programmām, piemēram, PRISM un Upstream, savākt miljardiem sakaru žurnālu gan no ASV, gan no pilsoņiem..

VDI var arī aicināt citas valstis vākt datus par pilsoņiem. Tā saucamajām “14 acīm” ir atšķirīgi datu saglabāšanas likumi, kas ļauj viņiem snaust viens otra pilsoņus un dalīties ar apkopotajiem datiem. ASV ne tikai cenšas apsekot masas.

Aizsargājiet savus datus no valdības uzraudzības

215. sadaļas atcelšana būtu labs solis uz priekšu, bet mēs sevi vicināsim, ja mēs teiktu, ka tas mūsu dzīvi padarīs ievērojami privātāku. Joprojām ir daudz uzraudzības rīku gan no NSA, gan CIP, lai gan ir veidi, kā apturēt tos no jūsu izsekošanas.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me