Що таке сексторція (з прикладами) і як можна цього уникнути?

Розсічення


Взагалі кажучи, розірвання – це вимагання, що стосується матеріалу сексуального характеру, але воно може набувати різних форм. Цей злочин викликає все більшу стурбованість у багатьох частинах земної кулі та зачіпає широкий спектр цілей, включаючи чоловіків, жінок, неповнолітніх та дорослих. Окрім психологічних, а іноді і фізичних збитків, які він завдає, основна проблема цього злочину полягає в тому, що багато випадків залишаються не повідомленими, оскільки жертви занадто бентежать.

З популярністю соціальних медіа, додатків для обміну повідомленнями та знайомств в Інтернеті обмін явними матеріалами в Інтернеті стає набагато звичнішим. Крім того, веб-камери дуже спрощують людину записувати себе (або бути таємно записаними). З поширеністю злочинів розірвання важливо, щоб усі знали, на що слід звернути увагу.

У цій публікації ми пояснюємо, що таке секвестрація, і як вона проходить, включаючи опис деяких прикладів із реального життя. Тоді ми надамо поради, які допоможуть вам не стати наступною жертвою розправи.

Що таке розсічення та хто цілі?

ФБР визначає розслідування як “серйозний злочин, який відбувається, коли хтось погрожує роздавати ваші приватні та чутливі матеріали, якщо ви не надасте їм зображення сексуального характеру, сексуальної прихильності чи грошей”.

Як правило, у злочинця є (або передбачається мати) деякі компрометуючі зображення чи відео чи жертва. Вони погрожують опублікувати їх в Інтернеті або поділитися з друзями, члени сім’ї чи колеги, якщо жертва не надає більше матеріалів, займається сексуальними актами або не передає гроші. І ці загрози далеко не простоюють. Інфографіка, опублікована компанією Торн, показує, що тривожні 45% винних дійсно виконували погрози.

Розділ інфографіки Thron.

Інша інфографіка, що базується на дослідженні Брукінгса, повідомляє, що більшість дорослих жертв розшарування – жінки. Однак він також визначив розбиття як використання особистої інформації, щоб змусити жертв займатися сексуальною діяльністю, і, схоже, не вимагає вимагання грошей.

Інфографіка статистики розбиття.

Коли ви розширюєте розслідування, включаючи злочини, за яких жертвам пропонується кашляти грошові кошти в обмін на те, щоб вони не ділилися інтимними зображеннями чи відеозаписами, з’являється величезна база чоловіків. Цей тип секстекції був виділений у Великобританії після ряду самогубств чоловіків, пов’язаних із випадками сексторції..

Кажуть, що банди на Філіппінах, Румунії, Марокко та інших частинах земної кулі спрямовані на чоловіків, включаючи особовий склад збройних сил, під виглядом жінок, які шукають сексуальних стосунків. Вони навіть створили офіси в стилі кол-центру, з яких працювати. Інші схеми розбиття є менш націленими і більше нагадують загальні фішинг-схеми.

Розшарування викликає все більшу стурбованість

Випадки розсилу ростуть. У липні 2018 року до ФБР надійшло на 13 тисяч більше скарг на розкручення, ніж у попередньому місяці. У Великобританії зафіксовано понад 1300 випадків у 2017 році, що втричі перевищує їх кількість у 2015 році. Крім того, це, мабуть, лише вістря айсберга, враховуючи, що стільки випадків залишаються незареєстрованими.

Вважається, що розкручення зростає серед популярних злочинців через привабливий характер злочину. Цілком імовірно, що цілі будуть платити замість того, щоб зіткнутися з неприємними наслідками надання їм приватних зображень та відеозаписів з друзями, членами сім’ї, колегами та широкою громадськістю.

Простота, з якою жертви стають жертвою цих схем, також викликає велике занепокоєння у компаній та урядів. Співробітників корпорацій можна легко перестати передавати повноваження працівників та іншу інформацію для використання у майбутніх злочинах.

Військовослужбовці є головними цілями, оскільки їх поведінку ретельно контролюється, тому вони швидше відповідають вимогам. Це особливо тривожно, коли ви вважаєте, що вони могли б забезпечити задні двері до засекреченої інформації та навіть ставлять під загрозу національну безпеку.

Зростання випадків самогубств, пов’язаних із розшаруванням, вказує на дуже серйозний характер цих злочинів. Ці злочинці руйнують і закінчують життя, тому соціальний вплив величезний.

Способи секвестрування

Розбиття може відбуватися за допомогою різних методів, але ось кілька загальних сценаріїв:

Схеми фішингу електронною поштою

У вашу поштову скриньку надходить електронний лист із зазначенням, що відправник має один із ваших паролів (які вони включать у електронний лист). Вони погрожують опублікувати ваші інтимні фотографії чи відео, якщо ви не надсилаєте гроші чи явні матеріали чи не здійснюєте сексуальні дії. Багато з цих шахрайств базуються на збиранні паролів, і якщо ви все ще не маєте чутливих носіїв на старому сайті, це може бути блефом.

Соціальні засоби комунікації

Багато афери розстрілу починаються з, здавалося б, нешкідливих зустрічей через соціальні медіа та сайти знайомств. Врешті-решт злочинець змусить жертву надсилати явні зображення, голі на камеру чи вчиняти сексуальні дії, перебуваючи на камері. Отримані зображення та відеозаписи можна потім викупити.

Пов’язані: Як захистити свою конфіденційність у Facebook

Зламовані акаунти

Якщо ви коли-небудь надсилали явні зображення чи відео через соціальні мережі чи додаток для чату, або зберігаєте їх на одній із таких платформ, хтось може отримати на них руки, взломивши ваш рахунок. Вони також можуть використовувати ваш обліковий запис для обміну зображеннями з друзями, членами сім’ї та колегами, якщо ви не дотримуєтесь вимог.

Зламані веб-камери

Деякі з найбільш моторошних випадків розгрому стосуються завантаження зловмисного програмного забезпечення на пристрій жертви. Потрапивши туди, він може дозволити хакеру взяти під контроль камери та мікрофони та встановити кейлоггери. Це означає, що хтось міг стежити за кожним вашим рухом (поблизу вашого комп’ютера). За допомогою кейлогерів вони можуть виявити облікові дані для всіх ваших облікових записів. Це може здатися надуманим, але це трапляється частіше, ніж можна подумати.

Пов’язані: Як убезпечити свою веб-камеру

Реальні приклади розбивання

Начебто цього недостатньо, щоб зробити вас більш обережними щодо своєї онлайн-роботи (і в режимі офлайн), ось кілька прикладів реального життя випадків розбивки..

Луїс Міджангос: У 2010 році Луїс Міджангос визнав винним у злому комп’ютера та прослуховуванні у справах, що стосувались розколу сотень жінок, у тому числі десятки неповнолітніх. Він створив власне зловмисне програмне забезпечення, яке жертви несвідомо завантажували, даючи йому контроль над своїми комп’ютерами. Міджангос записував відео своїх цілей, роздягаючись, приймаючи душ і займаючись сексом, і погрожував поділитися відео, якщо вони не надішлють йому більше порнографічних зображень та відеозаписів. Врешті-решт його засудили до шести років ув’язнення, але наслідки його злочинів на його жертв, без сумніву, триватимуть набагато довше, ніж це.

Лукас Майкл Ченслер: Цей чоловік тероризував майже 350 дівчат із США, Канади та Великобританії. Він позував як різні хлопці-підлітки і переконував дівчат надсилати оголені образи. Він погрожував поділитися цими зображеннями з друзями дівчат, якщо вони не надсилають більше, і дотримувався деяких із цих загроз. Зрештою, Чанслер був відправлений до в’язниці на 105 років.

Румунська банда: Ірландський підліток Ронан Х’юз був обдурений румунською бандою, яка представляла потенційну любовну зацікавленість “Емілі Мегі”. Вони переконали його надіслати інтимні образи, а потім попросили заплатити викуп у розмірі 3000 євро (3,471 долара). Коли він не міг заплатити, зображення ділилися в Інтернеті, що спонукало 17-річного віку покінчити життя самогубством. Подібні випадки у Великобританії та Ірландії приблизно в один і той же час бачили як мінімум чотирьох інших чоловіків.

Філіппінська банда: Молодий британський чоловік, названий лише Саймоном, зізнався, що збентежився, коли став жертвою розпуки. Його обдурили, що він мастурбував, і банди на Філіппінах намагалися вимагати його за 600 фунтів (782 доларів). Банда мала контактні дані своїх друзів, родини та колег по роботі, тому він заплатив їм частину викупу.

Старі паролі: Популярна афера, яка зараз проводить раунди, включає старі паролі. Ці паролі, можливо, були причетні до порушення даних років тому, тому є ймовірність, що жертви навіть більше не використовують їх. Однак побачити ваш старий пароль в електронній пошті може бути достатньо, щоб змусити задуматися, чи дійсно у відправника щось не загрожує. Шахраї стверджують, що вони мають інтимні зображення чи відео та погрожують поділитися ними з контактами або опублікувати їх в Інтернеті, хоча вони часто блефують і не мають нічого розкрити. Тим не менш, це виявляється дуже вигідною тактикою.

Розлучення знаменитостей: У Великобританії відомий телеведучий Ден Лобб був вимаганий після того, як його таємно зняли на мастурбацію. Замість того, щоб відпустити його, Ден вирішив зняти фільм під назвою Celebrity Sextortion, задокументував свою подорож, щоб дізнатися, як записана стрічка в першу чергу. Інші знаменитості, які були причетні до випадків розбиття, включають Джина Сіммонса, Джона Стамоса та Камерон Діас.

Антон Мартиненко: Цей випадок вплинув на життя понад 150 хлопців, головним чином на Середньому Заході США. Мартиненко здобився на молодих спортсменів-чоловіків, виставляючи в соціальних мережах привабливих жінок і переконуючи своїх жертв надсилати оголені образи. Потім він погрожував публікувати зображення в Інтернеті, якщо вони не надсилають більше, а в деяких випадках намагався змусити хлопців вчинити з ним сексуальні дії. Вважається, що двоє його жертв закінчили власне життя. Його засудили до 38 років позбавлення волі.

Джастін Бібер: У 2017 році Брайана Асрарі заарештували за підозрою у розстрілі дев’ятирічної дівчинки, поставивши її за поп-зірку Джастіна Бібера. Він, як повідомляється, зізнався у скоєному злочині та долучався до кількох інших подібних випадків.

Як уникнути і боротися з розшаруванням

Це може здатися простим, щоб не опинитися в одній із цих ситуацій, але це дивно кількість людей, які випадково потрапили в ці схеми. Особливо це стосується збільшення кількості стосунків, які формуються через соціальні медіа та веб-сайти знайомств. Ось кілька порад, щоб бути в безпеці.

Подумайте про вас

Хоча всі ми хочемо вірити, що справжнє кохання існує, якщо шановник здається занадто добрим, щоб бути правдою, шанси є, це шахрайство. Ми не говоримо, що вам потрібно цілком цинічно бачити світ онлайн знайомств, але вам потрібно бути кмітливими. Навчайте себе про поширені афери та намагайтеся раціонально розмірковувати про зустрічі з вами в Інтернеті.

Зробіть кілька перевірок

Якщо у вас є якісь сумніви, не завадить копати трохи глибше, щоб дізнатися, з ким ви насправді спілкуєтесь. Багато аферистів створюють підроблені профілі, відомі як “сом”, щоб заманити їх у здобич. Є веб-сайти, такі як Romance Scam і Scamdigger, присвячені виклику цих шахраїв, але налаштувати нових шахраїв так просто..

Веб-сайт Scamdigger.

Деякі ледачі злочинці продовжують використовувати одну і ту ж фотографію під кількома псевдонімами, і є навіть інструменти, за допомогою яких можна перевірити, чи було використано зображення раніше. Однак, навіть якщо хтось здає ці чеки, це не означає, що вони легітимні.

Ніколи не надсилайте інтимних відео чи фотографій

Це само собою зрозуміло, але завжди слід уникати надсилання інтимних зображень чи відео будь-кому, кому ви не повністю довіряєте. Але, як кажуть, любов сліпа, і злочинці можуть бути надзвичайно маніпулятивними. Так само вам слід уникати зберігання інтимних фотографій чи відеозаписів на підключених до Інтернету пристроях. Якщо ви завантажуєте певні типи зловмисних програм, ви можете надати злочинцям повний доступ до ваших машин.

Використовуйте надійні паролі

Жертви розстрілу часто націлюються після того, як обліковий запис був взламаний. Злочинець може використовувати зображення чи відео, які зберігаються в обліковому записі, а також вони можуть використовувати контакти, якщо дотримуватися своїх погроз. Важливо захищати всі ваші облікові записи надійними паролями. Це зменшує ймовірність того, що злочинець вгадає пароль при грубій атаці.

Наш інструмент для генерації паролівНаш інструмент генератора паролів може допомогти вам створити надійні паролі.

Крім того, ви завжди повинні використовувати інший пароль для кожного облікового запису. Якщо ви брали участь у порушенні даних, свідомо чи несвідомо, ваші облікові дані можуть робити обходи на темних веб-майданчиках. Все, що хтось повинен зробити, – це використовувати зібрані облікові дані, щоб спробувати увійти на популярні платформи та сподіватися на найкраще. Якщо ви використовуєте інший пароль для кожного облікового запису, їм не пощастить.

Не відкривайте вкладення від людей, яких ви не знаєте

Більшість платформ електронної пошти та системи обміну повідомленнями мають досить гідні фільтри спаму. Однак можуть бути деякі електронні листи, які проскакують через щілини. Якщо вам трапляється повідомлення від когось, кого ви не знаєте, переконайтеся, що ви не відкриваєте жодних вкладень. Це простий спосіб, коли хакери можуть заразити ваш комп’ютер шкідливим програмним забезпеченням, яке може давати їм змогу встановлювати кейлоггери та навіть брати під контроль ваш пристрій.

Таким же чином, вам слід уникати наступних посилань в електронних листах, якщо ви не впевнені, звідки вони надходять. Це може призвести до підроблених веб-сайтів, які пропонують вам ввести облікові дані, які потім можуть бути використані для взлому ваших реальних облікових записів.

Вимикайте та не закривайте камери, коли вони не використовуються

Сподіваємось, ніхто не контролює вашу веб-камеру чи мікрофон, але краще бути в безпеці, ніж шкодувати. Завжди найкраще вимкнути або накрити камеру та вимкнути мікрофон, коли не використовується, на всякий випадок, якщо хтось побачить, що ви робите.

Якщо ви стурбовані тим, що на вашому комп’ютері встановлено зловмисне програмне забезпечення, ви можете скористатися інструментом видалення зловмисного програмного забезпечення. Також доцільно використовувати антивірусне програмне забезпечення, хоча вони не гарантують виявлення та блокування всіх форм зловмисного програмного забезпечення.

Слідкуйте за активністю в Інтернеті вашої дитини

Як видно з наведених вище прикладів, жертвами часто є неповнолітні. Якщо ви батько, ви, очевидно, хочете захистити свою дитину від психологічної та навіть фізичної шкоди, яка може бути наслідком розстрілу. Якщо ваша дитина користується Інтернетом, вона є потенційною ціллю, тому важливо, щоб вона зрозуміла ризики.

uKnowKids домашня сторінка.uKnowKids – одна з багатьох компаній, що пропонують моніторинг соціальних медіа.

У відповідних випадках слід слідкувати за їх активністю в Інтернеті або принаймні тримати відкриту дискусію щодо цієї теми та вживати заходів для захисту їх конфіденційності в Інтернеті. Мабуть, найголовніше, ви можете дозволити їм знати, що вони повинні сказати вам або іншому дорослому користувачеві, якщо вони потрапляють у підозру у випадку підозри.

Зашифруйте свої пристрої

Якщо ви зберігаєте на своєму пристрої будь-який тип конфіденційних даних, будь то робочі документи або явні зображення чи відео, то вам обов’язково слід подумати про шифрування пристрою чи принаймні файли та папки, про які йдеться. Це означає, що якби хтось потрапив на ваш ПК, ноутбук чи мобільний пристрій, він не зміг би відновити зашифровану інформацію без вашого пароля (або PIN-коду чи подібного блокування).

Використовуйте VPN

Віртуальна приватна мережа (VPN) шифрує ваш інтернет-трафік і тунелює його через посередницький сервер. Зашифрований трафік не читається для тих, хто його перехоплює. Це означає, що якщо хакер шпигує за вашим інтернет-трафіком, як, наприклад, у випадку нападу “людина-посеред”, він не зможе розкрити будь-яку інформацію.

Повідомлення про розділення

Як вже згадувалося, одна з важливих проблем, пов’язаних з розшаруванням, – це те, що це бентежить, і, мабуть, не так багато, як слід. Однак якщо вас попросять надіслати явні зображення чи відео або ви причетні до випадків розбиття, важливо повідомити про це. Не тільки правоохоронні органи можуть вам допомогти, але ви також можете запобігти винуватцю від націлення на більше жертв.

Зателефонуйте до місцевої поліції, щоб повідомити про ці злочини, або якщо ви неповнолітній, якому не комфортно телефонувати в поліцію, ви можете сказати батькові або дорослому, якому довіряють. У США неповнолітні також можуть повідомити про розірвання в Національному центрі зниклих безвісти & Експлуатований дитячий CyberTipline. Ще один варіант, якщо ви не готові зв’язатися з правоохоронними органами або сказати комусь, кого знаєте, – зв’язатися з благодійною організацією, Торн, надіславши повідомлення “THORN” на номер 741741.

Хоча це випадок, коли злочинець має контроль над вашим пристроєм або обліковими записами, вони можуть читати вашу онлайн-листування або відстежувати телефонні дзвінки. Таким чином, можливо, найкраще використовувати «безпечний» телефон – наприклад, домашній телефон чи чужий мобільний телефон – для повідомлення про такі випадки.

Кредит зображення: “Робочий стіл”Ліцензовано за CC BY 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map