Що робити, якщо телефон викрадений

Що робити, якщо телефон викрадений

Більшість з нас відчули це в той чи інший час: це потопаюче почуття, коли ти не можеш знайти свого телефону ніде і зрозумієш, що ти його втратив, або ще гірше, що хтось його вкрав. Мобільні телефони та дані, які вони зберігають, є дуже цінними для злодіїв. І з подібних причин – вони зберігають настільки важливу особисту інформацію, яка має реальну та сентиментальну цінність – крадіжка може бути величезною втратою для власника.

Щойно ви зрозумієте, що ви відсторонилися від свого пристрою, ваші думки, без сумніву, почнуть мчати. Де це? Чи я коли-небудь поверну це? Чи зможе злодій отримати доступ до його вмісту, включаючи фотографії, відео, повідомлення та особисту інформацію? На жаль, шанси фактично повернути викрадений телефон невеликі. Однак якщо ви зробите правильні кроки до і після того, як телефон буде викрадений, ви можете збільшити шанс на відновлення та обмежити шкоду.

У цій публікації ми пояснюємо, що робити, якщо ваш телефон викрадено, і пропонуємо найкращі практики для захисту нового або наявного телефону.

Кроки, які потрібно зробити, коли телефон вкрадений

Ось що робити, коли трапиться немислиме, і ти зрозумієш, що телефон зник. Деякі з цих кроків залежатимуть від того, що ви зробили під час підготовки, на випадок, якщо ви втратите телефон або вкрадете його (детальніше про це пізніше).

Перевірте, чи він не просто загублений

Хтось перевів ваш телефон. Або вони? Хоча ви зазвичай дуже обережні, як завжди тримати телефон на одному місці, є ймовірність, що ви могли залишити його десь під час поспіху..

Спробуйте зателефонувати спочатку, і, сподіваємось, ви почуєте, як він дзвонить або вібрує. Наступний найкращий випадок – це те, що хтось підбирає його та бере участь у розмові. Наприклад, якщо ви залишили його в кафе і хороший самарянин знайшов його, ви можете домовитись отримати його від них.

Немає відповіді, коли дзвонить? Спробуйте скористатися програмою пошуку телефону, як-от Find My iPhone, Google Find My Device або Samsung Find My Mobile. Додаток пошуку T-Mobile, Lookout Mobile, навіть дозволяє надіслати сигнал тривоги, якщо ваш пристрій поруч.

Додаток T-Mobile Lookout Mobile Security.

Все, що вам потрібно зробити – це перейти на веб-сайт програми з будь-якого веб-браузера, увійти в систему за допомогою своїх облікових даних та дотримуватися інструкцій, щоб знайти свій телефон на карті. Зауважте, що вам потрібно буде заздалегідь налаштувати ці програми або вони не працюватимуть.

Якщо додаток говорить, що ваш телефон знаходиться поруч, наприклад, у вашому будинку чи в недавно відвіданому вами місці, то ви знаєте, що вам просто потрібно продовжувати шукати або повертатися до місця і запитати співробітника.

Якщо це десь, де ви не були, і здається, ви рухаєтесь, то, очевидно, хтось інший має ваш телефон. І якщо вони не відповіли, коли ви телефонували, є велика ймовірність, що телефон був вкрадений. При цьому, злодії, як правило, вимикають телефон одразу після того, як його вкрадуть, щоб він не з’являвся в додатках пошуку (або він показує лише останнє місце).

Якщо злодій покинув телефон, і ви можете відслідковувати, де він знаходиться, може виникнути спокуса піти і протистояти передбачуваному злодію та витягнути телефон. Правоохоронні органи настійно раджу не робити цього оскільки це може мати жахливі наслідки. Натомість слід звернутися до міліції (детальніше про це нижче).

Подайте протокол поліції

Як згадувалося, важливо не протистояти злодіям. Були випадки, коли це закінчилося дуже погано, зокрема один інцидент у Канаді, коли підліток був застрелений після відстеження його телефону та наближення до підозрюваних злодіїв.

Якщо ви вважаєте, що ваш телефон викрали, подайте протокол у поліцію. Хоча правоохоронні органи не мають ресурсів для розслідування кожного випадку викраденого телефону, якщо ви зможете сказати їм, де знаходиться ваш телефон (за допомогою програми пошуку), вони з більшою ймовірністю допоможуть вам відновити його. Майте на увазі, це, ймовірно, не вважатиметься пріоритетною справою, тому це може зайняти деякий час.

Навіть якщо ви не закінчите отримувати телефон назад, Подання поліцейського протоколу може допомогти іншими способами. Наприклад, у деяких країнах пристрої, про які повідомляли про відсутність або викрадені, додаються до загальнодержавного чорного списку. Це означає, що вони не працюватимуть із будь-якими мережами в країні.

Якщо ваша кредитна картка була використана в результаті викрадення телефону, фінансовій установі може знадобитися номер вашого поліцейського протоколу як підтвердження того, що ваш пристрій було викрадено, перш ніж вони відшкодують ваші втрати. Таким чином, більшість страхових компаній не виплачуватимуть заміну вашого телефону, якщо ви не вкажете номер протоколу поліції.

Тут також варто зауважити, що деякі підрозділи поліції не подаватимуть протокол, якщо ви не впевнені, що не просто загубили телефон, тому обов’язково ознайомтеся зі своєю історією, перш ніж зв’язатися з ними..

Ось, де можна повідомити про вкрадений телефон у вибраних країнах:

  • НАС: Зверніться до місцевої поліції через номер невідкладної допомоги або відвідайте місцевий відділ поліції.
  • Великобританія: Телефонуйте 101, щоб повідомити про злочини, коли не потрібно реагувати на надзвичайні ситуації.
  • Канада: Перейдіть на веб-сайт місцевої поліції, щоб дізнатися, як повідомити про свій пристрій. Зауважте, що деякі з них дозволяють повідомити про викрадений пристрій через веб-форму.
  • Австралія: Відвідайте місцевий відділ поліції або зателефонуйте на номер 131 444 для невідкладної допомоги.

Зауважте, що якщо в крадіжці телефону було пов’язано з деяким більш серйозним злочином, наприклад, взломом чи нападом, то вам слід зателефонувати за номером служби екстреної допомоги, який вам відповідає.

Блокуйте (а може й стерти) телефон віддалено

Як тільки ви дізнаєтесь, що ваш телефон є з кимось іншим, пріоритет повинен бути впевнений, що особа не може отримати доступ до вмісту телефону. Для цього ви можете заблокувати телефон віддалено. Точний процес залежить від вашої операційної системи:

iOS

Для пристроїв iOS Блокування активації вмикається автоматично, коли ви вмикаєте функцію Find My iPhone (яку потрібно було ввімкнути до викрадення пристрою). Це заблокує пристрій, щоб ніхто не міг увійти без вашого ідентифікатора користувача та пароля Apple.

iOS активація блокування домашньої сторінки.

Додаток Find My iPhone також включає функцію Lost Mode. Це відобразить на пристрої користувальницьке повідомлення, яке може включати в себе номер телефону, який можна отримати до вас. Щоб перевести пристрій у втрачений режим, перейдіть на icloud.com/#find на Mac або ПК та увійдіть, використовуючи своє ім’я користувача та пароль iCloud.

Якщо ви абсолютно впевнені, що не будете повертати телефон і переймаєтесь тим, чи зберігатимуть конфіденційну інформацію, ви можете виконати віддалене стирання на своєму телефоні в додатку Знайти мій iPhone. В ідеалі у вас є резервна копія телефону, тому виконання стирання не призведе до того, що ви втратите будь-яку інформацію назавжди.

Android

Ви можете віддалено заблокувати свій пристрій Android через додаток Find My Device (який потрібно ввімкнути до вкрадання пристрою). Використовуйте облікові дані Gmail, щоб увійти на веб-сайт google.com/android/find із веб-браузера та виберіть БЕЗПЕЧНИЙ ПРИСТРІЙ.

Домашня сторінка Google Find My Device.

Тоді вам буде запропоновано встановити новий пароль блокованого екрана. У цьому ж інтерфейсі ви можете виконати віддалене стирання на своєму пристрої, якщо вважаєте це необхідним.

Windows Phone

У Windows є власний додаток під назвою Find My Phone, де ви можете заблокувати свій пристрій. У будь-якому веб-переглядачі увійдіть на windowsphone.com. Клацніть Знайти мій телефон а потім виберіть Блокування. Дотримуйтесь підказок щодо блокування телефону, які будуть різними залежно від того, ви вже встановили пароль для свого телефону. У цій програмі ви також маєте можливість віддалено стерти свій пристрій.

Зателефонуйте своєму оператору стільникового зв’язку

Якщо хтось вкрав ваш телефон і зміг зайти на пристрій, він міг легко зібрати якісь здоровенні тарифи на дзвінки, текст та дані. Одразу зателефонуйте своєму постачальнику, щоб призупинити послугу.

Крім того, якщо ви не можете виконати віддалений замок або стерти самостійно, ще не втрачайте надії, як ваш постачальник послуг бездротового зв’язку може допомогти. Зателефонуйте їм, і вони, можливо, зможуть деактивувати пристрій і, можливо, видалити з нього вашу особисту інформацію.

Змінення паролів

Навіть якщо є можливість отримати телефон назад, ви хочете бути впевнені, що ніхто не зможе ним користуватися ні для чого, поки він у своєму розпорядженні. Будемо сподіватися, що ваш телефон захищений PIN-кодом, паролем або шаблоном, але навіть вони є складними за допомогою складного програмного забезпечення. Насправді про шаблони часто здогадуються, дивлячись на відбитки пальців на екрані. Навіть якщо вам вдалося віддалено заблокувати або стерти телефон, могло бути час, коли злодій мав доступ.

Таким чином, зміна паролів для будь-яких облікових записів, пов’язаних із вашим телефоном, є хорошою ідеєю, особливо якщо у вас є автоматичне збереження (хоча це в першу чергу не є хорошою практикою). Мабуть, найголовніше – змінити свій пароль для магазину додатків, щоб ніхто не міг здійснювати покупки додатків чи додатків.

Також змініть свій пароль для свого банківського рахунку в Інтернеті (якщо ви використовуєте відповідний додаток) та інших фінансових рахунків, наприклад, додатків для інвестування. Використовувати торгові програми? Змініть свої паролі і для них. А як щодо потокових сайтів, таких як Netflix та Hulu? Якщо ви автоматично входите на ці веб-сайти, є ймовірність, що хтось зможе переглянути вашу платіжну інформацію, включаючи дані кредитної картки, тож вам слід також змінити ці паролі.

Телефонуйте у свій банк

Що стосується кредитних карток, вам слід зателефонувати, щоб повідомити своєму банку про те, що ваш телефон було викрадено, і запитати, чи була якась недавня активність на вашій картці (яка може не з’являтися в онлайн-банкінгу відразу). Вони можуть навіть порадити вам скасувати існуючу кредитну карту та отримати нову, щоб бути надійно захищеною.

Ви також повинні стежте за своїми заявами у дні та тижні після зникнення телефону та слідкуйте за будь-якими підозрілими діями. Перевірте наявність несанкціонованих дій на своїх картках, акаунтах у соціальних мережах та будь-що інше, до чого можна отримати доступ із телефону.

Зверніться до своєї страхової компанії

Якщо ви маєте страхування свого телефону, який захищає від втрат чи крадіжок, то вашим останнім кроком буде намагатися отримати значення самого пристрою (хоча сентиментальне значення ніколи не можна замінити). Ви не можете згадати, чи маєте ви страховку? Можливо, ви придбали його у свого постачальника, купуючи телефон. Або це може бути покрито вами страхування будинку, тому зверніться до цього постачальника.

Домашня сторінка AppleCare +

Є AppleCare +? До вересня 2018 року не вдалося покрити втрати чи крадіжки через AppleCare. Однак компанія оголосила восени минулого року, що надасть необов’язкове покриття. Є одне головне умова, що має право на компенсацію: додаток Find My iPhone повинен бути активований під час втрати чи крадіжки..

Кроки, які потрібно зробити, коли ви отримаєте новий телефон

Як ви бачите з деяких вищезазначених кроків, хід дій, які ви вживаєте після викрадення телефону, сильно залежить від того, що ви зробили заздалегідь. На жаль, ви, ймовірно, читаєте цю публікацію після того, як ваш телефон викрали, але тим не менш, ви можете застосувати цю інформацію до свого наступного телефону або, якщо вам пощастить, щоб знову з’єднатися зі своїм старим..

1. Зауважте серійний номер вашого пристрою

Ведіть облік свого Ідентифікаційного номера мобільного обладнання (IMEI). Це може бути знайдено в налаштуваннях вашого телефону або в вашому обліковому записі в Інтернеті, або він може бути фізично надрукований на телефоні (біля акумулятора або SIM) або на оригінальній упаковці. Це можна цитувати, коли ви подаєте протокол міліції. Це, ймовірно, не переконає поліцію активно розслідувати справу, але якщо вони дійсно розкриють ваш телефон, наприклад, якщо вони заарештують когось, у кого є кілька пристроїв, у вас є більший шанс повернути його назад..

2. Активуйте додаток пошуку телефону (та інших)

Раніше ми згадували такі програми пошуку телефонів, як Find My iPhone та Find My Device. Хоча вони можуть бути попередньо встановлені на вашому пристрої, важливо ввімкнути їх для того, щоб вони працювали, коли вони вам найбільше потрібні. Вони можуть допомогти вам визначити, викрали ваш пристрій або просто загубили, дадуть більше шансів знайти свій пристрій та кваліфікують вас за певними видами страхового відшкодування.

Ви можете також розглянути можливість встановлення додатка, який робить фотографії після повторних спроб входу. Такі програми, як Lockwatch, Third Eye та Intruder Selfie, автоматично оснастять селфі після визначеної кількості спроб входу..

Хоча вони, як правило, більш корисні для виявлення того, хто, якщо хтось, лунає на ваш телефон, вони все ще можуть допомогти стримувати злодія. Якраз той факт, що телефон починає робити фотографії під час спроби увійти, може бути досить, щоб змусити їх відмовитися від пристрою. Крім того, деякі з цих додатків позначають зображення місцеположенням, так що ви приблизно знаєте, де знаходиться ваш телефон під час спроби входу. Це зручно, якщо ви забули ввімкнути додаток пошуку телефону.

3. Використовуйте надійні паролі

Використовуйте надійний пароль, PIN-код або шаблон для блокування телефону. Це може здатися очевидним, але зовсім недавно в 2016 році майже третина користувачів Android не використовували заблокований екран. Зараз у багатьох телефонах доступні біометричні параметри входу, і хоча вони можуть бути розчарувальними, коли вони не працюють, їх важко зламати. Якщо у ваш телефон важко ввійти, є більше шансів, що злодій просто відкине його, і його може навіть знайти хтось, хто поверне його вам.

Потрібні паролі для будь-яких покупок у магазинах додатків та придбань у додатках, наприклад для Amazon. Ви можете врахувати двофакторну автентифікацію для деяких додатків, зокрема платформ онлайн-банкінгу. При двофакторній аутентифікації для підтвердження вашої особи буде використано другий спосіб контакту, наприклад, код, надісланий електронною поштою або текстом.

Це важливо використовувати різні паролі для кожного облікового запису і не зберігати паролі в додатках чи веб-браузерах. Якщо у вас є проблеми з запам’ятовуванням безлічі паролів, ви можете розглянути можливість використання менеджера паролів. Sticky Password і Dashlane – це кілька хороших варіантів із програмами, доступними для iOS та Android.

4. Налаштування автоматичного резервного копіювання

Якщо телефон зникне назавжди, втрата пристрою сама по собі може бути не найгіршою частиною ситуації. Наявність розлучення з усією інформацією, яку вона має, наприклад, контактами, календарями, фотографіями та відеозаписами, може бути серцебитою..

У наші дні простіше, ніж будь-коли, відновити майже все на телефоні, створивши резервну копію автоматично. І Apple, і Google пропонують функції автоматичного резервного копіювання, які легко налаштувати.

Якщо ви використовуєте телефон для роботи, запитайте про додаткову безпеку, яка може бути доступною.

5. Використовуйте кращі практики під час використання телефону.

Якийсь здоровий глузд може пройти довгий шлях, коли мова йде про те, щоб утримувати інформацію від сторонніх очей. Видаліть додатки, які вам більше не потрібні і виходити з програм після кожного сеансу, особливо для таких речей, як Інтернет-банкінг. Не зберігайте зайву інформацію на своєму телефоні та не зберігайте на своєму пристрої конфіденційні документи чи інтимні зображення.

Куди подіються вкрадені смартфони?

Із такою кількістю захисних заходів для запобігання злодіям фактично користуватися телефоном, ви можете задуматися, що відбувається з цими викраденими пристроями. Оскільки замовлення розміщено на пристроях, а ті, про які було повідомлено про викрадення, не працюють з жодними внутрішніми мобільними постачальниками, кількість крадіжок смартфонів зменшується. Однак, все ще є ринок викрадених телефонів, навіть ті, що заблоковані.

Хороша новина полягає в тому, що злодії, як правило, після самого пристрою, а не вмісту вашого телефону. Пристрої часто купують ломбарди, бездротові магазини (незалежні власники) та звичайні магазини для мам і попсів. Там, де це можливо, самі злодії або покупці замінять SIM-карту і перепрограмують телефони. Це можна зробити досить легко, якщо телефон не заблокований виробником.

За допомогою деяких пристроїв люди можуть обходити замки, виконуючи заводські скидання чи інші методи. Або вони можуть просто продати їх під приводом, що вони розблоковані. Інші пристрої продаються запчастинами, тоді як багато хто закінчується за кордоном. Незрозуміло, чи можуть іноземні перевізники обійти замки, встановлені в країні походження, але це може бути потенційним сценарієм. Деякі пристрої коштують багато разів за кордоном, якими вони були б, скажімо, США або Великобританія.

Кредит зображення: “iPhone“Ян Васек, ліцензований за CC BY 2.0

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me