Kļūsti gudrāks katru dienu, izmantojot ExpressVPN: kā uzvarēt tiešsaistes karu savām acs āboliem

Smadzeņu ilustrācija galvā.


Gudrākas katru dienu ir viens no populārākajiem zinātnes kanāliem vietnē YouTube. Jūs, iespējams, jau esat redzējis tā veidotāju Destin Sandlin, slaucot indīgas zivis, šauj ar pistolēm zem ūdens vai iemācījies, kā braukt ar velosipēdu atpakaļ, vienā no viņa bezgala izklaidējošajiem video. Mēs esam fani gadiem ilgi.

Tāpēc mēs ar prieku paziņojam, ka ExpressVPN sponsorē jaunāko “Smarter Every Day” projektu: trīsdaļīgu video sēriju, kas pēta, kā ļaundari sociālajos plašsaziņas līdzekļos ieročo mūsu uzmanību – cīnās par to, ko Destins sauc par “prāta kaujas lauku”. ”

Kā mēs visi kļuvām par algoritma manipulācijas upuriem

Sērija sekos Destinam, kad viņš dziļi iedziļināsies algoritmos, ko izmanto satura reklamēšanai YouTube, Twitter un Facebook, un izceļ metodes, ko krāpnieki un dezinformācijas veidotāji izmanto, lai viltotu šos algoritmus un izkropļotu sociālos medijus. Viņš arī intervēs dažus no Silīcija ielejas labākajiem inženieriem par pretpasākumiem, kas izmantoti, lai apkarotu šādu maldinošu rīcību. Tā ir pārsteidzoši sarežģīta kaķu un peles spēle ar nopietnām sekām ne tikai internetam, bet arī visai sabiedrībai.

Pirmajā sērijas sērijā Destin pēta “koordinētu neautentisku uzvedību” vietnē YouTube un to, kā tā manipulē ar vietnes algoritmu, lai iegūtu skatus un dolārus..

Otrajā epizodē mēs dzirdam no Twitter vadītājiem un citiem ekspertiem par “platformas manipulācijas” ieroču sacensībām vietnē. Twitter vietņu integritātes vadītājs Yoel Roth pirmo reizi atklāj satriecošo statistiku, ka 6–7,5 miljoni Twitter kontu tiek automātiski noņemti katru nedēļu viņu nepielūdzamajā cīņā pret ļaunprātīgu darbību – ap 10 līdz 12 sekundē..

Sekojiet līdzi sērijas trešajai un pēdējai epizodei vietnē Facebook. Destins intervēs inženierus, kuriem uzdots cīnīties pret neautentisku rīcību vietnē, kas noteikti izgaismos.

Ārpus YouTube, Twitter un Facebook

Runājot par peļņas gūšanu no jūsu uzvedības tīmeklī, ļaunprātīgas trešās puses neierobežo sevi ar sociālajiem medijiem. Šeit ir daži citi jūsu uzmanības novēršanas algoritmiski kaujas punkti, kas ir pakļauti manipulācijām:

Amazon

Izmantojot dažādas taktikas, piemēram, klikšķu uzrādīšanu, viltus pārskatus un tiešu kukuļošanu, negodīgi Amazon pārdevēji var mākslīgi palielināt savu produktu rangu. Rezultāts? Ēnas pārdevējas kļūst bagātas, un godīgi pircēji saņem viltotus vai vienkārši zemākas kvalitātes produktus.

Ap šiem negodīgajiem pārdevējiem ir izveidota neliela nozare, un “mārketinga” uzņēmumi piedāvā kontroli pār tūkstošiem viltotu Amazon kontu, kas ir gatavi sniegt viltus meklēšanu, pirkumus un pārskatus. Daži apmaksāti līdzdalībnieki piedāvā pieņemt tukšas pakas, kas nosūtītas uz reālām fiziskām adresēm, lai pārliecinātu Amazon par viņu “autentiskumu”.

Amazon apgalvo, ka tādas krāpnieciskas darbības, kā šī, veido tikai “niecīgu daļu” no kopējās aktivitātes vietnē, lai gan pēdējos gados ir parādījušās sūdzības par ļaunprātīgu izmantošanu.

Google un citas meklētājprogrammas

Google algoritma spēks nozīmē, ka tas bieži tiek pārbaudīts pat no ASV Kongresa. Nav šaubu, ka augstāks vērtējums meklētājprogrammu rezultātos var spēcīgi ietekmēt meklētāju viedokli par svarīgiem jautājumiem. 2015. gada pētījumā par meklētājprogrammu manipulācijas efektu (SEME) tika atklāts, ka neobjektīvi meklētājprogrammu rezultāti var 20% vai vairāk ietekmēt “neizlēmīgus” vēlētājus. Vēl skarbāk ir tas, ka lietotāji “neizrāda izpratni par manipulācijām”.

Ņemot vērā Google spēju veidot prātu, nav pārsteigums, ka ļaunprātīgi dalībnieki regulāri mēģina izmantot algoritmu, lai gūtu labumu. Kā laikrakstam The Guardian pastāstīja Brālēns Hellers, Anti-neslavas celšanas līgas tehnoloģiju un sabiedrības direktors, “Ekstrēmisti gadiem ilgi mēģina spēlēt Google algoritmu ar atšķirīgiem panākumiem. Atslēga tradicionāli ir bijusi saistīta ar algoritma ietekmēšanu ar lielu neobjektīvu meklēšanas vienumu daudzumu. ”

Reddit un Quora

Tā kā ziņu apkopotājs Reddit ir sestā visvairāk apmeklētā vietne pasaulē, tā ir potenciāla zelta raktuve tiem, kuriem ir darba kārtība. Reddit moderatori to labi apzinās un ļoti cenšas aizstāvēt savu algoritmu pret koordinētām manipulācijām. Viss saturs ir jāiesniedz lietotājam, un kāroto galveno lapu sasniegs tikai autentiskāk “balsojušais” saturs.

Šis stingrais autentiskuma standarts tomēr palīdz padarīt Reddit par galveno mērķi krāpniekiem un pakalpojumiem, kas tos atbalsta. Daži pakalpojumi pārdod pozitīvas balsis, sākot no 10, par USD 5,99, līdz 200, par USD 39,99.

Tas pats pakalpojums pārdod arī ietekmi uz Quora – jautājumu un atbilžu kopienu, kuras lietotājiem ir jāreģistrējas ar īstajiem vārdiem. Tāpat kā attiecībā uz Reddit, jautājumi un atbildes par Quora, par kuriem “balso” visaugstāk, saņems ļoti lielu trafika daudzumu, un visi ar to saistītie produkti vai pakalpojumi, iespējams, iegūs lielu ienākumu pieaugumu.

Gudrākas, stiprākas un drošākas katru dienu

Koordinētas neautentiskas uzvedības problēma, kas tiek izmantota manipulācijām, dezinformācijai vai citiem ļaunprātīgiem mērķiem, ir problēma, kas mums visiem jārisina kopā. Kaut arī platformām no Facebook līdz Google acīmredzami ir milzīga loma, arī mums visiem, šo platformu lietotājiem, ir tāda. Izmantojot šo sēriju, mēs ceram, ka, padziļinot izpratni par šo jautājumu, mēs visi varēsim labāk atpazīt un apkarot sliktos dalībniekus tiešsaistē.

ExpressVPN vienmēr ir bijis veltīts tam, lai dotu interneta lietotājiem iespēju: ļaujot viņiem atkal kontrolēt savu digitālo dzīvi, gan izmantojot mūsu produktus, gan arī informējot sabiedrību par svarīgiem tiešsaistes privātuma un drošības jautājumiem. Mēs priecājamies, ka šī partnerība ar viedāku katru dienu palīdzēs dot iespēju vēl lielākam skaitam cilvēku nekā mēs paši varam sasniegt.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map