Ziņojums par trauksmes celšanu: kā palikt anonīmam, pūšot svilpi

Kā anonīmi ziņot.


** Šī ir ExpressVPN informatīvā ceļveža otrā daļa. **

1. daļa: Ziņojumi par trauksmes celšanu: Svilpes pūšana ir sarežģīta
3. daļa: Trauksmes novēršanas rokasgrāmata: Kā aizsargāt avotus
4. daļa: Trauksmes novēršanas rokasgrāmata: Kāpēc jums vajadzētu noņemt metadatus?

Tikai gribas tl; dr?

Saglabājot savu anonimitāti, vienlaikus pūšot svilpi, ir grūti to panākt.

Miljons lietu var noiet greizi un novest pie jūsu atmaskošanas, un tas kļūst eksponenciāli grūtāks, jo lielāka un jaudīgāka ir organizācija, pret kuru jūs cīnāties.

Lielas korporācijas varētu atvēlēt daudz līdzekļu to darbinieku uzraudzībai, kuri tiek turēti aizdomās par “sabotāžu”, un valdībām varētu būt gandrīz bezgalīgi resursi.

Tādējādi tas nav pilnīgs anonimitātes ceļvedis. Apstākļi katrā gadījumā būs atšķirīgi, un uzraudzības iespējas dažādās organizācijās un valstīs ir atšķirīgas.

7 veidi, kā noplūst dokumentus un sazināties slepeni

Visgrūtākā daļa no svilpes paziņošanas ir tas, kā sazināties. Lai izveidotu dokumentus no savas organizācijas, jums ir jāizveido drošs kanāls.

ExpressVPN ziņotāju ceļvedis.

1. Datori kalpo to īpašniekiem, nevis lietotājiem

Nevar pateikt, ko dara jūsu dators un kuru informāciju tas reģistrēs, ja neesat pārliecināts, ka operētājsistēmu neviens nekad nav mainījis. Ideālā gadījumā jums vajadzētu pats instalēt operētājsistēmu datorā, kas jums pieder, vai arī no USB atmiņas kartes izmantot dzīvu operētājsistēmu TAILS..

Dokumentu vai informācijas pārvietošana no datora, kas jums nepieder, rada milzīgu atklāšanas risku. Dažreiz varētu būt labāk fotografēt failus ar savu, privāto viedtālruni vai kritisku informāciju pierakstīt uz papīra, kaut arī tas arī rada būtisku risku.

Centieties nenovirzīties no ierastajiem modeļiem un piekļūstiet informācijai tikai tā, kā jūs parasti darītu. Sazinoties ar citiem, rīkojieties tikai ar jums piederošām un tikai jums piederošām ierīcēm.

Ziņojumi anonīmi.

2. Tīkli reģistrē visu informāciju

Iespējams, ka organizācija reģistrē visus datora taustiņsitienus, ekrānuzņēmumus vai programmas vai pat īsteno pilnīgu tīkla uzraudzību. Tīkls varētu veikt laika zīmogu un reģistrēt nenormālus trafika modeļus vai jebkuru datu vienību. Turklāt, ja jums ir piekļuve tīkla cietajam diskam, sistēma vai disks reģistrēs katru piekļuvi katram lietotājam.

Daži tīkli nonāk tik tālu, ka izjauc TLS šifrēšanu vidusdaļā un ievieto savu saknes sertifikātu uzņēmuma datoros..

Var palīdzēt VPN vai Tor tīkla izmantošana (piemēram, izmantojot TAILS), taču stingri uzraudzītajos tīklos operatoriem var rasties aizdomas par jebkuru satiksmi, kuru viņi nevar atšifrēt..

Lai sazinātos, izmantojiet Tor tīklu un VPN, kā arī tos tīklus, kurus uzņēmums nekontrolē.

Printeri reģistrē visus dokumentus.

3. Printeri un skeneri reģistrē visu

Līdzīgi kā tīkla diskdziņi, vairums printeru, skeneru un kopētāju vismaz uzturēs visu izdrukāto dokumentu reģistru, ieskaitot laika zīmogu un to, kurš lietotājs veica norādījumus. Daži printeri pat glabā dokumenta digitālu kopiju iekšējā cietajā diskā.

Vēl svarīgāk ir tas, ka printeri uz katra iespiestā papīra atstās digitālos ierakstus, kas ļauj izsekot dokumentu atpakaļ uz atsevišķu printeri. Šīs izsekošanas funkcijas sākotnēji tika ieviestas, lai pievilinātu cilvēkus, kas mājās drukā banknotes, bet ir viens no nopietnākajiem šķēršļiem dokumentu privātajai drukāšanai.

Neskenējiet un nedrukājiet dokumentus. Drīzāk noplūstiet drukātā formātā un elektroniski – elektroniskā formātā. Lai nodrošinātu maksimālu drošību, laba iespēja ir dokumentu transkripcija ar roku un atpakaļ teksta dokumentā (.txt), lai gan, protams, jums būs jāiznīcina ar roku rakstītās piezīmes..

Tālruņa zvani netiek šifrēti.

4. Telefoni nav šifrēti un atklāj jūsu atrašanās vietu

Jūsu uzņēmums, iespējams, reģistrē savu tālruņu atrašanās vietu, bet pat ja tā nav, atrašanās vietu var izsekot jūsu telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējs un ikviens, kuram ir pieeja tai..

Tālruņa izsekošana var sniegt sensitīvu informāciju, piemēram, jūsu regulatora vai preses apmeklējumus.

Visi tālruņa zvani un īsziņas netiek šifrētas, tāpat kā daži no jūsu tiešsaistes pārlūkošanas un lietotņu datiem, un daļa datu (un visi metadati) tiek glabāti ilgu laiku.

Nerunājiet un nerakstiet tekstu pa tālruni. Atstājot tālruni mājās vai darbā, satiekoties ar citiem. Izmantojiet tikai šifrētus kurjerus, vēlams Signal. Ja jums ir nepieciešams tālrunis, iegādājieties lietotu tālruni ar skaidru naudu. Ja varat, neaktivizējiet to ar SIM karti vai arī nesaņemiet priekšapmaksas SIM karti ar skaidru naudu un ieslēdziet tālruni tikai tad, kad jums tas ir nepieciešams, ideālā gadījumā tālu no mājām..

Izmantojiet Bitcoin.

5. Nauda atstāj taku

Jūsu debetkartes un kredītkartes ļauj izsekot, kur atrodaties, kurā laikā jūs varat pamudināt pretiniekus pārbaudīt drošības materiālus un citus darījumu žurnālus, lai iegūtu plašāku pārskatu par jūsu darbībām un līdzdalībniekiem.

Tāpat jūsu elektroniskā sabiedriskā transporta biļete var atklāt, kur esat atradies un vai tas bija neparasts galamērķis.

Satiekoties ar informētajiem, par visu samaksājiet ar skaidru naudu. Atrodiet vietu, kur parasti notiek skaidras naudas darījumi, vai kur citur, piemēram, publisko parku.

Maksājiet ar skaidru naudu, ja varat, un izmantojiet dāvanu kartes vai Bitcoin, ja jums ir jāveic pirkums tiešsaistē.

Dzēsiet savus metadatus.

6. Viss atstāj metadatus

Lai uzzinātu, kāds ir jūsu darbs, nav nepieciešams izpētīt visu e-pasta ziņojumu, tērzēšanas vai tālruņa zvanu saturu. Ar to vien, ka jūs sazināties ar žurnālistu vai regulatoru, varētu būt pietiekami, lai pamudinātu veikt turpmāku un dziļāku izmeklēšanu.

Jāapzinās, ka viss, ko jūs darāt vai sakāt, atstās metadatus. Katru klikšķi, katru google meklēšanu, drukāšanu, īsziņu, kredītkartes vilkšanu vai braucienu ar autobusu atstāj niecīga informācija, kas varētu jūs identificēt. Pat papīra pasts tiek skenēts un tiek reģistrēts tā piegādes sākums un galamērķis.

Metadati nozīmē visu, un pat izmaiņas jūsu ikdienas modelī varētu šķist aizdomīgas. Ja jūs regulāri uzturaties mājās, atstājiet tālruni mājās un ieslēdziet televizoru, lai radītu iespaidu, ka jūsu dzīve ir kā parasti. Ja dodaties prom un baudāt izklaidi bāros, ir droši satikt kādu tur, nevis pēkšņi pakavēties parkā.

Esiet informēts par savu digitālo pēdu un mēģiniet tajā minimāli mainīt. Izmantojiet programmatūru, lai atrastu un noņemtu metadatus no nosūtītajiem failiem. Apsveriet failu tipus, kuriem nav tik daudz metadatu, piemēram, .txt un .png.

Digitāla ziņu sniegšana.

7. Vai digitālais risinājums ir labākais?

Internets sniedz daudz privātuma un anonimitātes iespēju, vairāk nekā jebkura cita tehnoloģija. Ja esat lietpratējs, varat praktiski pazust tiešsaistē un droši sazināties ar citiem, neriskējot tikt atklāts.

Tomēr tas neattiecas uz katru situāciju. Var būt daudz vienkāršāk anonīmi nosūtīt dokumentus vietējam laikrakstam, nevis atrast reportieri, kurš jūs varētu aizsargāt elektroniski..

Anonīms ziņotājs TL; DR

 • Izmantojiet savas ierīces
 • Izmantojiet savus tīklus
 • Nedrukājiet un neskenējiet
 • Nelietojiet tālruņus
 • Nelietojiet kredītkartes
 • Nemainiet savus ieradumus
 • Samaziniet savu digitālās pēdas nospiedumu

Esiet piesardzīgs un paldies, ka aizstāvat ētiku un principus!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map