Slims un noguris: Ebolas ļaundabīgā programmatūra veido apli

Kādas ir jūsu iespējas saslimt ar Ebolas vīrusu – šausmīgo hemorāģisko drudzi, kas izplatās Rietumāfrikā? Neskatoties uz nesenajiem plašsaziņas līdzekļu atspoguļojumiem, atbilde ir ārkārtīgi zema, jo vīruss netiek izplatīts gaisā. Kā norādīts nesenajā Vox rakstā, jūs daudz vairāk varētu kļūt par “apgāšanās” upuri – tas ir tas, kas notiek, ja smagas mēbeles vai ierīces nokrīt un jūs nogalina – 30 cilvēki gadā no ASV mirst šis “drauds”.

Sabiedrības uztvere tikmēr notur, ka Ebola nāk un drīz parādīsies. Tāpēc nav pārsteigums, ka hakeru grupa ir piesaistījusi Ebolas paniku, lai izplatītu jaunu ļaunprātīgu programmatūru – tā ir taisnība, ka cilvēce ir tikpat slikta, kā jūs vienmēr iedomājāties. Lūk, no kā jāuzmanās.

PVO?

Saskaņā ar The Verge, krāpnieki izmanto vairākus likumīga izskata avotus, cenšoties jums atvērt e-pastus ar ļaunprātīgu programmatūru. Visvairāk satraucošā, domājams, ir Pasaules Veselības organizācijas (PVO) pieklājība, un viņi apgalvo, ka ir “drošības padomi” Ebolas izplatības apkarošanai. Šajos e-pastos, iespējams, ir DarkComet Remote Access Trojan (RAT) variants, kas uzbrucējiem dod piekļuvi jūsu failiem, tīmekļa kamerai, parolēm un gandrīz visam citam jūsu datorā. Turklāt tas var paslēpties no vairuma pretvīrusu programmu.

Citi e-pasti tiek sūtīti no “Meksikas valdības”. Acīmredzot Meksikas amatpersonas ir tik noraizējušās par Ebolas slimniekiem netālajā Teksasā, ka viņi amerikāņu lietotājiem surogātpastu izsūta ar e-pastiem par to, kā “izārstēt” šo slimību. Šajos komplektācijā ietilpst detalizēti norādījumi, kā iespējot Microsoft Word makro funkciju, kuru pēc tam izmanto, lai lejupielādētu ļaunprātīgas programmatūras pielikumu. Šie uzbrucēji, kas nav apmierināti tikai ar datora uzlaušanu, liek jums veikt kādu darbu.

Interesanti arī tas, cik perfekti daudzās e-pasta tēmas rindās tiek fiksētas pašreizējās bailes no Ebolas vīrusa. Piemēram:

  • Kas jums tiešām jāzina par nāvējošo Ebolas vīrusa uzliesmojumu
  • ŠOKējošs veselības brīdinājums: slepena Ebolas izārstēšana?
  • CDC trauksme: līdz janvārim būs 1,4 miljoni EBOLA upuru?
  • Pirmie ĢMO pārtikas produkti, tagad Ebola. Ko Obama nevēlas, lai jūs zināt

Par laimi, apsardzes firma Trustwave apgalvo, ka šī ļaunprātīgas programmatūras kampaņa ir diezgan maza, taču tas nemaina faktus: lietotāji ir slimi un noguruši no krāpšanas.

Mūžīgi briesmīgi

Un uzmini ko? Šī nav pirmā reize, kad uzbrucēji izmantojuši traģēdijas un slimības, lai nozagtu paroles un citus personiskos datus. Martā krāpnieki piesaistīja sabiedrības interesi par Malaysia Airlines reisa MH370 pazušanu, izveidojot viltus Facebook ziņas, kurās apgalvoja, ka lidmašīna ir atgūta Bermudu salās. Kad lietotāji noklikšķināja uz videoklipa, kura mērķis bija parādīt dramatisko glābšanu, viņi tika novirzīti, lai vispirms “iepatiktos” hakeru lapai un pēc tam lejupielādētu video skatītāju, kas bija – jūs uzminējāt – ļaunprātīga programmatūra.

2009. gadā uzbrucēji izveidoja e-pasta kampaņu, kuras centrā bija H1N1 uzliesmojums. Lietotāji saņēma paziņojumu, ka viņi ir izvēlēti valdības vakcīnu programmai, un pēc tam viņi tika novirzīti uz likumīga izskata CDC vietni, kur viņi labprāt ievadīja visa veida personisko informāciju. Un 2005. gadā putnu gripas panika izraisīja ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumu, izmantojot Word dokumentus, kas it kā saturēja kritisku informāciju par epidēmiju. Atverot, dokuments instalēja Ranky-FY Trojan, kas ļāva ļaunprātīgiem dalībniekiem kontrolēt visus inficētos datorus.

Nofiksējiet to uz leju

Ja scammers vienmēr meklē nākamo lielo paniku, kā jūs varat būt drošs? Vispirms izsakieties sev par labu un vienmēr izveidojiet drošu VPN, kad izveidojat savienojumu. Protams, tas neaizsargās jūs no noklikšķināšanas uz kaut ko smieklīgu, taču tas nopietni traucē uzbrucējiem, kuri vēlas izspiegot jūsu darbību tiešsaistē, un pēc tam radīt uz rīcību balstītu pikšķerēšanas uzbrukumu. Varbūt jūs dzīvojat Teksasā; varbūt jūs uztrauc Ebola un vēlaties uzzināt vairāk, bet neatdodiet to ļaunprātīgiem uzbrucējiem: bloķējiet savienojumu un šifrējiet savus datus.

Neatveriet arī neko, kura tematiskajā rindiņā ir vārdi “ŠOKĒT”, “BRĪDINĀJUMS” vai, ja nepieciešams, “OBAMA”. Ja vēlaties uzzināt, kas ietverts e-pastā, veiciet ātru meklēšanu – jūs vai nu parādīsit noderīgu informāciju, vai arī tiksit brīdināts, jo tā ir krāpniecība.

Vai vēlaties saglabāt drošību? Nostipriniet savienojumu, neņemiet krāpnieka ēsmu un, iespējams, palieciet prom no lieliem, nestabili līdzsvarotiem televizoriem.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me