Tor krustnesis Chuck McAndrew ar ExpressVPN apspriež privātumu un brīvību

tor-bibliotēka-krustnesis

Kiltona publiskā bibliotēka Libānā, Ņūhempšīrā, pagājušajā gadā veidoja virsrakstus pēc tam, kad kļuva par pirmo bibliotēku ASV, kas Tor piedāvā bezmaksas, anonīmu internetu. Advokāti visā pasaulē ātri uzslavēja jauno iniciatīvu, bet, kad Iekšzemes drošības departaments pieņēma vēju par notiekošo, tā ātri tika slēgta..

Par laimi, pēc neskaitāmiem gan pilsētas 13 000 iedzīvotāju, gan aizstāvju protestiem ārvalstīs, Kiltona bibliotēkai izdevās atjaunot Toro tīklu, un tā šodien ir pasaules mēroga pārejas uz privātumu priekšgalā..

ExpressVPN intervēja Chuck McAndrew, bibliotēkas IT vadītāju, kurš vadīja Tor iniciatīvu.

Lūk, kas viņam bija jāsaka.

ExpressVPN: Kādas atsauksmes jūs saņēmāt pēc tam, kad esat noņēmis Tor tīklu? Vai bija kāda īpaša atbilde, kas jūs izcēla??

Čaks Makandrjū: Man izcēlās divas atbildes. Viens bija patrons, kurš uzauga Krievijā. Viņš sacīja, ka Krievijā ir sācis izmantot Tor, lai piekļūtu necenzētiem plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem. Viņš mums teica, ka viņš nevarēja pat piekļūt Reddit bez Tor. Šis ir klasisks intelektuālās brīvības novērošanas piemērs un parāda, kā tādas privātuma tehnoloģijas kā Tor aizsargā cilvēku lasīšanas brīvību. Man kā bibliotekārei tas ir kaut kas ļoti rūpīgs.

Otra atbilde bija interneta noziegumu detektīva telefona zvans rietumu krastā. Viņš apsveica mūs ar mūsu projektu un pastāstīja, ka tālu nekautrējot Toru, viņa nodaļa faktiski mācīja tā izmantošanu. Īpaši vardarbības ģimenē upuriem. Viņš mums pastāstīja, ka pārdomāti vardarbības izdarītāji internetā var izsekot savus upurus tiešsaistē, ja vien viņiem nav kāda veida aizsardzība. Tor ir viegli lietojams un ļoti efektīvs, tāpēc tieši to viņi sāka mācīt. Es domāju, ka tas ir lielisks piemērs, kā tiesībaizsardzības kopiena izmanto tehnoloģijas, lai patiešām palīdzētu cilvēkiem.

ExpressVPN: Pēc vietējās tiesībaizsardzības iesaistīšanās jūs noņēmis Tor tīkla darbību. Cik ilgs laiks bija nepieciešams, lai jūs to atkal aktivizētu?

Makandrjū: Pagāja apmēram mēnesis, lai to atkal ieslēgtu. Rezultātā pārliecinošais sabiedrības atbalsts pārliecināja mūsu pilnvaroto padomi, ka viņi ir pieņēmuši pareizo lēmumu sākt. Tajā pašā naktī mēs pagriezām releju atpakaļ.

“Digitālā privātums ir problēma, par kuru cilvēkiem ļoti rūp, pretēji tam, kas jums vienmēr tiek teikts. Cilvēki par to lielākoties vienkārši jūtas bezcerīgi.

ExpressVPN: Kā iesaistījās Iekšzemes drošības departaments? Kā viņi reaģēja uz jums, atkārtoti aktivizējot Tor tīklu?

Makandrjū: Acīmredzot viņi redzēja rakstu Ars Technica par mūsu projektu. Mēs nekad neesam saņēmuši tiešu saziņu no IDD. Cik man zināms, nekad arī nebija tiešas atbildes uz releja atkārtotu aktivizēšanu.

ExpressVPN: Kas pamudināja jūs izvietot Tor relejus bibliotēkā?

Makandrjū: Bibliotekāriem vienmēr ir rūpējusies par privātuma, intelektuālās brīvības un informācijas pieejamības (lasīšanas brīvības) aizsardzību. Uzraudzībai ir ļoti labi dokumentēta atvēsinoša ietekme uz intelektuālo brīvību. Bibliotekāru pienākums ir novērst šķēršļus informācijai. Tas varētu būt naudas trūkums (mēs nodrošinām piekļuvi internetam tiem, kuri nevar atļauties datorus / internetu), zināšanu trūkums (mūsu uzziņu bibliotekāri māca cilvēkiem atrast informāciju) vai tūkstoš citu lietu.

kiltona-publiskā bibliotēkaKiltona publiskā bibliotēka Libānā, NH

Šajā gadījumā šķērslis piekļuvei informācijai bija izplatīta uzraudzība. Uzņemot Tor releju, mēs palīdzam noņemt šo barjeru. Mēs arī ievērojami palielinām mūsu bibliotēkas ietekmi. Mēs vairs neaprobežojamies tikai ar palīdzības sniegšanu iedzīvotājiem ļoti ģeogrāfiski ierobežotā apgabalā. Tagad mēs varam palīdzēt politiskajiem aktīvistiem Irānā, cilvēktiesību darbiniekiem Ķīnā, izmeklēšanas žurnālistiem Āfrikā un vardarbības ģimenē upuriem Klusā okeāna ziemeļrietumos. Kad Alison Macrina no Bibliotēku brīvības projekta vērsās pie mums ar domu par stafetes rīkošanu, mums nekavējoties bija jēga to darīt.

ExpressVPN: Kā sabiedrība reaģēja uz Tor ideju?

Makandrjū: Milzīgs atbalsts. Mums bija vairāk nekā 50 cilvēku, kas ieradās uz pilnvarnieku sanāksmi, kur tā tiks paredzēta. Apmēram 15 no tiem runāja. Ikviens cilvēks atbalstīja, ka mēs to darām. Viņiem bija atšķirīga pieredze, jauni, veci, konservatīvi, liberāli, taču visi bija vienisprātis, ka tā ir laba lieta, ka viņi vēlas, lai viņu bibliotēka tiktu iesaistīta.

ExpressVPN: Vai jūs iesakāt mājās izmantot Tor mezglus – neatkarīgi no tā, vai tas ir izejas mezgls vai relejs?

“Uzraudzībai ir ļoti labi dokumentēta intelektuālās brīvības atdzesējošā ietekme. Bibliotekāru pienākums ir novērst šķēršļus piekļuvei informācijai. ”

Makandrjū: Tor mezglu mitināšana mājās ir problemātiska. Tāpēc ir svarīgi, lai to dara uzticamas valsts iestādes, piemēram, bibliotēkas. Pirmkārt, jebkura veida servera mitināšana, ļoti iespējams, pārkāpj jūsu IPS pakalpojumu līguma noteikumus. Otrkārt, ja jūs uzņemat izejas releju, viss, ko cilvēki dara jūsu relejā, būs izsekojams līdz jūsu IP.

Saskaņā ar DMCA publiskās bibliotēkas ir klasificētas kā droša osta. Privātpersonas nav. Tātad, ja kāds izmanto jūsu stafeti, lai lejupielādētu ar autortiesībām aizsargātu filmu vai dziesmu, jūs, iespējams, varētu saskarties ar zināmām grūtībām. Lai gan ir iespējams, ka jūs varat pierādīt, ka to nedarījāt, tas jums joprojām nozīmēs daudz problēmu.

ExpressVPN: Kā sabiedrība ir reaģējusi uz Tor izmantošanu? Jebkuri īpaši stāsti, kas izceļas?

Makandrjū: Sabiedrība ir parādījusi, ka viņus ļoti interesē digitālais privātums. Mēs esam izmantojuši Tor projektu, lai sāktu diskusiju par šiem jautājumiem mūsu kopienā. Kopš šī brīža viss sākās, mēs esam sākuši piedāvāt tiešsaistes pašaizsardzības nodarbības (mācīšana, kā aizsargāt jūsu informāciju un saglabāt drošību tiešsaistē).

Mēs esam veikuši arī citas uz privātumu vērstas programmēšanas, piemēram, CitizenFour ekrānu. Digitālā privātums ir problēma, par kuru cilvēki ļoti rūpējas, pretēji tam, kas jums vienmēr tiek teikts. Cilvēki par to lielākoties vienkārši jūtas bezcerīgi. Tiklīdz viņi sāk dzirdēt par praktiskām lietām, kuras viņi var darīt, lai atgūtu kontroli pār savu informāciju, viņi kļūst ĻOTI ieinteresēti.

ExpressVPN: Šis projekts ir guvis pārliecinošus panākumus. Vai jūs domājat, ka citas bibliotēkas drīz sekos šim piemēram un instalēs Tor relejus arī savos serveros?

Makandrjū: Mēs labprāt redzētu, kā citas bibliotēkas seko šim piemēram. Mēs vienmēr plānojām savā bibliotēkā vienkārši būt lielākas valsts mēroga programmas pilots. Tāpat kā viss, arī šis prasīs laiku. Mēs turpinām sarunu ar citām bibliotēkām, un Bibliotēku brīvības projekts aktīvi sadarbojas ar vairākām bibliotēkām, kurām ir interese piedalīties.  

Vai interesē iesaistīties? Uzziniet vairāk par bibliotēku brīvības projektu un pievienojieties ExpressVPN un EZF, atbalstot Tor un intelektuālo brīvību bibliotēkās visā pasaulē.

bibliotēkas attēls: leblibrary.com

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me