Kāpēc jums nekad nevajadzētu jailbreak savas ierīces

Iespaidīgs iphone


Jailbreak ir hack, kas, šķiet, sola klēpjdatora, tālruņa, spēļu konsoles vai pat traktora bezmaksas lietotnes, papildu funkcijas un labāku sniegumu. To sauc arī par sakņošanos, tā vietā no jūsu ierīces tiek noņemti svarīgi drošības elementi, padarot jūs neaizsargātu pret stekeriem, hakeriem un zādzībām..

Cīņas pārtraukšanas vēsture, ironiski, lielā mērā ir brīvība. Agrīnie hakeri atklāja, ka viņu datoros ir iebūvēti ierobežojumi, no kuriem viņi vēlas atbrīvoties. Šo ierobežojumu atcelšana nodrošināja brīvību un labu programmēšanas izaicinājumu.

Kāda ir atšķirība starp sakņošanos un graušanu?

Sakņošanās un jailbraukšana ir viena un tā pati lieta, lai gan jailbreaking lielā mērā ir saistīta ar iOS ierīcēm, kuras bieži vien tika pārdotas subsidētas un piesaistītas dārgam tālruņa plānam.

Tālruņa “atbloķēšana” bija paredzēta tālruņa operētājsistēmas ievainojamību izmantošanai tādā veidā, kas paaugstinātu privilēģijas uz “sakni” vai “superlietotāju”, ļaujot lietotājam instalēt jebkuru programmu un kopumā pilnībā kontrolēt ierīci..

Dažos jailbreaks gadījumos jums katru reizi palaišanas laikā ierīce ir atkārtoti jānolauž, savukārt citas, neatlaidīgākas manipulācijas ir pastāvīgākas. Visu var noņemt, atjaunojot tālruņa rūpnīcas iestatījumus, lai gan pastāv risks, ka ierīce tiks “uzlikta” un padarīs to pilnīgi bezjēdzīgu..

Sakarā ar Android jau atvērto dabu un ražotāja pieļaujamo pieeju “sakņošanai”, Android tālrunī sev piešķirt visas privilēģijas ir daudz vienkāršāk, taču tas var apgrūtināt manipulāciju atjaunošanu..

Sakņojušās Android ierīces ir daudz izplatītākas, kaut arī lietotājam jau ir pieejama plašāka funkciju klāsts un viņš var instalēt lietotnes no neoficiāliem veikaliem vai pat instalācijas failus.

Ierīces sakņošana vienmēr padara to mazāk drošu

Kaut arī daži ierobežojumi patiešām ir kaitinoši, nevajadzīgi vai tiek veidoti ar nolūku slaukt viņu naudas izmantotājus, jailbreaks nespēj atšķirt nepieciešamos un ļaundabīgos ierobežojumus.

Piemēram, ir svarīgi, lai katra instalētā lietotne varētu lasīt tikai savus datus un nevarētu piekļūt citu lietotņu datiem. Pretējā gadījumā viņi varētu iegūt šifrēšanas atslēgas, Bitcoin rezerves sēklas, paroles vai jūsu personisko informāciju. Jums būs jāuzticas visām jūsu lietotnēm un visiem tālruņa datiem – tas ir nevajadzīgs un bīstams pasākums.

Turklāt sakņošanās citiem ļauj vieglāk manipulēt ar jūsu ierīces programmatūru, piemēram, piekļūstot tās operētājsistēmai, kad to pievienojat citas personas USB portam..

Jūsu personiskā informācija tiks pilnībā atklāta, atstājot jūs bez privātuma vai jebkādas jūsu datu kontroles.

Apple privātuma skandāls

Tālāk ir norādīts, kas jādara, nevis jānolauž tālrunis

Tā kā sapriecāšanās vai sakņošanās nekad nav iespējama tādiem prātīgiem un pret drošību domājošiem ļaudīm kā mēs, mums jāpieņem citi lēmumi, meklējot brīvību savu ierīci izmantot tā, kā vēlamies. Un lai mūs atbrīvotu no slikti pārvaldītas digitālā satura tiesību pārvaldības (DRM) vai monopolistiskiem ierobežojumiem.

1. Rūpīgi izvēlieties ierīci

Lai gan ir samērā bieži sasaistīt programmatūru ar aparatūru, ne visas ierīces ir izveidotas vienādas. Daži klēpjdatori un tālruņi ļaus jums instalēt programmatūru salīdzinoši viegli, bet citi to nedarīs.

Pirms pirkšanas pieņemiet apzinātu lēmumu: vai noklusējuma programmatūrai ir jūsu gaidītās iespējas, vai arī jūs varat instalēt vēlamo operētājsistēmu?

Ja jums ir instalēts klēpjdators ar Windows, veiciet ātru meklēšanu, lai redzētu, cik labi Linux darbojas tajā. Ja saņemat tālruni, jūs varētu interesēt tāda Android alternatīva kā LineageOS (iepriekš Cyanogen Mod).

2. Zini, ko dari

Ja ierīci nevar viegli atdalīt, pārliecinieties, ka zināt, ko jūs darāt. Piemēram, automašīnām un traktoriem ir arī patentēta operētājsistēma, taču to var vieglāk nomainīt nekā iPhone..

Ir svarīgi, lai jūs tomēr zināt, ko jūs darāt, un kā jūsu veiktās izmaiņas ietekmē jūsu un potenciālo dalībnieku drošību. Ne visi alternatīvie programmaparatūras ir labi pārbaudīti, un arī daži no tiem var būt tieši ļaunprātīgi.

3. Kampaņa par tiesībām uz remontu

Ledusskapis, automašīna, tālrunis, televizors vai gaisa kondicionieris ir jūsu īpašums, un to vajadzētu labot. Organizācijām, piemēram, EZF kampaņai, lai atbrīvotu aparatūru no licences līgumiem un atzītu par spēkā neesošām klauzulas, kuru dēļ jums nav iespējams kontrolēt savas lietas.

Varat arī sazināties ar vietējo hakeru vietu vai bibliotēku, lai uzzinātu padomus un kopienas (vai pat izveidotu savu).

Neuzņemiet jailbreak un nesakņojiet ierīci

Var būt gadījumi, kad ir lietderīgi sakņot vai jailbreak ierīci, piemēram, testēšanas nolūkos vai, piemēram, lai palaistu IMSI ķērējs.

Jebkurā gadījumā nekad neveiciet jailbreak un nesakņojiet ierīci, kuru aktīvi izmantojat sakariem vai datu glabāšanai. Jebkuram, kas satur jūsu personisko informāciju, nekad nevajadzētu sakņoties, un jebkurai sakņotajai ierīcei vienmēr jābūt speciālai rezerves daļai.

Ja jūs uztraucaties, ka jūsu ierīce varētu būt sakņojusies, vai vienkārši vēlaties pārliecināties, ka tā nav, vienmēr varat atiestatīt ierīces rūpnīcas iestatījumus vai pārinstalēt operētājsistēmu..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map