Vai atteikties no sejas skenēšanas lidostā? Vieglāk pateikt kā izdarīt.

Pase ar biometrisku sejas attēlu.


Ceļošana ar gaisa satiksmi ir saspringta – sākot no vislabāko lidojumu cenu atrašanas līdz stundām, lai izjustu stundas, lai izietu cauri lidostas drošībai, pirms beidzot iespiesties savā arvien sarūkošajā sēdvietā lidmašīnā..

Pēdējais, ko vēlaties, ir būt ka persona, kas tur visus apsardzē, iztukšot jūsu kabatas vai nonākot metāla priekšmetu meklējumos, visi ar nožēlojamu lidostas drošības skatienu un līdzbraucēji.

Jūsu vēlme pēc iespējas mazāk laika pavadīt cauri drošībai ir tieši tas, ko lidostas un aviosabiedrības liek derēt, kad viņi lūdz noskenēt jūsu seju. Lai atturētu jūs no atteikšanās, viņi izvēlas nepiedalīties šķiet nesamērīgi laikietilpīgi, ja tie kā izvēles iespējas nav pilnībā pieejami..

Kā sejas atpazīšana darbojas lidostās?

Lidostas ASV un arvien vairāk valstu izmanto sejas atpazīšanas tehnoloģiju ar mērķi racionalizēt drošības pārbaudes, vienlaikus vācot un saglabājot biometriskos datus no jūsu sejas.

Ceļotāji, izmantojot sejas atpazīšanas skeneri.Sejas atpazīšanas skeneris Orlando starptautiskajā lidostā. Avots: Braiens Nailors / NPR

Parasti process prasa stāvēt kameras priekšā, novietojot pasi uz skenera, lai mašīna varētu redzēt, vai jūsu seja atbilst jūsu pases attēlam. Paredzēts, ka tas aizstās manuālas pasu pārbaudes lidostas darbiniekiem, kuriem acīmredzot nevar uzticēties, ka viņi pasē redzamo seju salīdzina ar jūsu seju reālajā dzīvē.

Kāpēc lidostas īsteno sejas atpazīšanu??

Sejas atpazīšanai un kopumā biometriskai skrīningam tika piešķirta zaļā gaisma ASV 2017. gadā pēc tam, kad Donalds Trumps izdeva izpildrakstu, kas lidostām ļāva ieviest tehnoloģiju veidos, kas viņiem šķiet piemēroti..

ASV Transporta drošības pārvalde (TSA) apgalvo, ka biometriskās tehnoloģijas ir vajadzīgas, lai “tiktu galā ar izaicinājumiem, kas saistīti ar jauniem drošības draudiem, pieaugošiem gaisa pārvadājumu apjomiem, resursu ierobežojumiem un operatīvās pēdas ierobežojumiem.” Lidostas ārpus ASV arī izmēģina šo tehnoloģiju. , kas varētu paātrināt reģistrēšanās procesu un uzlabot ceļotāju kopējo pieredzi.

Dažas lidostas pat ir paplašinājušas šo tehnoloģiju, lai iekļautu sejas atpazīšanu plkst katrs Jūsu aizbraukšanas posms – Karību jūras salā Arubā reģistrācija, bagāžas pārbaude, imigrācija un iekāpšana ir atkarīga no biometrijas tehnoloģijas. Viņi bez acīmredzamas ironijas ir nosaukuši procesu Happy Flow, sakot jums: “Saskarieties ar to! Tev patiks!

Ilustrācija par to, kā darbojas Happy Flow.Happy Flow izmanto jūsu seju kā jūsu pasi gandrīz katrā jūsu aizbraukšanas posmā. Avots: Happy Flow

Kāpēc man būtu jāuztraucas par sejas atpazīšanu lidostās?

Ātrāka iekāpšana lidostā ir spēcīga, un, ja sejas atpazīšanas tehnoloģija samazina minūtes no jūsu gaidīšanas laika, ne visi uzvar?

Nē. Ja jūsu biometriskos datus nodod sistēmai, kurai ir apšaubāmi biometrisko apstiprinājumu līmeņi un nepietiekama juridiskā atbildība, tiek pieļauta ļaunprātīga izmantošana, aizspriedumi un pilnīga iejaukšanās jūsu personīgajā privātumā. Nemaz nerunājot par ļoti reālo iespēju, ka hakeri var kompromitēt šos datus, kā tas notika Indijas Aadhar ID datu bāzes pārkāpumos un, kas vēl draņķīgāk, par noplūdēm ASV vēlētāju datu bāzēs.

ASV pašlaik nav federālas uzraudzības par sejas atpazīšanas izmantošanu, lai gan vairākas pilsētas ir aizliedzis tās izmantošanu sabiedriskās vietās un likumdevēji mēģina izdot noteikumus par šo tehnoloģiju. Tikmēr federālā valdība strauji paplašina tehnoloģiju visās lielākajās lidostās.

Neturot T.S.A. un Robežu aizsardzības centram (C.B.P.), kas ir atbildīgs par sejas atpazīšanas tehnoloģijas izmantošanu, nav ierobežojumu, kā to ieviest lidostās, kā arī viņiem nav pienākuma norādīt ceļotājiem, kā atteikties, ja viņi to vēlētos. T.S.A ceļvedī nav minēts vai tiek apsvērts, kā ceļotāji var atteikties no procesa, kurā aprakstīts, kā aģentūra vāc biometriskos datus.

Vai es varu atteikties no sejas atpazīšanas lidostā?

Ja esat Amerikas pilsonis, kurš ieceļo vai izceļo no ASV, jūs varat atteikties no sejas skenēšanas, taču tas parasti netiek skaidri pateikts..

Kopš tehnoloģijas parādīšanās lielākajās ASV lidostās, ceļotāji, kuri mēģinājuši atteikties, vilina anekdotes. Viņu stāsti vienmēr ir bijusi negatīva pieredze.

Viena anekdote nāca no Allie Funk, kura rakstīja par savu pieredzi Vadu. Pēc Delta Airlines uzklausīšanas, ka pasažieru iekāpšanai tiks izmantota sejas atpazīšana, viņa mēģināja atteikties. Par to, kā to izdarīt, nebija informācijas. “Lai izdomātu, kā atteikties,” viņa rakstīja, “man bija jāatstāj no iekāpšanas līnijas, jārunā ar Delta pārstāvi pie viņu informācijas galda, jāatgriežas rindā un jāpieprasa pases skenēšana, kad bija mana kārta dēlis. ”

Bez skaidriem norādījumiem par atteikšanos ceļotāji, iespējams, pat nezina, ka tā ir izvēle – tas varētu izskaidrot, kāpēc tikai 2% no visiem Delta klientiem atsakās.

Tas ir ne tikai ASV anekdoti no ceļotājiem, kuri ir mēģinājuši atteikties no sejas atpazīšanas un citām biometriskām sistēmām lidostās no Londonas līdz Honkongai, kas apliecina procesa laikietilpību un to, cik satraucoša tā liek jums parādīties.

Protams, izskatās, ka viņi vēlas pasažieriem pēc iespējas grūtāk noraidīt sejas skenēšanu. Un tas ir ja jums ir šī iespēja. Piemēram, pilsoņiem, kas nav ASV pilsoņi, ASV lidostās ir obligāti jāievēro sejas skenēšana, un fotogrāfijas tiek glabātas līdz 75 gadiem C.B.P datu bāzē. ASV pilsoņiem fotogrāfijas tiek glabātas 12 stundas.

Lidostas liek derēt, ka jūs izvēlaties ērtības, nevis privātumu

Tā kā nav nekādu juridisku pienākumu pateikt, ka varat atteikties, kā arī nav noteiktas procedūras ikvienam, kurš to vēlas, aviācijas un robežsardzes iestādēm tiek dota praktiski brīva kontrole pār to, kā viņi vēlas rīkoties ar šādiem ceļotājiem..

Ņemts no CBP oficiālās lapas par biometriju. Viņi patiešām vēlas, lai jūs domājat, ka tas ir ļoti ērti (un tas ir tas, kā cilvēki īsti sūta tekstu viens otram). Avots: C.B.P.

Viņi padara neticami neērtu apiet jebkāda veida biometrisko drošību, vispirms uzliekot izvēles nastu ārā ceļotājam (nevis dodot piekrišanu, izvēloties), pēc tam veicot robežsargu aģentu vēl grūtāku un laikietilpīgāku drošības pārbaudi. Tehnikas izpilddirektors Dzintars Baldets tweedīja savu pieredzi par atteikšanos no biometriskās skenēšanas, kas, viņasprāt, prasīja 30 minūtes. Parastajam ceļotājam ne vienmēr ir tik daudz laika, lai veiktu pārbaudi, un tik garš pārbaudījums varētu nozīmēt jūsu lidojuma pazušanu, turklāt, iespējams, viņu iekļaujot sarakstā.

Biometrijas skenēšana, iespējams, var ļoti paātrināt drošības pārbaudes, taču tikai par to, ka jūsu biometriskie dati tiek nodoti valdībai, nav jāuzņemas atbildība par to, kā viņi tos apstrādā. Paātrinot šo drošības pārbaužu posmu, aģentiem tiks dots vairāk laika meklēt jūsu tālruņa un sociālo mediju kontos vai pat konfiscēt jūsu ierīces..

Sejas atpazīšanas nākotne lidostās

Sākot no Londonas, Šanhajas un Deli līdz Tokijai un Honkongai, lidostas visā pasaulē tagad atrodas dažādos sejas atpazīšanas sistēmu ieviešanas posmos. Tā kā lielāka biometrisko datu vākšana kļūst par jauno satraucošo normu, var būt grūti pastāvīgi būt modriem par izvairīšanos no sejas skenera.

Mēs jau tagad redzam ieskatu sejas atpazīšanas nākotnē citās valstīs. Šā gada sākumā vīrusu tvīts parādīja Ķīnas lidostas kioskā, kā veiksmīgi identificēt ceļotāju un parādīt viņa lidojuma informāciju, kā arī nokļūt līdz viņa vārtiem. Kioskam vajadzēja tikai viņa seju, lai viņš viņam sniegtu informāciju par lidojumu.

Oho! Ķīnas lidostas sejas atpazīšanas sistēmas, kas palīdzēs jums pārbaudīt lidojuma statusu un atrast ceļu uz jūsu vārtiem. Piezīme Es neko neievadīju, tā precīzi identificēja manu pilnu lidojuma informāciju no manas sejas! pic.twitter.com/5ASdrwA7wj

– Metjū Brennans (@mbrennanchina), 2019. gada 24. marts

Rezultāts: atteikumam nevajadzētu būt tik grūti

Tirdzniecības privātuma tirdzniecība ērtībai ir slikts darījums, un tas ir tas, par kuru mums šķiet, ka mēs nevaram izteikties, vai no tā gūstam ievērojamu labumu. Bet tā kā atteikšanās nav tik vienkārša vai uzskatāma par pieejamu, to ir vieglāk iesniegt, stāvēt skenera priekšā ar savu pasi un likt savu seju notvert un saglabāt valdības datu bāzē. Tas ir precīzi kā varas iestādes vēlas, lai jūs justos.

Ir maz, ko jūs varat darīt, izņemot satraukties par drošību un aktīvi meklēt veidus, kā atteikties. Vietnē Cīņa par nākotnes aviosabiedrību konfidencialitāti ir uzskaitītas aviosabiedrības, kuras ir ieviesušas un nav ieviesušas sejas atpazīšanu. EZF ir arī lielisks sadalījums, kā (ja vispār) jūs varat atteikties no sejas skenēšanas lidostā.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map