Cik privātas ir jūsu fitnesa lietotnes? 5 padomi, kā tos saglabāt drošāk

jūsu-viedpulkstenis-ir-skatās-jūs

Fitnesa lietotnes beidzot var sākt darboties, taču to privātuma iestatījumi ir iestrēguši aiz sākuma līnijas.

Tikai pirms dažām nedēļām ASV Veselības un cilvēku pakalpojumu departaments izlaida ziņojumu, kurā populārie tehnoloģiju uzņēmumi mudināja savās veselības lietotnēs pievienot vairāk privātuma iestatījumu..

Kamēr fitnesa valkājamie, piemēram, Fitbit, sākotnēji tikai ierakstīja soļus, jaunākas ierīces var reģistrēt visu, sākot no jūsu ģeogrāfiskās atrašanās vietas līdz sirdsdarbības ātrumam, miega režīmam, patērētajām kalorijām un daudz ko citu. Tas lietotājiem var būt lieliski, lai izsekotu viņu veselībai un ēšanas paradumiem, bet vēl labāk tas ir reklāmdevējiem un apdrošināšanas sabiedrībām.

Iedomājieties uzņēmumu, kurš var apstiprināt vai noraidīt prasību, vienkārši pamatojoties uz jūsu fitnesa lietotnes ierakstiem … jā, tas ir iespējams.

Dažām lietotnēm tā, pirmkārt, ir piemērotība, otrkārt – konfidencialitāte

Šeit ir redzams, kur lietas mainās no biedējošas līdz pat šausminošām: Kanādas Open Effect un Toronto Universitātes Citizen Lab laboratorijas ziņojumā eksperti varēja parādīt, kā hakeri var ne tikai redzēt, kādus datus sūta jūsu fitnesa lietotne, bet arī mainīt to..

Ziņojumā ar nosaukumu “Ik uz soļa jūs viltojat” tehnoloģiju uzņēmumi tiek aicināti savās ierīcēs iekļaut labākus privātuma iestatījumus. Pēc pētnieku domām:

“Patērētāji ir pelnījuši vairāk informācijas par fitnesa izsekošanas sistēmu privātumu un drošības praksi.”

ExpressVPN tam piekrīt, tāpēc ir sastādījis padomu sarakstu, lai palīdzētu uzlabot jūsu privātumu, turpinot darbu.

1. padoms. Veidojot jaunu profilu, izmantojiet aizstājvārdu

Viedpulkstenis izseko jūs, un joprojām nav skaidrs, kāda informācija tiek nosūtīta. Lai aizsargātu jūsu privātumu, ExpressVPN iesaka izmantot aizstājvārdu, lai lietotnē izveidotu jaunu profilu. Arī Bluetooth izslēgšana un spēcīgākas paroles lietošana ir vienkāršas darbības, kuras varat veikt, lai potenciāli iznīcinātu potenciālos stulbinātājus.

2. padoms. Pārbaudiet, kuriem datiem jūsu fitnesa lietotne var piekļūt un kādus datus tā koplieto

Dalīšanās pa soļiem, ko veicāt pusdienu laikā, ir viena lieta, bet neregulāro zarnu kustību dalīšana pēc šī pusdienlaika taco bļoda, iespējams, ir pārāk tālu. Pārliecinieties, ka zināt, ar kādu informāciju jūsu lietotne tiek kopīgota, un pārliecinieties, vai to ierobežojat pēc iespējas mazāk. Ja varat, pieturieties pie pamata iestatījumiem un ierobežojiet piekļuvi datiem, kas, jūsuprāt, lietotnei nav nepieciešami.

3. padoms. Vienmēr vienmēr atjauniniet savas lietotnes

Jaunie atjauninājumi ir kaitinoši, taču tie pastāv iemesla dēļ. Katru reizi, kad jūsu lietotne lūdz jums to atjaunināt, parasti ir viens no diviem iemesliem: vai nu ir jauns ielāps drošības trūkumu novēršanai, vai arī ir pieejama jaunāka, labāka lietotne. Jebkurā gadījumā, lietojot dažas minūtes savas lietotnes atjaunināšanai, ir jāmaksā par nelielu privātuma palielināšanu.

4. padoms. Pārliecinieties, vai jūsu lietotnes izmanto HTTPS

Lai gan gandrīz katra fitnesa lietotne mūsdienās izmanto Wi-Fi, lai koplietotu datus, ne visi to izmanto drošā serverī. HTTPS neizmantošana ir iesācēju kļūda, un ExpressVPN bija pārsteigts, redzot, cik daudz populāru lietotņu, piemēram, Garmin Vivosmart, to neizmanto. Pārliecinieties, vai jūsu lietotne izmanto drošu serveri, lai pārsūtītu un ierakstītu datus. Ja to nav, iespējams, ir laiks atrast jaunu lietotni.

5. padoms: periodiski pārbaudiet, vai dati ir precīzi

Iepriekš minētajā ziņojumā eksperti varēja “pievilināt” dažas lietotnes nepatiesu datu ģenerēšanai. Tas var ne tikai ietekmēt jūsu personiskās veselības mērķus, bet arī atstāt jūsu informāciju trešo personu kaprīzē. Pārlūkojot savus datus, pārliecinieties, vai informācija ir pareiza. Ja tā nav, iespējams, ka kāds cits to izjauks.

Palikt formā. Palikt veseliem. Palieciet privāti.

Jums nav jāizvairās no fitnesa lietotņu izmantošanas – tas ir jādara piesardzīgi.

Ieteikumi, kas sniegti iepriekš, palīdzēs jums saglabāt piemērotību, vienlaikus saglabājot drošību.

Piedāvātais attēls: Unsplash (attēls ir rediģēts)

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me