Eds Sniegs tiek pagodināts, un tas ir pilnīgi bezjēdzīgi

cherax snowden, vēži, kuru nosaukums ir ed snowden


2013. gada 20. maijā Edvards Snūdens bija iekāpis lidmašīnā no Havaju salām uz Honkongu, gatavs atlaist klasificētu dokumentu straumīti, kas viņu padarītu par visgribētāko cilvēku pasaulē. Sēdēdams nemierīgi uz skrejceļa un pēdējo reizi mūžā skatīdamies uz Amerikas augsni, viņam vajadzēja piedzīvot otrās domas: “Kas man šeit ir? Vai tas viss ir tā vērts? ”

“Protams, ka ir,” viņš droši vien domāja pats, noliecies un aizverdams acis, beidzot mierā ar savu lēmumu. “Tāpēc, ka divarpus gadu laikā kāds mani nosauks par vēžveidīgo.”

Cherax snowden

Labi, ka domāšanas vilciens, iespējams, nenotika. Bet tas notika: Zinātnieki atklāja jaunu vēžu sugu un nosauca to par draņķīgo NSA ziņotāju Edvardu Snuddenu.

Jaunā suga, saukta par Cherax snowden, izskatās neapmācīta acī tāpat kā citi Cherax ģints vēži. Iepriekš tas tika pārdots kā mājdzīvnieki no Jaungvinejas ar šo vārdu, līdz vācu pētnieks ar asu acu skatienu Kristians Lukaups izlēma, ka atšķirības ir pārāk lielas, lai tos ignorētu.

vēži nosaukti pēc Eduarda SniegdenesVai jūs redzat līdzību??

Jaunā suga, kurai raksturīgi spilgti oranži uzgaļi uz piespraudes, neizskatās pēc Homo sapiens sugas vārdamāsa Edvarda Snowdena ar iekšējo skeletu un tikai divām kājām. Bet Lukaups sacīja laikrakstam Washington Post, ka viņa lēmums par nosaukšanu vairāk attiecas uz cieņu, nevis līdzību:

Aprakstījis pāris jaunas sugas, es domāju pārdēvēt vienu pēc Eduarda Snūdena, jo viņš mani patiešām pārsteidza. Mums ir tik daudz sugu, kas nosauktas citu slavenu cilvēku vārdā, kuri, iespējams, nedara tik daudz cilvēces labā. Es gribēju parādīt atbalstu Edvardam Snowdenam. Es domāju, ka tas, ko viņš izdarīja, ir kaut kas ļoti īpašs.

Glābiet vēžus!

Ziņas par jauno sugu, visticamāk, nenāk par labu pašam Snodenam, taču tas var dot labu dzīvniekam. Lukhaup un citi pētījuma autori atzīmē, ka lolojumdzīvnieku vēžu populācija pēdējos gados ir samazinājusies un var kļūt apdraudēta, ja drīz netiks ieviesta nebrīvē audzēšanas programma.

Cerams, ka šī paaugstinātā iedarbība veicinās vairāk privātās intereses par sugu aizsardzību, jo tā, iespējams, nesaņems nekādu palīdzību no Amerikas Savienoto Valstu valdības.

Piedāvātie attēli: (1) Animalparty “Cherax Snowden holotipa vīrietis” ir licencēts saskaņā ar CC BY 3.0, (2) Hic et nunc “Edward Snowden” ir licencēts saskaņā ar CC BY 3.0.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map