Як помітити та уникнути схем Понці в Інтернеті

Схеми Понци та піраміди в Інтернеті


Практично всі будуть в якийсь момент піддаватися схемам Понци та пірамід. Часто люди, які беруть участь, не усвідомлюють, що вони є займатися незаконною діяльністю, як деякі афери представлені як невинні ігри або обмін подарунками. У високому кінці міста, ці афери коштували інвесторам мільйони доларів. В інших ситуаціях людей, які мають дуже мало, обдурили вкладення продуктових грошей, коли обіцяють великі прибутки.

У цьому посібнику буде роз’яснено, в чому полягають відмінності між онлайн-схемами Ponzi та онлайн-схемами пірамід та як можна захистити себе від попадання на них. Ми повідомимо вам, що робити, якщо ви помітите в Інтернеті схему Понци і як повідомити про неї, якщо вважаєте, що вас обдурили..

Що таке схема Понци?

Схеми Понци та схеми пірамід часто вважають різними назвами для одного типу афери, але це не так. Схеми Ponzi зосереджені спеціально на створенні помилкових інвестиційних можливостей, які пропонують високу прибутковість із низьким профілем ризику. Оскільки інвестицій не існує, повернення фінансується за рахунок нових виплат інвесторів. Насправді шахрай кисить більшу частину грошей.

Успіх подібних схем спирається на дві стратегії. Перший – це постійний обман чесних інвесторів, включаючи клопотання щодо подальших капітальних вкладень, використовуючи шахрайську документацію, яка свідчить про успіх інвестиції. Друга стратегія вимагає постійного пошуку нових інвесторів для фінансування будь-яких запитів про ліквідацію (щоб представити справжній фронт, запити на виплати часто виконуються, хоча вони сильно не рекомендуються). У недавньому випадку шахрай був ув’язнений за втечу до 150 інвесторів у розмірі 85 мільйонів доларів. Схеми Понци склали заголовки на початку 2000-х, коли Берні Медофф був відомий у в’язниці 150 років після обманюючи інвесторів на суму понад 65 мільярдів доларів.

Схема піраміди Медоффа

Що таке схема піраміди?

Пірамідні схеми часто називають схемами Понци, але вони дещо відрізняються. Обидва типи афери покладаються на те, що жертви вкладають гроші з очікуванням отримання великі суми у відповідь. Пірамідні схеми діють, пропонуючи жертвам можливість вкласти фіксовану суму грошей, а натомість отримати набагато більшу суму. Замість обіцяного багатства здійснюється за допомогою пасивних інвестицій, потерпілий повинен знайти інших людей, яких запросити до схеми, тому більша сума може бути зароблена Афера отримує свою назву завдяки постійно зростаючим верствам людей, яких набирають у аферу, так що гроші перекидаються вгору на кілька людей на вершині піраміди.

Пірамідні схеми можуть працювати в різних форматах

Один із найдавніших типів схеми піраміди – це кольчуга. У листі пояснюється, що ви повинні надіслати листівку, гроші чи подарунок особі, вказаній у верхній частині листа. Найголовніше ім’я слід видалити зі списку, а ваше ім’я – донизу, а потім – копії лист слід надіслати 5 або 10 новим людям. Коли лист переходить від людини до людини, ваше ім’я перетвориться на перше місце у списку, і ви будете переповнені грошима чи подарунками. Цей стиль письма все ще існує, перейшовши спочатку на факс, потім електронною поштою та тепер на платформи обміну повідомленнями соціальних мереж.

Схема піраміди

Інший поширений тип пірамідних схем зосереджений на створенні формальних ієрархій платежів. Кожна задіяна особа несе відповідальність за пошук двох інших людей під ними, щоб заплатити за план. Коли дерево має чотири шари, а первісна людина має 14 під ними, гроші передаються «капітану», і вони готуються за схемою. Після цього два “пілоти” стають вершиною двох нових дерев або ланцюгів інвесторів, і їм потрібно знайти більше людей, щоб платити, щоб вони могли стати капітанами та отримати свою винагороду..

Чому пірамідні схеми – це афери

Деякі з цих пірамідних схем можуть здатися спокусливими в першу чергу. Схеми соціальних медіа часто маскуються під “жінки, які підтримують жінок” або обмін книгами, вони здаються нешкідливими або трохи веселими. Вони є незаконними, оскільки немає можливості кожному, хто бере участь, отримати доступ до обіцяної винагороди. Зрештою населення Землі обмежене, і останні верстви людей, які беруть участь, не можуть набрати нікого іншого. Кількість людей, які втрачають гроші за цими схемами, завжди набагато більше, ніж тих, хто заробляє гроші, через що вони незаконні.

Схеми криптовалюти Ponzi

Торгівля криптовалютами є надзвичайно нерегульованою галуззю, що робить її легким місцем для роботи шахраїв. Альтернативні валюти використовуються для трансакцій схем Понци, причому підозрювані жертви заохочуються купувати з обіцянками нереалістична віддача та винагорода за набір інших. В одному з останніх випадків у Японії жертвами обмануто 68 мільйонів доларів. Криптовалюти використовувались і для маніпулювання жертвами в інших, пов’язаних із цим схемах.

Схеми накачування та скидання мають історію в традиційних умовах торгівлі акціями, але шахраї застосували цей метод і до криптовалют.

схеми понці криптовалюти

Нові валюти або монети сильно просуваються або «перекачуються», що призводить до того, що багато людей купують і знижують ціну вгору. Коли бажана ціна буде досягнута, шахраї потім “скидають” монету, готують прибуток у фіатну валюту і залишити надійних інвесторів нікчемними цифровими монетами.

Аналогічна схема, відома як афера виходу, працює аналогічно, але часто монета створюється за допомогою цієї стратегії насосно-відвантажувальної роботи як єдиної мети монети. Більшість власників монет обробляють монету та заохочують зростання цін, а потім продають – розбиваючи ринок та зберігаючи прибуток.

Кінцева схема криптовалюти в стилі Понці, яку слід спостерігати, – це Схема ICO. Початкове пропозиція монет – це, по суті, заклик для ранніх інвесторів придбати новостворену криптовалюту. Ці ICO часто за короткий час збирають значні кошти. Через нерегульований характер галузі, немає гарантії, що інвестори побачать якусь віддачу від своїх інвестицій. Були випадки, коли шахраї запускали ICO, а потім просто пішли з вкладеними грошима. Один в’єтнамський приклад пообіцяв 48% прибутку плюс 8% комісії для інвесторів, які набирали інших – справжня схема Понци в дії, яка коштувала жертвам понад 660 мільйонів доларів.

Багаторівневий маркетинг

Багаторівневі маркетингові плани іноді називають пірамідними схемами, хоча технічно вони не вважаються такими. MLM, також відомі як партійні плани, покладаються на набір нових членів для продажу продукції від імені материнської компанії. Комісії сплачуються по ланцюгу аналогічно традиційним пірамідним схемам, але оскільки дохід отримується від продажу продукції, а не туманні інвестиції, вони є законними. FTC має додаткову інформацію про законність багаторівневих планів маркетингу.

Соціальні медіа та онлайн-схеми Ponzi

Слідкуйте за публікаціями у соціальних мережах, які заохочують дарувати гроші в обмін на більшу суму від майбутніх учасників. Ці схеми можуть виглядати як невинні ігри в подарунки, але насправді є незаконними пірамідними схемами. Бюро кращого бізнесу повідомляє, що участь у цих схемах є незаконною, і існує велика ймовірність цього ви втратите гроші, якщо будете брати участь. Деякі з цих публікацій у стилі мережевої пошти заохочують надсилати гроші чи книги людині вгорі списку, сподіваючись, що з часом ваше ім’я опиниться у верхній частині списку, що дає вам можливість отримати багато подарунків.

Мережі соціальних медіа, які приваблюють молоду аудиторію, також використовуються для подальших нових ітерацій плану ієрархії капітана, показаного вище. Молоді люди вносять 150 доларів, щоб приєднатися, використовуючи популярний платіжний додаток під назвою Venmo, при цьому людина зверху вимагає 1200 доларів. Його швидка і приваблива гра для молоді, які, як правило, мають слабкий контроль імпульсів і можуть не знати про незаконність пірамідних схем.

Як визначити схему Понці в Інтернеті

Деякі шахраї беруть елементи як схем Понци, так і пірамідних схем, розмиваючи межі між інвестиційними можливостями та планами набору персоналу. Існують деякі ключові поведінки та фрази, на які слід стежити. Є також питання, які ви можете задати, і що ви можете зробити, щоб захистити себе від попадання на схему Понци.

Шахраї створюють середовище високого тиску змусивши жертв відчути, що вони втратять величезну можливість, якщо не діятимуть відразу. Це підштовхує жертв до здачі грошей, перш ніж вони зможуть продумати їх і побачити, що це афера. Витратьте час, щоб розглянути будь-яку зроблену інвестиційну пропозицію, і відмовтесь від тиску, щоб діяти.

Шахрайські інвестиційні шахраї Понзі часто досягають успіху, оскільки вони створюють помилкове відчуття ексклюзивності. Вони роблять вигляд, що пропонують інвестиції обмеженим, спеціально підібраним людям. Секретність та ілюзія елітизму також відлякує жертв говорити про це іншим, що ще більше захищає аферистів.

Запитайте себе, чи пропозиція занадто гарна, щоб бути правдою. Не існує такого поняття, як інвестиції з низьким рівнем ризику з вище середньою прибутковістю. Будьте обережні, якщо людина пропонує інвестиційний план, який не відповідає загальній ринковій поведінці.

Інвестиційна схема Понци

Шахраї використовують платних акторів, щоб висловити неправдиві свідчення успіху з масштабними інвестиційними аферами. Будьте уважні до будь-яких людей, які здаються обнадійливими та підтримуючими, але занадто наполегливими та сильними. Майте на увазі, що шахраї можуть обрати акторів, які відповідають вашій гендері, релігійну приналежність чи етнічну приналежність з метою прищеплення почуття довіри.

Якщо успіх “інвестиції” покладається на те, що ви набираєте інших людей у ​​цю схему, це, мабуть, незаконна схема пірамід. Це також відповідає, якщо вам пропонують винагороду за залучення інших до схеми.

Чесні інвестори будуть в курсі деталей інвестиційного плану, включаючи їх відповідність та законодавчі вимоги. Якщо вас попросять вкласти гроші, не маючи інформації про управління фінансами інвестицій, і вони не розголошуватимуть “власну інформацію про торги”, фінансовий план чи виписки, це, мабуть, афера.

Пірамідні схеми часто просять вас надсилати гроші в Інтернеті людині, якої ви ніколи не зустрічали. Це ризиковано і майже завжди неможливо відновити. Особливо це стосується, якщо жертва надсилає гроші небаченими засобами, такими як подарункові картки або банківські перекази. Не робіть цього.

Шахраї відмовлять жертв шукати консультацій сторонніх осіб. Якщо ви плануєте зробити інвестицію, слід провести дослідження, щоб переконатися, що це законно. Використовуйте незалежні джерела, не надані людьми, що пропонують інвестиції.

Будьте скептично налаштовані до кожної отриманої вами пропозиції. Електронні листи, адреси веб-сайтів, відображення ідентифікатора абонента – все може бути підробленим, імітованим та зірваним. Будьте дуже обережні до будь-якої пропозиції, яка виходить із синього боку. Якщо ваш друг раптом зв’язався з вами, щоб запропонувати можливість інвестування, їхній рахунок, можливо, зламали шахраї. Підтвердьте, зв’язавшись із ними за допомогою іншого каналу.

Якщо ви плануєте інвестувати значні суми, проведіть належну ретельність, щоб дослідити надійність компанії. Веб-сайт SEC може бути корисним.

Чи є інвестиція страховою чи страховою? Перш ніж інвестувати в що-небудь, запитайте себе, чи можете ви дозволити собі втратити суму, не зазнаючи наслідків.

Якщо ви бачите схему Понці або схему піраміди

Повідомте про це в Службі афери щодо кращого бізнес-бюро.

Повідомте про це на веб-сайті, на якому розміщується повідомлення. Наприклад, якщо ви побачите пропозицію приєднатися до схеми у Facebook, повідомте про це як афера, використовуючи механізми звітування Facebook.

Ігноруйте це, видаляйте його, і якщо вас заохочують ваші друзі чи родина, не беруть участі та не заохочуйте їх не.

Якщо вас обманули

Якщо ви підозрюєте, що вас обдурили брати участь у інвестиційній афері Ponzi або афера піраміди, ви можете вжити заходів для повідомлення про злочин. Можливо, ви не зможете повернути гроші, але повідомлення про злочин може допомогти владі відстежити та зупинити схему або попередити інших про аферу..

Негайно припиніть спілкуватися з аферистами. Не надсилайте більше грошей чи подарунків.

Повідомте Комісію з цінних паперів та бірж про підозрювану схему Понзі або піраміду.

Якщо шахрайство сталося в Інтернеті, повідомте про це у Центрі розгляду скарг на Інтернет.

Якщо ви вважаєте, що афера виникла за межами Сполучених Штатів, повідомте про це вищевказаним агенціям, а також: ecommerce.gov.

Канада

Використовуйте веб-сайт канадських адміністраторів цінних паперів, щоб перевірити, чи є інвестиція зареєстрована та законна.

Повідомити про шахрайство з інвестиціями в Комісію з фінансових питань та побутових послуг. Зберіть якомога більше інформації для документування своєї справи.

Великобританія

У Великобританії з інвестиційним шахрайством вирішують кампанію під назвою “Диявол у своїх деталях”. Ці зусилля координуються: ActionFraud, «Фінансові шахрайські дії» Великобританії, Орган фінансового поводження та Безпечний Інтернет. Можливо, ви хочете перевірити будь-які інвестиційні пропозиції у списку.

Повідомити про програми Ponzi та інвестиційне шахрайство ActionFraud.

Австралія

Австралійську мережу звітності за кіберзлочинністю (ACORN) слід зв’язати, якщо схема Понзі або піраміда ведеться через Інтернет. Повідомте про будь-які підозрювані схеми Понзі до Австралійської комісії з цінних паперів та інвестицій (ASIC).

Австралійці також можуть повідомити про будь-який випадок того, що їх шахраї або обманюють в Інтернеті в місцевому відділенні поліції.

Графіка на аукціоні Madoff Тіффані Фаррант, ліцензована за CC BY 2.0
Схема пірамід Комісією з питань безпеки та обміну, Федеральний уряд США.
Перегляд монет з криптовалютою зверху Quote Inspector, що має ліцензію за CC BY 4.0
100 доларів США – Гроші photoo.uk/ через freeforcom Commercialuse.org – автор #FFCU, ліцензований за CC BY 2.0

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map