Inficētās NES spēles, kas paredzētas Android, zog jūsu datus, nosūta īsziņu draugiem, lūdz naudu

Nostalģisks ātruma pārsniegšana, izmantojot Super Mario Bros, jūsu Android tālrunī, varētu maksāt vairāk nekā dažas papildu dzīvības, teikts nesenajā Palo Alto Networks pārskatā..

Gunpoder ir vētraina ļaunprātīgas programmatūras ģimene, kas, atrodoties daudzās pretvīrusu programmās, reklāmprogrammatūras aizsegā sneaks. Tas ir iesaiņots klasiskās NES spēļu lietotnēs ar Airpush, reklāmas programmatūras bibliotēku ar daudzām likumīgām reklāmām. Airpush stāsta, ka Palo Alto Networks tās platformu ļaunprātīgi izmantoja Gunpoder, un tā nav atbildīga par vīrusu.

Kā darbojas Gunpoder

Upuri lejupielādē inficētas līdzīgas NES spēles, piemēram, Super Mario Bros, .apk failu veidā ārpus Google Play veikala. Šīs spēles Nintendo nesankcionē, ​​tā vietā tiek izmantots atvērtā koda emulatora ietvars ar nosaukumu Nesoid. Pēc instalēšanas ļaunprātīgas reklāmas sāk vākt informāciju no jūsu tālruņa.

Gunpoder nozog jūsu grāmatzīmes, pārlūka vēsturi un kontaktu sarakstus. Pēc tam tā var nosūtīt jūsu kontaktpersonām īsziņu ar saiti, lai lejupielādētu lietotni, ar ziņojumu “jautra spēle, ^ _ ^”. Ļaunprātīgā programmatūra arī izliek krāpnieciskas reklāmas, kas ir maskētas kā Facebook lapas, kurās tiek lūgts aizpildīt aptaujas un instalēt vairāk lietotņu, lai saņemtu dāvanu.

Lai padarītu situāciju vēl sliktāku, lietotne arī liek maksāt par mūža licenci, palaižot, izmantojot PayPal vai Skrill. Noklikšķinot uz pogas “Mīklas”, kas parasti ir bezmaksas, tiek atvērts arī maksājuma dialogs. Jāatzīst, ka jums būs jābūt diezgan lētticīgam, lai samaksātu 49 centus, jo ļaunprogrammatūras ziņojums ir slikti uzrakstīts (“ja reiz maksājat, visu mūžu pieder neticami arkādes spēle. Lieliski! Noteikti!”).

Kā izvairīties no Gunpoder

Palo Alto Networks saka, ka arvien pieaug tendence pārfasēt atvērtā pirmkoda programmatūru kā kaitīgas lietotnes. Vienkāršākais veids, kā izvairīties no šādiem uzbrukumiem, ir atturēties no lietotņu veikaliem, kas nav Google Play. Bet, ja jūs uzstāt uz ārēju lietotņu veikalu izmantošanu, pirms instalēšanas noteikti rūpīgi pārbaudiet lietotnes atļaujas, izlasiet pārskatus un veiciet pētījumus par izstrādātāju un izdevēju..

Ko darīt, ja domājat, ka esat inficējies ar Gunpoder

Ja nesen esat cīnījies ar Bowser savā Samsung un domājat, ka varētu būt inficēts, restartējiet tālruni drošajā režīmā un atinstalējiet lietotni. Dažos gadījumos jums, iespējams, būs jāatspējo lietotnes administratora statuss.

Pistole līdz šim ir identificēta trīspadsmit valstīs: ASV, Spānijā, Itālijā, Francijā, Krievijā, Taizemē, Indijā, Indonēzijā, Meksikā, Brazīlijā, Saūda Arābijā, Irākā un Dienvidāfrikā. Proti, šajā sarakstā trūkst Ķīnas, un vīruss nesūtīs īsziņu lietotājiem, kas atrodas Ķīnā.

Kā spēlēt Nintendo spēles bez inficēšanās

Nintendo ir lēnām pielāgojies viedtālruņu spēļu tendencēm, taču tiem, kas vēlas spēlēt dažas klasiskās NES spēles, pakalpojumā Google Play ir pieejams daudz bezmaksas un drošu emulatoru. Tomēr paturiet prātā, ka ROM faili, kas satur atsevišķas spēles, bieži netiek iekļauti, un to lejupielāde, nemaksājot, ir līdzīga pirātismam..

Piedāvātais attēls: Evan-Amos / Vanamo tiešsaistes spēļu muzejs (attēls ir rediģēts)

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me