Як літаки підключаються до wifi і чи безпечно це?

Як літаки підключаються до wifi і чи безпечно це?У 2006 році базована в штаті Колорадо Aircell отримала ексклюзивне право від Федеральної комісії з питань зв’язку США на використання сигналу 3 ГГц для передачі цивільного наземного та повітряного зв’язку. Це зробило можливим wifi на літаках. З цієї події багато авіакомпаній дозволяють пасажирам підключатися до Інтернету, перебуваючи в літаку. Деякі компанії роблять доступ до Інтернету безкоштовно, а інші стягують плату. Деякі роблять послугу доступною лише на певних маршрутах.


Ви коли-небудь замислювалися про те, як підключення до Інтернету стає вам у повітрі і чи безпечно це??

Доставка наземного бездротового зв’язку

Існує дві різні системи інтернет-з’єднань літака. Перебуваючи на суші, літаки можуть спілкуватися з тими ж бездротовими антенами, якими користуються компанії мобільних телефонів, щоб забезпечити з’єднання зі звичайною базою клієнтів. Оскільки стандарти мобільного телефону покращилися, включаючи швидкості, достатньо швидкі для передачі даних, стала можливою можливість надання Wi-Fi до літаків. Поточні системи стільникового телефону, яких достатньо для включення Wi-Fi, відповідають цьому 4G стандарти LTE.

LTE означає Довготривала еволюція і це зареєстрована торгова марка, що належить компанії Європейський інститут стандартів зв’язку (ETSI). Хоча це європейська система, яка покращує доступність широкосмугової передачі з веж стільникового телефону, значна частина технологій, що сприяли постачанню стандарту, сприяла Японські та південнокорейські компанії. Сьогодні стандарт застосовується у всьому світі, не тільки в Європі.

4G означає «четверте покоління.”Це заява про вимоги, яка визначає розширену послугу стільникового телефону, і вона була створена Міжнародний союз зв’язку (МСЕ). Сертифікована система 4G досить швидка для мобільного телебачення високої чіткості та бездоганної IP-телефонії.

Літак, який включає послугу wifi, має трансивер прикріплений на нижній стороні його фюзеляжу. Цей предмет може підбирати радіохвилі так само, як ваш ноутбук або смартфон. Прийомопередавальні канали, які передають сигнал до маршрутизатор на внутрішній стороні літака а клієнти, які хочуть використовувати Wi-Fi у літаку, просто підключаються до маршрутизатора так само, як і в кафе чи аеропорту.

Інтернет-антени, які дозволяють вам підключитися до послуги передачі даних вашого мобільного контракту на телефоні, транслюються сигнальний слід. Вам потрібно стояти в межах цього сліду, щоб встановити зв’язок. Цей сигнальний слід не просто випромінюється бічно, як тарілка. Він утворює невидимий кульку, а це означає воно також поширюється вгору в небо, де ці приймачі на літаках, що проходять, можуть забрати його.

Сигнали не мають межі. Натомість, вони слабшають на відстані до того моменту, коли вони недостатньо сильні, щоб забрати. На землі базова станція стільникового телефону 4G може теоретично транслювати на відстань до 150 кілометрів. На практиці постачальники стільникових телефонів розміщують свої вежі 2 – 3 км крім урбанізованих районів, до 50 км в плоских сільських районах та до 8 км крім у горбистій місцевості. Необхідність зближувати ці вежі виникає через наявність перешкод та перешкод. Оскільки над вежею, крім хмар, майже немає перешкод, що досягають стандартної висоти польоту для комерційних авіакомпаній Росії 10-13 км легкодосяжний.

Рухомий літак не буде підтримувати зв’язок з однією антеною дуже довго. Однак це не має значення, оскільки протоколи до послуг Wi-Fi дозволяють приймачам робити перейти на наступну антену на маршруті. Це та сама технологія, яка підтримує постійне підключення до Інтернету на мобільному пристрої, коли ви подорожуєте в поїзді, автобусі чи автомобілі.

Супутниковий Wi-Fi

Незважаючи на успіхи в збільшенні сили сигналів від антени, вони роблять їх корисними на більшій відстані, жоден слід сигналу Wi-Fi не поширюватиметься на океани. Тож авіакомпаніям доводиться використовувати іншу технологію для транскоокеанських польотів, які подорожують далеко від будь-якої суходолу. Ця система використовує супутники.

Системи бездротового зв’язку на базі супутника коштувати набагато більше бігати ніж плоскі wifi системи, які приймають наземні передачі. Цей фактор є основною причиною, чому багато авіакомпаній накладають такі високі тарифи за користування Інтернетом. Багато з тих авіакомпаній, які пропонують безкоштовний wifi, не включають послугу у своїх далекобійних літаках, присвячених океанічним маршрутам.

Таким чином, авіакомпанії або в середньому оцінюють вартість своїх Інтернет-послуг, роблячи доступ до суші дорожчим, ніж повинен бути субсидування закордонного доступу, або вони не турбуються передплачувати супутникову послугу, роблячи доступ до Інтернету при польотах на великі відстані.

Інмарсат

Inmarsat домінує у забезпеченні супутникового зв’язку для літаків. Компанія пропонує три типи сигналу.

GX Aviation – це найвища послуга широкосмугового Інтернету для авіакомпаній, що надаються супутником. “GX” означає Global Xpress. Це мережа чотири супутники які належать Інмарсату. Сигнал, який здійснює ці з’єднання, є Ка-група. Це частина мікрохвильового спектру. Частотні діапазони Ka лежать від 26,5 до 40 гігагерців (ГГц).

Авіаційна мережа GX може забезпечити швидкість до 50 Мбіт / с. Однак Inmarsat зменшує швидкість відповідно до бюджетних вимог кожної авіакомпанії, тож якщо ви виявите, що ваш рейс охоплюється цією системою, вам, можливо, не обов’язково отримати цю максимальну швидкість.

GX Aviation забезпечує Інтернет на рейси, якими керує, серед іншого:

 •         AirAsia
 •         Повітря Нова Зеландія
 •         Авіанка
 •         Lufthansa Group
 •         Норвезький повітряний човник
 •         Філіппінські авіакомпанії
 •         Катарські повітряні шляхи
 •         Сінгапурські авіакомпанії

SwiftBroadband – це дешевший варіант підключення, пропонований Inmarsat. Ця система більш широко доступна до GX Aviation, почасти тому, що вона працює довше. Ця система також підтримується чотири супутники які обходять землю. Це сімейство супутників Inmarsat I-4, з якими спілкуються L-діапазон мікрохвильові сигнали. Діапазон L має діапазон частот від 1 до 2 ГГц і зазвичай використовується для авіаційного наведення, мобільних телефонних мереж на базі LTE та цифрового звукового мовлення.

Максимальна потенційна швидкість пропускної спроможності SwiftBroadband набагато повільніше, ніж можливості авіації GX Avery, і це не буде достатньо для трансляції відео в прямому ефірі – це послуга, яку пропонують деякі авіакомпанії за допомогою системи GX Aviation. Найвища швидкість, доступна для родини SwiftBroadband 432 Kbps на канал до максимуму 2,8 Мбіт / с комбінованих голосових та каналів передачі даних на повітряне судно, що пропонує компанія SwiftBroadband HGA (антена з високим коефіцієнтом посилення).

Європейська авіаційна мережа – це спільний проект між Інмарсатом та Росією Deutsche Telekom. Він поєднує супутникову передачу з наземними приймачами. Ця мережа була запущена лише у 2018 році, тому вона є дуже новою та ще не широко впровадженою. Однак він приносить високошвидкісні інтернет-з’єднання до 50 Мбіт / с за значно нижчою вартістю, ніж ціна авіаційної послуги GX.

Європейська авіаційна мережа охоплює 30 країн Європи, з пропускною спроможністю, орієнтованою на найбільш густо обслуговувані маршрути на континенті. Супутникові з’єднання, що транслюються в S-діапазон спектр, який є підмножиною мікрохвильового діапазону і працює на частотах між 2 і 4 ГГц. Наземні передавачі для цієї послуги управляються Deutsche Telekom і працюють на 4G LTE стандартний.

Авіакомпанія wifi-операторів

Авіакомпанії не просто підписуються на Інтернет-сервіс у кожній країні, в яку вони літають – вони використовують спеціалізовані сервіси, які дозволяють зробити доступ Wi-Fi у всьому світі і навіть поєднувати наземні та супутникові послуги.

Зазвичай провайдери зв’язку з літаком укладають контракти на сервери з’єднання з безліччю місцевих постачальників послуг Інтернету по всьому світу, щоб гарантувати, що антени розташовані в усіх місцях, де авіакомпанії перелітають. Таке посилання на місцеві послуги для зв’язку “земля-повітря” може призвести до неефективних функцій Wi-Fi.

Перший Інтернет-сервіс для авіакомпаній створив компанія Гого, яке в той час називалося Ерцелл. Ця компанія все ще є одним з основних постачальників. Два найбільші суперники Гого є В ефірі і Panasonic Avionics. OnAir є офіційним маркетинговим партнером служби зв’язку авіакомпаній Inmarsat.

Список авіакомпаній з wifi

Авіакомпанія
Aer LingusPanasonic Avionics
AeroMobile
Deutsche Telekom
Бізнес-клас – безкоштовно,
Aer Social 50MB – $ 7,95,
Aer Surf 120MB – 15,95 дол,
270MB Aer Max – 32,95 дол
Російські авіакомпанії “Аерофлот”В ефірі15 хвилин – 5 доларів,
1 година – 15 доларів,
3 години – 40 доларів,
Повний рейс – 50 доларів;
B777:
10 МБ – 5 доларів,
30 МБ – 15 доларів,
100 МБ – 40 доларів
Aerolineas ArgentinasPanasonic AvionicsНевідомо
AeromexicoГого
Panasonic Avionics
Невідомо
Авіакомпанії AfriqiyahВ ефіріНевідомо
Повітряна Азія
лише для додатків для чату в 33 літаках
roKKi
Whatsapp, WeChat та LINE
Невідомо
Повітряно-синійВ ефіріНевідомо
Повітряна КанадаГогоПропуск на 1 годину – $ 6,50 CAD,
1 вихідний прохід – $ 12,00 CAD,
Щомісячний план – $ 65,95 CAD / місяць
Повітряний КитайGX AviationНевідомо
Повітряна ЄвропаWiFiOnTheAir30 МБ – 6 євро на короткий & польоти на середній перевезення, 7 євро на тривалий транспорт.
60MB – 10 євро на короткий & польоти на середній перевезення, 13 євро на тривалий транспорт.
100MB – 15 євро на короткий & польоти на середній перевезення, 20 євро на тривалий транспорт.
Повітряна ФранціяГого
Panasonic Avionics
20 МБ – 5 € (~ 6 дол. США),
50 МБ – 10 € (~ 12 дол. США),
200 МБ – 30 € (~ 36 дол. США)
Повітря Нова ЗеландіяВ ефірі30 доларів США за сектор
Повітряна СербіяВ ефірі30 хвилин або 20 МБ – 4,90 євро,
60 хвилин або 50 Мб – 8,90 євро,
Весь рейс або 90 Мб – € 13,90
Повітряні СейшелиВ ефірі20 Мб або 30 хвилин – 5,95 дол,
1 година або 50 Мб – 9,95 дол. США,
Весь рейс або 120 Мб – 21,95 долара США
Alaskan AirГогоПропуск на весь день – 16 доларів,
Шість 45-хвилинних пропусків – 36 доларів,
Щомісячний план – $ 49,95 / місяць
АліталіяАеромобіль10 МБ – 2 долари,
50 МБ – 6 доларів,
90МБ – 12 дол,
200 МБ – 20 доларів
Усі Nippon AirwaysВ ефірі30 хвилин – 4,95 долара,
1 година – 8,95 дол,
Повна боротьба – 19,95 дол
American AirlinesГогоВнутрішні рейси:
Проїзд на цілий день – $ 16 + податок,
Щомісячний план – $ 49,95 + податок;
Міжнародні рейси:
2 години – 12 доларів,
4 години – 17 доларів,
Повний рейс – 19 доларів
Авіакомпанії AZAL AzerbaijanВ ефіріНевідомо
“Білавія”ГогоБезкоштовно
British AirwaysВ ефіріПерша година безкоштовна,
1 година – 8 фунтів (~ 14 дол. США),
4 години – 18 фунтів стерлінгів (~ 24 дол. США),
Цілий рейс – £ 24 (~ $ 32 USD)
Тихоокеанське повітря СебуВ ефірі25 МБ – 5 доларів,
50 МБ – 10 доларів
China AirlinesKu Band1 година – 11,59 дол,
3 години – 16,59 дол,
24 години – $ 21,53
Китай СхіднийAsiaSat-6Дозовано, спочатку коштує 258 юанів безкоштовно
Condor FlugdienstBoard ConnectНевідомо
Delta AirlinesГогоВнутрішній день пропуску – $ 16,00,
Глобальний день пропуску – $ 28,00,
Внутрішній щомісячний пропуск – $ 49,95,
Внутрішній щорічний пропуск – 599,99 дол
Єгипетське повітряВ ефіріДозований сервіс
ЕміратиВ ефіріПерші 20 Мб – безкоштовно;
Учасники, які не входять в Skyward:
До 150MB – $ 9,99,
До 500МБ – 15,99 дол .;
Члени Skywards в бізнесі та першому класі – безкоштовно
ЕтіхадWi-Fly30МБ – 4,95 дол,
90МБ – 11,95 дол,
180МБ – 19,95 дол,
Безкоштовно для пасажирів Diamond першого класу
ЄвровінгиGX AviationЛише повідомлення – 3,90 євро,
Серфінг та розваги – 6,90 євро,
Потокове – 11,90 євро
EVA AirDeustche Telekom1 година – 11,95 дол,
3 години – 16,95 дол,
24 години – 21,95 дол
ФіннерПівнічне небоБезлімітно безкоштовно для бізнес-класу,
1 година – 6 доларів,
Тривалість польоту – 18 доларів
flydubaiГлобальний ОрелWhatsApp, iMessage та Viber – лише 2 долари,
30 хв. – 4 дол. США,
Цілий рейс – 10 доларів
Гаруда ІндонезіяВ ефірі1 година – 11,95 дол,
3 години – 16,95 дол,
24 години – 21,95 дол
GOL Linhas Aereas InteligentesГогоЦіни починаються від $ 3 за 1 годину; 5 доларів США понад 1 годину.
Затока повітряPanasonic AvionicsНеобмежений MB – $ 15/6 BHD за годину
Авіакомпанії ХайнаньГогоБезкоштовно
Авіакомпанії Hong KongВ ефіріБезкоштовно
ІберіяВ ефірі1 година / 80MB – € 8,99,
4 години / 200MB – € 24,99,
Повний політ / 400 МБ – € 29,99
IcelandairГлобальний ОрелЦіна починається від 6 євро,
Безкоштовно для членів Saga Class та Saga Gold
Японські авіакомпаніїT-Mobile1 година – 10,15 дол,
3 години – 14,40 дол,
24 години – 18,80 дол
JetBlue AirwaysFly-FiБазовий пакет безкоштовний,
Fly-Fi Plus дозволяє передавати потоки за 9 доларів на годину
JTAГогоНевідомо
Кенія AirwaysKQ Sky SurfСистема розважальних розваг
Авіакомпанії KLMPanasonic AvionicsЗа годину – 10,95 євро (14,18 дол. США),
Повний рейс – € 19,95 ($ 25,84)
Kuwait AirwaysВ ефіріНевідомо
Лівійські авіакомпаніїВ ефіріНевідомо
LufthansaМухомор1 година – € 9 / $ 10, 3000 миль,
4 години – € 14 / $ 15,50, 4500 миль,
24 години – € 17 / $ 19, 5500 миль
Маліндо ПовітряPanasonic Avionics25МБ – 1,25 дол,
1 година – 9,95 дол
Авіакомпанії MangoG-ConnectПовний рейс – 15,95 дол,
3 години – R50 (~ 4 дол. США),
Пропуск на 1 місяць (300 хв.) – R250 (~ 20 дол. США)
NIKIPanasonic Avionics30 хвилин або 20 МБ – € 4,90,
60 хвилин або 50 МБ – € 8,90,
Цілий політ і 90 МБ – 13,90 євро,
Цілий політ і 120 МБ – 18,90 євро
Nok AirThaicomБезкоштовно
Норвезький повітряний човникГлобальний ОрелБезкоштовно – доступно лише на коротких рейсах
Оманське повітряВ ефіріНа смартфоні – 5-15 доларів,
На екрані розваг ноутбуків / польотів – 15-40 доларів
Філіппінські авіакомпаніїВ ефірі30 хвилин або до 15 МБ – безкоштовно,
35 МБ – 5 доларів,
150МБ – 20 доларів
QantasViaSatБезкоштовно
Катарські повітряні шляхиВ ефіріПерші 15 хвилин – безкоштовно,
Година 1 – 5 доларів,
Години 2-4 – 10 доларів,
Повний рейс – 20 доларів
Королівський іорданськийВ ефіріНевідомо
Авіалінії Саудівської АравіїВ ефіріНадає доступ до вашого власного плану даних
Скандинавські авіалінії (SAS)Panasonic AvionicsБезкоштовно для членів Gold та Diamond,
Безкоштовно для мандрівників у SAS Plus & Бізнес,
У Скандинавії & Європа – 6 євро / 7 доларів,
Скрізь – 15 євро / 19 доларів
Scoot AirlinesГогоSocial-Lite (20 МБ) – 5 доларів,
1 година – 11,95 дол,
3 години – 16,95 дол,
24 години – 21,95 дол
Авіакомпанії ШеньчженьВ ефіріТільки на рейсах між Пекіном і Шеньчжень
Сінгапурські авіакомпаніїPanasonic AvionicsДозований сервіс
Авіакомпанії SkymarkPanasonic AvionicsБезкоштовно
Авіакомпанії SouthwestГлобальний Орел$ 8 за пристрій, на день
Авіакомпанії SriLankanВ ефірі20 хвилин – 2 долари,
1 година – 5 доларів,
3 години – 10 доларів,
Повний рейс – 20 доларів
Swiss International AirlinesPanasonic Avionics20 МБ – 9 CHF / € 8,
50 МБ – CHF 19 / € 17,
120 МБ – 39 швейцарських франків / 36 євро
Авіакомпанії TAAG AngolaВ ефіріНевідомо
Авіакомпанії TAMВ ефіріНадає доступ до вашого власного плану даних
TAP ПортугаліяВ ефірі4МБ – 4,99 дол,
14МБ – 14,99 дол,
50MB – $ 45,00
Thai AirwaysPanasonic Avionics
В ефірі
10 МБ – 4,99 дол,
20МБ – 8,99 дол,
30 Мб – 12,99 дол,
100МБ – 34,99 дол
Турецькі авіакомпаніїPanasonic Avionics1 година – 9,99 дол,
24 години – 14,99 дол,
Безкоштовно для бізнес-класу
United AirlinesГого1 година – 5 доларів,
Цілий рейс – 17 доларів,
1-місячний план усіх авіакомпаній Gogo – $ 49,95
US AirwaysГого2 години – 12 доларів,
4 години – 17 доларів,
Цілий рейс – 19 доларів
В’єтнамські авіакомпаніїГогоВнутрішні рейси – безкоштовно,
Міжнародні рейси – $ 15 – $ 20
Діва АмерикаГого30 хвилин – 2 долари,
1 година – 5 доларів,
1-місячний план усіх авіакомпаній Gogo – $ 49,95
Діва АтлантикаАеромобільПропуск для обміну повідомленнями – 2,99 £ / 3,99 $,
40 МБ – 4,99 фунта / 5,99 долара,
150 Мб – 14,99 фунтів стерлінгів / 21,99 дол
Авіакомпанії VuelingTelefónicaБезкоштовно
WestJetPanasonic Avionics30 хвилин – $ 4,99 – $ 5,74,
3 години – $ 8,99 – $ 10,34,
Повний рейс – $ 13,99 – $ 16,09
Авіакомпанії XiamenНевідомоБезкоштовно

Чи безпечно підключитися до wifi в літаку?

Ви не повинні бути випадковими щодо підключення до загальнодоступної системи Wi-Fi лише тому, що ви перебуваєте в літаку. Передача з’єднання поза площиною має ті ж заходи безпеки, що і сигнал передачі даних, який ви отримуєте на своєму смартфоні на землі. Сигнал wifi всередині літака настільки ж безпечний, як і послуга, яку ви отримуєте від будь-якого з’єднання з маршрутизатором wifi. Однак, ви ризикуєте щоразу, коли ви підключаєтесь до послуги Wi-Fi у громадському місці.

Будь-хто може налаштувати точку доступу до wifi. Будь-який смартфон, планшет або ноутбук може приймати сигнали від інших пристроїв, не підключаючись через маршрутизатор у приміщеннях. Точка доступу хакера виконує “людина в середині нападу.”Хакер передасть ваші комунікації на реальний маршрутизатор wifi в літаку, але безпеку, яка захищає ваші комунікації на реальній точці доступу, буде контролюватися хакером. Це дозволяє йому читати всі ваші дані під час проходження через його комп’ютер.

Щоб захистити свої Інтернет-з’єднання в літаку, як і будь-який доступ до загальної точки доступу до Wi-Fi, ви повинні використовувати VPN. Ця служба застосує додатковий шар шифрування, який поширюється від кінця до кінця поза контролем хакера, і його неможливо зламати. Детальніше про VPN можна прочитати в цій статті.

Ви також несете юридичний ризик, коли користуєтеся Wi-Fi у літаку. Якщо ви подорожуєте над великою водоймою або літаєте на авіакомпанії, яка використовує лише супутникові з’єднання, то ви в безпеці від місцевої юрисдикції. Однак якщо ви маєте доступ до wifi, який здійснюється через наземні передавачі, то технічно, вам потрібно дотримуватися закону в кожній із країн, які ви переходите у вашій подорожі.

Кожна країна має різні закони про те, які сайти та вміст дозволено. Теоретично уряд нації міг би ув’язнити тебе для доступу до забороненого вмісту, перебуваючи у їхньому повітряному просторі, навіть якщо ви не поклали ноги на землю. Якщо ви не є громадянином тих країн, над якими ви летите, не змушує вас захищатися від закону.

Приклад цієї проблеми лежить в Законопроект про запобігання електронним злочинам Пакистану. Це дає право уряду Пакистану заарештовувати пакистанських власників паспортів та тих, хто має право на пакистанський паспорт, де б вони не були. Ви могли б врешті-решт порушити цей закон. Отже, якщо хтось із ваших бабусь і дідусів був з Пакистану і ви хочете отримати доступ до YouTube (який заборонений в Пакистані) під час рейсу з Каїра до Бангкока, вам рекомендується перевірити на карті польоту саме там, де ви перебуваєте, перш ніж потрапити на Вхід ключ.

Є багато сайтів і категорій веб-служб, які є заборонено в багатьох країнах, над якими ви летите. Те, що ці сайти є законними у вашій країні, не захищає від арешту. Влада не змусить вашого літака заарештувати вас за ці порушення, але якщо вам трапляється повідомити деякі деталі вашої особи в одному зв’язку, тоді вас можуть судити заочно і заарештовувати в якийсь момент у майбутньому, коли ви нарешті дійсно відвідайте цю країну.

Також будуть ті VPN, які захистять вас від хакерів захистить вас від снайперів та урядовців тому що вони роблять неможливим для всіх, хто перехоплює ваші комунікації, не читаючи їх вміст, завдяки шифруванню.

Доступ до Інтернету в літаках лише стане кращим і поширеним. Переконайтеся, що ви підтримуєте приватні зв’язки, оскільки технологія робить більш доступним до складнішого вмісту.

Ви регулярно використовуєте wifi у літаках? Чи використовуєте ви VPN кожен раз, коли ви перебуваєте в рейсі з доступом до Wi-Fi? Ви вважаєте, що всі авіакомпанії повинні пропонувати безкоштовний wifi? Залиште повідомлення в Коментарі розділ нижче та поділіться своїм досвідом із громадою.

Можливо, вам також сподобаються Інтернет-провайдери. Що таке мережева нейтральність, чому це важливо і як ви можете боротися за це? Інтернет-провайдери Коротка історія провайдерів інтернет-інтернетуЯк зробити власні розширення Wi-Fi у власних мережах, які справді працюютьІнтернет-провайдери, знижки для ветеранів

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map