Google iegādājies Fitbit ir atslēga IoT kontrolētajai privātuma perspektīvai nākotnē

Viedā pulksteņa ilustrācija ar Google logotipu uz sejas.


Kopš tā laika, kad Google pagājušajā gadā pārņēma kontroli pār Fitbit, noslēdzot darījumu par 2,1 miljardu USD, bija radušās arvien lielākas bažas par to, ko vienošanās raksturo lietotāju privātuma un datu izsekošanas ziņā..

Lai arī tas var būt pirmais gadījums, kad Google tieši iegādājies visu viedpulksteņu uzņēmumu, tehnoloģiju leviatāns, bez šaubām, kādu laiku ir uzlūkojis lielāku valkājamā pīrāga gabalu.

2019. gada janvārī tas nopirka smartwatch tehnoloģiju no Fossil 40 miljonu USD darījumā ar mērķi attīstīt un reklamēt savu Wear OS platformu un izstumt vairāk valkājamas ierīces..

Līdz ar Fitbit darījumu, iespējams, šis solījums būs pilns. Google emuāra ziņai, kurā tiek paziņots par darījumu, ir līdzīgs skaņdarbs kā Fosilā darījumam.

[Vai uztraucaties par distopisku nākotni, kurā privātums ir tikai sen aizmirsts sapnis? Reģistrējieties ExpressVPN biļetenam.]

Riks Osterlohs, Google ierīču vecākais viceprezidents, paskaidroja, ka ieguldījums bija paredzēts “iespējai ieguldīt vēl vairāk Wear OS, kā arī ieviest tirgū nēsājamas ierīces, ko izveidojis Google”.

Tajā pašā laikā viņš pārliecināja lietotājus: “Mēs nekad nevienam nepārdosim personisko informāciju. Fitbit dati par veselību un labsajūtu netiks izmantoti Google reklāmās. Un mēs sniegsim Fitbit lietotājiem iespēju pārskatīt, pārvietot vai izdzēst viņu datus. ”

Bet patērētāji joprojām ir skeptiski. Daudzi apmeklēja vietni Twitter, lai paziņotu, ka aktīvi meklē Fitbit alternatīvas vai arī viņi ir nobažījušies par konfidencialitātes sekām.

Sveiks! Kāds šeit zina # privātumam draudzīgu alternatīvu @fitbit?

Tagad, kad @Google tos nopirka, es gribētu pāriet uz kaut ko citu.

– Braiens Pagāns �� + ❤️ (@brianpagan) 2019. gada 15. decembris

Fakts, ka uzņēmumam Google ir drausmīgs privātuma ieraksts, precīzi nepalīdz mazināt bažas. Apskatīsim tuvāk, kāpēc darījums notika vispirms.

Tas ir ābols, stulbi

IPhone un Macbook mēdz dominēt virsrakstos, kad runa ir par Apple aparatūras palaišanu, taču vairums ļaužu parasti aizmirst, ka Apple Watch ir viena no visstraujāk augošajām uzņēmuma nodaļām.

2018. gadā Apple Watch pārdošanas apjomi veidoja pusi no visiem viedpulksteņu pārdošanas apjomiem visā pasaulē, nosūtot aptuveni 22,5 miljonus vienību. Fitbit bija otrajā vietā ar ievērojamu starpību – 5,5 miljoni, Samsung ierindojās trešajā vietā ar 5,3 miljoniem, savukārt Garmin ieņēma ceturto vietu ar 3,2 miljoniem..

Apple Watch debijas gadā, kad kritiķi gandrīz vispārēji to panāca, tai joprojām izdevās iekrāt par 1,5 miljardiem USD vairāk nekā Rolex.

Ļaujiet tam brīdi ieslīgt. Apple nopelnīja par miljardu dolāru vairāk nekā, iespējams, viens no atzītākajiem pulksteņu zīmoliem pasaulē.

Kopš tā laika Apple Watch ir gājis tikai no viena spēka uz otru. Jaunajā versijā tajā ir integrētas vairākas veselības aprūpes funkcijas, piemēram, paziņojumi par sirdsdarbības ātrumu, EKG monitors un kritiena noteikšanas iespējas.

Google ir mērķtiecīgi izvēlējies veselības aprūpi un zināja, ka tai jārīkojas ātri; pretējā gadījumā tas neatgriezeniski atdotu vietu Apple un citiem konkurentiem. Un līdz ar valkājamā tirgus pieaugumu līdz 2025. gadam līdz 63 miljardiem USD, tas ir dūšīgs skaidras naudas daudzums, kas citādi nebūtu sasniedzis savu mantu..

Es neesmu finanšu analītiķis, bet 2,1 miljardu USD darījums par Fitbit, kas ir otrs lielākais spēlētājs valkājamajā OS telpā un kura 2018. gada ieņēmumi sasniedza 1,8 miljardus USD, šķiet pienācīgs bizness.

Tas Google nebija prāts. Sundars Pikhai ieguva cenu ar atlaidi uzņēmumam, kuram ir ievērojams zīmola kapitāls un lojāls lietotāju loks – aptuveni 28 miljoni. Bez iegādes šķita, ka nav nekā tāda, kas Google būtu ļāvis nopietni iedomāties viedpulksteņu tirgū.

Kā Fitbit darbosies ar Google?

Google var liegt to visu, ko viņi vēlas, taču darījuma pamatā ir padarīt tā algoritmus gudrākus un nobrāzt vēl vairāk invazīvu aparatūras produktu klāstu nenojaušošajai sabiedrībai..

Iespējams, ka uzņēmums nepārdos Fitbit datus trešajām personām, kā tas apgalvo. Bet Fitbit pagājušajā gadā cieta zaudējumus, un Google noteikti nav labdarības organizācija. Ir iespējams, taču maz ticams, ka Fitbit varētu tikt uzskatīts par atsevišķu nodaļu, Google izmantojot vairāk naudas R&D un cenšas radīt gudrākus produktus.

Tā nebūtu pirmā reize, kad Google ir tērējusi lielu naudu uzņēmumam un zaudējusi. Tas samaksāja 12,5 miljardus USD tikai Motorola, lai dažus gadus vēlāk to atsavinātu par apmēram 3 miljardiem USD, jo tas nekad īsti neizdomāja, kā to integrēt savā pamatproduktu komplektā..

Iespējams, ka Fitbit scenārijs ir dziļāka integrācija ar Google plaukstošo Pixel tālruņu līniju, Nest Hub, Google Home un visu citu, ko uzņēmums piedāvā. Tātad jums ir savs viedpulkstenis, kas pārsūta datus atpakaļ uz tālruni, kas sinhronizējas ar viedo termostatu un skaļruni, un citām ar balsi vadāmām Gizmos.

Tikmēr visas šīs ierīces spēj izsekot jūsu miegam, sirdsdarbībai, atskaņotajai mūzikai, cilvēkiem, ar kuriem jūs visbiežāk sarunājaties, šoviem, kurus skatāties, lietām, kuras jūs pērkat tiešsaistē, un tam, ko vēlaties ēst.

Google var apgalvot, ka viņi datus kopīgi neizmanto ārēji, taču nekas neliedz uzņēmumam pārsūtīt datus no vienas nodaļas uz otru, piemēram, izmantojot Fitbit datus, lai padarītu savu termostatu viedāku. Vai arī Nest Hub komandas izveido patentētas lietotnes Pixel tālruņiem.

Un uzņēmumam, kura reklāmas ieņēmumi 2018. gadā bija uz ziemeļiem no 100 miljardiem USD, ir gandrīz neiespējami iedomāties, ka pieaugošā aparatūras produktu saime kaut kādā mērā netiks izmantota viedākai mērķauditorijas atlasei.

Google sasniegumi ar konfidencialitāti nav lieliski

Google ir briesmīgi, kad ir jāaizsargā privātums, kāpēc gan tas būtu savādāk ar Fitbit darījumu? Google Home Mini ir izspiegojis lietotājus, un tā Project Nightingale ir drūma un noslēpumaina.

Es neredzu šo iegādi citā kontekstā, bet kopumā patērētājiem tas ir slikts darījums. Diemžēl šķiet, ka šī distopiskā nākotne ir tā, ar ko mums nāksies saskarties.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map