Reddit? Krievija saka, ka aizmirsti to

krievu reddit aizliegums


Ja jūs meklējat diskusiju, kurā nav ietverta interneta diskusija, Reddit ir laba vieta, kur sākt. Kopā ar pavedieniem, kas apspriež praktiski ikvienu cilvēkam zināmu tēmu – gan SFW, gan NSFW – vietne rīko arī diskusijas “pajautā man jebko” (AMA), ļaujot redditoriem iesaistīties dzīvā diskusijā ar slavenībām, tehnoloģiju ekspertiem un revolucionāriem..

Tomēr Krievijā šķiet, ka Reddit lietotājs “rsocfan” devās nedaudz tālu, jo valsts plašsaziņas līdzekļu uzraudzības un cenzūras aģentūra Roskomnadzor ir bloķējusi vairākas lapas savām padomu diskusijām par Psilocybe sēņu audzēšanu.

Noteikumi un noteikumi

Nav precīzi zināms, vai Krievija pieņem nekonformistu viedokli internetā. Kā atzīmēja BBC, piemēram, visiem emuāru autoriem Krievijā, kuriem ir vairāk nekā 3000 sekotāju, ir jāreģistrējas valdībā un jāievēro tie paši noteikumi kā masu informācijas līdzekļiem. The Washington Post apraksta šo situāciju, ar kuru sastopas emuāru autori, “vienmēr teorētiski pārkāpjot likumu”; populārie krievu emuāru autori baidās, ka viņi varētu tikt sodīti, ja varas iestādes nolems pret viņiem vērsties pret sodiem. Pēdējos mēnešos Roskomnadzor ir aizrāvis ar izteiktiem brīdinājumiem tādām vietnēm kā Facebook, Google un Twitter, ja tās neatbilst Krievijas likumiem par datu apstrādi.

Tagad Reddit atrodas starpsezonā, pateicoties pirms diviem gadiem publicētajam ziņojumam par nelegālo narkotiku audzēšanu. Nesenajā Reddit pavedienā – “TIFU, panākot Reddit aizliegumu Krievijā” TIFU (Šodien es F – ed Up) apakšdreditācijā – oriģinālais plakāts rsocfan paskaidro, kā viņam Reddit tika aizliegts Krievijā. Viņš bija ievietojis ziņu par sēnēm, lai redzētu, kā Roskomnadzor reaģēs, jo aģentūrai tehniski ir tiesības bloķēt jebkuru vietni bez tiesas apstiprinājuma..

Un, lai arī Roskomnadzor pārvietojās lēni, plašsaziņas līdzekļu uzraudzības aģentūra galu galā apķērās, izlasīja ziņu un pieprasīja, lai Reddit administratori bloķē krievu lietotājiem nodarījošo saturu.

Kad Roskomnadzor nesaņēma tūlītēju atbildi no Reddit, aģentūra aizliedza lielas vietnes sadaļas. Daudzi krievi nevarēja piekļūt Reddit visiem kopā, jo aptuveni viena trešdaļa valsts ISP nevar pareizi filtrēt satura blokus, pamatojoties uz HTTPS protokolu.

Tas pamudināja atbildi no Reddit vietnes administratoriem, kuri nevēlējās, lai viņu krievu lietotāji zaudētu piekļuvi savai vietnei. Dienu pēc melnā saraksta sākuma tas tika atcelts, kad vietnes administratori sazinājās ar Roskomnadzor un piekrita viņu noteikumiem. Pārkāpjošā ziņa tagad ir bloķēta lietotājiem Krievijā.

Oriģinālais plakāts rsocfan mīl visa incidenta ironiju. Pārkāpjošais pavediens, kad viņš pirmo reizi to ievietoja, nebija izraisījis lielu interesi, taču viss cenzūras incidents to ievilka uzmanības centrā. Faktiski Roskomnadzor vērsa uzmanību uz to, ko tā mēģināja slēpt!

Kurējošais saturs

Dažu pēdējo gadu laikā Roskomnadzor lēnām pārtrauca pilsoņu interneta brīvības, atļaujot emuāru autoru reģistrāciju, kā arī liekot vietņu īpašniekiem būt atbildīgiem par visu, ko viņu vietņu komentāru sadaļās ievietojuši citi lietotāji. Dažas organizācijas visus forumus ir slēgušas kopā, bet citas ir nolīgusi moderatorus, lai izspiestu jebkādu “ekstrēmistu” saturu.

Aģentūra arī ir iesniegusi tiesā vairākus blogerus – Aleksejs Navaļnijs bloķēja viņa emuāru, un viņam tika atlikts sods par “protesta mītiņa” izsaukšanu, izraisot ģenerālprokurora biroja atbildi, kas Roskomnadzor lika bloķēt viņa emuāru un sākt tiesvedību.

Bet Krievijas valdība nav vienīgā lielā organizācija, kas veido Reddit saturu. Kā atzīmēja nesenā The Verge raksts, arī pati vietne izvēlas stingrāku nostāju forumos, kas tiek uzskatīti par aizskarošiem vai nepiemērotiem. Jūlijā Reddit paziņoja, ka īpašas kopienas, kas pastāvēja “tikai tāpēc, lai kaitinātu”, vairs nebūtu meklējamas un neradītu uzņēmumam ieņēmumus.

Tagad izpilddirektors Stīvs Huffmans saka, ka viņi aizliedz visatļautākos no šiem forumiem un karantē citus, kas “parasti padara Reddit sliktāku visiem pārējiem”.

Kāda šeit atšķirība? Ja Reddit, tāpat kā Krievija, nolems, kam lietotāji var piekļūt, vai viņi neizmanto arī dažas cenzūras pilnvaras? Hafmana uzņemtais temats nedaudz atspoguļo: “aizliegšana ir kā nāvessods. Mēs ļoti nopietni uztveram aizliegšanu, tāpēc mums tas prasa tik daudz laika. ”

Pretstatā tam ar Roskomnadzor, kas paredz aizliegt lietotājus un ziņas pat par nelieliem pārkāpumiem un bez ārēja apstiprinājuma. Ir pilnīgi acīmredzami, ka Reddit rīkojas, kad tas ir nepieciešams, lai panāktu lielāku labumu, lai gan daudzas valdības aģentūras rīkojas nejauši.

Grunts līnija? Ja atrodaties Krievijā un dzīvojat Reddit, iegūstiet VPN vai citu starpniekservera vārteju, jo tā ir droša likme, ka Roskomnadzor drīz nepierakstīsies AMA.

 Piedāvātais attēls: (1) ravennka / Dollar Photo Club, (2) Workman vietne Psilocybe.tampanensis.one ir licencēta saskaņā ar CC BY-SA 3.0 (attēli ir apvienoti un pārveidoti)

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map