Як захистити паролем файли та папки в macOS (OSX)

Macbook Air
Бувають випадки, коли ви хочете отримати додатковий захист документів на вашому Mac. Навіть якщо ваш комп’ютер захищений паролем, можуть виникнути ситуації, коли хтось інший повинен ним користуватися, і ви віддаєте перевагу обмежувати їх доступ до ваших особистих файлів, таких як бюджетні електронні таблиці та особисті журнали. Декому з нас може знадобитися передавати документи через недовірений носій, наприклад, Інтернет.

У всіх цих випадках додавання захисту паролем до ваших документів і папок допоможе їх захистити. Усі основні офісні пакети певною мірою підтримують це, і ми зупинимось на наступному в цій статті.

Contents

macOS

 • Сторінки
 • Основна
 • Числа
 • Захист файлів і папок за допомогою зашифрованого зображення диска
 • Експорт у PDF з паролем

Microsoft Office

 • Слово
 • Штепсельна розетка
 • Excel

Відкритий офіс

 • Текст
 • Презентація
 • Електронна таблиця

Захист паролем документів macOS

Сторінки, презентація та номери – це основні офісні програми для macOS. Сьєрра 10.12.1 постачається зі сторінками 6.0.5, Keynote 7.0.5 та Numbers 4.0.5 за часом написання. Усі ці версії пропонують захист паролем однаково. Вибір параметра «Встановити пароль…» у меню «Файл» відкриває діалогове вікно, щоб встановити пароль і, за бажанням, додати його до брелка macOS.

Основна версія 7.0.5 Виберіть Меню пароля
Сторінки 6.0.5 Встановити діалог паролів

Якщо ви встановите прапорець “Запам’ятати цей пароль” в моєму брелоку, користувачі вашого комп’ютера не будуть запитувати пароль під час відкриття документа. Це, мабуть, не підходить, якщо ви хочете перешкодити випадковим користувачам вашого комп’ютера отримати доступ до документа. Але якщо документ викрадений або знайдений в іншому місці, його не можна буде відкрити без пароля.

Якщо документ Pages не захищений паролем, його вміст читається в будь-якому текстовому редакторі. Коли він захищений паролем, вміст стає нечитабельним. Це говорить про те, що додавання пароля до документа виконує певний рівень шифрування документа, крім простого додавання пароля. На цьому скріншоті відкриваються обидва типи документів. Зверніть увагу, як незахищений документ на правій панелі читається.

Сторінки 6.0.5 порівняння необроблених даних
Значок документа, захищеного паролем, змінюється, щоб містити піктограму блокування. Це робить дуже очевидним, які документи захищені паролем у вашій системі. Безпека складається з шарів, і хоч затемнення, які файли захищені, не є глибоким заходом безпеки, але це не допомагає. З точки зору безпеки було б краще, якби macOS не просочив цю інформацію за допомогою різних значків.

Сторінки 6.0.5 Значок, захищений паролем
Тоді як незахищений значок документа виглядає приблизно так.

Сторінки 6.0.5 Немає захищених паролем піктограм

Змініть пароль на документах macOS

Щоб змінити або видалити пароль у документі, спочатку потрібно буде успішно відкрити документ. Виберіть меню «Файл» і зауважте, що параметр «Встановити пароль» тепер Змінити пароль.

Сторінки 6.0.5 Змінення меню пароля
Вибравши цю опцію, відкриється діалогове вікно зміни або видалення пароля. Вам потрібно буде ввести поточний пароль, щоб видалити або змінити пароль. Це заходи безпеки для того, щоб той, хто натрапив на комп’ютер без нагляду з відкритим документом, не міг просто видалити або змінити пароль.

Сторінки 6.0.5 Діалог щодо зміни та видалення пароля

Створіть зашифроване зображення диска в macOS

Це легко зробити і важкий спосіб зробити це. Система macOS має вбудовану здатність створювати зображення на диску, які за бажанням можна зашифрувати. Це важкий шлях. Найпростіший спосіб – використання стороннього додатку, такого як Hider2 (безкоштовна пробна версія доступна тут).

Використання Hider2 для створення зашифрованого образу диска

Програмне забезпечення Hider2 від MacPaw надає сховище програмного забезпечення, в яке можна перетягувати файли. Сейф шифрується, тому файли, затягнуті до нього, захищені 256-бітним шифруванням AES. Зашифровані файли більше не відображаються у звичайному вікні Finder; їх не видно на мові Hider2. Файли потрібно відновити до початкового місця, перш ніж їх можна буде переглядати чи редагувати. Це робиться перемиканням перемикача Visible праворуч від імені файлу у вікні Hider2.

Користувацький інтерфейс MacPaw Hider2

Hider2 автоматично створить сховище на вашому Mac, а також на будь-якому знімному носії, який ви перетягнете в нього. Це дозволяє створити портативний зашифрований сховище, яке можна взяти з собою.

Основними перевагами Hider2 перед вбудованими зображеннями утиліти диска є:

 • Видалений захист файлу: Коли файли перетягуються в Hider2, вони надійно видаляються зі свого початкового місця. За допомогою стандартного зображення диска macOS вам потрібно пам’ятати, щоб видалити вихідний файл, і він, як правило, просто переходить у ваш кошик.
 • Простота використання: Створити зашифроване зображення диска macOS не дуже важко, але з Hider2 набагато простіше. Менш технічні користувачі можуть знайти Hider2 простішим для щоденного використання.
 • Автоблокування: Hider2 можна встановити для автоматичного блокування склепіння через встановлений проміжок часу. Зображення диска macOS потрібно видалити вручну, щоб зробити його нечитабельним.

Використання вбудованого дискового програмного забезпечення Uclity для macOS для створення зашифрованих образів диска

Окрім файлів, що захищають пароль, macOS має вбудовану здатність шифрувати цілі папки за допомогою свого образу диска. Для цього є два способи: або створити нове зашифроване зображення диска з нуля, або вибрати існуючу папку для шифрування. Обидва мають свої цілі та мають схожі кроки для створення.

Створіть нове зашифроване зображення диска в macOS

Почніть із запуску програми Disk Utility та вибору New Image, а потім Blank Image у меню File.

DU скласти пункт меню зображення

Виберіть параметр Шифрування, щоб показати 128-бітну та 256-бітну розширені системи шифрування (AES). Уряд Сполучених Штатів вважає AES достатньо сильним, щоб захищати секретну інформацію 256-бітною довжиною ключа, що підходить для забезпечення секретного захисту. Шифрування може уповільнити відкриття файлу, але це не має ефекту після цього. Якщо ви не дуже стурбовані швидкістю розшифровки, немає жодної причини використовувати меншу довжину клавіш, тому вам слід вибрати 256-бітний варіант.

DU виберіть шифрування

Потім вам буде запропоновано вибрати пароль і підтвердити його. Зауважте, що в цій налаштуваннях немає можливості запам’ятати пароль у вашому брелоку. Однак, відкривши файл і надавши пароль, ви зможете запам’ятати пароль на той час.

DU вибрати пароль

Натисніть кнопку “Вибрати”, щоб встановити свій пароль, і кнопку “Зберегти” на оригінальній сторінці утиліти диска. Це створить ваше нове зображення диска в тому місці, яке ви вказали в полі Де. Після початкового створення папка буде розблокована для вас. Якщо ви не маєте наміру використовувати його відразу, слід вийняти його, що заблокує його.

DU витягнути папку без назви, щоб захистити її

Щоб знову відкрити образ диска, вам потрібно буде вказати пароль.

DU введіть пароль

Папка залишатиметься відкритою та незашифрованою, поки її не вилучите. Після його вилучення для повторного відкриття образу диска знову знадобиться пароль. Майте на увазі, що будь-які файли, скопійовані у зображення вашого диска, все ще містяться у вихідному місці. Можливо, ви хочете видалити незашифровані вихідні файли.

Створіть зашифроване зображення диска з наявної папки в macOS

Етапи створення зашифрованого образу диска з існуючої папки майже ідентичні. Запустіть програму Disk Utility і виберіть «Нове зображення», а потім «Зображення з папки».

DU зробити зображення з пункту меню папки

Потім буде запропоновано вибрати папку для шифрування.

DU виберіть папку для зображення

З цього моменту процес створення той самий.

Зміна пароля образу диска

Останні версії macOS, схоже, не мають можливості змінювати пароль для образу диска в програмі Disk Utility. Існує відключена опція меню з назвою Змінити пароль, але, здається, немає можливості її ввімкнути. Однак є утиліта командного рядка, яку можна використовувати замість цього.

Відкрийте термінал, перейшовши до Launchpad та знайдіть програму Terminal. Використовуйте таку команду, де YOUR_IMAGE – назва вашого диска:

hdiutil chpass YOUR_IMAGE.dmg

Вам буде запропоновано ввести наявний пароль, а потім новий пароль.

Захист паролем документів Microsoft Office

У пакеті Microsoft Office є безліч застосунків, і підтримка захисту пароля різняться. Ми охопимо захист паролем трьох найпоширеніших програм Word, Excel та Power Point.

Слово про шифрування Microsoft Office

Формат docx для програм Microsoft Office – це, по суті, стислий набір файлів xml. Простий текст незахищеного документа Microsoft Word легко знайти, розпакувавши файл docx. Однак, як тільки документ захищений паролем, він здається зашифрованим. Команда файлів у macOS показує різні типи.

$ file jonistesting-protected.docx
jonistesting-protected.docx: CDFV2 Зашифрований $ файл jonistesting-unprotected.docx
jonistesting-unprotected.docx: Microsoft Word 2007+

Далі спроби розпакувати захищений файл не вдаються:

$ unzip jonistesting-protected.docx
Архів: jonistesting-protected.docx
Підпис кінця центрального каталогу не знайдено. Або цей файл – ні
zipfile, або він становить один диск архіву, що складається з декількох частин. В
в останньому випадку центральний каталог та коментар zipfile знайдеться на
останній диск (-ів) цього архіву.
unzip: не вдається знайти каталог zipfile в одному з jonistesting-protected.docx або jonistesting-protected.docx.zip, і не можна знайти jonistesting-protected.docx.ZIP, період.

Якщо розпакування незахищеного файлу дає ряд простих текстових файлів. Простий текст документа можна отримати з word / document.xml:

$ unzip jonistesting-unprotected.docx
Архів: jonistesting-untetected.docx
надуття: [Content_Types] .xml
надуваючи: _rels / .rels
надування: word / _rels / document.xml.rels
надування: слово / document.xml
надування: слово / тема / тема1.xml
накачування: word / settings.xml
накачування: слово / fontTable.xml
надування: word / webSettings.xml
накачування: docProps / app.xml
накачування: docProps / core.xml
надування: слово / styles.xml

Рядок “Зашифрований CDFv2” насправді означає дві речі. Документ ідентифікується як використаний у складеному форматі документа (CDF) і він шифрується. Використання текстового редактора для відкриття зашифрованого файлу показує цю вбудовану в нього рядок “keyBits =” 256 ″ hashSize = ”64 ″ cipherAlgorithm =“ AES ””. Здається, це говорить про те, що використовується сильне 256-бітове шифрування AES.

Захист паролем документа Microsoft Word

Параметр захисту для Microsoft Word знаходиться в меню Інструменти. Виберіть Інструменти, а потім Захистити документ, щоб відобразити діалогове вікно встановлення пароля.

Меню пароля MS Word

Є кілька дуже детальних налаштувань.

MS Word встановити пароль

Перший розділ діалогового вікна Захист паролем досить зрозумілий. Введіть пароль, щоб відкрити документ, щоб ніхто не відкривав його. Потім можна необов’язково встановити пароль для зміни документа. Якщо у людини є лише перший пароль, він зможе лише прочитати документ, а не змінити його. Поле “Потрібно лише для читання” робить щось, якщо ви не вказали пароль для модифікації. Якщо встановити цей прапорець, люди, що відкривають документ, побачать таке повідомлення.

MS Word швидко читає

Вони можуть просто натиснути «Ні» та відкрити документ у режимі модифікації, щоб він мав обмежене значення з точки зору безпеки. Однак якщо ви вказали пароль для модифікації, це повідомлення не з’явиться. Натомість їм буде запропоновано або ввести пароль для модифікації, або натиснути кнопку «Тільки для читання», яка дійсно не дозволить комусь змінити документ.

MS Word введіть пароль лише заново

Параметри захисту трохи менш очевидні. Ви можете вибрати лише одне з наступних

 • Відстежені зміни: продовжує слідкувати за змінами
 • Коментарі: дозволити коментарі
 • Лише для читання: заважає людям вносити зміни
 • Форми: дозволяє людям заповнити форму в документі, але вони не зможуть змінити форму

Змініть пароль документа Microsoft Word

На відміну від програм macOS, Microsoft Word не вимагає введення поточного пароля для зміни або видалення наявного пароля. Кожен може вибрати інструменти -> Захистіть пункт меню “Документ” та видаліть або змініть паролі.

Захист паролем документа Microsoft Excel

Існує дві різні концепції захисту за допомогою Microsoft Excel. З одного боку, можна “захистити” всю робочу книжку або окремі робочі аркуші в ній від зміни, але це не заважає нікому відкривати файл. Захист паролем від відкриття файлу – це інший процес, і в налаштуваннях є певне збіг. Відмінності такі:

 • Захистіть робочу книжку: не дозволяє змінювати структуру робочого зошита. Наприклад, жодні аркуші не можна додавати. Це не заважає людям змінювати дані на аркуші.
 • Захистіть аркуш: може захистити сам лист від будь-яких змін.
 • Захист паролем файлу: потрібен пароль для відкриття файлу та, можливо, також для зміни вмісту.

Щоб застосувати захист робочої книги або аркуша, виберіть меню «Інструменти», а потім пункт «Захист» дозволить вибрати один з двох варіантів.

Меню пароля MS Excel
Захист паролем усієї робочої книги від змін досить простий. Введіть пароль, і ви можете необов’язково встановити прапорці, щоб вказати захист структури документа, а також розміри вікон.

Робоча книга захисту пароля MS Excel
Варіанти захисту конкретного листа більш деталізовані. За замовчуванням користувачі можуть вибирати лише комірки, але ви можете включити подальші дозволи, встановивши відповідні прапорці.

MS Excel встановити аркуш захисту пароля
Якщо користувач намагається виконати заборонену дію, відображається наступне повідомлення.

MS Excel редагує захищене повідомлення робочого листа
Щоб вимагати пароль, щоб відкрити або змінити документ, вам потрібно буде використовувати параметри збереження під час збереження файлу. Доступні ті ж самі параметри Word, які надають різні паролі для редагування та модифікації, а також рекомендують лише для читання..

MS Excel захищає від відкриття

Змініть пароль документа Microsoft Excel

Щоб змінити захист робочої книги або аркуша, натисніть меню Інструменти, виберіть Захист, а потім натисніть потрібну опцію Незахист. Вам буде запропоновано ввести пароль, якщо такий був застосований.

Пароль для зміни MS Excel
Щоб змінити пароль відкриття, виберіть у меню Файл опцію Паролі. Ви можете видалити або змінити пароль у діалоговому вікні, що виникає.

Захист паролем документа Microsoft PowerPoint

Є лише два варіанти захисту документа Microsoft PowerPoint; захищати від відкриття та захищати від модифікацій. На відміну від інших програм Microsoft Office, опція паролів у меню Файл використовує слово шифрування замість пароля. Захищений паролем файл PowerPoint – це зашифрований файл.

$ файл Presentation.pptx
Presentation.pptx: CDFV2 Зашифровано

Змініть пароль документа Microsoft PowerPoint

Щоб змінити або видалити пароль у документі Microsoft Power Point, поверніться до меню Файл, виберіть Паролі, а потім змініть або видаліть пароль.

MS PowerPoint змінити пароль

Захист паролем PDF-документа

Усі програми для macOS – Сторінки, Номери та Основні – дозволяють експортувати в PDF.

Основний експорт 7.0.5 в PDF

У цьому діалоговому вікні експорту є можливість встановити пароль, який буде потрібно для відкриття PDF-файлу.

Числа PDF встановити пароль

Захист паролем документів OpenOffice

OpenOffice також зберігає документи у стислий файл і, розпакувавши його, розкриває вміст. Простий текст незахищеного текстового документа зберігається в контексті.xml. Після захисту паролем основний файл все ще можна розпакувати, але файл content.xml вже не читається.

Захист паролем текстового документа OpenOffice

Параметри захисту паролем текстового документа OpenOffice містяться в діалозі збереження. Виберіть меню Файл, а потім опцію Зберегти. Установіть прапорець Зберегти з паролем.

OO-пароль для пароля

Вам буде запропоновано встановити пароль на наступній сторінці. Ви можете встановити окремі паролі для відкриття та зміни, натиснувши кнопку Додаткові параметри.

OO встановити пароль

Змініть пароль на текстовому документі OpenOffice

Щоб змінити пароль текстового документа OpenOffice, вам потрібно буде отримати доступ до параметра “Зберегти як … файл”. Переконайтесь, що прапорець Зберегти паролем увімкнено та натисніть кнопку Зберегти. Тут з’явиться діалогове вікно встановлення пароля, в якому ви можете змінити пароль. Якщо ви хочете видалити пароль, зніміть прапорець Зберегти з паролем, перш ніж натиснути кнопку Зберегти.

Захист паролем документа електронної таблиці OpenOffice

Меню Інструменти електронної таблиці OpenOffice містить два варіанти захисту як лише поточного аркуша, так і всього документа.
Захисний лист аркуша або робочий зошит

При захисті певного аркуша є декілька варіантів, але при захисті всього документа просто потрібен пароль, щоб відкрити документ..

OO лист аркуша пароля
Лист ОО встановити пароль робочої книги

Варіанти захисту робочої книги від відкриття взагалі такі ж, як описано в розділі Текст OpenOffice. Ці параметри містяться в меню Збереження.

Змініть пароль на документі електронної таблиці OpenOffice

Зміна пароля на електронній таблиці OpenOffice використовує той самий процес, що і зміна пароля на текстовому документі OpenOffice..

Захист паролем документа презентації OpenOffice

Захист документа презентації OpenOffice дуже схожий на захист текстового документа OpenOffice. Якщо встановити прапорець Зберегти з паролем у діалозі «Збереження файлу», відкриється діалогове вікно для встановлення пароля. Презентація підтримує лише один рівень пароля для відкриття файлу. Немає окремого пароля для редагування.

OO Пароль встановлення пароля

Змініть пароль на презентаційному документі OpenOffice

Повторне збереження документа при встановленій опції Зберегти з паролем буде щоразу показувати встановлений діалог паролів. Ви можете змінити або видалити пароль із цього екрану на той час.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me