ExpressVPN aptauja atklāj, ka galu galā amerikāņi rūpējas par privātumu

Ilustrācija ērglim, kas aizsedz acis.


Reprezentatīva aptauja, kuru pasūtīja ExpressVPN un kuru veica Propeller Insights, sniedza daudz pārsteidzošus rezultātus, vienlaikus apstiprinot dažas nozares un sabiedrības aizdomas.

Vairāk nekā 1000 cilvēku, kas pārstāv Amerikas Savienoto Valstu vecumu, dzimumu un ģeogrāfisko struktūru, tika uzdoti jautājumi par viņu pieredzi un bažām saistībā ar tiešsaistes privātumu un tehnoloģijām.

VPN lietojums ir liels

Aptaujā 29,3% respondentu sacīja, ka ir izmantojuši virtuālo privāto vai starpniekservera tīklu. VPN izmantošanas iemesli ir dažādi, taču tos var iedalīt trīs galvenajās kategorijās:

Lai piekļūtu saturam

Starp tiem, kas izmantojuši VPN, 26,7% to izmanto, lai piekļūtu savam korporatīvajam vai akadēmiskajam tīklam, 19,9% – piekļuvei saturam, kas citādi nav pieejams viņu reģionā, un 16,9%, lai apietu cenzūru..

Lai izvairītos no novērošanas

Vispopulārākie VPN izmantošanas iemesli ir saistīti ar uzraudzību: 41,7% respondentu cenšas aizsargāties pret vietnēm, kurās tiek rādīts viņu IP, 26,4% respondentu cenšas novērst viņu interneta pakalpojumu sniedzēju (ISP) no informācijas vākšanas, bet 16,6% respondentu cenšas aizsargāties pret vietējiem. valdība.

Lai būtu drošībā tiešsaistē

Vairāk nekā 50% izmanto VPN, lai aizsargātu pret drošības draudiem, un riski, kas saistīti ar publiskā Wi-Fi izmantošanu (50,8%) un hakeriem (51,1%), ir vienlīdz pamatoti iemesli, lai cilvēki izmantotu VPN..

Cilvēki tic savām mobilajām ierīcēm

Cilvēki parasti uzticas saviem mobilajiem tālruņiem. Tikai 30,5% Android lietotāju ir “nemaz” vai “ne pārāk” pārliecināti par savām ierīcēm. iOS cenas ir nedaudz labākas – 27,4% lietotāju pauž neuzticību.

Cilvēki ir mazāk nobažījušies par savas atrašanās vietas pārraidīšanu nekā viņu teiktais: lietotāji daudz biežāk ļauj tālruņu vai planšetdatoru lietotnēm piekļūt viņu atrašanās vietai (78,7%) nekā izmanto mikrofonu (58,9%)..

Viedierīču lietotāji baidās no hakeriem

Ierīces, kas papildus pamatfunkcijām ir savienotas ar tīklu un ir aprīkotas ar sensoriem, piemēram, kamerām vai mikrofoniem, parasti tiek aprakstītas kā “viedas”.

Savas funkcionalitātes ietvaros (lietotājam tas ir zināms vai nezināms) viņi bieži sazinās ar ražotāju un sūta datus uz attāliem serveriem. Dažas no tām var arī attālināti kontrolēt lietotājs un, iespējams, neatļautas trešās puses, ja tās nav pareizi savienotas.

Gandrīz ceturtajai daļai (24,8%) aptaujāto vispār nepieder nekādas viedierīces, savukārt gandrīz tikpat daudz (24,4%) vienmēr izslēdz savu ierīču mikrofonus, ja viņi tos nelieto. Tomēr viena piektdaļa (21,2%) apgalvo, ka vienmēr atstāj ieslēgtu mikrofonu.

Skaitļi ir līdzīgi, lietojot kameru. Izmantojot šos skaitļus, kā arī to cilvēku skaitu, kuri vai nu nezina, vai viņu ierīcēm ir mikrofons, vai kuri tikai reti to izslēdz (29,6%), mēs varētu secināt, ka aptuveni puse iedzīvotāju nenovērtē privātumu. Tomēr 85% apgalvo, ka ir ārkārtīgi (24,7%), ļoti (23,4%) vai nedaudz (28,0%) noraizējušies par viedierīcēm, kas pārrauga viņu personiskos ieradumus.

Bet daudz vairāk cilvēku uztraucas par to, ka viņi tiek uzlauzti. Tikai 19,4% neuztraucas, ka kiberuzbrukumu veicējs varētu nolaupīt un efektīvi kontrolēt viedās mājas ierīces, un 50,5% ir “ārkārtīgi” vai “ļoti noraizējušies”.

Google mudina uz spiegošanu

Amerikāņi neuztraucas par viņu valdības spiegošanu, kā bieži tiek uzskatīts. Aptaujāto vidū 15,9% apgalvo, ka baidās no FBI uzraudzības, un tikai 6,4% baidās, ka NSA viņus spiego..

Cilvēkus līdz šim visvairāk uztrauc informācijas apkopošana, ko veic interneta pakalpojumu sniedzēji (23,2%) un Facebook (20,5%). Google spiegošana vairāk uztrauc cilvēkus (5,9%) nekā darba devēju (2,6%) vai ģimenes locekļu (5,1%) snoopings.

Facebook patīk, ir tā vērts

Aptauja rāda, ka 46,7% cilvēku nav vienalga, vai Facebook patīk, ka tos var izmantot, lai noteiktu politisko orientāciju, nedaudz mazāk nekā 49,2%, kuri neuztraucas par viņu seksuālās orientācijas pazīšanu.

Valdības iejaukšanās un politika

Tīkla neitralitāte joprojām ir populāra (par 70% vairāk respondentu to atbalsta, nevis nē), bet 51,4% apgalvo, ka nezina par to pietiekami, lai veidotu viedokli.

Saskaņā ar aptaujas datiem, 82,9% arī uzskata, ka Kongresam būtu jāpieņem likumi, kas prasa tehnoloģiju uzņēmumiem saņemt atļauju pirms personas datu vākšanas. Pat vairāk, 85,2% uzskata, ka vajadzētu būt soda naudām uzņēmumiem, kuri zaudē lietotāju datus, un 90,2% uzskata, ka būtu jāpiemēro papildu soda naudas, ja dati tiek nepareizi izmantoti. No aptaujātajiem 47,4% uzskata, ka Kongresam vajadzētu iziet līdz Facebook un Google sadalīšanai.

Divas trešdaļas amerikāņu atbalsta likumus, kas pieprasītu pornogrāfijas platformām pārbaudīt, vai lietotājiem ir vairāk nekā 18 gadu, pirms ļaujat viņiem izmantot vietni, kā tas ir Apvienotajā Karalistē. Satura blokiem nav vairākuma atbalsta, taču tie joprojām ir populāri – 42,3%.

Cerot uz priekšu, kad tika jautāts, kuriem 2020. gada demokrātu prezidenta kandidātiem amerikāņi uzticas, lai aizsargātu savus tiešsaistes datus, atzīmēja privātuma aizstāve Bernija Sandersa ieguva 26% balsu.

 • 26% sacīja Bernijs Sanderss
 • 24% sacīja Džo Baidens
 • 13% sacīja Beto O’Rourke
 • 12% sacīja Elizabete Vorena
 • 10% teica Kamala Harris
 • 9% sacīja Korijs Būkers

 
Turklāt, kad tika jautāts, kuriem 2020. gada demokrātu prezidenta kandidātiem amerikāņi visvairāk uzticas, lai saglabātu brīvu un atvērtu internetu, Bernie Sanders atkal pievienoja aptauju..

 • 29% sacīja Bernijs Sanderss
 • 20% sacīja Džo Baidens
 • 13% sacīja Elizabete Vorena
 • 12% sacīja Beto O’Rourke
 • 12% sacīja Kamala Harris
 • 10% teica Cory Booker

Amerikāņi rūpējas par savu privātumu

Pretēji izplatītajiem pieņēmumiem, amerikāņi veic reālus un efektīvus pasākumus, lai apkarotu privātās dzīves aizskārumus.

Cilvēkus tomēr neuztrauc valdība, bet gan interneta pakalpojumu sniedzēji un sociālo mediju uzņēmumi. Ir arī milzīgs atbalsts, lai ierobežotu tehnoloģiju uzņēmumu iespējas vākt un izmantot personas datus, daži vēlas pat vairāk satura filtru un vecuma ierobežojumu..

Neapstrādātos datus skatiet šeit.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map