ExpressVPN rokasgrāmata stingrākām parolēm – 2. daļa (paroļu pārvaldnieki)

Šī ir mūsu spēcīgākās paroļu sērijas 2. daļa. Pārējām detaļām noklikšķiniet zemāk:

1. daļa (divu faktoru autentifikācija)
3. daļa (galda piederumi)

Stingrāku paroļu rokasgrāmatas 1. daļā mēs izskaidrojām divu faktoru autentifikāciju un to, kā tā var ievērojami uzlabot jūsu kontu drošību.

Tomēr divu faktoru autentifikāciju nepiedāvā visi pakalpojumu sniedzēji, un tas joprojām prasa atcerēties vairākas paroles. Diceware ir noderīgi atcerēties dažas garas paroles, taču, ja jums ir daudz kontu, var būt grūti atcerēties visus savus atšķirīgos pieteikšanās akreditācijas datus. Šeit noder paroles pārvaldnieks.

Paroļu pārvaldnieks ir programma vai pakalpojums, kas izveido un saglabā garas, nejaušas un unikālas paroles. Neviena no šīm parolēm nav jāatceras. Tā vietā jūs izmantojat vienu galveno paroli, lai autentificētu sevi paroļu pārvaldniekā, kas pēc tam automātiski aizpildīs jūsu konta pieteikšanās laukus.

Kāpēc ir svarīgas spēcīgas paroles

Parasti parolēm jābūt garām un nejaušām, pretējā gadījumā tās var viegli uzminēt. Tiem jābūt arī unikāliem, pretējā gadījumā viena noplūdušu paroļu datu bāze var apdraudēt plašu jūsu kontu klāstu. (Lai izveidotu patiesi drošu paroli, apsveriet iespēju izmantot ExpressVPN Random Password Generator.)

Daudzi cilvēki izmanto “slepenās sistēmas”, lai ātri ģenerētu unikālas paroles, iespējams, apvienojot vispārīgu rakstzīmju virkni ar izmantotā pakalpojuma vārdu vai URL (piemēram, “Gmail kontam“ g1 m2 a3 i4 l5 ”). Lai gan tas var palīdzēt pret automatizētu vai brutālu spēku uzlaušanu, tas neapturēs mērķtiecīgu uzbrukumu.

Ja izmantojat šo metodi un kāds no jūsu kontiem ir apdraudēts, uzbrucējam ir ļoti viegli izveidot sistēmu un izmantot to visiem citiem jūsu kontiem..

Ir arī viegli aizmirst, ka paroles ir redzamas vietņu administratoriem. Ja jūs pievīla pierakstīties uzbrucēja vadītam pakalpojumam, viņi, visticamāk, varēs izdomāt jūsu sistēmu un apdraudēt visu jūsu digitālo dzīvi.

Paroļu pārvaldnieks ir viegls šīs problēmas risinājums, un tas bieži vien ir daudz labāks par plašu atsevišķu paroļu atcerēšanos.

Apskatīsim dažus populārus paroļu pārvaldniekus un labākās vietas to izmantošanai.

LastPass: labākais jūsu pārlūkprogrammas paroļu pārvaldnieks

LastPass šifrē paroles jūsu ierīcē un sinhronizē tās ar mākoni, padarot tās viegli pieejamās visās jūsu ierīcēs.

LastPass nav atvērtā koda, taču tas tiek regulāri pārbaudīts. Virkne nelielu incidentu ir uzsvēruši risku, kas saistīts ar jūsu paroļu glabāšanu mākonī, lai gan programmatūra LastPass līdz šim ir pierādījusi, ka ir izturīga pret uzbrukumiem, un gala lietotājiem šī sistēma ir ļoti ērta..

Jūs varat instalēt LastPass kā pārlūka paplašinājumu pārlūkprogrammām Chrome, Firefox un Opera. LastPass lietotnes ir pieejamas arī visām lielākajām mobilajām operētājsistēmām, ieskaitot Windows Phone un Firefox Mobile.

LastPass ir arī rīks, kas ļauj bezsaistē piekļūt jūsu parolēm. Rīks LastPass Portable ļauj visu USB pārlūku paņemt līdzi uz USB atmiņu, ieskaitot visas grāmatzīmes un paplašinājumus, un aizsargā tos ar galveno paroli. Tas ir lieliski, ja jums ir jāpiekļūst parolēm, atrodoties ceļā, taču, zaudējot USB atmiņu, var tikt apdraudētas visas paroles – ja galveno paroli var viegli uzminēt.

Lai reģistrētos LastPass, ievadiet savu e-pasta adresi un izvēlieties galveno paroli. Ja aizmirstat galveno paroli, jūs zaudēsit visas citas paroles, tāpēc esiet piesardzīgs!

Lejupielādējiet izvēlēto pārlūka paplašinājumu (šeit varat atrast savas iespējas un saites) un piesakieties.

LastPass parādīsies jūsu pārlūkprogrammas statusa joslā. Noklikšķinot uz ikonas, varat mainīt iestatījumus, izgūt paroles vai izveidot drošas paroles. Ir arī automātiskās aizpildes forma, kas ir īpaši ērti.

LastPass ir freemium programmatūra, tāpēc, ja vēlaties to izmantot vairākās ierīcēs vai izmantot koplietotas mapes, jums būs jāabonē LastPass premium plāns, kas gadā maksā 24 USD..

pēdējā pieteikšanāsLastPass – laba izvēle jūsu pārlūkprogrammai.

KeePassX: labākais paroļu pārvaldnieks lielākajai daļai galddatoru

KeePassX ir atvērtā koda paroļu pārvaldnieks un ir astes izstrādātāju uzticams rīks. Šo konfidencialitāti apzināto un komplektā esošo operētājsistēmu izmanto tādi kā Edvards Snūdens un Laura Poitras. Ja jūs regulāri izmantojat astes vai uzticaties tikai sev, tas ir paroļu pārvaldnieks jums.

KeePassX sāka darboties kā KeePass Linux versija, taču kopš tā laika ir kļuvusi par risinājumu arī Windows un Mac lietotājiem. KeePass joprojām atrodas apkārt un ir arī paplašinājies no sava sākotnējā vienotās platformas tirgus. Ieteicamas abas variācijas. Ir daudz neoficiālu KeePass izlaidumu, tostarp lietotnes iOS un Android. Katras neoficiālās versijas drošības novērtēšana bieži ir grūta un laikietilpīga pat pieredzējušiem lietotājiem, tāpēc mēs iesakām pieturēties pie auditētas un labi pārbaudītas programmatūras.

Atklātais avots nenozīmē, ka programmatūra ir pilnīgi droša, un gan KeePass, gan KeePassX ir ziņots par daudzām mazām ievainojamībām. Tomēr abi rīki ir lieliska programmatūra, jo īpaši tāpēc, ka tie darbojas bez nepieciešamības abonēt pakalpojumu.

KeePassX jūsu paroles glabā datu bāzē, ko tas šifrē ar jūsu paroli. Šī datu bāze ir viens fails, kuru var saglabāt USB atmiņā, dublēt mākonī vai nosūtīt uzticamam kolēģim.

KeePassX paroļu selektīva kopīgošana (nevis visu kopīgošana vienlaikus) ir iespējama, izmantojot atsevišķas datu bāzes, taču tas nav vienmērīgākais process. Kad esat izlēmis, kuras paroles vēlaties koplietot, tās jākopē atsevišķā KeePassX datu bāzē un pēc tam kopīgojiet šo datu bāzes failu ar GitHub, Dropbox vai līdzīgu pakalpojumu. Lai gan katru reizi, kad paroļu datu bāze tiek atjaunināta KeePassX, jums būs atkārtoti jākoplē datu bāze. Var būt sarežģīti saglabāt atlasītos paroles failus sinhronizācijā un bez konfliktiem, un tas ātri kļūst nepraktisks vairākiem lietotājiem.

Ja izvēlētās paroles koplietojat vairākiem lietotājiem, ieteicams apsvērt vienkāršākas iespējas. Starp jūsu atsevišķajām ierīcēm tas tomēr ir pietiekami vienkāršs process ar KeePassX.

Keepass ģeneratorsKeePassX nāk ar iebūvētu spēcīgo paroļu ģeneratoru.

1Parole: labākais iOS, OS X un Android pārvaldnieks

Ja jūs galvenokārt dzīvojat mobilajā telefonā, iespējams, ka 1Password ir pirmā izvēle. Integrācija ar Android un it īpaši iOS (ieskaitot Apple Watch) ir vismodernākā, un jūs atradīsit sevi viegli piesakoties visās iecienītākajās lietotnēs (ja vien tās atbalsta 1Password), neko neatceroties..

Spraudņi ir pieejami pārlūkprogrammām Chrome, Firefox, Opera un Safari, kuras varat izmantot dažādās platformās..

Ir pieejams bezmaksas 30 dienu izmēģinājums, taču jums būs jāiegādājas gada abonements vai vienas platformas licence. Gada abonementi, kas ļauj piekļūt 1Password visās atbalstītajās ierīcēs, sākas ar 36 USD indivīdam vai 60 USD par “ģimeni”, kurā ir ne vairāk kā pieci lietotāji. Ir pieejamas arī komandas un biznesa paketes.

Diemžēl savā vietnē 1Password vairs nepiedāvā skaidrus norādījumus par licences maksām. Pēdējā ziņojumā Windows vai Mac licences cena bija 50 USD, un kombinētās licences lietošanai ar abām operētājsistēmām cena bija 70 USD..

Tas nozīmēja, ka, ja visa jūsu ģimene izmantoja Apple produktus, jūs tos visus varēsit segt par 50 USD. Bet, ja vienam ģimenes loceklim bija Windows mašīna, jums būs nepieciešama arī Windows licence, kas nozīmē, ka jums ir jāizņem kombinētā licence.

Licenču derīguma termiņš nekad nav beidzies, taču tās ir derīgas tikai programmatūras pašreizējai versijai. Lai arī iepriekš 1Password saviem lietotājiem ir ļāvis jaunināt bez maksas, nav garantijas, ka viņi to atļaus arī turpmāk.

Lai gan jūs nebūsit spiests jaunināt, kad parādīsies jauna versija, jauna operētājsistēmas versija var viegli padarīt jūsu 1Password versiju nelietojamu..

Spēcīga parole padara jūs drošāku

Izmēģiniet mūsu labākos ieteikumus, lai uzzinātu, kurš no jums ir vispiemērotākais. Pēc tam sāciet migrēt savus pakalpojumus pēc iespējas ātrāk! Laba parole var ļoti palīdzēt jūsu tiešsaistes informācijas drošībā.

Šī varētu būt lieliska iespēja mainīt arī visas pašreizējās paroles!

Piedāvātais attēls: djvstock / Dollar Photo Club

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me