Залякування у Facebook: як це відбувається і що з цим робити

Знущання у Facebook

Знущання є проблемою як серед дітей, так і серед дорослих задовго до того, як хтось із нас може згадати. Від невеликих випадків до більш серйозних, вчинення шкоди іншим емоційно чи фізично – це нещасний побічний ефект людської природи. Інтернетні та соціальні медіа платформи, такі як Facebook, дали хуліганам новий форум, на якому знущаються над своїми жертвами. І хоча пейзаж інший, наслідки можуть бути схожими і часто гіршими ніж ті, що виникають в результаті взаємодії віч-на-віч.

Незалежно від того, що ви чи хтось, кого ви знаєте, зазнають знущань, або ви стурбовані тим, що це станеться в майбутньому, озброївшись знаннями про Інтернет-знущання, ви можете уникнути або поширити ситуацію.

Contents

Що є знущанням у Facebook?

Настільки ж, як знущання, що трапляються віч-на-віч, Facebook-знущання можуть приймати багато різних форм. Навіть, здавалося б, легке знущання з правопорушенням може мати тривалий психологічний вплив, залежно від того, кого знущають.

Ось лише кілька загальних прикладів знущань у Facebook:

 • Приватні повідомлення, що містять зневажливі коментарі чи погрози
 • Публічні коментарі в профілях, сторінках чи публікаціях
 • Обмін чутливими або невтішними зображеннями чи відео жертвами
 • Розміщення явних або загрозливих зображень або відео в профілі чи сторінці жертви
 • Сторінки або групи встановлений з метою мук жертва чи жертви
 • Виключення із приватних сторінок чи груп, через що жертва відчуває себе осторонь

Зауважте, що знущання не повинні включати слова. У багатьох випадках зображення, меми або відео використовуються, щоб потерпілий почувався погано.

Також важливо зазначити, що знущання у Facebook часто не обмежуються самою платформою. Це може відбуватися на декількох платформах соціальних медіа, можливо, також через електронну пошту, тексти або взаємодії віч-на-віч..

Статистика кібер-жорстокого поводження

То наскільки поширеною є проблема кібер-жорстокого поводження у Facebook та інших платформах соціальних медіа? В останні роки було опубліковано безліч доповідей, і результати дійсно залежать від того, де і як проводяться дослідження. Загальний консенсус, однак, полягає в тому, що більшість людей (дорослі та діти) були жертвами кібер-жорстокого посягання чи свідками цього в якійсь формі.

Ось кілька ключових висновків з різних звітів.

Запит щодо кібер-жорстокого поводження в соціальних мережах безпеки, 2017

Це дослідження у Великобританії опитувало 1089 молодих людей у ​​віці 11-25 років.

 • 56% молоді були виключені з бесід або груп у соціальних мережах.
 • 83% кажуть, що платформи соціальних медіа повинні робити більше для запобігання кібер-насильству на їх платформах.
 • Майже половина респондентів мали зазнали неприємних або загрозливих повідомлень у соціальних мережах, тексти чи електронні листи.
 • Дві третини зізналися, що якщо вони пережили щось засмучене під час роботи в Інтернеті, вони не скажуть батькам.

Дані про кібер-жорстокість за 2016 рік від Центру досліджень кібер-жорстокого поводження

Це американське дослідження поставило під сумнів 5700 учнів середніх і старших класів у віці від 12 до 17 років.

Діаграма віктимізації жорстокого жорстокого поводження.Джерело: Науково-дослідний центр кібер-залякування

 • 34% зазнали кібер-жорстокого поводження в якийсь момент свого життя.
 • У 70% людей було поширення чуток про них в Інтернеті.
 • 12% визнали, що вчинили кібер-насильство над іншими.
 • Більше шанси на те, що дівчатка були жертвами кібер-жорстокого поводження, в той час як хлопці, скоріше, були винними.
 • 64% тих, хто піддався кібер-жорстоку, сказали про це вплинуло на їхнє навчання та їх здатність відчувати себе в безпеці в школі.
 • 83% тих, хто нещодавно зазнав кібер-жорстокого побиття (протягом 30 днів), були піддані знущанням недавно, ще в школі.

Панель американських тенденцій дослідницького центру Pew, 2014

Хоча це дослідження старше, воно пропонує деяке уявлення про світ дорослих онлайн-знущань.

 • 73% стали свідками домагань в Інтернеті, а 40% зазнали, що зазнали цькування в мережі.
 • 60% стали свідками образливих викликів імен в Інтернеті, а 27% зазнали образливих імен.
 • 53% засвідчили, що хтось докладає зусиль, щоб навмисно збентежити іншу людину в Інтернеті, а 22% зазнали подібних дій проти себе.
 • 25% мають став свідком того, що в Інтернеті хтось фізично загрожує і 8% отримували загрозу самі.
 • 24% стали свідками постійних домагань в Інтернеті протягом певного періоду часу, а 7% пережили це з перших вуст.
 • 19% спостерігали сексуальні домагання в Інтернеті, а 6% зазнавали сексуальних домагань.
 • 18% стали свідками переслідування в Інтернеті, а 8% – із переслідуванням.

Це дослідження також встановило, що чоловіки та жінки зазнають різних форм цькування в Інтернеті, як показано на графіку нижче.

Інтернетна діаграма знущань.Джерело: Центр досліджень Pew

Наслідки знущань у Facebook

Хоча наслідки знущань у Facebook можуть бути схожими з наслідками емоційного знущання віч-на-віч, є кілька факторів, які розрізняють ці два типи далеко один від одного.

Анонімність

Однією із привабливості використання соціальних медіа як платформи для знущань є фактор анонімності. Хоча Загальні положення та умови Facebook не дозволяють людям використовувати підроблені імена, він фактично не підтверджує користувачів під час реєстрації. Отже, комусь дуже просто приховати свою справжню особистість, використовуючи платформу.

У Instagram, що належить Facebook, ці анонімні акаунти мають ім’я “finstas”, що скорочується як “фальшивий Instagram”, але насправді це відбувається на різних платформах. У деяких випадках хулігани навіть роблять рахунки на ім’я своєї жертви з єдиною метою – зруйнувати їхню репутацію. Це означає що багато потенційних хуліганів, які не мріяли б їх здійснити ці дії в публічному ландшафті мають інший шлях для здійснення.

Тривожна і багато в чому незрозуміла тенденція, що спливає серед кібер-жорстокого поводження – це діти, які насправді піддаються кібер-знущанням. Дослідження Центру кібер-жорстокого поводження, про яке ми говорили вище, показало, що шість відсотків опитаних дітей визнали, що вони створювали анонімні профілі для того, щоб надсилати собі ненависні повідомлення. Це порівнюється психологами з діями фізичного самопошкодження і називаються “цифровим самопошкодженням”.

Незалежно від того, хто це робить, немає сумнівів, що анонімність поширює кібер-жорстокість. Плюс, знущання у Facebook не обмежуються дітьми; дорослі знущаються над іншими дорослими, а деякі навіть знущаються над дітьми. Зокрема, існує низка прикладів знущань батьків над дітьми, які знущаються над своїми.

Доступ

До віку Інтернету та соціальних медіа, якщо когось знущали в школі чи на роботі, є ймовірність, що вони повернуться додому. Потрапивши до цих дверей, вони будуть в безпеці від словесного чи фізичного насильства над своїми хуліганами.

Однак у соціальних мережах хулігани можуть слідувати за своїми жертвами додому і крокувати прямо всередину, образно кажучи. Коли багато дітей і дорослих проводять час простою в соціальних мережах, хулігани можуть потенційно мучити їх з ранку до ночі.

Приклади знущань у Facebook

Щоб краще зрозуміти, що відбувається у випадках знущань у Facebook, корисно переглянути деякі приклади реального життя. Є безліч справ, і ви, ймовірно, можете знайти деякі, які тривають під час перегляду платформи самостійно. Деякі з цих прикладів є крайніми, але вони доводять, що ти ніколи не знаєш, як далеко хтось піде з кібер-знущанням.

Також дивіться: Статистика кіберторгнення

Зневажальні коментарі та погрози

Молодий ірландець, Даррен Х’юз, був лише 17 років, коли покінчив життя самогубством після знущань через Facebook. Його мати повідомила, що його знущали через колір шкіри та тому, що він носив слуховий апарат. На Даррена потрапили цілі через “жахливі” та “загрозливі” повідомлення у Facebook, і його мати боролися, щоб переконати уряд робити більше для запобігання подібних випадків.

Групи ненависті

Ще один підліток, Кеннет Вайшун, був знущаний у школі після виходу як геїв, і муки тривали в Інтернеті. Однокласники створили групу ненависті у Facebook, а деякі навіть надсилали йому погрози смертю. На жаль, це ще один випадок, який закінчився жахливо, коли Кеннет пізніше покінчив життя самогубством.

Кіберторгнення знаменитостей

Знаменитості далеко не захищені від кібер-жорстокого поводження. У 2017 році актриса Майя Карін та її родина потрапили під цінні кібербулі у Facebook та Instagram. Поки деталі не розголошуються, злочинець, як повідомляється, “кинув нецензурні лайки на малайській та англійській мовах та змусив сім’ю побоюватися за свою безпеку”.

Вона не єдина знаменитість, на яку орієнтуються. Лена Данхем, Том Дейлі, Леслі Джонс, Блак Чина та багато інших стали жертвами кібер-жорстокого посягання. У випадку з Джонсом, актриса була змушена на час вийти з Твіттера у відповідь на постійні домагання. Вона написала твіт:

“Я відчуваю, що перебуваю в особистому пеклі. Я нічого не зробив, щоб цього заслужити. Це занадто багато Це не повинно бути таким. Так боляче прямо зараз ».

Я відчуваю, що перебуваю в особистому пеклі. Я нічого не зробив, щоб цього заслужити. Це занадто багато Це не повинно бути таким. Так боляче прямо зараз.

– Леслі Джонс? (@Lesdoggg) 19 липня 2016 року

Обмін інтимними відео

Домагання через обмін інтимними зображеннями та відео – це поширена форма кібер-знущань. У Південному Уельсі одна жінка прийшла в жах, коли вона зрозуміла, що сексуальне відео з її участю поділилось у Facebook тим, кому вона довірилася.

Згаданий вище Блак Чіна став жертвою у справі про порно-помсту, опубліковану в Instagram. Вона описала тугу, яку відчувала після того, як її колишній партнер Роб Кардашян поділився інтимними образами та відео як помста після того, як побачив її поцілунок іншого чоловіка.

Синій кит і Момо виклики

Начебто деяких із наведених вище прикладів недостатньо, якщо ви ще не чули про ці «ігри», вони принесуть новий рівень жаху в світ соціальних медіа. Виклик Блакитного кита і виклик Момо схожі між собою тим, що вони заохочуйте учасників здійснити серію дій, що завдають шкоди зростаючої небезпеки, що закінчується остаточним актом самогубства.

Після двох смертей у країні, уряд Індії випустив консультацію щодо виклику MOMO в серпні 2018 року. Він наказав батькам бути обізнаними про гру, але не говорити про неї дітям, якщо вони не впевнені, що їхні діти вже знають про неї. . Кажуть, що виклик розпочався у Facebook, коли винуватці націлювали на підлітків із суїцидальними тенденціями.

Батьків попередили про виклик “Синього кита” (його також називали “Мовчазний будинок”, “Китове море” або “F-57”) ще у 2016 році, а відділ поліції Маямі навіть оприлюднив відео, де детально описував небезпеку. Це було реакцією на низку споріднених смертей.

Закони про кібер-жорстокість

Взагалі, немає конкретних законів, які б висвітлювали кіберторкування. Хоча це, швидше за все, зміниться, оскільки онлайн-знущання стають все більш актуальними, поки що більшість країн переслідують кібер-знущання за чинними законами.

США

Хоча більшість держав прийняли якийсь закон чи політику, пов’язану з хуліганством, це часто стосується шкіл, а не правоохоронних органів. Не існує жодних федеральних законів, конкретно пов’язаних із знущаннями або зловживаннями, але деякі інші закони можуть бути використані для притягнення до відповідальності в обох випадках. Це, як кажуть, часто важко переслідувати за законом які не розроблені для висвітлення конкретних дій, пов’язаних з кібер-жорстоким посяганням.

Один випадок у США підкреслив розпливчасту природу законів, пов’язаних із кібер-жорстокістю. У 2009 році Лорі Дрю помстилася хулігану своєї дочки через фальшивий обліковий запис MySpace. Дівчина Меган Мейер врешті-решт покінчила життя самогубством. Дрю була засуджена у цій справі через Закон про комп’ютерні шахрайства та зловживання на підставі того, що вона порушила Загальні положення та умови MySpace. Однак постанова була врешті скасована.

В даний час у більшості штатів США є певний вид закону про кібер-насильство, але вони різняться за обсягом та штрафом. Один помітний закон встановлюється в Мічигані. Цей закон буде визначати наступні максимальні покарання за кібер-жорстокі дії:

 • Перше правопорушення (проступку): 93 дні в’язниці та 500 доларів штрафу.
 • Друге правопорушення (проступку): один рік у в’язниці та 1000 доларів штрафу.
 • Повторна схема знущань, що завдають серйозної травми (злочин): п’ять років в’язниці та 5000 доларів штрафу.
 • Залякування, що спричинило смерть (злочин): 10 років в’язниці та 10 000 доларів штрафу.

Великобританія

В даний час кібер-знущання спеціально не охоплені жодним законом Великобританії. Однак деякі дії, що становлять кібер-знущання, можуть каратися іншими законами, такими як Закон про захист від домагань 1997 р., Закон про зловмисні комунікації 1988 р., Закон про комунікації 2003 р., Закон про нецензурні публікації 1959 р., Закон про громадський порядок 1986 р. Та Зловживання комп’ютером Акт 1990 року.

Схоже, що законодавці планують більше накладати на себе платформи. Мета – запровадити законодавчі кодекси поведінки, яких повинні дотримуватися такі платформи, як Facebook. Якщо вони не дотримуються, їм можуть загрожувати багатомільйонні штрафи. За словами міністра культури Великої Британії Метта Хенкока, після цього йому було запропоновано отримати м’яч на цьому законі лише чотири з 14 технічних гігантів прислали своїх представників коли його запрошують обговорити з ним питання про кібер-жорстокість.

Канада

Як і у Великобританії, у Канаді немає конкретних законів, пов’язаних з кібер-жорстоким посяганням. Однак, згідно з веб-сайтом уряду Канади:

“Залежно від конкретного характеру поведінки, можуть бути звинувачені такі поточні правопорушення:

 • Кримінальне цькування
 • Промовляння загроз;
 • Залякування;
 • Помилка щодо даних;
 • Самовільне використання комп’ютера;
 • Шахрайство з особою;
 • Вимагання;
 • Помилкові повідомлення, непристойні або цькуючі телефонні дзвінки;
 • Консультування самогубств;
 • Розпалювання ненависті; і,
 • Клеветницька наклеп »

На сайті також детально обговорюється, що ділитися інтимними зображеннями когось без їхньої згоди є правопорушенням.

Австралія

В Австралії все дещо зрозуміліше. За даними австралійської мережі звітності за кіберзлочинністю (ACORN):

“Згідно із Законом про Кримінальний кодекс 1995 року (Cth) – це злочин використовувати Інтернет, соціальні медіа або телефон, щоб загрожувати, переслідувати або спричинити правопорушення”.

Це правопорушення має на увазі максимальне покарання до трьох років позбавлення волі або штраф у розмірі понад 30 000 AUD.

Також зазначається, що закони, що переслідують закони – які залежать від держави та території – можуть застосовуватися до поведінки в Інтернеті. Вони, як правило, несуть великі максимальні штрафи.

Кроки Facebook вживають для запобігання кібер-жорстокого посягання

Незважаючи на те, що кібер-знущання здійснюються самими платформами соціальних мереж, немає сумнівів, що у творців таких платформ як Facebook, Instagram, Twitter та Snapchat є надали хуліганам новий форум з чого проявити свій гнів. Таким чином, є сенс, що багато людей бачать платформи соціальних медіа як фасилітаторів кібер-жорстокого поводження, які повинні брати хоча б часткову відповідальність за її запобігання..

У минулому платформи майже не ухилялися від цієї відповідальності, але в останні роки проблема набула такої поширеності, що у них не було іншого вибору, як активізувати та зробити щось із цього. Хоча багато хто стверджує, що вони все ще можуть робити більше, певний прогрес вже досяг.

У Facebook є короткий розділ поширених питань, пов’язаний із знущаннями та домаганнями, але це ледь не дряпає поверхню. На щастя, він, схоже, робить все більше і більше, щоб допомогти у боротьбі з кібер-жорстокістю. Ось основні дії, які він вживає:

 1. Хаб попередження знущань
 2. Батьківський портал
 3. Нові інструменти та функції
 4. Події громади

Давайте розглянемо кожне з них більш докладно.

1. Хаб попередження знущань

У 2013 році Facebook запустила свій спеціалізований Центр запобігання знущанню, який був розроблений у партнерстві з Єльським центром емоційного інтелекту. Це описується як “ресурс для підлітків, батьків та вчителів, які шукають підтримки та допомоги у питаннях, пов’язаних із знущаннями та іншими конфліктами”.

Facebook Hub Bullet Prevention Hub.

Він пропонує путівники, спрямовані на різні вечірки, включаючи знущань над дітьми, батьків знущань над дітьми чи звинувачених у хуліганах та вихователів. Посібники розкривають, як вести розмови про знущання та кроки, які можна вжити, щоб зупинити його. Хоча це може бути корисним у деяких випадках, пройшовши багато літератури, це, мабуть, підірве серйозний характер деяких випадків кібер-знущань.

Наприклад, коли він обговорює дії, які батьки мають зробити, якщо їх дитині загрожує небезпека, не йдеться про залучення правоохоронних органів. Основна порада – повідомити про правопорушення на платформі соціальних медіа та поговорити з директором школи. Зважаючи на те, що у багатьох випадках залучаються діти, які не відвідують одну школу або навіть проживають в одному регіоні, порада здається значною мірою спрощеною.

Більше того, одна порада людям, яких звинувачують у знущанні, – вони повинні вибачитися перед своєю жертвою. Це не починає вирішувати дуже серйозні випадки, наприклад, коли вчинено злочин. Безумовно, в деяких випадках порада передбачає звернення до правоохоронних органів або пошук певної форми професійного лікування, наприклад, психотерапії.

2. Портал для батьків

Портал батьків батьків у Facebook був розроблений у 2016 році і пропонує батькам кілька основних порад щодо того, як допомогти дитині орієнтуватися у соціальних мережах. Хоча не зважають на знущання, є кілька корисних розділів про конфіденційність в Інтернеті та посилання на посібники для блокування та звітування інших користувачів на платформі..

3. Нові інструменти

На щастя, Facebook вживає більш рішучих кроків, намагаючись допомогти зірвати знущання в Інтернеті.

У 2017 році вона впровадила кілька нових функцій, які можуть допомогти запобігти знущання та домагання.

Наприклад, якщо ви заблокуєте обліковий запис і користувач створить новий, то Facebook автоматично заблокує новий рахунок від вашого імені. Звичайно, це, мабуть, не є дурним, оскільки вважається, що Facebook використовує IP-адреси для ідентифікації користувачів. Таким чином, заблокована сторона, що створює новий обліковий запис, може просто використовувати VPN, щоб обійти обмеження. Тим не менш, це крок у правильному напрямку.

Ще одна корисна функція, яка була введена водночас – це можливість читати повідомлення, не повідомляючи відправника про те, що його бачили.

Крім того, у жовтні 2018 року Facebook оголосив, що впровадить інструменти, які дають користувачам більше контролю над тим, що розміщено про них у соціальних мережах. Наприклад, кілька коментарів до публікацій можна видалити або приховати відразу, що може допомогти людям бомбардувались неодноразовими ненависними коментарямис.

Facebook також надасть людям можливість повідомляти про знущання чи цькування від імені іншого користувача. Ще одна особливість тестування Facebook – це можливість для користувачів блокувати певні слова, щоб вони не з’являлися у коментарях. У Instagram, що належить Facebook, вже є функція проти знущань, яка вийшла у травні 2018 року.

4. Громадські заходи

У вересні 2018 року Facebook оголосив, що намагатиметься боротися з кібер-залякуванням в США шляхом організації 200 безкоштовних громадських заходів у 50 штатах. Ідея полягає в тому, що початкові події, організовані спільно з Національною PTA, – розгортають постійний форум, на якому батьки можуть поділитися історіями про знущання та дізнатися про те, як захистити дітей в Інтернеті.

PTA Facebook знущання події.

Хоча, немає гарантії, що кроки, зроблені Facebook та іншими платформами, дійсно матимуть ефект. Дійсно, недавня ініціатива Facebook та Snapchat у Великобританії, здавалося, падає на глухі вуха. Ініціатива включала рекомендацію жертвам знущань звертатися до національної гарячої лінії, але в результаті жодних дзвінків не було.

Запобігання кібер-нападам та звітування про них

На жаль, у світі завжди будуть хулігани, і хоча це було б чудово, якби, за відомими словами Родні Кінга, ми могли «все просто ужитися», це не схоже, що це станеться незабаром.

Незважаючи на це, все ж є кроки, які ви можете вжити, щоб запобігти переживанню більшого емоційного чи фізичного напруження внаслідок знущань у Facebook..

Відрегулюйте параметри конфіденційності

Хоча це неправда в кожному випадку, доступність може змінити значення, коли справа стосується того, хто хулігани вирішують націлитись в Інтернеті. Facebook дозволяє вам контролювати, хто може бачити ваші публікації, коментувати ваш профіль, а також надсилати вам запити друзів, серед іншого.

Налаштування конфіденційності Facebook.

І це не лише профілі. Якщо ви запускаєте сторінку і хочете уникнути необхідності стикатися з домаганнями в Інтернеті, можна взагалі не дозволяти відвідувачам публікувати на вашій сторінці..

Є група у Facebook? Ви можете зробити його приватним, щоб небажані відвідувачі не могли заходити та публікувати невідповідні повідомлення.

Якщо ви батько, можете допоможіть дитині орієнтуватися в соціальних мережах переглянувши з ними налаштування конфіденційності та встановивши деякі рекомендації щодо використання різних платформ. Ви також можете використовувати програмне забезпечення для батьківського контролю, наприклад, Qustodio. Це дозволяє вам відстежувати активність дитини в соціальних мережах, а також те, що вони роблять в інших мережах.

Уникайте надсилання конфіденційної інформації або матеріалів в Інтернеті

Багато випадків знущань та цькування в Інтернеті передбачають обмін конфіденційною або приватною інформацією, зображеннями або відео. В ідеалі, ви не повинні ділитися будь-яким подібним матеріалом в Інтернеті, якщо він потрапляє в інші руки.

На жаль, на відміну від багатьох інших форм профілактики, це не дурно. Хакери можуть зайти у ваш комп’ютер і вкрасти чутливі файли або навіть взяти під контроль свою комп’ютерну камеру. Як уже згадувалося раніше, також існують випадки порно-помсти, коли цей матеріал ділився з тим, кому жертва довіряла в минулому.

Використовуйте VPN

Як уже згадувалося, інформація та матеріали, що використовуються в Інтернет-знущаннях та домаганнях, не завжди передаються навмисно. Хакери можуть отримати вашу інформацію за допомогою інших засобів, наприклад, використовуючи атаки “людина-в-середині”. Вони передбачають перехоплення інтернет-трафіку, щоб третя сторона могла бачити його вміст.

Одним із способів запобігти цьому є використання віртуальної приватної мережі (VPN). VPN зашифрує весь ваш інтернет-трафік, щоб він був нечитабельний тим, хто її перехоплює.

Не дружи, блокуй і повідомляй

Якщо ви приймаєте будь-які небажані коментарі чи повідомлення, у вас є кілька варіантів всередині платформи Facebook.

По-перше, ви можете когось «недружити». Якщо ви правильно налаштували налаштування конфіденційності, вони більше не зможуть бачити чи коментувати будь-які ваші публікації або надсилати вам повідомлення. Іншим заходом є “блокування” їх. Це буде не дозволяти їм бачити вас у Facebook зовсім.

Нарешті, ви можете повідомити порушника у Facebook. Однак надійшли повідомлення про те, що люди не отримали своєчасних відповідей з Facebook. Ви можете скористатися іншими напрямами звітування.

Особливо це стосується випадків, коли ви пережили чи були свідками серйозного характеру знущань. У цьому випадку доцільно звертатися до поліції. Якщо це доречно, школу також слід повідомити, хоча школи мають неоднозначні дані щодо належного поводження з хуліганами.

Зловживання документами

Хоча ви можете просто видалити небажані повідомлення чи коментарі, як тільки побачите їх, розумно вести їх облік. Один із способів зробити це – це зробити захоплення екрана повідомлення (включаючи ім’я відправника та штамп дати) та збереження його у папці на комп’ютері. Тоді ви можете продовжити та видалити оригінальний коментар чи повідомлення.

Таким чином, у разі потреби, ви матимете власний доказ, щоб показати когось необхідного. Хоча розслідування, проведені Facebook чи правоохоронними органами, часто можуть відновлювати видалені повідомлення чи коментарі, простіше, якщо у вас є власний запис, на який потрібно посилатися.

Кредит зображення: “Знущання”Ліцензовано за CC BY 2.0

Можливо, вам також сподобаються Інтернет-провайдери Коротка історія провайдерів ІнтернетІнтернетуТелефонні та Інтернет-знижки для людей похилого вікуІнтернет-провайдериПокупки Про політику? – 44,6% людей вважають вас дратівливими постачальниками інтернетів. Чи відповідає ваша державна чиста нейтральність? Всі 50 держав, що займають рейтинг за підтримкою нейтралітету мережі

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me