Kā viedtālruņa šifrēšana palīdz visiem, ieskaitot noziedzniekus, un tas ir pareizi

šifrēšana faktiski palīdz policijai

Šā mēneša sākumā Manhetenas apgabala advokāts Kerijs Vance Jr un vēl trīs ierēdņi New York Times rakstīja op-ed rakstu, apsūdzot Apple un Google “taisnīguma bloķēšanā” ar viedtālruņu šifrēšanu. Viņi citē Ray Owens slepkavību, kurā blakus ķermenim tika atrasti aizslēgti iPhone 6 un Samsung Galaxy S6 Edge. Rakstā apgalvots, ka abi tālruņi tika šifrēti ar lietotāja piekļuves kodu kā vienīgo atslēgu, kas nozīmē, ka Apple un Google nevarēja izpildīt tiesas izdotu atšifrēšanu, pat ja viņi to vēlētos. Un tas, kā saka Vance, palīdz Owens slepkavam palikt plašs.

Neatkarīgi no tā, ka Galaxy S6 Edge pēc noklusējuma nav šifrēts. Un uz brīdi aizmirstiet, ka mazāk nekā 0,1 procents no visiem gadījumiem, kurus ik gadu apstrādā Manhetenas DA, ir saistīti pat ar šifrētiem iPhones (kā atklāts Wired). Dosim Vance šaubu priekšrocības un pieņemsim, ka viedtālruņu šifrēšana patiešām palīdz noziedzniekiem.

Kā šifrēšana palīdz noziedzniekiem

Bloķējot iOS 8 ierīci ar piekļuves kodu, tā nav tikai bloķēta, bet arī šifrēta. Iekšējie dati vairs nav pat jūsu dati; tas ir savīti koda burbuļi, kurus var atvienot tikai jūsu piekļuves kods. Tātad, pat ja kāds nozagtu jūsu tālruni, izjauktu to, nojauktu atmiņas mikroshēmas un pārorientētu datus uz savu datoru, viņi joprojām neredzētu neko citu kā digitālo.

Nav grūti saprast, kāpēc šīs ir labas ziņas noziedzniekiem. Ja jums ir bijusi likuma pārkāpšanas vēsture, iespējams, ka jūsu tālrunī ir dārgumu krājums, kas jūs varētu aizvest aiz restēm, ja tas nonāktu nepareizajās rokās. Pirms dažiem gadiem jums, iespējams, nācās nākties saskarties ar vienreiz lietojamiem priekšapmaksas mobilajiem tālruņiem jeb “degļiem”, lai saglabātu sakarus slepenos. Bet, pateicoties pilna diska šifrēšanai, jūs tagad varat rīkoties ar narkotikām, nogalināt cilvēkus, nolaupīt bērnus un droši baudīt iecienītos Podcast apraides un visus pārējos jaunākās Apple ierīces zvanus un svilpes..

Kāds laiks būt dzīvam!

Kā šifrēšana sāp noziedzniekus

Šīs argumentācijas problēma ir tā, ka tiek ignorēti neskaitāmie ieguvumi no pilna diska šifrēšanas pilsoņiem, kas pakļaujas likumu ievērošanai, ieskaitot pašu policiju. Kevins Bankstons no Šīfera ātri norāda, kā noklusējuma šifrēšana padarīs bezjēdzīgu visu viedtālruņu zādzību – noziegumu, kas katru gadu tiek veikts miljoniem reižu. Tas ir miljoniem papīra lapu, kas nonāks pie izmeklētāju galdiem, atbrīvojot miljoniem stundu darbam, lai atrisinātu nopietnākas lietas.

Šifrēšana novērš arī finanšu zādzības. Symantec veiktais pētījums atklāja, ka 95 procenti cilvēku, kuri atguvuši “pazaudētus” tālruņus, tieši izmantoja personisko tiešsaistes informāciju, piemēram, banku un e-pastu, un tikai puse no viņiem centās tos atgriezt likumīgajiem īpašniekiem. Šifrēšana būtu padarījusi jebkuru turpmāku noziegumu pilnīgi neiespējamu. Pasaulē, kurā viedtālruņu šifrēšana ir iespējota pēc noklusējuma, pazaudēta tālruņa atrašana, kas pilns ar bankas akreditācijas datiem, būtu līdzvērtīgs neliela stikla korpusa atrašanai, kas būtu pilns ar sasmalcinātiem simts dolāru rēķiniem..

Tikmēr tikai 74 gadījumiem no 100 000, kas pagājušajā gadā nonāca Manhetenas DA birojā, bija kaut kas saistīts ar šifrētu iPhone, un nekas neliecina, ka šifrēšana pat būtu ievērojami traucējusi izmeklēšanu..

Vai šifrēšana ir līdzīga šaujamieročiem?

Šifrēšana ir spēcīgs rīks, un tāpat kā visi jaudīgie rīki, kuriem mēs vēlamies, tas varētu piederēt visiem labajiem un nevienam sliktajiem. Tādējādi ir vilinoši vilkt paralēlu starp šīm debatēm un tām, kas notiek pār ieroču kontroli.

Vairāk kā necaurlaidīga veste

Pirmkārt, šifrēšana nepārprotami vairāk attiecas uz aizsardzību, nevis uzbrukumu. Labāka metafora būtu vairogs. Vai mums vajadzētu arī aizliegt ložu necaurlaidīgas vestes, jo noziedznieki tās varētu izmantot šāvienu laikā ar policiju? Mēs varētu pilnvarot, ka visām ložu necaurlaidīgajām vestēm ir “aizmugures durvis”, kas speciālajām policijas lodes ļauj tām iekļūt. Acīmredzot šīs īpašās lodes policija izmantos tikai ārkārtas situācijās… protams, tas mūs visus uzturētu drošākus, ja vien noziedzniekiem neizdevās saķert roku uz policijas lodes vai uz ložu necaurlaidīgām vestēm, kurām nav aizmugures. Labi … varbūt tā tomēr nav tik lieliska ideja. (Stīvs Veiss, “Facebook” programmatūras inženieris, izsaka līdzīgu punktu satīriskā atspēkojumā ar “Vance’s Times” rakstu ar nosaukumu “Kad aizkari bloķē taisnīgumu”.)

Miljoniem un miljoniem eksemplāru ikvienam!

Vēl viena atšķirība ir tā, ka šifrēšana ir programmatūra, un kopiju izgatavošana nevienam nemaksā par naudu. Pistoļu aizliegšana noziedzniekiem apgrūtina to iegādi, taču šifrēšanas tehnoloģija jau ir brīvi pieejama, un tā nekad nemainīsies. Kā šā gada sākumā žurnālistiem sacīja bijušais Tēvzemes drošības vadītājs un bijušais izteiktais šifrēšanas pretinieks Maikls Čertofs: “Šis džins vairs neatgriežas pudelē”. Patiesība ir tāda, ka šifrēšana ir vienkārši jaudīgs aizsardzības līdzeklis, un tā ir šeit.

Drosmīgā jaunā pasaule

Ja doma par pierādījumiem, kas glabājas slepkavības upuru šifrētajās ierīcēs, mirstot ar to īpašniekiem, joprojām jūs satrauc, apsveriet pierādījumus, kas glabājas upura galvā. Tas ir loģistikas ierobežojums, ar kuru vienmēr bija jātiek galā kriminālistikai, un līdz šim neviens nav domājis sūdzēties. Ko darīt, ja tiesībaizsardzības iestādēm būtu tiesības lejupielādēt atmiņas no miruša cilvēka smadzenēm, pamatojoties uz to, ka tās varētu saturēt pierādījumus? Vai sabiedrība piekristu šai “aizmugurei”?

Policijai jāpierod pie tā, ka ikvienam ir tiesības uz saviem datiem, tāpat kā viņiem pieder savas domas un idejas. Šifrēšana padara šo metaforu par labāku un sliktāku realitāti. Bet kā parādīja visi fakti un skaitļi, tas lielākoties ir labāks.

Joprojām neesmu pārliecināts?

Viedtālruņu šifrēšana aizsargā ikvienu. Pat jūs! Ja jūs joprojām atrodaties pie žoga, apskatiet mūsu infografiku, lai iegūtu vairāk informācijas par šifrēšanas plusiem un mīnusiem, un bloķējiet tālruni jau šodien.

viedtālrunis-datu šifrēšana-policija-infografika (1)

Piedāvātais attēls: iampixels / Dollar Photo Club

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me