Чи потрібні комп’ютери Mac антивірусний захист?

Чи потрібні комп’ютери Mac антивірусним захистомЯкщо у вас є Apple iMac, MacBook, Mac Pro або Mac Mini, вам може бути цікаво, чи потрібно вам встановити антивірусну програму, щоб залишатися безпечною і захищеною від кола загроз, про які ви постійно чуєте в ЗМІ. Але знову ж таки, ви, можливо, чули, що зловмисне програмне забезпечення впливає лише на системи Windows. То яка правда? Як і в більшості питань, що стосуються безпеки, відповідь не є чітко зрозумілою, але ця стаття допоможе вам краще зрозуміти тему.

Комп’ютери Mac вже давно користуються репутацією того, що вони в основному не застраховані від вірусів та інших типів шкідливих програм. Однак поки вони все ще набагато безпечніші, ніж системи Windows, Apple Маки все ще вразливі до деяких вірусів та інших зловмисних програм, і це все більша проблема. Вбудована система безпеки Apple робить розумну роботу щодо збереження зловмисного програмного забезпечення, але все ж слід розглянути можливість покращення захисту, встановивши антивірусне програмне забезпечення.

У цій публікації ми обговорюємо, чому потрібно розглянути можливість використання антивірусу на комп’ютері Mac, і розкриємо деякі найкращі антивірусні програми, щоб допомогти.

Вам справді потрібен антивірус для захисту Mac?

Коротше кажучи, так, ви робите. Mac не захищені від зловмисного програмного забезпечення, а атаки, націлені на Mac, все частіше переважають. Дотримання найкращих практик щодо захисту вашого пристрою та використання вбудованих функцій захисту може допомогти, але антивірусне програмне забезпечення може ще більше захистити ваш пристрій..

Розберемо це детальніше:

Перше питання, яке потрібно задати: “Чи існує зловмисне програмне забезпечення на платформі MacOS?” Відповідь на це так, це так. Незважаючи на те, що Macs видається захищеним, нічого не може зупинити злочинців, які націлюються на це програмне забезпечення.

Однак, цифри говорять про те, що комп’ютери Mac рідше потрапляють під загрозу зловмисного програмного забезпечення. Але те, що ризик нижчий, ніж на ПК з Windows, не означає, що взагалі немає ризику. Крім того, ризик посилюється, якщо ви працюєте з кількома комп’ютерами Mac.

Навіть якщо ви просто використовуєте Mac як домашній комп’ютер, є кілька вагомих причин розглянути можливість покращення безпеки:

 • Маки стають все більш популярними. Частина поваги атакуючих ПК на ПК полягає в тому, що вплив настільки величезний, що Windows має 80 відсотків частки ринку. Але зростання популярності Mac, безумовно, робить його більш соковитим цільовим для нападників, ніж минулі роки.
 • Користувачі Mac – привабливі цілі. Оскільки Macs набагато дорожче придбати, ніж ПК з Windows, випливає, що користувачі Mac, як правило, будуть заможнішими. Таким чином, вони є привабливою мішенню для злочинців, особливо тих, хто прагне викрасти особисті дані, включаючи фінансову інформацію.
 • Windows стає все більш захищеним. Маки раніше мали велику перевагу над комп’ютерами Windows з точки зору безпеки, що полегшує атаку останніх. Останні версії операційної системи Windows є більш безпечними, ніж будь-коли раніше, закриваючи прогалину і роблячи їх складнішими цілями. Було б менш дивно, коли зловмисні хакери спрямовують свої зусилля на Macs.

Операційна система Mac оснащена вбудованим виявленням зловмисного програмного забезпечення, про яке ми розповімо докладніше нижче. Ця вбудована функція виявлення є приємною, але з більшою кількістю загроз збільшується ймовірність того, що нове зловмисне програмне забезпечення зможе потрапити у вашу систему до того, як Apple оновить свої бази даних. Це іменуються загрозами нульового дня, і є достатньою підставою розглянути можливість встановлення певного програмного забезпечення.

Зауважте, що навіть антивірус не може захистити вас від усіх типів атак. Наприклад, якщо хтось вводить вас в ескалацію привілеїв адміністратора, щоб встановити зловмисне програмне забезпечення, уже запізно, щоб антивірус врятувати вас. Людські помилки не розрізняють операційні системи та користувачі Mac можуть стати здобиччю афери так само легко, як і користувачі ПК.

Вбудоване виявлення зловмисного програмного забезпечення Mac

Інформація про вбудоване виявлення зловмисного програмного забезпечення для Mac.

Програмне забезпечення Mac базується на Unix, яке має власні функції безпеки. Це одна з причин, чому Mac залишається відносно захищеним. Mac також забезпечує вбудовані заходи безпеки для боротьби зі зловмисним програмним забезпеченням, зокрема:

 • Воротар: Якщо програмне забезпечення, яке не було схвалено цифровим шляхом Mac, намагається запустити на вашому комп’ютері, GateKeeper заблокує його, поки ви не надасте авторизацію на його продовження..
 • XProtect: Функція XProtect виявляє відомі шкідливі програми та автоматично блокує її встановлення. Ця функція постійно оновлюється останніми підписами шкідливих програм. Він відстежує наявність нових шкідливих програм (і штамів) і, якщо такі знайдені, то XProtect оновлюється. Ці оновлення відбуваються окремо від оновлень системи, тому вам не доведеться чекати, щоб захистити їх від нового зловмисного програмного забезпечення.
 • Інструмент видалення зловмисного програмного забезпечення: Якщо зловмисне програмне забезпечення все-таки потрапить у систему, технологія MacOS може усунути інфекцію. Видалення відомого зловмисного програмного забезпечення відбуватиметься з кожним оновленням системи.

Mac продовжує виправляти вразливості безпеки з кожним наступним оновленням. Для забезпечення безпеки системи важливо встановити оновлення якомога швидше. Маки надають автоматичні оновлення безпеки, але вам потрібно переконатися, що вони включені. Щоб перевірити, просто виконайте наступні дії:

 1. Клацніть на піктограму Apple, яку ви знайдете у верхньому лівому куті екрана, а потім увімкніть Налаштування системи.
 2. Відкрийте App Store.
 3. Нарешті, переконайтесь, що прапорці біля ВСІХ параметрів оновлення встановлені, як показано на зображенні нижче.

Параметри магазину додатків.

Найкраще антивірусне програмне забезпечення для MacOS

Якщо ви вирішите встановити антивірусне програмне забезпечення, є багато варіантів, як безкоштовних, так і платних. Ми зібрали кілька найкращих в окремих публікаціях, але ось наші найкращі три безкоштовні та оплачені варіанти. Ми радимо обрати платний варіант, якщо можете, вони відносно недорогі, швидші та пропонують значно кращий захист.

Найкраще антивірусне програмне забезпечення для Mac

Intego AV MacСічень 2020 року

Доступні програми:

  1. Intego Mac Internet Security X9: В даний час знижується з $ 84,99 до $ 39,99 за рік, це рішення, сприятливе для гаманця. Програмне забезпечення було розроблено спеціально для Mac. Він не базується на моделі Windows, як це стосується багатьох альтернатив. Серед інших функцій він пропонує брандмауер на основі місцезнаходження та захист від фішинг-афери.

  Касперський

  Доступні програми:

  • ПК

  2. Інтернет-безпека Kaspersky для Mac: Касперський стабільно оцінює результати незалежних тестів і має доступну ціну в $ 23,99 за рік захисту. Основні моменти включають фільтр вмісту для батьківського контролю та захист від шпигунського веб-камери.

  Bitdefender

  Доступні програми:

  • ПК

  3. Антивірус Bitdefender для Mac: Це ще один недорогий варіант (ціна нещодавно знизилася до 58,49 доларів за один рік) з різноманітними можливостями. Серед них виділяється вбудована віртуальна приватна мережа (VPN) та функція автопілоту для підходу “встановити і забути”.

  Детальніше див Найкращі антивірусні програми Mac: Найвищі рейтинги антивірусних програм Mac на 2019 рік.

  Найкраще безкоштовне антивірусне програмне забезпечення для Mac

  Як і в більшості речей у житті, звичайно є улов, коли продукт безкоштовний. Безпека – це не сфера, яку ми рекомендуємо вирізати з кутів, але якщо ви дійсно не хочете платного рішення, тут є три безкоштовні варіанти.

  Домашня сторінка AVG Mac антивірус.

  1. Антивірус AVG для Mac: Раніше AVG пропонував антивірусні рішення лише для користувачів Windows, але зараз користувачі Mac можуть користуватися захистом. Безкоштовні функції включають захист від завантажених та онлайн-загроз, моніторинг у режимі реального часу, сканування файлів перетягування та видалення та безкоштовне видалення зловмисного програмного забезпечення.

  2. Безкоштовний антивірус Avast для Mac: Користувачі Mac не отримають такий самий діапазон функцій від Avast, як користувачі Windows, але вони можуть насолоджуватися основами, включаючи моніторинг у реальному часі та блокування вірусів, сканування мережі Wi-Fi та блокування небезпечних веб-сайтів та нав’язливих веб-трекерів..

  3. Безкоштовний антивірус Comodo для Mac: Хоча бренд не має такого ж удару, як інші у списку, Comodo пропонує досить широкий спектр функцій для клієнтів свого безкоштовного обслуговування. До них відносяться захист від зловмисного програмного забезпечення в режимі реального часу, заплановане сканування вірусів, карантини та підозріле видалення файлів, перетягування та сканування одним кліком та багато іншого.

  Детальніше див Кращі безкоштовні антивірусні програми для Windows та Mac.

  Інші поради щодо захисту комп’ютера Mac

  Незважаючи на те, що вбудоване та додаткове антивірусне програмне забезпечення може допомогти, для захисту комп’ютера можна вчинити й інші речі. Окрім малоймовірної події, коли вірус захопить ваш Mac, найбільш вірогідними загрозами, з якими ви зіткнетеся, є рекламне та шпигунське програмне забезпечення. Найкращий спосіб уникнути тих та інших загроз – це вживати основних, але ефективних заходів безпеки:

  • Увімкніть брандмауер: Ваш брандмауер – це ваша перша лінія захисту від потенційних загроз безпеці. Щоб увімкнути брандмауер, перейдіть на сторінку Налаштування системи > Безпека > Брандмауер.
  • Вимкнення Java у вашому браузері: Java має недоліки в безпеці і, як правило, не потрібна. Щоб відключити Java, зніміть прапорець “Увімкнути Java” в Сафарі > Вподобання > Безпека
  • Тримайте комп’ютер близько: Це може здатися очевидним, але ніколи не дозволяйте нікому іншому мати доступ до вашого Mac або встановлювати файли на ньому від вашого імені, якщо ви не знаєте, що можете їм довіряти..
  • Уникайте відкриття невідомих файлів: Ніколи не відкривайте вкладення електронної пошти чи інші файли, отримані з невідомих чи сумнівних джерел.
  • Будьте скептично поставлені до постачальників програмного забезпечення: Встановлюйте програмне забезпечення лише з поважних сайтів, яким ви знаєте, яким ви можете довіряти, і уникайте піратських програм.
  • Використовуйте надійні паролі: Переконайтесь, що ваш Mac, а також усі ваші локальні та інтернет-акаунти захищені надійними паролями, що містять щонайменше вісім символів. Паролі повинні включати цифри, літери (як великі, так і малі регістри) та спеціальні символи. Тут перевіряйте міцність пароля.
  • Оновлюйте своє програмне забезпечення: Постійно оновлюйте свій Mac та програми. Отримуйте ці оновлення через веб-сайти розробників або App Store, а не зі спливаючих вікон.

  Якщо ви практикуєте все вищезазначене, вам не доведеться турбуватися про загрози, що порушать ваше задоволення від Mac. Звичайно, все змінюється, тому будьте в курсі останніх новин безпеки, про всяк випадок.

  Пов’язане: Хочете зробити ще більше для покращення безпеки та конфіденційності? Ознайомтеся з нашою програмою Найкращі VPN для Mac.

  Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me