Факти та статистика зловживань за 2016-2019 роки

* Цей список статистики щодо кібер-жорстокого поводження за 2016-2019 рр. Регулярно оновлюється останніми фактами, цифрами та тенденціями.

Усі технології в наші дні дають як хороші результати, так і помітні наслідки. Інтернет стає все більш досконалим прикладом для цієї ідеї. Незважаючи на кращий зв’язок світу та демократизацію інформації, Інтернет також дозволив людям ховатися за масками анонімності. “Безлике зло” в Інтернеті є зростаючою загрозою для підлітків, зокрема, якщо мова йде про кібер-жорстокість. Незважаючи на нещодавнє нарощування інформаційних кампаній, факти кібер-жорстокого поводження та статистика вказують на те, що проблема не зникне незабаром.

Кіберторгнення по всьому світу

Ми проаналізували результати міжнародного опитування Ipsos для дорослих у 28 країнах, яке показує, що все більше батьків мають дітей, які пережили певну форму кібер-жорстокого поводження.

Загалом було проведено 20 793 інтерв’ю між 23 березня – 6 квітня 2018 року серед дорослих людей у ​​віці 18-64 років у США та Канаді та дорослих віком 16-64 років у всіх інших країнах.

Особливий інтерес представляють Росія та Японія. В обох країнах батьки висловлювали надзвичайно високий рівень впевненості, що їхні діти не зазнавали будь-якого кібер-знущання.

Тим часом батьки Індії залишаються одними з найвищих, які висловлюють впевненість у тому, що їх дітей хоча б іноді зазнавали кібер-жорстокого поводження, кількість яких зросла лише з 2011 по 2018 рік. По всій Європі та Америці також з’являється більше батьків, які або усвідомлюють негативний досвід своїх дітей з кібер-знущанням, або їхні діти все частіше відчувають такі напади в Інтернеті.

var divElement = document.getElementById (‘viz1540230415655’); var vizElement = divElement.getElementsByTagName (‘об’єкт’) [0]; vizElement.style.width = ‘750px’; vizElement.style.minHeight = ‘587px’; vizElement.style.maxHeight = ‘887px’; vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0.75) + ‘px’; var scriptElement = document.createElement (‘script’); scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’; vizElement.parentNode.insertBefore (scriptElement, vizElement);

Відсоток батьків, які повідомляють про свою дитину, став жертвою кібер-жорстокого поводження. Результати опитування за 2011-2018 роки

Країна201820162011
Індія373232
Бразилія291920
Сполучені Штати263415
Бельгія251312
Південна Африка262510
Малайзія23
Швеція232014
Канада201718
Туреччина20145
Саудівська Аравія191718
Австралія192013
Мексика18208
Велика Британія181511
Китай172011
Сербія16
Німеччина1497
Аргентина14109
Перу1413
Південна Корея1398
Італія12113
Польща121812
Румунія11
Угорщина10117
Іспанія9105
Франція975
Чилі8
Японія577
Росія195

Глобальні перспективи щодо кібер-насильства

Наступний графік включає додаткові перспективи та уявлення про кіберторгнення з глобального масштабу, включаючи:

  • Відсоток респондентів усвідомлює кібер-знущання як поняття
  • Кількість країн, які реагують там, де існують конкретні закони проти знущань
  • Респонденти, які вважають, що чинних законів достатньо для розгляду справ про кібер-насильство.

var divElement = document.getElementById (‘viz1540241721990’); var vizElement = divElement.getElementsByTagName (‘об’єкт’) [0]; vizElement.style.minWidth = ‘650px’; vizElement.style.maxWidth = ‘850px’; vizElement.style.width = ‘100%’; vizElement.style.minHeight = ‘587px’; vizElement.style.maxHeight = ‘887px’ ; vizElement.style.height = (divElement.offsetWidth * 0,75) + ‘px’; var scriptElement = document.createElement (‘script’); scriptElement.src = ‘https://public.tableau.com/javascripts/api/viz_v1.js’; vizElement.parentNode.insertBefore (scriptElement, vizElement);

Факти та статистика зловживань за 2016-2019 роки

* Цей список статистики щодо кібер-жорстокого поводження за 2016-2019 рр. Регулярно оновлюється останніми фактами, цифрами та тенденціями. 

Усі технології в наші дні дають як хороші результати, так і помітні наслідки. Інтернет стає все більш досконалим прикладом для цієї ідеї. Незважаючи на кращий зв’язок світу та демократизацію інформації, Інтернет також дозволив людям ховатися за масками анонімності. “Безлике зло” в Інтернеті є зростаючою загрозою для підлітків, зокрема, якщо мова йде про кібер-жорстокість. Незважаючи на нещодавнє нарощування інформаційних кампаній, факти кібер-жорстокого поводження та статистика вказують на те, що проблема не зникне незабаром.

Останні статистичні дані свідчать про стійке зростання кібер-жорстокого поводження

У дослідженні Pew 2007 року було виявлено, що 32 відсотки підлітків стали жертвами певного типу знущань. Майже десятиліття пізніше, проведене в 2016 році дослідницьким центром кібер-жорстокого поводження в 2016 році, ці цифри майже не змінилися. До 2016 року трохи менше 34 відсотків підлітків повідомили, що стали жертвами кібер-жорстокого поводження. Тим часом Національна рада з запобігання злочинності оцінює цю кількість набагато вище – 43 відсотки. 

За даними Центру досліджень кібер-жорстокого поводження, який збирає дані з цього питання з 2002 року, з 2007 року це число подвоїлося, порівняно з 18 відсотками. Невідповідності у статистиці та методах збору даних убік, мінімальний приріст кібер-жорстокого поводження є явно позитивним. Це також є свідченням того, що зростаюча увага в кібер-жорстокому поводженні протягом останніх років мало що зробила для припинення припливу.

Дані Google Trends вказують на те, що набагато більше уваги приділяється кібер-нападу, ніж будь-коли раніше. Обсяг пошукових запитів на «кібер-жорстокість» з 2004 року збільшився втричі:

КіберторгненняДжерело: Google Trends

Дослідження, представлене на зборах педіатричних академічних товариств у 2017 році, показало, що кількість дітей, прийнятих до лікарень за спробу самогубства чи висловлення суїцидальних думок, зросла вдвічі між 2008 та 2015 роками. Значна частина зростання пов’язана зі збільшенням кібер-жорстокого поводження (Джерело: CNN). Зараз більше самогубств підлітків так чи інакше приписується кібер-знущанням (1, 2, 3), ніж будь-коли раніше. Крім того, молоді чоловіки, швидше за все, покінчать життя самогубством, ніж жінки, хоча загалом самогубства підлітків зросли між 2000 та 2017 роками. 

Здається, що знущання мають наслідки, що перевищують самопошкодження. Дослідження Javelin виявляє, що діти, які зазнають знущань, також в 9 разів частіше стають жертвами шахрайства з особистими ознаками.

кібербулінг 2018 року

Де і як відбувається кібер-знущання

Незважаючи на те, що дані про темпи росту кібер-залякування іноді важко знайти, є набагато більша кількість інформації про те, де і як відбувається кібер-залякування. Так само, як і знущання перед форумами соціальних медіа та Інтернету, ті, хто знущаються над іншими, зазвичай шукають дві речі: можливість та увагу.

В епоху Інтернету можливість знущатися над іншими лише зросла. До Інтернету часто потрібна фізична присутність поза межами поширення чуток. Тепер же знущання можуть статися негайно, для значно більшої аудиторії, і можуть поширюватися набагато швидше. Крім того, ті, хто вирішить знущатись над іншими, можуть отримати негайне задоволення від лайків, акцій, ретвітів та ефекту «нагромадження», який часто виникає, коли інші додають до вже негативної ситуації.

Як показало одне дослідження 2010 року, випадкові спостереження можуть мати істотний вплив на ризик вразливих студентів для віктимізації. Згідно з результатами дослідження, сторонні люди можуть “пом’якшити вплив індивідуальних та міжособистісних факторів ризику для віктимізації”. Незважаючи на те, що дослідження, проведене на фізичному знущанні, по суті, «випадкові» можуть мати значний вплив на онлайн-взаємодію, або закликаючи таку поведінку, або, не вистачаючи цього, не реагуючи і зменшуючи увагу, кібербулі можуть сподіватися на отримання.

Дані численних досліджень також вказують на те, що соціальні медіа зараз є сприятливим середовищем для кібербулінів. Ще використовуються й інші формати, зокрема текстові повідомлення та Інтернет-форуми, такі як Reddit.

Останні статистичні дані включають:

 • 20,1 відсотка повідомили, що на них постраждали чутки в Інтернеті. (Джерело: Науково-дослідний центр кібер-залякування)
 • У трохи більше 7 відсотків учнів середніх та старших класів була створена про них жорстока або шкідлива веб-сторінка. (Джерело: Науково-дослідний центр кібер-залякування)
 • У опитуванні батьків і дорослих по всій Азії 79 відсотків повідомили, що або їхній дитині, або дитині, яку вони знають, загрожувала фізична шкода під час гри в онлайн-ігри. (Джерело: Теленор)
 • Кіберторгнення часто трапляється у Facebook або за допомогою текстових повідомлень. (Джерело: Американський журнал громадського здоров’я)

кібербулінг

Безпосередній вплив кібер-жорстокого поводження на підлітків та підлітків

Тривалий вплив кібер-жорстокого поводження важко ігнорувати. Поряд зі зростаючою кількістю самогубств, безпосередньо пов’язаних з кібер-жорстокістю, для жертв знущань виникають й інші наслідки. В одному з досліджень 2016 року було виявлено, що жертви знущань частіше вступають у наркоманію та ненасильницьку злочинність. Інші дослідження щодо кібер-жорстокого поводження (перераховані нижче) вказують на те, що кібер-жорстоке поводження переживає, як студенти відчувають свою фізичну безпеку в школі. Крім того, кібер-знущання може негативно вплинути на загальний успіх студента, врізавшись у їхню мотивацію.

Ключові дослідження впливу кібер-жорстокого поводження включають наступне:

 • На початку 2019 року Національний центр статистики освіти (NCES) оприлюднив дані, що показують, що у школах, де мобільні телефони заборонені, також було більше число випадків кібер-жорстокого поводження. (Джерело: NCES)
 • У дослідженні 2019 року встановлено, що підлітки, які зазнали кібер-жорстокого поводження, також частіше страждають від поганого сну та депресії. (Джерело: Буффалоський університет)
 • Дослідження 2018 року показало, що батьки хочуть залучитись до допомоги у запобіганні та вирішенні кібер-жорстокого поводження, але не знають як. У дослідженні також виявлено, що підлітки часто вважають, що жорстоке посягання є нормальним, і не хочуть, щоб батьки втручалися. (Джерело: Тейлор & Френсіс онлайн)
 • Інтернет-опитування підлітків Південної Австралії у віці 12-17 років виявило, що соціальна зв’язок значно допомогла зменшити вплив кібер-жорстокого поводження. (Джерело: Medical Xpress)
 • Станом на серпень 2016 року 16,9 відсотка учнів середньої та середньої школи визнали себе жертвами кібербулі. (Джерело: Науково-дослідний центр кібер-залякування)
 • Серед підлітків 36,7 відсотка респондентів заявили, що вони стали жертвою кібер-жорстокого поводження в якийсь момент свого життя, порівняно з 30,5 відсотка хлопців. (Джерело: Науково-дослідний центр кібер-залякування)
 • Більшість поведінки в Інтернеті та загрози добробуту відображаються в офлайн-світі (Джерело: Перспективи психологічної науки)
 • 34 відсотки студентів стверджували, що були знущаються в Інтернеті хоча б раз у житті. (Джерело: Флоридський атлантичний університет)
 • 17 відсотків студентів пояснили, що вони були знущані десь протягом останніх 30 днів. (Джерело: Флоридський атлантичний університет)
 • Приблизно 64 відсотків учнів, які заявляли, що зазнали кібер-жорстокого поводження, пояснили, що це негативно вплинуло як на їх почуття безпеки, так і на здатність вчитися в школі. (Джерело: Флоридський атлантичний університет)

коефіцієнт самогубств - кібер-жорстокістьДжерело: CDC

 • Згідно з десятилітнім дослідженням штату Флоридський Атлантичний університет про 20 000 учнів середньої та середньої школи, 70 відсотків студентів сказали, що хтось поширює чутки про них в Інтернеті. (Джерело: Флоридський атлантичний університет)
 • Понад один з 10 студентів (12 відсотків) хоча б раз зізнався в кібер-знущанні проти когось іншого. (Джерело: Флоридський атлантичний університет)
 • Дівчатка, швидше за все, стають жертвами кіберзлочинності (за винятком тих, що були знущані протягом останніх 30 днів), в той час як хлопчики, швидше за все, є кібер-жорстокими. (Джерело: Флоридський атлантичний університет)
 • Існують значні схрещування між особистими та онлайн-знущаннями. 83 відсотки учнів, які за останні 30 днів були знущані в Інтернеті, також були знущані в школі. Тим часом 69 відсотків учнів, які визнали, що знущаються над іншими в Інтернеті, також нещодавно знущалися над іншими в школі. (Джерело: Флоридський атлантичний університет)
 • Підлітки, які займалися кібер-знущанням, швидше сприймаються однолітками як «популярні». (Джерело: Журнал раннього підліткового віку).

Кібер-знущання проти спільноти LGTBQ +

Зростаюча кількість досліджень свідчить про те, що ті, хто ідентифікує себе як ЛГБТК +, не лише стикаються з більш значущими знущаннями особисто, але й більше схильні до знущань в Інтернеті порівняно з тими, хто ідентифікує себе як гетеросексуальний. Наслідки такого роду лікування також призводять до збільшення рівня самогубств серед деяких ЛГБТК-спільнот і можуть призвести до зниження навчального рівня.

 • Понад 27,1 відсотка підлітків ЛГБТК зазнали кібер-жорстокого поводження, порівняно з 13,3 відсотка їх однорідних однолітків. (Джерело: CDC)
 • Більша кількість підлітків ЛГБТК (10 відсотків) повідомляє, що не відвідують школи, щоб уникнути знущань, порівняно з 6,1 відсотками гетеросексуальних підлітків, що в кінцевому рахунку призводить до зниження рівня освіти. (Джерело: CDC)
 • Понад 1/5 усіх підлітків (22 відсотки), які заявляють, що “не впевнені” у своїй сексуальній орієнтації, повідомили про кібер-жорстоке поводження. (Джерело: CDC)
 • Чорна молодь LGTBQ, швидше за все, зіткнеться з проблемами психічного здоров’я через кібер-знущання та інші форми знущань у порівнянні з негромадянською молоддю та молоддю LGTBQ, які ідентифікуються як гетеросексуальні. Американське університетське дослідження даних CDC виявило, що 56 відсотків чорношкірих молодих LGTBQ піддаються ризику депресії. (Джерело: Американський університет)
 • Велика кількість чорношкірих молодих людей переживає думки про самогубство. Американський університет встановив, що за останній рік 38 відсотків мали думки про самогубство, порівняно з гетеросексуальною молоддю. (Джерело: Американський університет)
 • Дослідження 2018 року показало, що молодь LGBTQ зазнала кібервіктимізації у віці, в той час як гетеросексуальна молодь не відчувала цього зростання. (Джерело: Комп’ютери в поведінці людини)
 • Дослідження 1031 підлітків виявило, що “сексуальна орієнтація є лише демографічним фактором, який сильно співвідноситься з участю в кібер-насильстві або співвідноситься з негативними симптомами психічного здоров’я”. (Джерело: Журнал дитини & Підліткова травма)

Необхідність більш широких та відкритих досліджень

Одна загальна тема з’явилася, коли ми досліджували різні аспекти кібернападу – приголомшливий брак даних. Це не означає, що досліджень щодо кібер-жорстокого поводження не існує. Навіть простий пошук у базах даних досліджень дозволить виявити тисячі статей, які висвітлюють цю тему в якійсь формі. Однак більшість досліджень кібер-жорстокого поводження є або невеликими за масштабами, або не мають глибини. Більшість досліджень також ґрунтуються на опитуваннях, внаслідок чого результати від опитування до опитування значно розрізняються.

Дослідження університету Флоридського Атлантичного університету є одним з найкращих джерел інформації на сьогоднішній день. Однак потрібно більше, включаючи мета-аналіз даних, зібраних з багатьох інших джерел. До того часу загальнодоступні статистичні дані щодо кібер-жорстокого поводження малюють неповну картину поточного випуску.

Минулі дослідження все ще зберігають значення

Незважаючи на відсутність послідовних загальнодоступних або легкодоступних даних, безліч даних після 2015 року все ще може допомогти пролити щось цінне світло на цю проблему. Минулі дослідження та статистика показують, де було кібер-жорстоке поводження та допомагають задуматися про те, чому це питання все ще хвилює сьогодні.

Старіші дані про кіберторгнення включають такі:

 • Більшість підлітків (понад 80 відсотків) зараз користуються мобільним пристроєм регулярно, відкриваючи їм нові шляхи для знущань. (Джерело: Статистика знущань)
 • Половина всіх молодих людей зазнала кібер-жорстокого поводження в якійсь формі. Ще 10-20 відсотків повідомили, що вони це регулярно відчувають. (Джерело: Статистика знущань)
 • Кіберторгнення та самогубство можуть бути пов’язані певним чином. Близько 80 відсотків молоді, яка вчиняє самогубство, мають депресивні думки. Кіберторгнення часто призводить до більшої кількості суїцидальних думок, ніж традиційні знущання. (Джерело: Педіатрія JAMA)
 • Більше половини всіх підлітків, які користуються соціальними медіа, стали свідками кібер-жорстокого посягання. (Джерело: NoBullying.com)
 • Понад 50 відсотків опитаних підлітків кажуть, що ніколи не довіряють батькам після жертви кібербулінів. (Джерело: NoBullying.com)
 • На веб-сайті Nobullying.com зафіксовано понад 9,3 мільйона відвідувань у 2016 році від людей, які шукають допомоги у знущаннях, кібер-знущаннях та безпеці в Інтернеті. (Джерело: NoBullying.com)
 • Майже 43 відсотки дітей стали жертвами кібер-жорстокості. Близько 25 відсотків зазнавали жертв не раз. (Джерело: DoSomething.org)

Джерело: DoSomething.org

 • Дев’ять із 10 підлітків, які були знущані через соціальні медіа, повідомляють, що вони проігнорували це. Ще 84% сказали, що бачили, що інші намагаються зупинити кібербулі. (Джерело: DoSomething.org)
 • Опитування, проведене у Великобританії, на понад 10 000 молодих людей виявило, що 69 відсотків повідомили, що роблять щось щодо образливої ​​поведінки в Інтернеті, спрямованої на іншу людину. (Джерело: DoSomething.org)
 • Це ж американське опитування також виявило, що 71 відсоток молодих людей вважають, що соціальні мережі не роблять достатньо для запобігання кібер-знущанням. (Джерело: DoSomething.org)

Шукаєте більше статистики щодо Інтернету? Ознайомтеся з нашою статистикою та фактами крадіжок особистих даних за 2017 -2019 роки або з нашою статистикою кіберзлочинності, яка нараховує до 100+ фактів і цифр.

Можливо, вам також сподобаються постачальники послуг ІнтернетуТехнологія та Інтернет-залежність: як розпізнати її та відновити з неїІнтернет-провайдери Що таке мережева нейтральність, чому це важливо і як за неї можна боротися? Інтернет-провайдери10 поради щодо покращення діапазону та сили вашої бездротової мережіІнтернет-провайдери Розміщення про політику ? – 44,6% людей вважають вас дратівливим

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me