DuckDuckGo interneta privātuma pārskats

Ja jums jāatrod kaut kas interesējošs, jūsu pirmā piestāšanas osta būs meklētājprogramma, kuras ir ļoti daudz. Ārpus lielajiem zēniem – Google, Bing un Yahoo – atrodas neskaitāmi mazāki motori, no kuriem daži ir specializēti, un vēl daudzi citi, kas tikai cīnās par uzmanību.

Viens no mazākajiem dzinējiem, kuram pēdējos gados ir izdevies panākt zināmu vilkmi, ir DuckDuckGo, kas sevi reklamē kā meklētājprogrammu, kas neizseko savus lietotājus.

Ņemot vērā paaugstināto izpratni par personisko tiešsaistes privātumu, ko rada Edvarda Snidena noplūdes par valdības uzraudzību, tas izklausās kā neticami vilinošs pārdošanas punkts.

Kas tad īsti ir DuckDuckGo?

Uzņēmumu 2007. gada 29. oktobrī sāka Gabriels Veinbergs, kurš nesen bija pārdevis vārdu nosaukumu datu bāzi par USD 10 miljoniem. Šajās pirms Penguin, pirms Panda dienās, viņš atzina, ka Google meklēšanas rezultāti ir mazāk nekā iedvesmojoši, piepildīti, jo tie ir ar surogātpastu un pārāk optimizētām vietnēm, kas viņu apmeklētājiem šķietami nesniedz lielu vērtību. Atbilde uz viņa paša meklēšanas vaicājumiem, kurus viņš atrada, bija apmeklēt pūļa vietnes, piemēram, Wikipedia, un ar vārdu mutiski.

Šie faktori kopā pārliecināja viņu sākt savu alternatīvu. Veinbergs 2008. gada 29. februārī iekļāva DuckDuckGo (nosaukums cēlies no tradicionālajām bērnu spēlēm pīle, pīle, zoss) un tā paša gada septembrī sāka meklētājprogrammu..

Pirms sešiem gadiem uzraudzība, protams, nebija karstā tēma, tāpēc nav pārsteigums uzzināt, ka Veinberga sākotnējā motivācija bija radīt dzinēju, kas vienkārši atdeva labākus rezultātus. Tomēr, nepatīkot par surogātpastu, viņš pamanīja arī to, kā reklāmai bija tendence sekot cilvēkiem tīmeklī. Apvienojumā ar sarunu, kuru viņš redzēja vietnē Reddit, Veinbergs nolēma izveidot meklētājprogrammu, kas nevāks datus un neizsekos tā lietotājus, un DuckDuckGo pieņēma lēmumu no 2009. gada 22. janvāra neapkopot un neapmainīties ar lietotāju informāciju..

Bet vai meklētājprogramma ir kāda laba, es dzirdu, ka jūs jautājat.

Tas ir labs jautājums, un atbilde lielā mērā ir atkarīga no tā, kāpēc jūs apsvērtu iespēju to izmantot.

Ja jūsu galvenā motivācija ir atrast alternatīvu lielajiem zēniem, kas dod lieliskus un atbilstošus rezultātus, tad tas, ko jūs saņemat, ļoti labi varētu būt jaukta soma. Meklējot “mainstream” tēmas, piemēram, “BBC news” vai “Edward Snowden”, piemēram, atdotie rezultāti ir diezgan labi un norāda uz acīmredzamākajiem avotiem. Tomēr, ja jūs mašīnā ierakstāt specializētākus meklēšanas vaicājumus, tad jums noderēs rezultāti, kas ir mazāk atbilstoši un atgādina Google pirms dažiem gadiem (tomēr pēdējā vai divu gadu laikā mēs esam redzējuši lielus uzlabojumus).

Citas jomas, kuras jāpilnveido, ir foto un video meklēšana. Fotoattēliem atklāju, ka nosauktas slavenības meklēšana noteikti sniedz precīzus rezultātus, taču vairums attēlu bija ļoti veci un bieži netika īpaši koncentrēti uz kādiem papildu parametriem, kas tika izmantoti meklēšanā.

Video jomā rezultāti parasti bija pievilcīgāki, bet, kas interesanti, lielākā daļa tika atrasta vietnē YouTube, un, kā saka DuckDuckGo, “YouTube (pieder Google) neļauj skatīties videoklipus anonīmi. Tādējādi YouTube videoklipu skatīšanos šeit izsekos YouTube / Google, ”kas nedaudz noliedz to, ka tas vispirms tiek izmantots šādiem meklējumiem.

No otras puses, ja jūsu galvenās rūpes ir privātums un izvairīšanās no reklāmām, DuckDuckGo noteikti sniedz vērtīgu pakalpojumu.

Ņemot vērā to, kā dzinējs neizmanto personiskos datus un meklēšanas vēsturi, lai ietekmētu nākotnes rezultātus, gala rezultāts ir līdzvērtīgs lielākajiem dzinējiem biežākajiem meklēšanas vienumiem. Viena no jomām, kas man īpaši patīk, ir uz atrašanās vietu orientētu meklēšanas rezultātu trūkums – nekad nav bijis vieglāk meklēt ārzemju rezultātus – mēģiniet to izdarīt vietnē Google.de, ja nedzīvojat Vācijā vai izmantojat VPN..

Otrs būtiskais pluss, protams, ir izteikts reklāmas trūkums – apskatot meklēšanas rezultātu lapu, neredzot sludinājumus, kas pilnībā aizpilda ekrāna daļu “virs reizes”, patiešām ir ļoti atsvaidzinošas pārmaiņas šajā dienā un laikmetā..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me