Aizsargājiet savu tiešsaistes banku

Klēpjdators ar zaļu piekaramo atslēgu un dolāra zīmi.

Tam nav nepieciešami papildu paskaidrojumi, kāpēc mūsu tiešsaistes bankas informācija ir svarīga. Mēs tur glabājam savu naudu, un, ja mūsu konti neilgu laiku kļūtu nepieejami vai mēs zaudētu piekļuvi tiem, tas, iespējams, būtu diezgan kaitīgs.

Papildus tam, ka mēs pazaudējam grūti nopelnīto naudu, pazaudēts bankas konts var nozīmēt arī nespēju samaksāt nodokļus, apdrošināšanu vai skolas maksu, kas var nopietni negatīvi ietekmēt mūsu dzīvi.

Šeit ir norādītas dažas darbības, kuras varat veikt, lai kontu apturētu, lai jūsu banka jūs neapturētu, un lai neļautu kādam krāpnieciski piekļūt jūsu kontam..

1. Neizmantojiet atkārtoti paroles

Ja vienā un tajā pašā paroli izmanto vairākās vietnēs, ir nepieciešams, lai ļaundari vai nekompetenti tos palaistu tikai vienā no tām, un jūsu parole varētu kļūt publiski pieejama. Noziedznieki izmantos noplūdušās paroles no mazāk drošām vietnēm un izmēģinās tās dažādās finanšu iestādēs.

Varbūt pat nav nepieciešams, lai jūsu parole būtu tieši tāda pati jūsu bankai. Ja jūsu taktika ir izmantot nelielas tās variācijas dažādās vietnēs, jūs, iespējams, paliksit neaizsargāts.

Labāk ir izmantot paroļu pārvaldnieku, lai ģenerētu spēcīgas, unikālas un izlases paroles. Tādā veidā jums arī nebūs problēmu izpildīt bankas bieži prasītās paroles prasības (piemēram, maksimālais un minimālais rakstzīmju skaits un speciālo rakstzīmju izmantošana)..

2. Izmantojiet piedāvāto divu faktoru autentifikāciju

Pat ja jūsu finanšu iestāde to neprasa, izmantojiet visas pieejamās divu faktoru autentifikācijas metodes. Precīzi noteikumi par to, kad izmantot savu otro faktoru autentifikācijai, var atšķirties – katru reizi, kad piesakāties, ik pēc 30 dienām vai katru reizi, kad piesakāties no jaunas vietas vai ierīces.

Ideālā gadījumā jūs izmantosit otro faktoru, kas balstīts uz lietotnēm vai aparatūru. Ja jums ir jāizmanto mobilā tālruņa numurs, pārliecinieties, vai tas ir atbilstoši nostiprināts, kā aprakstīts nākamajā darbībā.

3. Nostipriniet savu e-pastu un tālruņa numuru

Ir ļoti svarīgi nodrošināt sava mobilā tālruņa numuru un e-pasta adresi, kas saistīta ar jūsu bankas kontu. Daudzos gadījumos kādam, kas kontrolē jūsu tālruņa numuru vai e-pasta adresi, var būt pietiekami daudz informācijas, lai uzdotos par jums, piemēram, izmantojot personīgo informāciju, kas glabājas jūsu e-pasta kontā. Viņi arī varēs jūsu vārdā saņemt apstiprinājuma kodus, atjauninājumus un zvanus.

Lai aizsargātu savu e-pasta kontu:

  • Pārliecinieties, vai tai ir unikāla, spēcīga un izlases parole
  • Izmantojiet divu faktoru autentifikāciju, ideālā gadījumā izmantojot lietotni vai aparatūras ierīci
  • Pārskatiet visas lietotnes, kurās varētu būt redzama jūsu darbība

Lai aizsargātu savu tālruņa numuru:

  • Pieprasiet sava konta bloķēšanu pie tālruņa pakalpojumu sniedzēja
  • Iestatiet PIN kodu, pirms numuru var pārnest vai klonēt
  • Izmantojiet atsevišķu priekšapmaksas numuru, lai saņemtu 2FA ziņojumus, kurus nepaziņojat citiem

4. Esiet informēts par pikšķerēšanu

Pat ja izmantojat spēcīgu paroli un divu faktoru autentifikāciju, joprojām pastāv risks, ka jūs varat netīšām atdot savu paroli krāpnieciskai vietnei. Šādos gadījumos divu faktoru autentifikācija var jūs nepasargāt, ja vien jūs neizmantojat aparatūras risinājumu.

Iemesls ir tāds, ka jebkura pikšķerēšanas vietne reāllaikā var izmēģināt jūsu paroli vietnē, kurā viņi uzdodas, un pēc tam pārsūtīt jums pieprasījuma par otrā faktora kodu. Ievadot savu kodu viltus vietnē, viņi to ievadīs īstajā un iegūs piekļuvi.

  • Izmantojiet grāmatzīmes, lai pārietu uz saviem finanšu pakalpojumiem, nevis sekojiet saitēm vai izmantojiet google
  • Esiet aizdomīgs par visiem saņemtajiem e-pasta ziņojumiem. Pat ja saņemtais e-pasts, iespējams, ir likumīgs, nesekojiet saitēm un neatbildiet uz tām. Vienmēr piesakieties pakalpojumā, izmantojot grāmatzīmes, un tur meklējiet sakarus
  • Izmantojiet paroļu pārvaldniekus, lai vietnē automātiski aizpildītu paroles, nevis ievadītu tās pats. Pat ja tā varētu nebūt 100% garantija, paroļu pārvaldnieks, iespējams, pamanīs, ka atrodaties pikšķerēšanas vietnē pirms jūs to darāt
  • Izmantojiet aparatūras balstītus otrā faktora marķierus (piemēram, U2F standartu), ja tie ir pieejami. Šis marķieris pārbaudīs, vai ir izveidots savienojums ar pareizo vietni

5. Izmantojiet VPN, atrodoties ārzemēs

Daudzas finanšu iestādes slēgs jūsu kontus, ja baidīsies, ka tām piekļūst kāds cits, nevis jūs. Norāde uz krāpnieciskām darbībām varētu būt pieteikšanās no neparastas vietas. Citi iemesli varētu būt tādi, ka jūs izmantojat pakalpojumu no embargo nācijas, kuras ir daudz.

Lai gan pats VPN jūsu finanšu dienests var arī uzskatīt par aizdomīgu, tas, iespējams, ir labāks nekā pieteikšanās no jaunas vai embargo valstī. Izvēlieties VPN atrašanās vietu netālu no parastās mājas vai ideālā gadījumā vienmēr piesakieties tajā pašā VPN vietā.

6. Nebaidieties bloķēt savu kontu

Ja jūs uztrauc citas personas, kas nelikumīgi piekļūst jūsu kontam, nevilcinieties sazināties ar savu finanšu iestādi un pieprasīt, lai jūsu kontam tiktu noteikti papildu ierobežojumi. Piemēram, bankas karšu veikšana pa tālruni ir maz izmantota funkcija, par kuru daudzi cilvēki nezina, ka tā ir, un tā var dot iespēju cilvēkiem piekļūt un iztukšot jūsu kontu. Bet jūs varat pieprasīt tālruņa bankas atspējošanu.

Tāpat jūs varat lūgt sava mobilā tālruņa operatoram, lai ikvienam būtu grūtāk pārcelt jūsu numuru vai uzrādīt atsevišķu PIN, sazinoties ar klientu atbalstu. Ierobežojumos var ietilpt tikai numura pārnešana fiziskā veikalā pēc derīga ID parādīšanas, nevis pa tālruni vai internetu.

Vislabākā ir aizsardzība

Ir taisnība, ka finanšu pakalpojumi ir apdrošināti un var būt atbildīgi, ja tiek atklāts, ka krāpnieki ir piekļuvuši jūsu kontam. Bet daudzos gadījumos var būt atkarīgs no jums, vai pierādīt, ka esat uzlauzts, vai riskējat ilgstoši zaudēt piekļuvi savam kontam.

Ar salīdzinoši nelielu piepūli ir iespējams ievērojami palielināt izmaksas, kas vajadzīgas, lai uzbrūk jūsu finanšu kontiem. Tikai dažas darbības ievērojami uzlabos jūsu drošību un atvieglos jūsu prātu.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me