CISPA paskaidroja: ceļvedis privātuma graušanai

CISPA paskaidroja: kāpēc tam vajadzētu būt svarīgam?

2011. gadā pārstāvis Kiike Rodžersa Kongresu namā iepazīstināja ar Kiberinformācijas koplietošanas un aizsardzības likumu (CISPA), bet senātu neizdevās nokārtot. 2013. gada februārī tas pats likumprojekts tika atjaunots un atkal tika uzvarēts; Prezidents Obama devās tik tālu, ka pateica, ka veto likumprojektu, ja tas to kādreiz izdod caur Kongresu un Senātu. Šā gada sākumā demokrāts holandietis Ruppersbergers vēlreiz ieviesa likumprojektu, un – tas gandrīz nemainās no iepriekšējām versijām. Kāds ir CISPA lielākais darījums? Kāds ir šīs likumdošanas mērķis, kāpēc likumdevēji nevar atstāt to vienu pašu, un kas notiek, ja tas tiek pieņemts? Īsā formā tas ir slikts jaunums privātumam. Gara forma? Lasiet tālāk, lai uzzinātu sīkāko informāciju.

Jūsu dati, to noteikumi

Šī ir CISPA ideja: aizsargājiet Amerikas Savienotās Valstis, padarot NSA un citām spiegu aģentūrām vieglāku datu vākšanu par kriminālām un teroristu darbībām, kas notiek Amerikas kibertelpā. Likumprojekta mērķis ir to izdarīt divos veidos, pirmkārt, atļaujot “koplietot” datus starp privātiem uzņēmumiem un valdību un ļaujot drošības organizācijām satvert jebkurus privātos datus, ko viņi vēlas, bez tiesneša atļaujas vai paziņojuma skartajai pusei..

Praksē tas nozīmē, ka NSA varētu snoopēt jūsu e-pastā, interneta pārlūkošanas ieradumos, pirkumos un jebkurās citās tiešsaistes darbībās, kuras tā uzskata par “informāciju…, kas tieši attiecas uz valdības vai privātas sistēmas vai tīkla ievainojamību vai draudiem tai un tā kā NVD ir pazīstama ar visplašāko iespējamo tīkla izveidi, interpretējot valdības atļauju, gandrīz visas darbības tiešsaistē varētu veikt, lai tās atbilstu šai definīcijai. Turklāt CISPA “koplietošanas” noteikumi faktiski ir uzskatāmi par valdības aģentūru piespiešanu: Kaut arī privātiem uzņēmumiem tiktu piešķirta aizsardzība pret tiesvedību, ja viņi vēlēsies atteikties no datiem par privātiem pilsoņiem, tos varētu arī piespiest rīkoties bez jebkura regresa prasība. Grunts līnija? Šīs ir sliktas ziņas.

Apsēstības daudz?

Kāpēc valdības pārstāvji turpina atbalstīt šo ideju, ja likumprojekts jau ir divreiz uzvarēts un nav izdarīti nozīmīgi labojumi pašreizējā atkārtojumā. Lielais stimuls šeit ir palielināt kiberdrošību, uzlabojot uzraudzību. CISPA čempioni, sekojot līdzi gan pilsoņiem, gan noziedzniekiem, saka, ka ir iespējams izfiltrēt labo un saukt pie atbildības slikto.

CISPA jaunākā ieviešana tika iedvesmota no Sony uzbrukumiem pagājušā gada decembrī – ar iespējamo vainīgo Ziemeļkorejā likumdevēji uzskatīja to par ideālo laiku, lai iespiestu CISPA atkal uzmanības centrā un cerētu, ka bailes no kompromisa pārsniegs bažas par privātuma pārkāpumiem. . Bet kā atzīmēja Tech Dirt, nav garantijas, ka, ja Sony būtu devis NSA piekļuvi tās datu bāzei, uzbrukums būtu novērsts. Sony vienkārši nodrošina augsta līmeņa sarunu punktu, lai atkal sāktu kiberdrošības diskusiju. Gizmodo apgalvo, ka CISPA un līdzīgi rēķini vienkārši nav efektīvi, ja ir jāaizsargā ASV – vai jebkura valsts – no kiberdraudiem. Koncentrēšanās uz drošības uzraudzību liek cerēt, ka kiberteroristi vienkārši parādīs sevi ar savu rīcību, nevis izstrādās aktīvu plānu virtuālo robežu apsardzībai..

CISPA-Lite?

Kamēr CISPA vēl nav pieņemts, nams nupat ir apstiprinājis Kibernodrošināšanas tīklu likumu (PCNA), kas atļauj dalīties ar informāciju starp privātiem uzņēmumiem un valdību un iekļauj noteikumus korporatīvajai aizsardzībai no juridiskām sekām. Pagaidām šķiet, ka prezidents Obama ir klātesošs, un, kaut arī nav garantijas par Senāta apstiprināšanu, tas šķiet pirmais solis ceļā uz plašākām CISPA pilnvarām. Tikmēr anonīmo hacktivistu grupa ir izlaidusi tiešsaistes izpratnes veicināšanas kampaņu, lai izglītotu lietotājus par CISPA un citiem privātumu ierobežojošiem rēķiniem, un, lai gan viņi galvenokārt ir pieturas pie paziņojumiem un lūgumrakstiem, viņi nekautrējas iesaistīties tiešākā veidā, kur tas ir pamatoti. Citiem vārdiem sakot, pat ja CISPA iziet, iespējams, tiek pārkāpts valdības “privātums”.

Neatkarīgi no tā, kurā privāto debašu pusē jūs dodaties uz priekšu, CISPA ir daži satraucoši noteikumi, galvenokārt neskaidra formulējuma dēļ, kas ļauj NSA plaši interpretēt, un lietotājiem nav sniegts paziņojums. Cerams, ka ierosinātais tiks uzvarēts trešo un pēdējo reizi; ja nē, likumdevējiem Netizens var būt laiks novietot savus datus ārpus valdības uzraudzības iespējām.

Piedāvātais attēls: Pīters Grifins / Public Domain Pictures.net

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me