Lenovo Superfish reklāmprogrammatūru kodumi!

Viens no visvērtīgākajiem aktīviem, kas jebkuram uzņēmumam pieder, ir tā reputācija. Tāpēc tas varētu būt pārsteigums, uzzinot, ka personālo datoru uzņēmums Lenovo, kas ļāva Superfish ievietot savu programmatūru jaunām mašīnām, to izdarīja apmaiņā pret niecīgu USD 250 000.

Pēc Forbes teiktā, tā bija summa, kas apmainījās ar rokām, kad personālo datoru ražotājs pieņēma neizmērojamo lēmumu atļaut tā aparatūrai to, ko parasti sauc par “reklāmprogrammatūru” (un tas ir pieklājīgs veids, kā to aprakstīt).

Ņemot vērā nokrišņus, kas sekojuši ziņām, ka Superfish reģistrēja lietotāju ik uz soļa internetā, ieskaitot privātas sesijas ar savām bankām un e-pasta pakalpojumu sniedzējiem, šķiet iespējams, ka ceturtdaļa miljons dolāru izskatīsies kā nelielas izmaiņas salīdzinājumā ar finanšu un reputācijas izmaksas Lenovo.

Tagad uzņēmums ir aizņemts ar atpakaļejošu datumu, izmantojot savu PR nodaļu, jo tas cenšas izvietot dusmīgus klientus, privātuma aktīvistus un drošības sabiedrību.

Paziņojumā presei, kas izdots 27. februārī, uzņēmums teica, ka tā klientu pieredze, tāpat kā drošības un privātuma principi, ir ārkārtīgi svarīga..

Lenovo paziņoja, ka tas samazinās iepriekš ielādēto lietojumprogrammu skaitu personālajos datoros, un atklāja, ka sadarbojies ar drošības uzņēmumiem, lai antivīrusu programmas varētu ļaut iepriekš grūti noņemt Superfish..

Lenovo savā tīmekļa vietnē ir darījis pieejamu arī automātiskās noņemšanas rīku un visiem saviem ietekmētajiem klientiem piedāvā McAfee LiveSafe abonēšanu bez maksas uz 6 mēnešiem..

Uzņēmums saka, ka nākotnē personālajiem datoriem tiks piegādāta tikai programmatūra, kas nepieciešama, lai tie darbotos pēc iespējas, kā arī drošības programmatūra un īpaša Lenovo piederoša programmatūra. Uzņēmums arī centīsies uzskaitīt katru ielādēto lietojumprogrammu un paskaidrot, ko tā dara.

Tas saka, ka vajadzētu kaut kādā veidā novērst to, ko nozare bieži dēvē par “reklāmprogrammatūru” vai “bloatware”.

Tomēr to, kur tas viss atstāj Superfish, var uzminēt.

Uzņēmējdarbības uzsākšana Kalifornijā sākās 2006. gadā, kad videonovērošanas eksperti Adi Pinhas un Maikls Čertoks izskatīja iespēju skenēt videoierakstus pēc kārtējā riska kazino industrijā.

Pāra mērķis bija izveidot “vizuālo meklētājprogrammu” – programmatūra skenē tīmekli un izmanto matemātiskos modeļus, lai kataloģizētu, analizētu un saskaņotu attēlus ar klientu piedāvātajiem produktiem.

Līdz 2011. gadam uzņēmums bija izveidojis desmitiem tūkstošu partnerību, nopelnot saistītās komisijas par pārdošanas apjomiem, ko radījuši lietotāji, kuri produktu lapās ieradās, izmantojot Superfish.

Nākamais uzņēmuma solis bija palaist vairākas lietotnes pakalpojumā Google Play un App Store ar nosaukumu “LikeThat”, kas ļauj dažādu nozaru faniem uzņemt un augšupielādēt atbilstošus attēlus. Pēc tam lietotne šos attēlus saskaņo ar saistīto produktu lapām ar saviem partneriem un nopelna uzņēmumam komisiju par katru šādi radīto saistīto pārdošanu.

Pēc tam 2014. gada sākumā Superfish vērsās pie Lenovo un apsprieda savas VisualDiscovery programmatūras pievienošanu jauniem datoriem, pirms tie tika nosūtīti.

Drīz pēc tam sākās problēmas – personālo datoru Lenovo pircēji, pārlūkojot tīmekli, sāka žēloties par slikto sniegumu, sakot, ka sērfošana internetā ir kļūdaina pieredze.

Kad drošības eksperti sāka izpētīt problēmu, tika atklāts, ka iemesls ir Superfish. Vēl ļaunāk, ka daudzas pretvīrusu programmas to nespēja noņemt, un bija pat ziņojumi, kas liecināja par nepatīkamo programmatūru, kas izturēja cietā diska pārformatēšanu..

Dusmīgie klienti izmeta ieročus, un jau ir iesniegta tiesas prāva, kurā apgalvots, ka Lenovo un Superfish ir pārkāpis personisko mantu un pārkāpis likumu par sarunu aizliegšanu.

Pat hakeri ir parādījuši savu nepatiku par sāgu, bēdīgi slavenā Lizard Squad iekļūstot aktā un aizskarot Lenovo vietni.

Nepārprotami izskatās, ka Lenovo un Superfish joprojām ir daudz darāmā, lai pārliecinātu savus klientus par to, ka viņu zīmoli ir uzticami.

Piedāvātais attēls: Vejenberga džeki / Public Domain Pictures.net

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me