Likumi, kas apdraud interneta brīvību visā pasaulē

Interneta simbola ilustrācija dzelžos.


Nesen mēs izskaidrojām, kāpēc Austrālijas jaunais kiberdrošības rēķins ir slikta ideja. Tas dod tiesībaizsardzības iestādēm iespēju piespiest ikvienu lietot kompromitējošas lietotnes, nodot paroles vai aizķerties cilvēktiesību aktīvistiem (un juristiem, priesteriem, ārstiem utt.). Likumprojekts nepieļauj pienācīgu procesu vai caurskatāmību, tomēr kaut kā korupcijas aktus nevar izmeklēt, izmantojot likumu.

Bet arī citas tautas ir pieņēmušas jaunus likumus, kas apdraud tiešsaistes brīvības, vai arī pašlaik to dara. Un pārsteidzoši, ka ASV šoreiz nav šajā sarakstā.

Jaunzēlande

Kopš 2018. gada oktobra Jaunzēlande patur tiesības pieprasīt, lai tūristi un ceļotāji nodotu paroles un šifrēšanas atslēgas saviem tālruņiem, ierīcēm vai failiem. 2018. gada Muitas un akcīzes likuma 228. panta 5. punkts ļauj robežas amatpersonām apskatīt un kopēt visus datus ierīcēs ikvienam, kurš ieceļo valstī, un par sadarbības trūkumu uzlikt naudas sodu līdz NZ USD 5000 (~ USD 3 300)..

Viens svarīgs liberālās sabiedrības tiesiskais princips ir tiesības klusēt. Nevienu nedrīkst piespiest liecināt pret sevi. Iepriekš minētais 2018. gada Muitas un akcīzes likums pārkāpj šo principu un dod tiesībaizsardzības iestādēm iespēju patvaļīgi ienākt pilsoņu un ceļotāju privātajā dzīvē, kā arī piekļūt intīmai informācijai un to kopēt..

Vācija & Francija

Kamēr ES autortiesību direktīva, kas galvenokārt nodod Eiropas internetu lieliem konglomerātiem, tiek uzskatīta par mirušu, Vācija un Francija sadarbojas, lai atdzīvinātu tās vissliktākās daļas.

Vienā pārskatītās direktīvas rakstā ikvienam, kas atsaucas uz ziņu vietni, ir nepieciešama licence, bet citam – uzņēmumiem ir jāievieš satura filtri, kas cenzē mākslu un komunikāciju. Par laimi, mazie uzņēmumi un jaunizveidotie uzņēmumi saceļas pret jauno priekšlikumu, un mēs aicinām jūs sazināties ar savu deputātu, lai iebilstu pret šo jauno mēģinājumu ierobežot tiešsaistes brīvības.

Vjetnama

Vjetnamas strīdīgais jaunais kibernoziegumu likums stājās spēkā 2019. gada 1. janvārī. Tas nozīmē, ka jebkuram interneta uzņēmumam, kas apkalpo Vjetnamas lietotājus (piemēram, ir vietne), ir jāizveido biroji Vjetnamā. Visi dati ir jāuzglabā lokāli, un viss saturs, kas kritisks attiecībā uz Komunistisko partiju, ir jānoņem 24 stundu laikā.

Kaut arī šķiet, ka šo likumu ir grūti izpildīt kopumā, tādas lielas platformas kā Google un Facebook ir atkarīgas no vietējām banku attiecībām, lai apkalpotu savus lielos Vjetnamas reklāmas partnerus. Varbūt draudi viņu ieņēmumiem ir iemesls, kāpēc sociālie mediji un meklēšanas giganti par šo jautājumu galvenokārt ir klusējuši.

Vai Google iet uz priekšu un cenzēs runas un meklēšanas rezultātus saviem vjetnamiešu lietotājiem??

Taizeme

Paredzams, ka Taizeme ne tikai izveidos jaunu kiberdrošības likumu, bet drīzāk pilnīgi jaunu aģentūru ar lielākām pilnvarām internetā un tā lietotājiem. Liela budžeta aģentūra var izmantot datus bez ordera jebkuras slikti noteiktas “ārkārtas situācijas” laikā. Lai gan līdzīgi priekšlikumi ir iesniegti jau kopš 2015. gada, sagaidāms, ka jaunā redakcija kļūs par likumu, pirms valsts pāries vēlēšanās 2019. gada maijā..

Krievija

Līdz šim visvairāk absurdais 2019. gada priekšlikums (līdz šim…) nāk no Krievijas. Valdība apsver iespēju kritiskā Krievijas interneta infrastruktūru atvienot no globālā interneta. Lai gan tas, protams, nav tas pats, kas izslēgt internetu, tas ir saistīts ar ievērojamu risku.

Šķiet, ka galvenais pārvietošanās virzītājspēks ir vēlme efektīvāk cenzēt un filtrēt informāciju, kas nonāk valstī un ārpus tās, izveidojot kaut ko līdzīgu Lielajam Ķīnas ugunsmūrim.

Internets tiek nepārtraukti uzbrūk

Nav viegli būt interneta brīvības cīnītājam. Šķiet, ka gan ievēlētas, gan neievēlētas valdības pastāvīgi cenšas ierobežot brīvības, monopolizēt internetu un kontrolēt informācijas plūsmu. Atbrīvošanās no šiem draudiem var būt nogurdinoša, taču cīņas vērts ir atvērts un bezmaksas internets.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map