Hakeri var attālināti kontrolēt jūsu automašīnu – #WTFWednesday

Jūs domājat, ka jūs kontrolējat savu automašīnu.

Jūs braucat pa šoseju 75 jūdzes stundā, dziedot savu mīļāko dziesmu, kad sāk notikt dīvainas lietas.

Pirmkārt, radiostacija mainās uz kaut ko tādu, ko jūs negaidījāt. Tālāk jūsu automašīnas signāltaures un priekšējie lukturi ieslēdzas un izslēdzas kā traki.

Visbeidzot, elektrība tiek izslēgta. Jūs esat atstāts iesprostots ceļa malā. Jūsu transportlīdzeklis netiks startēts, un jums nav pilnīgi ne mazākās nojausmas, kas notiek.

Tas ir tad, kad jūs saprotat, ka jūs vispār nevarat kontrolēt savu automašīnu, bet šie dīvainie gājieni nav nekas pārdabisks. Viņi ir darbs hakeri, un viņi ir pārņēmuši kontroli pār jūsu automašīnu.

Tas viss varētu izklausīties tikpat maz ticami kā spoku stāsts. Bet tas ir īsts – pietiekami reāls, lai Chrysler varētu uzlabot savu Jeep līniju pret hakeru uzbrukumiem.

Vai autovadītāja drošība un privātums ir pārvērtušies savādi? Mēs no tā baidāmies.

Datori uz riteņiem

Protams, automobiļu rūpniecība jau kādu laiku iet pa šo ceļu. Pēdējo pāris gadu desmitu laikā automašīnas ir pārveidotas par datoriem uz riteņiem. Un kas ir datori, ja nē kapāt?

Sākumā bija brauciena kalkulatori un diagnostikas sistēmas. Tagad jaunākajām markīžu automašīnām, piemēram, Ford un Infiniti, ir iebūvēts Wi-Fi, Bluetooth un telemātikas sistēmas.

Drošības pētnieki Čārlijs Millers un Kriss Valaseks jau ir sākuši atklāt ievainojamības. “Hakerīgākajām automašīnām bija visvairāk funkciju, un tās visas atradās vienā tīklā un varēja sarunāties savā starpā,” viņi saka.

Millera un Valaseka pētījumu rezultāti

2014. gada Infiniti Q50

2014. gada Infiniti Q50 bija ļoti neaizsargāti pret uzlaušanas, jo tā telemātika, Bluetooth un radio funkcijas atrodas tajā pašā tīklā kā motors un bremzes. Tas hakeram ir vieglāk pārņemt kontroli pār pašu transportlīdzekli.

2014. gada Jeep Cherokee

2014. gada Jeep Cherokee raidījumā “radio vienmēr var sarunāties ar bremzēm”. Tas ļāva viņiem attālināti nogalināt Jeep, braucot ar ātrumu 70 jūdzes stundā, tiešraidē žurnālam Wired..

2010. gada Ford Escape & 2010. gada Toyota Prius

Millers un Valaseks 2013. gadā uzlauzuši 2010. gada Ford Escape un 2010. gada Toyota Prius. Pāris spēja pārņemt kontroli pār abiem transportlīdzekļiem, izmantojot paātrinājumu, bremzēšanu, stūrēšanu un daudz ko citu..

Un šīs ir tikai dažas no nepilnībām, par kurām pētnieki zina.

Nabadzīga drošība

Problēma ir pietiekami nopietna, lai ASV valdība rīkotos. Jūlijā senators Edvards J. Markess iesniedza likumprojektu, pieprasot jaunus standartus automašīnu drošībai.

“Automašīnas ir būtiska lietu interneta sastāvdaļa,” sacīja senators. “Mēs esam pārgājuši no iekšdedzes dzinēju laikmeta uz datorizētiem motoriem, bet mēs neesam ieviesuši pienācīgu aizsardzību pret hakeriem un datu izsekotājiem.”

Pēc bijušā DARPA un Google pētnieka Peitera Zatko teiktā, automašīnu drošība ir “varbūt 20 gadus aiz datora” drošības. “Tā tas ir bezdibenis… Automašīnās nav drošības, un sistēmas ir plaši atvērtas. ”

No Tūkstoš jūdžu prom

Ne tik sen viss, kas jums bija jādara, lai nostiprinātu savu transportlīdzekli, bija durvju bloķēšana.

Tā kā automobiļu kiberdrošība atpaliek par 20 gadiem, iebrucējiem tagad ir jauns veids, kā iekļūt jūsu automašīnā.

Uzlaužot General Motors telemātikas sistēmu OnStar, Vašingtonas universitātes pētnieki 2011. gadā varēja attālināti kontrolēt ĢM transportlīdzekļus no tūkstoš jūdžu attāluma..

Tiek parādīts vairāk jaunu lietojumu, un, iespējams, viss vēl vairāk pasliktināsies, pirms autobūves nozare sasniegs kiberdrošības spēli.

Tāpēc, ja domājat, ka kontrolējat savu automašīnu, padomājiet vēlreiz. Pateicoties auto industrijas kiberdrošības nepilnībām, hakeris varēja iekļūt jebkurā laikā.

Šis ir #WTFWednesday, mūsu padziļinātais apskats par kiberdrošības un datu privātuma stāstiem, kas jums jāzina. Vai ir draugs, kurš, jūsuprāt, varētu būt automašīnu hakeru mērķis? Kopīgojiet šo stāstu ar viņiem!

ExpressVPN #WTFWednesday sniedz jums dīvainus, šokējošus un rāpojošus stāstus par datu privātumu – paņemts tieši no ziņām. Vai domājat, ka jūsu privātums ir jūsu īpašums? Padomā vēlreiz. Jūs jutīsities neērti. Jūs būsiet sašutuši. Jūs domājat: “WTF?!”

Patīk šī ziņa? Ienīstu to? Lasiet vairāk šausmu stāstus par iebrukumu jūsu privātumā mūsu #WTFWednesday arhīvā.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map